Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 69
  1. #46

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku


    To što si kvalifikovao ateiste kao razumne, a vernike kao nerazumne i glupe ljude koji veruju u bajke, i nije ti baš trebalo...

    Ali to samo govori o tebi i tvojoj ličnoj prirodi i kako kad bi mog'o, sve religiozne vernike bi na bandere okačio...miroljubivo, nema šta...

    Ponoviću i sto put' ako treba-> čovek koji se izjašnjava kao vernik po veroispovesti i vernik nije isto!

    Ja ne razumem shta se ti sve vreme tripujesh

    Ne treba da ponavljash sto puta tvoju razliku izmedju vernik i vernik po veroispovesti
    samo takvih ljudi, koje ti kvalifikujesh kao "prave vernike" je zanemarljivo malo.
    Takvih propovednika koji zaista veruju u ono shto prichaju i poznaju materijal ima manje nego
    doktora nauka.
    To shto tvrdish da bi ja sve religiozne vernike okachio na bandere je netachno.
    ja sam racionalan i nikada nebih trachio tolike resurse dobre radne snage, za tako
    nerazumnu svrhu. Apsolutno je sve jedno u shta ljudi veruju - bitno je koliko je korisno
    ono shto rade. O mojoj lichnoj prirodi nemoj donositi zakljuchke na osnovu dva tri posta,
    ako ni zbog chega drugog onda zbog chinjenice da ja sve shto pishem jako "opushteno" i
    neozbiljno pishem da bi bilo zanimljivije i onima koji nevole dosadne smarajuche i duge postove. ( Ja se brinem o dragim nam chlanovima )
    Nabrojao si u svom postu gomilu strashnih i nerazumnih stvari koje su sve za osudu...
    sve su to uradili nekakvi degenerisani ljudi...samo nije mi jasno odakle ti podatak da su to
    bili sve ateisti Malo je verovatno da su to bili "Bozhiji ljudi" ali molim te Gogsy zar
    isto tako nije malo verovatno da su to bili obrazovani, kulturni, razumni ljudi?
    Stalno masirash ljude da ne chitaju dovoljno pazhljivo tvoje postove a upravo se i tebi desila
    takva omashka u chitanju tudjeg posta...

    To što si kvalifikovao ateiste kao razumne, a vernike kao nerazumne i glupe ljude koji veruju u bajke, i nije ti baš trebalo...
    Ja sam napisao da
    Vernik mozhe biti i najneobrazovaniji neandertalac jer jednostavno
    poveruje shto mu naprichaju...tek toliko da skonta nekoliko pravila.
    ...Znachi mozhe biti i...ali nigde nisam naveo da obavezno i mora biti...velika je to razlika.

    Negde na nekoj temi, ne secham se gde, podelio si ljude u chetiri grupe.
    (oprosti mi ako te ne citiram doslovno jer me mrzi da trazhim sad po forumu taj tekst.)

    Oni prvi shto pri pomenu Boga samo odmahnu glavom
    Drugi shto veruju u neshto a ni sami neznaju u shta.
    Trechi najgori shto se krju iza boga i manipulishu
    I na kraju oni pravi vernici (kao ti recimo)
    Pravi ateisti (kao ja recimo) i oni iz chetvrte grupe (kao ti recimo) su puno slichniji po moralnim
    i etichkim nachelima nego ostatak. Nama se interesne sfere ne poklapaju nego se potiru.
    Ponashamo se dzentlmenski svako zbog sopstvenih nachela.
    Vidish meni je drago ako ti uspesh nekoga iz druge grupe da navedesh na "Bozhiji put"
    Bitna je dobra atmosfera ...Ti si sretan jer si uchinio dobro delo, drugogrupash je sretan
    jer najzad mozhe mirno da spava i ja sam sretan jer znam da sretni ljudi prave manje sranja od
    onih nesretnih.
    Isprichao si nam potresnu prichu o tome kako si se suzdrzhao da ne izbijesh zube
    struchnjaku na raskrsnici... odlichno vidish ni ja mu nebih izbio zube iako stalno u kolima
    imam za to prikladno orudje (zlu ne trebalo)
    Tebi je u tome Bog pomogao ...meni pomazhe racionalnost ...apsolutno nebitno ko ili shta pomazhe
    krajnji rezultat je bitan - odrzhavanje ravnotezhe u kosmosu i kolichina zuba u trenutnoj upotrebi.
    Trecha grupa je ta koja pravi glavnu frku na planeti ali to si i ti zakljuchio.
    Protiv njih bi trebalo da udruzhimo potencijale umesto da se prepucavamo oko sitnica.
    Ako dodje sudnji dan kako ti prognozirash onda je iovako sve-svejedno
    A dochi che sigurno
    Poruku je izmenio Aiko, 04.09.2009 u 22:27 Razlog: citat

  2. #47

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Hajde, molim te, objasni mi na osnovu kojeg kriterija si sva navedena zlodela pripisao ateistima?
    …Paa, pitao sam ih!
    I svi su mi odgovorili da nisu vernici i da za Boga baš i nemare…I rekli su mi još, da kad bi živeli po Božijim načelima, nikad’ im ne bi na um palo da takve stvari čine!



    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne razumem shta se ti sve vreme tripujesh
    A ja na primer, ne razumem zašto sam nekima svJa vreme “trn u oku” , da ne kažem “debelo deblo”...hmm
    Dok sa druge strane, tripera s moje strane nikada nije bilo niti će biti...za razliku od onih što vijaju i zadižu ženske suknjice - gde god i kad god...tu se triperi vrlo brzo šire, množe i umnožavaju – a razum, sumnja, rasudjivanje, proveravanje, prouchavanje...se tada sele na periferiju i devetu rupu na svirali...

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ne treba da ponavljash sto puta tvoju razliku izmedju vernik i vernik po veroispovesti...
    Treba!
    Jer nekima je i stotinu puta – malo!


    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    samo takvih ljudi, koje ti kvalifikujesh kao "prave vernike" je zanemarljivo malo.
    Naravno da je malo, ali daleko da je zanemarljivo. Jer, zbog takvih, Bog još drži ovu planetu i razvrat na njoj, u životu! I zbog onih koji imaju potencijala da promene svoj život i vrate se Tvorcu...

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    To shto tvrdish da bi ja sve religiozne vernike okachio na bandere je netachno.
    “Kačenje o bandere” je simbolika…simbolika za omalovažavanje, pljuvanje i trpanje u košaru nižeg “neobrazovanog” reda…
    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    ja sam napisao da:

    Citat:Vernik mozhe biti i najneobrazovaniji neandertalac jer jednostavno
    poveruje shto mu naprichaju...tek toliko da skonta nekoliko pravila.

    ...Znachi mozhe biti i...ali nigde nisam naveo da obavezno i mora biti...velika je to razlika.

    Ali si isto tako napisao I OVO ->

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    ...Mislim da su ateisti (ateisti u onom smislu "dovoljno sam obrazovan da ne verujem u bajke" ) mnogo miroljubiviji nego vernici zato shto je za postizanje nivoa ateiste potreban potencijal u znanju. ....

    A ateisti? ateist sumnja, rasudjuje, proverava, prouchava...drugim rechima razmishlja.
    Niko ovde nije sisao vesla, pa da ne vidi šta si hteo da kažeš->
    Za dostizanje nivoa ateiste potreban je potencijal u znanju?!? Jer drugim rečima -> ateist razmišlja!” A trećim skrivenim rečima-> Vernik ne razmišlja!
    Dakle, po tebi prijatelju ateista ne može biti niko drugi no: prof, dr, mg, ing...?
    Moraću da te razočaram i otvorim poluzatvorene oči-> Poznajem sijaset osoba po opredeljenju ateiste, koji nemaju završenu ni osnovnu školu, ili samo nju, ili samo srednju...jedva... Neki od njih ne vide dalje od nosa, a kamoli da razmišljaju svojom glavom...
    Dakle, čorak!
    Dok s druge strane, poznajem podosta pobožnih ljudi koji imaju visoke škole i podebelo obrazovanje...a u razgovoru sa njima možeš ladno doći do zaključka da oni itekako umeju jako dobro da rasudjuju, proveravaju, proučavaju i razmišljaju...I svaki put kad idu tim putevima sumnji, put ih uvek k Bogu dovede...


    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno je sve jedno u shta ljudi veruju - bitno je koliko je korisno ono shto rade.
    Ne bih se baš složio, iz prostog razloga jer bi ljudi tada bili kao roboti...roboti koji samo rade, a u ništa, ili u koješta veruju, i nemaju svoje principe, a samim tim ni karakter!

    Ali tebi kao privatniku sa sopstvenom random snagom, tako nešto bi i odgovaralo, jel?
    Čuti-smrdi- radi-i ne razmišljaj puno! To je moto mnogih privatnih robovlasnika!

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Nabrojao si u svom postu gomilu strashnih i nerazumnih stvari koje su sve za osudu...
    sve su to uradili nekakvi degenerisani ljudi...samo nije mi jasno odakle ti podatak da su to bili sve ateisti Malo je verovatno da su to bili "Bozhiji ljudi" ali molim te Gogsy zar isto tako nije malo verovatno da su to bili obrazovani, kulturni, razumni ljudi?
    Već sam objasnio da nema razlike u pobožnim ljudima, da li su obrazovani ili ne!
    Ali ima debele razlike izmedju ZLA i DOBRA!
    Medju ateistima može da obitava i jedna i druga kategorija! Dakle, i zlo i manje zlo, i po ljudskim merilima - dobro!
    Medju pobožnim ljudima obitava samo jedna kategorija. Kategorija dobra! Ponoviću opet, za svaki slučaj: Medju pobožnim, a ne medju osobama čija je veroispovest ta i ta, i ne medju osobama čije je opredeljanje fanatizam i sektaštvo!
    Ateisti sve to trpaju u isti koš iz ne znanja, a hvališu se istim!


    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Pravi ateisti (kao ja recimo) i oni iz chetvrte grupe (kao ti recimo) su puno slichniji po moralnim i etichkim nachelima nego ostatak. Nama se interesne sfere ne poklapaju nego se potiru.
    Ja bi jako voleo da si ti u pravu...Ali, pošto smo definisali šta je istinski pobožan čovek-vernik, interesuje me da definišemo šta je to-> PRAVI ATEISTA?
    Moram priznati, malo mi je nejasno...šta je pravi, a šta ne pravi ateista?


    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ponashamo se dzentlmenski svako zbog sopstvenih nachela.
    Džentlmenstvo nema nikakve veze sa moralom! Ono samo po sebi nije loše, ali...
    Bilo je i biće velikih džentlmena zlotvora-monstruma- i čudovišta...

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Isprichao si nam potresnu prichu o tome kako si se suzdrzhao da ne izbijesh zube
    struchnjaku na raskrsnici... odlichno vidish ni ja mu nebih izbio zube iako stalno u kolima imam za to prikladno orudje (zlu ne trebalo)
    Nikada nisam nosio nikakvo oružije ni kada sam mogao...
    Vidiš, u tome i jeste razlika! Ti se oslanjaš na oružije protiv zla(“zlu ne trebalo”), a ja i meni slični, oslanjamo se isključivo na Boga u borbi protiv zla!

    Razlika je ogromna...

    Da si bio na mom mestu, licem u lice sa “opsednutim stručnjakom” , možda bi izrevoltiran i u nameri da se zaštitiš od ludaka, izvadio oružije...a onda...ni sam Bog vam ne bi mogao više pomoći...

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Trecha grupa je ta koja pravi glavnu frku na planeti ali to si i ti zakljuchio.
    Protiv njih bi trebalo da udruzhimo potencijale umesto da se prepucavamo oko sitnica.
    Apsolutno si upravu!
    Samo, ja ne vidim ništa osim pasivnosti, i odmahivanja rukom...

    Sve se više obistinjuje, više puta pričana priča o Čamcu i komšiji koji na pitanje: zašto bušiš rupu na podu, odgovara: Šta te briga ja bušim rupu ispod SVOG sedišta a ne ispod tvog! A čamac tone...


  3. #48

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Moje skromno mišljenje je da su ateisti mirniji jer nisu toliko 'zaluđeni' vjerom i ne pripisuju razna događanja Bogu iliti u koga već vjeruju.

    Također, to oje stajalište se bazira na mnogim raspravama sa vjernicima i njihovim pokušajima da od mene naprave još jednog vjernika. Ti njihovi pokušaji su bili toliko mučni da je meni prekipjelo razgovarat sa njima jer u svakoj rečenici je bilo davljenje da zašto ja ne vjerujem. A što to njih boli briga? Jesam li manje vrijedna osoba zbog toga?

    Recimo meni, kao ateistu, mi je svejedno vjeruje li netko ili ne. Radim li buku i paniku zbog njihovog uvjerenja? Ne. A šta onda oni rade buku??
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #49

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Posmatram ovu temu vec danima.
    I suzdrzavam se ...

    Vernik sam, tipa u boga verujem u popove ne verujem.

    Svaki vernik, pravi vernik, ce svoju veru nositi tiho u sebi i nece je nametati drugima.
    Svaki vernik veruje za sebe i zbog sebe, ne zbog drugih.

    Setite se samo svih ateista, za vreme komunizma, tad su se vernici na prste mogli izbrojati, sad je neka druga moda i ateisti postaju vernici naprasno preko noci.Uce se moliti i slavu slaviti, iz crkve ne izbijaju.
    A meni je muka od takvih.

    Pravi vernik je miroljubiv, ali postoji i onaj drugi soj vernika, ja ih zovem energeticari, koji ti probiju svaku mozdanu vijugu, ne bi li ti dokazali zasto verujes, kako veujes,
    sta smes, sta nesmes.
    To su po meni nasilnici.

  5. #50

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Paa, pitao sam ih!
    I svi su mi odgovorili da nisu vernici i da za Boga baš i nemareI rekli su mi još, da kad bi živeli po Božijim načelima, nikad im ne bi na um palo da takve stvari čine!
    ...
    Ipak si uspeo da ispuniš moje pretpostavke.
    Odustajem od daljeg dijaloga.

    A ti se i dalje pitaj:

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...
    A ja na primer, ne razumem zašto sam nekima svJa vreme trn u oku , da ne kažem debelo deblo...hmm
    ...
    Sve najbolje i pozdrav.

  6. #51

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ser-Gogsy veli
    A ja na primer, ne razumem zašto sam nekima svJa vreme trn u oku , da ne kažem debelo deblo...hmm
    Uopshte nisi trn u oku choveche! zar ne shvatash da nas dobro zabavljash

  7. #52

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku

    Također, to oje stajalište se bazira na mnogim raspravama sa vjernicima i njihovim pokušajima da od mene naprave još jednog vjernika. Ti njihovi pokušaji su bili toliko mučni da je meni prekipjelo razgovarat sa njima jer u svakoj rečenici je bilo davljenje da zašto ja ne vjerujem.
    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Pravi vernik je miroljubiv, ali postoji i onaj drugi soj vernika, ja ih zovem energeticari, koji ti probiju svaku mozdanu vijugu, ne bi li ti dokazali zasto verujes, kako veujes,
    sta smes, sta nesmes.
    Odlični opisi raznoraznih pripadnika još raznoraznijih SEKTI !

    Samo, sekte i njihovo postojanje, nisu i ne mogu biti izgovori da okrenemo ledja Bogu...Jer tim činom, samo sebi štetimo, a ne sektašima i njihovom "vodji".

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A ti se i dalje pitaj:

    [Citat:ser_gogsy kaže:
    ...
    A ja na primer, ne razumem zašto sam nekima svJa vreme “trn u oku” , da ne kažem “debelo deblo”...hmm

    ...

    Sve najbolje i pozdrav.
    Ne...
    ...ne moram da se pitam! Znam!
    Znam, da kvarim zabavu i privremeno uljuškavanje i ušuškavanje mnogih: "Ma neće mi ništa biti što malo kršim zapovesti i živim u grehu...kakav Bog? kakvi bakraći? Sve su to bajke....ja sam gospodar svog tela i svog duha...."

    Sad se setih reči jednog prijatelja pre bombardovanja Srbije-> "....ma kakvo bombardovanje? kakvi bakraći? Nema od toga ništa, to su samo priče rekla-kazala i zastrašivanje nas malih ljudi...."
    ...sve dok nije pala prva bomba....



    Uzvračam pozdrave i sve najbolje...

  8. #53

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ser-Gogsy veli
    Ali tebi kao privatniku sa sopstvenom random snagom, tako nešto bi i odgovaralo, jel?
    Čuti-smrdi- radi-i ne razmišljaj puno! To je moto mnogih privatnih robovlasnika!
    Jel ti Bog doshapnuo da sam privatnik?
    Moji radnici su jako dobro placheni i poshtovani
    a verovatno i sretni shto imaju posla u zemlji sa 11% nezaposlenih

    ali ovo je offtopic
    zato... verovatno niko nije miroljubiv i ateisti i vernici po veroispovesti su agresivni
    samo je petnaestak pravih vernika na svetu miroljubivo ...ali i njih je sve manje.

  9. #54

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Odlični opisi raznoraznih pripadnika još raznoraznijih SEKTI !

    Samo, sekte i njihovo postojanje, nisu i ne mogu biti izgovori da okrenemo ledja Bogu...Jer tim činom, samo sebi štetimo, a ne sektašima i njihovom "vodji".
    Gogsi, ti izvrces moje reci, ja da sam mislila na sekte, ja bih rekla sekte, ne bih uvijala svoje reci u papiric.Ili ti mozda bolje znas sta sam ja htela reci?

    Mislila sam na pomodarstvo, modu ili kako ces vec.
    Pravi vernik nije neko ko ce te danima ubedjivati u veru,danima ti iznositi svoje vidjenje stvari i boga.Pravi vernik je pokoren, miran i tih.
    Pravi vernik se ne busa u grudi i ne prica na sva zvona da je on vernik.
    Pravi vernik zna da je bog svuda oko nas i da se vera spoznaje.
    Vera se ne namece.

    O sektama necu, jer i za to postoji tema.
    Svoje misljenje sam iznela, i ne znam zasto sad mesas sekte u sve ovo,osim ako se nisi iz nekog razloga osetio prozvanim a to mi nije bila namera.

  10. #55

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Gogsi, ti izvrces moje reci,
    Mislila sam na pomodarstvo, modu ili kako ces vec.
    OnaK se to tako i napiše...Tvoj opis iz prošlog posta je klasičan opis Jehovinih svedoka->
    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    koji ti probiju svaku mozdanu vijugu, ne bi li ti dokazali zasto verujes, kako veujes, sta smes, sta nesmes.
    Sekte idu po mestima koja nisu predvidjena za širenje vere i spopadavaju ljude...kucaju na vrata privatnih stanova, dele letke po ulici i pozivaju na obraćanje k veri...njihovoj naravno...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Pravi vernik nije neko ko ce te danima ubedjivati u veru,danima ti iznositi svoje vidjenje stvari i boga.Pravi vernik je pokoren, miran i tih.
    Pravi vernik je pobožan čovek, koji svojim životom svedoči i daje primer drugima oko sebe...
    Pravi vernik nije miš, koji se zavlači u rupu kad grmi...
    Pravi vernik neće sebično držati svoja saznanje samo za sebe...
    Pravi vernik će uvek pričati o Bogu, kad god ga neko pita...na mestima predvidjenim za to...
    Pravi vernik se ne stidi svoje vere, ne stidi se Boga...

    Vera i Hristove reči se šire kroz ljude...


  11. #56
    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Setite se samo svih ateista, za vreme komunizma, tad su se vernici na prste mogli izbrojati, sad je neka druga modai ateisti postaju vernici naprasno preko noci.Uce se moliti i slavu slaviti, iz crkve ne izbijaju.
    A meni je muka od takvih.
    Napisala, da si procitao ceo post video bi.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku


    Sekte idu po mestima koja nisu predvidjena za širenje vere i spopadavaju ljude...kucaju na vrata privatnih stanova, dele letke po ulici i pozivaju na obraćanje k veri...njihovoj naravno...

    Za sekte postoji tema o sektama, necemo o tome.
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pravi vernik je pobožan čovek, koji svojim životom svedoči i daje primer drugima oko sebe...
    Pravi vernik nije miš, koji se zavlači u rupu kad grmi...
    Niko to ni ne ocekuje od njega,u moru nevernika uvek cu prepoznati vernika, nema potrebe da se krije.
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pravi vernik neće sebično držati svoja saznanje samo za sebe...
    Pravi vernik će uvek pričati o Bogu, kad god ga neko pita...na mestima predvidjenim za to...
    Pravi vernik se ne stidi svoje vere, ne stidi se Boga...
    Vera i Hristove reči se šire kroz ljude...
    Kad god neko pita, dobro si rekao, pricace o Bogu kad ga neko pita, nece u svakoj recenici nametati Bozju volju i otkrivenja,znace za umerenost,to ga Biblija uci.Pravi vernik ce ti na suptilan nacin pomoci da veru spoznas sam, ako u tvom srcu ima mesta za nju, ako nema postovace tvoju neveru , ne ubedjujuci te u suprotno.
    Poruku je izmenio bellissima, 06.09.2009 u 11:21 Razlog: uzastupan post

  12. #57

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ne bih znao konkretno da odgovorim na postavljeno pitanje, jer nijednog istinskog vernika u životu nisam upoznao.

    Ali, onako, filozofski. Vera ljude uči miru, toleranciji, ljubavi... osobe koje se deklarišu kao iskreni vernici bi po pravilu trebale biti miroljubivije. Međutim, kako neko reče, treba razlikovati "vernike" od vernika. Vernici su u današnjem svetu potisnuti, ima ih jako malo i svakako ne mogu uređivati, ni bitno uticati na odnose u svetu. "Vernika" je mnogo više, a oni po pravilu nisu ni malo miroljubivi. Oni veru doživljavaju kao fudbalski klub koji treba suprotstaviti nekom drugom klubu, a one druge treba mrzeti, uništiti ih na terenu.

    Ako bismo ove kategorije rangirali po "stepenu miroljubivosti" od najvišeg ka najnižem: vernici - ateisti - "vernici"

    Malo je preterano govoriti o narodima, da li su vernici ili ne. Nijedan narod nije toliko homogen da bismo mogli generalizovati kad je vera u pitanju.

  13. #58

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    ateisti i vernici su dve krajnosti
    krajnosti nisu nikad lisene preteranosti
    negde u sredini su agnostici
    dakle,glasam za njih....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #59

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ako bismo ove kategorije rangirali po "stepenu miroljubivosti" od najvišeg ka najnižem: vernici - ateisti - "vernici"
    Želeo bih još samo (za kraj s moje strane na ovoj temi), citirati jedan deo iz knjige -> "Ispovest palog andjela" koju sam većim delom-> copy-paste, na nekoj drugoj temi...ali, slabo ko čita, nit je ko zainteresovan za to...a to je opet stvar svakoga naosob
    Pa ako moderatori odluče opciju delete, neka je...

    Dakle, razlike izmedju vernika i "vernika" lepo su opisane u ovom odlomku->

    "...Ova grupa ljudi mi je posebno interesantna jer i njih, kao i njihove bližnje, držim(Pali andjeo-sotona) u uverenju da zaista poznaju Bibliju i da imaju autoritet postavljati određena pitanja i donositi određene zaključke o stvarima o kojima zapravo ne znaju ništa. Preko njih Bibliju i Stvoritelja činim odbojnim među ljudima, pa i među samim vernicima čija se i motivacija vernosti Stvoritelju bitno menja. Imajući takvu iskrivljenu sliku o Njemu oni Mu ne mogu biti verni iz požrtvovne ljubavi koju On želi, već se njihova vernost svodi na formalizam, na vernost iz straha, vernost zbog nagrade, vernost zbog lepih osećaja koji prate takvu lažnu duhovnost – jednom rečju na vernost koja za Stvoritelja ne znači ništa. Budući da ih ljudi smatraju vernicima, zbog njihovog nepoznavanja Biblije i nepoznavanja onoga što Stvoritelj zaista zahteva od čoveka, oni su izvrstan način da u društvo mogu unositi razne druge, za Stvoritelja neprihvatljive, oblike ponašanja. Preko njih pogrešno predstavljam Stvoriteljevu ljubav i toleranciju, pa ih dovodim do toga da su u stanju kao vernici prihvatiti čak i nemoralnost. Činim ih tolerantnijima prema grehu i nemoralu od samog Stvoritelja.
    S druge strane, ljudi koji veruju u Stvoritelja i još proučavaju Bibliju, predmet su moje posebne mržnje i mojih posebnih napora da ih odvojim od Stvoritelja. I njih bih mogao podeliti u dve grupe; one koji će bezuslovno prihvatiti sve što je Stvoritelj rekao, preporučio i zapovedio, i one koji će pokušati Bibliju prilagoditi svojim potrebama.
    Zbog poverenja u Stvoritelja, na ovu prvu grupu ljudi imam vrlo mali uticaj. Osim što im je u svojoj Reči otkrio sve principe kako živeti srećno i blagoslovleno, osim što im je otkrio pravi cilj i smisao njihovog života i pravilno poređao prioritete, otkrio im je i sve zamke u koje mogu upasti. Osim toga, zbog poverenja prema Njemu oni su Mu dozvolili da ih On štiti i da vodi njihove bitke protiv mene i mojih zabluda. Ispunjava ih posebnom mudrošću i proviđenjem. Njihovu potpunu predanost On je u potpunosti iskoristio da ih posveti sebi i da ih spasi.
    Oni koji proučavaju Bibliju da bi je prilagodili svojim potrebama, meni daju priliku da iskoristim svaki njihov nedostatak, svaki trag njihovog ponosa i sebičnosti kako bih im sakrio pojedine biblijske istine.
    Zbog takvih ljudi sam postigao da u verovanja unesem sve one pre spomenute zablude. Tako sam u stanju u zajednici vernika učiniti da tolerišu velike nedostatke u svojim karakterima. Izgovor za laganje nalazim im u tome što je Avram lagao faraona, a bio je pravednik i Stvoriteljev čovek. Izgovor za svađu nalazim im u Pavlovoj svađi sa Petrom i Markom. Izgovor za preljubu nalazim im u Davidu kojem je Stvoritelj ipak oprostio. Na mnoštvo načina, koristeći se njihovom nespremnošću da se u potpunosti pokore Stvoritelju, ja im, zloupotrebljavajući samu Bibliju, dajem izgovore da ostanu kakvi jesu. Ako i naiđu na neke od biblijskih istina koje ih direktno opominju, uvek nađem načina da te delove Biblije primene na nekog drugog. Svaki tvoj nedostatak meni je uporište. Svaka slabost koje se ne želiš odreći, JA koristim kako bih te unesrećio i upropastio: svaki nedostatak koji gajiš Stvoritelja onemogućava da te u potpunosti izgradi i zaštiti od mene. Pitaš se koje to slabosti gajiš? Šta pogrešno činiš? Vrlo dobro ti to znaš. Onaj slabi glas savesti koji još tinja u tebi vrlo te jasno osvedočava o tome. Ali, ti ga ne želiš čuti. Želiš ostati takav kakav jesi. Istina, ti ne želiš da neko to zloupotrebi, ali odlukom da ništa ne menjaš ti meni daješ ovlašćenja da sve to koristim protiv tebe...."

    Toliko za kraj...

  15. #60

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    shvatio sam da su istinski vernici jako dosadne osobe...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ateisti su mentalno zdraviji, srećniji i slobodniji
    Autor memento u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.05.2011, 22:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •