Nervoza i apetit
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Nervoza i apetit

    Povezanost nervoze i apetita u poslednje vreme se u javnosti vezuje samo za anoreksiju, tj. gubitak zelje za hranom uzrokovano stresnim reakcijama.. al' moze li da ide i u drugom pravcu?

    Ja sam licno prisustvovala vishe puta obrnutom slucaju kad posle manje svadje, neceg izgovorenog - vishe precutanog, osoba pocnu bukvalno da prozdire hranu.


    Meni kad se iznerviram bude muka na samu pomisao na hranu, a ne.. jednostavno imam osecaj ko da mi se zeludac zatvorio i cak i da nesto pojedem ceo dan bih imala osecaj kako mi "stoji u grlu".
    Znam da nita ne znam...

  2. #2

    Odgovor: Nervoza i apetit

    mislim da apetit povecava povecana potrosnja kafe, caja ili alkoholnih pica, koje se opet vise konzumiraju u slucaju nervoze... povecaju stvaranje kiseline, koje naprosto prouzrokuje vrstu boli koju osecamo kao glad....
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Nervoza i apetit

    nema shanse da mogu da nesto pojedem kad sam nerwozan,najjache..znaci nema tih para manja nerwoza zna cesto da bude prisutna,i moze se jest'..

  4. #4

    Odgovor: Nervoza i apetit

    nema shanse da mogu neshto da pojedem kad sam happy!!!
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Nervoza i apetit

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    nema shanse da mogu neshto da pojedem kad sam happy!!!
    Sejm hir.
    Kad je sve potaman, pa nema bolje ribe od mene...a chim proradi makar mali crv nervoze, tada mi samo guzica viri iz frizidera...i raste i raste i jedva cheka da poraste.

  6. #6

    Odgovor: Nervoza i apetit

    Kod mene nema pravila...mada u nervozi nikada ne jedem...ali zato popijem koju (vishe) sto goji vise no da jedem...
    Ranije nisam jela kada bih se zaljubila...dok mi ne bi crno palo na ociju...
    Trenutno slabo jedem...a nisam nervozna...bar mislim...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: Nervoza i apetit

    Ja bas obratno.
    Kad sam nervozna ne mogu nista da jedem.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #8

    Odgovor: Nervoza i apetit

    ja vazda mogu da ijem, da kucnem..ka' shegach..ne bendam ti ja raspolozhenje, depresije, oaze, safre, pa$ake...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  9. #9

    Odgovor: Nervoza i apetit

    do jedne granice nerviranja "teshim" se hranom... a kad se ta granica predje, onda ne jedem nista po 2-3 dana, ne sto necu, vec ne mogu
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #10

    Odgovor: Nervoza i apetit

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    nema shanse da mogu da nesto pojedem kad sam nerwozan,najjache..znaci nema tih para manja nerwoza zna cesto da bude prisutna,i moze se jest'..
    znam za izreku: neće meso na besnu keru!

    Sad vidim da to važi i za mačore

    Ma kakvo jelo kada sam neurozan
    ... nema teorije

    Srećom ne spadam u neurozne

  11. #11

    Odgovor: Nervoza i apetit

    Zavisi.
    Periodi nervoze zbog nekih malih, svakodnevnih trzavica, zbog nekih ljudi koji me izbace iz takta ili već štatijaznam čega, fiskiraju me uz frižider. Samo žvaćem. A guza sve veća i veća.
    Moja draga rođena sestra ima jedina tu sposobnost da me toliko izbaci iz takta da na pomisao na hranu mi krene mučnina. I tako par dana dok malo ne potisnem bes.
    Jak stres me opet udalji od frižidera. Gubitak nekih dragih ljudi je činio u nedelju dana ono što ne bi ni najrigoroznija šestomesečna dijeta. Nisam mogla ni da pomislim na hranu. Uglavnom, jela sam kada bi me neko naterao.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Nervoza i apetit

    Sjetim se ratnog stanja...i krenemo mi u sklonište, svako je imao neki zadatak, moj je bio da nosim ranac sa hranom (čitaj: sa konzervama) i tako mi laganini dole...ja nosim tonu na leđima...čim uđemo u sklonište, daaaaaaaaaj da jedem. Iako je to hrana u slučaju nužde, meni je nužda bila stalno.

    I danas tako...dešavalo mi se na faxu, da kad je kraj mjeseca, a parice pri kraju...odmah sve nestaje, a apetit raste recipročno u odnosu na manjak.

    Ponekad bih mogla i masno ćebe da pojedem, kad sam nervozna. Kamo sreće da ja mršam kad sam nervozna...bila bih kao čačkalica.

    Kao što su Maski i Baba rekle...jedino kad sam full happy, onda ne moram da jedem puno, pa skoro i ništa. U svakom drugom slučaju, hrana i ja smo in love.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  13. #13

    Odgovor: Nervoza i apetit

    hrana i ja smo uvek u ljubavi
    posebno kad su mi na gajbi Besparica i Stres
    kad sam hepi,sto je retko,reklo bi se,ja sam van kuce uglavnom,pa onda i ne stizem da jedem...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Nervoza i apetit

    Kada sam nervozna nemogu da smislim hranu.
    Trenutno sam u fazi kad skoro nista ne jedem i kad moji ukucani, idu po kuci i moljakaju me da pojedem bar neku vocku.Jednostavno mi ne ide.
    Ali zato vode pijem u neogranicenim kolicinama, mislim da sam danas popila skoro cetiri litre,kad sam nervozna, meni organizam trazi samo vodu i bukvalno na njoj zivim.

  15. #15

    Odgovor: Nervoza i apetit

    I ja se ne izdvajam kada je u pitanju gubitak teka tijekom nervoze.

    Jednostavno to silno živciranje izbaci osjećaj gladi iz mojih misli. Tko će, u takvoj stresnoj situaciji, misliti na hranu?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sex apetit i godine
    Autor goldie u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 14.01.2010, 14:33
  2. Da li nervoza izaziva potrebu za cest odlazak u tolet???
    Autor Painkiller u forumu Online savetnik
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 07.06.2009, 22:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •