Dobrovoljno davalaštvo krvi - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Dobrovoljno davalaštvo krvi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Naslusala sam se svakakvih prica, uglavnom ne onih lepih. Jedan covek, poznanik roditelja moje drugarice, je 20ak godina bio davalac krvi. Nesto se teze razboleo, zaglavio u bolnici i bila mu je potrebna krv za transfuziju i uglavnom, trazili su mu novac za transfuziju a jedan njegov prijatelj je dao krv zbog njega, a on, koji je dugo bio dobrovoljni davalac, vise nikad nije dao krv.
    Misljenja sam da je davanje krvi veoma plemenito, ali rabljeno, iskorisceno, kao uostalom i sve u ovoj zemlji.
    Licno, dala bih krv da mogu, ali osim sto sam anemicna, pritisak mi je nizak. Moja sestra je dobrovoljni davalac krvi i ponosna sam na nju
    Mozda se i to desava.
    Ali ja nikad nisam dolazila u kontakt sa tim.Moja mama se prosle godine razbolela,
    trebala joj je krv, niko od nas ni dinara jednog nije trazio, ni spomenuo.
    Ako bi mi svi tako razmisljali nikad ne bi dobrovoljno dali krv,ali ona zaista znaci neciji zivot.
    Smesno mi je malo sto ja ovo pricam, koja nikad nisam dala krv, ali sam ponosna na svog oca i brata, koji imaju svoj stav prema tome i koji su vec godinama dobrovoljni davaoci.

  2. #17

    Odgovor: Dobrovoljno davalaštvo krvi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni ja rekla da treba prestati davati krv ali da je problem, jeste. Mozda ne bode oci toliko kao korupcija ili glupost onih koji nam vode drzavu, ali je prisutno. Resenje nije ukinuti bilo sta dobro, sramota je sto se to zna a nista ne preduzima.
    Moguće je da si u pravu (živimo u takvoj državi da čovek nikada nije siguran da nije žrtva neke mahinacije ili mućke ) ali nikada nisam razmišljao u tom pravcu. Jednostavno polazim od toga da je to humanitarna akcija i tu se priča završava. Dobrovoljni sam davalac krvi, godinama dajem krv 1 do 2 puta godišnje sa dubokim uverenjem da će to možda nekom dobro doći...a, ako neko to zloupotrebljava alal mu vera .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  3. #18

    Odgovor: Dobrovoljno davalaštvo krvi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Misljenja sam da je davanje krvi veoma plemenito, ali rabljeno, iskorisceno, kao uostalom i sve u ovoj zemlji.

    Nikada nisam razmišljala u tom pravcu..ne kažem da je nemoguće da se čak i sa tim manipuliše, ali čak i da znam da se to radi, mislim da ne bih odustala od toga..jedino neka boleština može da me spreči..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #19

    Odgovor: Dobrovoljno davalaštvo krvi

    Išla sam dva puta sa namjerom da dam krv ali su me vratili. Nažalost, ne mogu dati krv jer imam nizak pritisak.
    I'm floating on air..

  5. #20

    Odgovor: Dobrovoljno davalaštvo krvi

    I ove godine sam se overio u transfuzioloskom +
    Jos me i pregledaju,a mozda ce i meni nekad trebati.
    Lep je osecaj za tih pola sata provedenih tamo, da sam mozda nekom pomogao.

    kao da sam o ovom negde pisao vec...
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  6. #21

    Odgovor: Dobrovoljno davalaštvo krvi

    I ja cu da dajem krv
    ionako imam skoro duplo više leukocita nego shto je normalno
    posledice prežderavanja mesom

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tumačenje laboratorijske analize krvi
    Autor Aiko u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 12:34
  2. Alkohol u krvi vozaca
    Autor yige_gui u forumu Auto-moto
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 11:59
  3. Pad,ili dobrovoljno posrnuće
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.05.2009, 00:12
  4. Testovi krvi
    Autor suzo-moja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.03.2008, 02:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •