Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju? - Strana 7
Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 191
  1. #91

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da li znas sta cinis?
    Ja znam shta da chinim, ali ti ochigledno ne znash chim pucash u ratu, ubijash, shvalerash se, i neverujesh u Boga.

    U mnoshtvu pitanja koje si postavio,ti ustvari sam sebi odgovarash onako kako je tebi po volji, a ne onako kako jeste. Ili bar, kako bi trebalo da bude.

    Primetih mnogo takvih pojava na temi Religija


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    .Ako dođe do toga, da imamo nuklearnu katastrofu, ona apsolutno pripada fizičkom univerzumu, u energtskom smislu, pa će pored svog nastajanja, trajanja imati i svoje nestajanje. Posle tog nestajanja, stvaraju se novi uslovi za fizičku egzistenciju, na scenu stupa ljudski duh i započinje proces materijalizacije...
    A Ko zapochinje proces materijalizacije?Ne mozhe zapocheti samo od sebe?
    Nishta nezapochinje samo od sebe. Znachi Neko Inteligentan i Svemochan zapochinje novo stvaranje. A to isto pishe u Bibliji, Bog ce stvoriti novo nebo i novu zemlju i na njoj nastaniti odabrane.

  2. #92

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    A to isto pishe u Bibliji, Bog ce stvoriti novo nebo i novu zemlju i na njoj nastaniti odabrane.
    Ovo (priznaćeš) i nema neke logike.
    A nije ni ekonomično.
    Zemlja je baš lepa ... a i nebo je predivno ... što tu "čistku" ne uradi ovde?


    Mslm ... volim ja da se selim.. i da putujem ... al' na novo nebo *toliko mi se nešto i ne experimentiše..




    *toliko daleko.

  3. #93

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ovo (priznaćeš) i nema neke logike.
    A nije ni ekonomično.
    Zemlja je baš lepa ... a i nebo je predivno ... što tu "čistku" ne uradi ovde?
    Zemlja je bila lepa. U proshlosti.I josh uvek ima neshto od svoje lepote.Ali chovek je toliko unishtava da zhivot na njojzi vishe nece biti moguc. zato Bog stvara novu zemlju.
    Kad malo bolje razmislish, vidish da ustvari nema logike da Bog nastani odabrane na unakazhenu unishtenu, zagadjenu i kontaminiranu Zemlju. Kakav bi to bio zhivot na takvoj Zemlji? To bi bio pravi pakao.
    U to ce se uveriti oni koji ne budu medju odabranim,jer ce ostati......u tom paklu.

  4. #94

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Ja znam shta da chinim, ali ti ochigledno ne znash chim pucash u ratu, ubijash, shvalerash se, i neverujesh u Boga.

    U mnoshtvu pitanja koje si postavio,ti ustvari sam sebi odgovarash onako kako je tebi po volji, a ne onako kako jeste. Ili bar, kako bi trebalo da bude.
    ok, ne pucam u ratu, ne ubijam, ne svaleram se i verujem u Boga (kojeg, cijeg?).
    zasto mi se deformise dusa od gubitka drage osobe ili zbog zlih ljudi?
    da li kada se dovoljno deformise, cu ubijati, svalerati se, ne verovati u Boga?
    da li je zapravo resenje da moram sebi dovoljno skratiti zivot (navesti Boga da me pozove k sebi), pre nego sto nepovoljni okolni uticaji krenu na lose po meni?

    I bonus pitanje, ko si ti da mi tvrdis da se svaleram?
    Koliko si seksualnih partnera imao u zivotu? Da li ti je ona prva i tvoj konacan izbor za zivot, osvedocen pred crkvom i Bogom?










    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Zemlja je bila lepa. U proshlosti.I josh uvek ima neshto od svoje lepote.Ali chovek je toliko unishtava da zhivot na njojzi vishe nece biti moguc. zato Bog stvara novu zemlju.
    Kad malo bolje razmislish, vidish da ustvari nema logike da Bog nastani odabrane na unakazhenu unishtenu, zagadjenu i kontaminiranu Zemlju. Kakav bi to bio zhivot na takvoj Zemlji? To bi bio pravi pakao.
    U to ce se uveriti oni koji ne budu medju odabranim,jer ce ostati......u tom paklu.
    Aha, nova saksija za novi rasad...
    Mada vec ima i onih saksija koji omogucavaju reciklazu i biorazgradnju hranljivih sastojaka...
    tj.
    Izem ti te zecove kad uvek nanova zagade svoj terarij...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #95

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ju bre...
    Šta ste uradili od teme

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Eeee...

    Ajde, leba ti, objasni šta je to večna smrt???.....
    Ne treba mi 'leba da bi ti objasnio kako duša odnosno duh, za koga ti veruješ da se reinkarnira - uskače iz tela u telo poput veselih majmunčića što skakuću s grane na granu, nije besmrtan! A znaš zašto duša nije besmrtna?
    Pa zato jer joj je Neko dao život! Udahnuo dah životni! A Onaj koji daje, može i da uzme! A znaš li kako znam da je Neko dao/stvorio život? Pa zato jer svojim zdravim razumom dolazim do razumnog zaključka da život ne može nastati sam od sebe! Neko mora da ga da! I Taj koji daje život odlučuje, kome, kada i zašto ga uzima!
    Kada duša ostane bez života/daha životnog, nastupa večna smrt! Kraj! Ende! Konec! Nema te više...

  6. #96

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    postaviti životno-smrtno ozbiljan odnos prema religiji i bogu...Drugim rečima, na taj način kontrolisati svako ljudsko biće koje se rodi i egzistira na zemlji.
    Svrha, početak i kraj religije. Kontrolisati strahom. Od antičkih vremena do dana današnjeg.

  7. #97

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ... duša odnosno duh, za koga ti veruješ da se reinkarnira - uskače iz tela u telo poput veselih majmunčića što skakuću s grane na granu, nije besmrtan! A znaš zašto duša nije besmrtna?
    SaĆe eXpert tebi da objasni reinkarnaciju.. (u koju i sam (po)malo (po)želi (po)nekad da (po)veruje )

    Dakle ... reč je (umesto o Bogu) ... o kosmičkoj energiji.. ravnoteži.. balansu.. nebeskoj PRAVDI.

    Analizu malo Banalizujem:

    Čovek/žena/dete ... umre.

    Po principu nagrade-kazne, "nešto to od gore videlo sve " izvagalo, izmerilo ... i "preseklo". (u tvom slučaju to je Bog).

    1. Za dobra dela činjena za života sledi NAGRADA (u tvom slučaju to je RAJ):
    - vraćanje tog "dobrog duha" u život.. veoma brzo
    - nastavak započetih i nezavršenih poslova i postizanje željenog životnog cilja
    - mogućnost revanša onima koji su ga saplitali, o njega se grešili, mučili, povređivali.. ubili
    - nova šansa za uživanje u nečemu što je u prethodnom životu bilo "uskraćeno"

    2. Za sva nedela i zlodela sledi KAZNA (u tvom slučaju to je PAKAO)
    - taj će se duuugo načekati dok dođe na red ... ali će doći na red
    - vratiće se ... i "namestiće se" tačno onde gde je (z)grešio ... i tačno onima o koje se ogrešio.
    - ispaštaće.. natenane.. dugo.. i veoma bolno

    (u sledećem krugu ... ako onaj dobri iskoristi mogućnost osvete - učinio je nedelo ... i sledi mu KAZNA - .... i tako.. igranka bez prestanka...)

    Ne pitaj me kako se taj začarani krug "okreće" (jer ni ja ne razumem )
    ali - ima logike ... i sasvim dovoljno smisla,
    za one koji (po)veruju - makar u delu da ne rade gadosti, gluposti i budalaštine (ili, da ih bar rade - što manje),
    ako znaju da je ipak tačno ono "Sve se vraća - sve se plaća" ... kad-tad .



    Ima tu još pikanterija ... ali ovo je sasvim dovoljno za - speedy KURS u poimanje reinkarnacije.


    Iz mog ugla.


    -

  8. #98

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Svrha, početak i kraj religije. Kontrolisati strahom. Od antičkih vremena do dana današnjeg.
    Početak, svrha i kraj religije je stvaranje dobrih ljudi!



    Citat Glišavaaaaaaaaaaa:) kaže: Pogledaj poruku
    SaĆe eXpert tebi da objasni reinkarnaciju.. (u koju i sam (po)malo (po)želi (po)nekad da (po)veruje )

    Dakle ... reč je (umesto o Bogu) ... o kosmičkoj energiji.. ravnoteži.. balansu.. nebeskoj PRAVDI.

    Po principu nagrade-kazne, "nešto to od gore videlo sve " izvagalo, izmerilo ... i "preseklo". (u tvom slučaju to je Bog).
    Ohaaahaaaj....kad sam ja to znao .... taj koncept reinkarniranja šikaniranja....ihhaaahaaaJ....Još kad sam gled'o , k'o mali kljinjo crtane filmove o Paji Patku i Mikiju Mausu

    Pa sam još tada shvatio, da moji omiljeni junaci i crtaći ne mogu nastati sami od sebe , nego da mora postojati neki dobri čika, koji ih stvara iz ljubavi

    I tako....ja do dan danas ostadoh u ubedjenju da->

    - "vaganje" ne "važe" samo od sebe!
    - "merenje" ne "meri" samo od sebe!
    - "presecanje" ne "preseca" samo od sebe!
    I da "balans" i "ravnoteža" ne nastaju sami o sebe!

    Pa dalje dodjoh do zaključka, da isto k'o i u crtaćima, sve ove radnje može činiti samo Neko vrlo Inteligentan, Darovit, Moćan i pun Ljubavi....

    A to je -> BOG!


  9. #99

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ma, vrlo jednostavno...

    Oni ljudi koji ne pozaše sebe veruju da sve bog čini za njih i oko njih....


    Oni ljudi koji pozaše sebe znaju da to čini čovek svojom stvaralačkom svešću..



    I onda bi se naslov teme mogao pročitati:

    Ako ja znam da postojim, zašto sam odlučio da stradam !!!


  10. #100

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ma, vrlo jednostavno...

    Oni ljudi koji ne pozaše sebe veruju da sve bog čini za njih i oko njih....


    Oni ljudi koji pozaše sebe znaju da to čini čovek svojom stvaralačkom svešću..

    Dakle, Vlado po tebi ispada da je čovek stvorio ceo svemir, planete, Zemlju i na kraju sam sebe?



    ps. ti si pravi primer kako se čovek reinkarnira iz teme budizam u temu hrišćanstvo...

  11. #101

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Bog postoji...

    On je stvorio celokupni univerzum ukljuchujuchi i vreme...jer na pochetku ne bejashe nishta.
    Stvorio je kompletno ceo ovaj univerzum kojeg apsolutno kontrolishe od prve subatomske
    chestice, preko svih neuronskih impulsa svakog zhivog bicha pa sve do poslednjeg sekunda
    na kraju vremena.
    On sve zna...shta je bilo, shta che biti...

    Pa on se onda strashno dosadjuje
    i zabole ga da bilo shta intervenishe, jer iovako vech zna shta che biti i ako intervenishe.
    U bezvremenom stanju koje obuhvata njegova omnipotencija, ne postoji uzrok i posledica.
    Za njega je ceo ovaj univerzum kao jedan vech snimljeni film na DVD-u zamrznut u vremenu,
    kojeg i ako promeni ...on vech unapred zna ishod promene.
    Za nas smrtnike kojima vreme kao fizichka pojava predstavlja vektorsku jedinicu,
    uzrok i posledice imaju smisla jer smo u stanju da utichemo na ishod filma iz nasheg
    ugla gledanja. Drugim rechima nashe postojanje je barem zanimljivo nama samima.
    Njegovo postojanje je chist smor jer je vech zna napamet svaki moguchi kraj filma.
    Prema tome ga boli dupe za sve...vech od samog pochetka zna kraj.
    A nama je u tom sluchaju apsolutno svejedno. Postojao ne postojao ...isto nam se pishe.

  12. #102

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ser_...ps. ti si pravi primer kako se čovek reinkarnira iz teme budizam u temu hrišćanstvo...
    Nisam ser_ ni prvi ni poslednji koji razume da su Hrišćanstvo i Budizam isto, u svojoj suštini..


    Dakle, Vlado po tebi ispada da je čovek stvorio ceo svemir, planete, Zemlju i na kraju sam sebe?
    Ako imamo čoveka koji iskreno veruje u bilo šta, to bilo šta za njega predstavlja jedinu istinu-najozbiljniju realnost. Vernik veruje u boga i bog za njega predstavlja suštu istinu. Uz pojam boga ( ili bilo kog drugog verovanja ) vezuje se ponašanje ili odnos koji proizlazi iz tog verovanja-trenutne subjektivne istine jedne individue.
    Sada sledi:

    U koliko čovek u životu naiđe na drugačiju realnost od njegove subjektivne istine-iskrenog ubeđenja,verovanja, on je ne prihvata, ne razume, a konflikt dovodi do posledice stradanja.
    Na primer: Vernik ima svoja iskrena ubeđenja po pitanju vere i morala. U jednom trenutku počinje da bude opsednut drugačijim idejama koje u njemu stvaraju konflikt i dovode do, pre ili kasnije, fizičkog uništenja. Sa druge strane postoji čovek koga se ne tiče ni vera u boga, niti bilo kakav moral koji ide uz njega. Samim ti ono ne predstavlja istinu za njega. Kada takav čovek bude opsednut onim istim drugačijim idejama, kojima je bio opsednut vernik, u njemu se neće javiti konflikt a samim tim ni fizičko propadanje.
    Treba napomenuti da oba slučaja pripadaju slučajnosti, koja je rezultat socijalne sredine gde su odrasli.

    Dakle, ko stvara svoje *nevino stradanje????
    Poruku je izmenio Vlada Vasic, 16.09.2009 u 15:20 Razlog: grama

  13. #103

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    ok u redu..samo was citam wlado i ser..a mozete li wi meni reci kako je moguce da djewojcicu od 7 godina bukwalno raznese jedan kamion,dok se wracala iz skole.kupili su je..nisu je mogli ni sahraniti,bukwalno,tako mi swega,owo se dogodilo u Podgorici prije 11 godina...kako je 'swemocni Bog' tako nesto dozwolio..sta je srce malo skriwilo...kako to objashnjawate....zasto je ekstremno surow,sta se dogadja sa njim...??ispada da je sotona ipak 'Bog'..objasnite owako nesto..ma daj,zajebawate li se wi to s nama?

  14. #104

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ok u redu..samo was citam wlado i ser..a mozete li wi meni reci kako je moguce da djewojcicu od 7 godina bukwalno raznese jedan kamion,dok se wracala iz skole.kupili su je..nisu je mogli ni sahraniti,bukwalno,tako mi swega,owo se dogodilo u Podgorici prije 11 godina...kako je 'swemocni Bog' tako nesto dozwolio..sta je srce malo skriwilo...kako to objashnjawate....zasto je ekstremno surow,sta se dogadja sa njim...??ispada da je sotona ipak 'Bog'..objasnite owako nesto..ma daj,zajebawate li se wi to s nama?

    To sto se dogodilo,to je volja Bozija,ona je sada na nekom lepsem mestu,gde nema ovakvih osoba koje postavljaju tako glupa pitanja!
    Smrt je za nekog vecni pakao a za nekog vecna nagrada a kada i zbog cega Bog resi da pozove pravednike u svoje carstvo,to samo on zna i na to pitanje ti niko nemoze dati odgovor!

  15. #105

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    To sto se dogodilo,to je volja Bozija,ona je sada na nekom lepsem mestu,gde nema ovakvih osoba koje postavljaju tako glupa pitanja!
    slusaj pametnjakowicu ,nije owo glupo pitanje....nego logicko pitanje...dje je tu prawda??? o cemu ti meni pricas,postedi me tih twojih istrosenih fraza! ja wjerujem u Boga,i nemoj da mi se postawljas kao tako sarkasticno!jel to jasno,wjernice?

Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •