Da li se stidite svog porijekla? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 62
  1. #46

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Svuda u svetu su ljudi slicni. Svuda ima istih tipova, veselih, hrabrih, skrtih, inteligentnih, porodicnih, lazljivih, postenih, zlobnih itd. bez obzira na poreklo. Svog porekla treba svako biti svestan. To su koreni, kultura, tradicija, familija i zajednica. Poreklo cini coveka. Najvaznije je, Poreklo omogucava coveku, da ljude drugog porekla, druge sredine i kulture, shvati i da ih susrece s najvisim postovanjem i respektom. Nema dobrog ili loseg porekla. Poreklo smo mi. Znaci stidimo se ili ne, zbog nasih licnih dela.

  2. #47

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    ponosan sam sto sam srbina i što su mi preci s ćaletove strane doselili iz moldavije i uvvek kazem da su mi preci odatle
    dal se stidim svog porekla nikaddddddddddaaaaaaaaaaaaaa

  3. #48

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ko bi se stideo bogate porodice i imetka mojih predaka i njihove tradicije koja nesto znaci

  4. #49

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ko bi se stideo bogate porodice
    jel moguce...pa bogatstwo je newazno kad se radi o porijekLu..kroz pare gledas ziwot
    ponosan sam na swoje porijeklo,jako ponosan..

  5. #50

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ko bi se stideo bogate porodice i imetka mojih predaka i njihove tradicije koja nesto znaci
    porijekla a ne bogatstvane verujem da si nepismen dodje mi da zaplačem

  6. #51

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ne, ne stidim se svog porekla. Međutim, duboko verujem da je odnos prema svom poreklu krajnje intiman osećaj i da je svako mahanje njime izraz neukusa i suštinskog primitivizma, čemu smo svi mi u određenoj meri i ponekad skloni...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #52

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ne, ne stidim se svog porekla. Međutim, duboko verujem da je odnos prema svom poreklu krajnje intiman osećaj i da je svako mahanje njime izraz neukusa i suštinskog primitivizma, čemu smo svi mi u određenoj meri i ponekad skloni...
    Tu se nama šta dodati! Apsolutno se slažem...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  8. #53

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat Emmily kaže: Pogledaj poruku
    Zaista na zalost,ali covek izgleda mora da zivi u inostranstvu,pa tek onda da shvati kakvi smo mi....
    Zaista mi se kenja,da izvinete, od ovakvih izjava!Kakvi smo to mi?Aa?
    Ljudi kad odu iz ove zemlje,odjednom dožive prosvetljenje!Ustvari ih uhvati gastarbajterski sindrom,takozvani opanak opapučeni!
    Uuuu...znam gomilu takvih,što rodjaka,dalekih rodjaka, što poznanika koji su odjednom postali veliki Nemci,Australijanci,Švajcarci....ih! i da ne nabrajam.
    GovoreEh!Kod nas u Njemačkoj...a do juče nisu znali dupe da obrišu ko ljudi.
    Kad počnu da mi objašnjavaju šta je to video kamera i Ovde je dugme da se uključi ili još goreOvo je sundjer,on upija vodu! ili Ovo je tepsija,u njoj možeš peći krumpir,meso i ovo i ono...mislim.I šta na ovo reći molim vas?Kao da smo varvari aga-vaga!Ehej!Da ne zaboravim još u vezi tepsije!Ide toliko daleko da me sutradan zove darodavalac i objašnjava da tepsija ne sme da se koristi na otvorenom plamenu!!!Hej!Na dvorištu ću da ložim vatru i pečem krumpiriće,mojoj varvarskoj porodici,a posle ćemo da žderemo rukama,ko uostalom i ti Nemci i Englezi dok su naši na dvoru viljuškom i nožem Kako kaže Manda u Lepa sela ,lepo gore.
    I naravno ne stidim se svog porekla!Pametan čovek sudi drugome po njegovim delima,a ne po tome odakle potiče!Jer to ni ne možeš promeniti, niti si odgovoran za to gde si se rodio.
    Ajd uzdravlje!

  9. #54

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ево сам сада видео тему, па само питам чега би се? и кога? стидео у своме пореклу ????

    По аутору ???

  10. #55

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Naravno da ga se ne stidim! I kog god da smo porekla, ako ono " vazi" za ne popularno i prihvatljivo u sredini u kojoj zivimo, ipak ne treba da globalizujemo stvari! Svako je individuva za sebe, ljudi se dele na dobre i lose! Ja tako mislim!
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  11. #56

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ne,naprotiv.

  12. #57

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ako se dobro secam, tema se odnosi na gastarbajtere.
    Da, kod nas u Vojvodini najcesce Romi stide svog porekla a desavalo se da se i Albanci priklanjaju populistickim pokretima protiv drugih manjina. TO je simptom drustva, svako tezi boljem prihvatanju od zajednice.
    Ostali kako, ko najcesce se desi da deca iz mesanog braka grcevito drze iskazu da su jednonacionalne. naravno po ustavu svako je ono cemu se izjasnjava...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #58

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat mariposa kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam vrlo ponosna na svoj dom,i kad me pitaju odakle si,ma vec samo kazem yugoslavija,jer pojma nemam kako se sad zove,ja sam izasla iz Yugoslavije i tamo se vracam,kad god mogu




    pogodak u sridu, rekla si sve stideti se porekla ? ajde !



    / tema je tihi ocaj/.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #59

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Kada me zbog akcenta pitaju odakle sam,
    ja sa ponosom odgovorim "Sa Klise sam"
    ovako me gledaju...
    " a gde je to? "
    Ja im odgovaram..."To je tamo gde se za novaka gruva karbitom sa buretom od 2OO lit.
    i za badnjak pali pun kamionski tovar automobilskih guma"
    " Auuuuuuu...svaka chast"

  15. #60

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ne!
    Mada ga i ne isticem...dok me neko explicitno ne priupita...
    Jer reakcija je vise nego ocekivana...
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. NS: Imena ulica po braniocima svog naroda
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 14.08.2007, 15:31
  3. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •