Da li se stidite svog porijekla?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 62
  1. #1

    Da li se stidite svog porijekla?

    Imala sam prilike da se uvjerim da se mnoga djeca (od 18 god pa nanize) (ne svi) koja dodju u US stide svog porijekla a i mnogi odrasli...
    To vazi za sve ex-Yu. Cini mi se da je ipak to najizrazenije za Srbe.

    Da li ste se vi sa tim susreli i da li se vi stidite svog porijekla?
    Da li pokusavate da edukujete strance o vasoj domovini?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    nije mi nikad na pamet palo da se stidim ko sam, sta sam i odakle sam.. prvo zato sto nemam razloga da bi se toga stidila.. a i da imam razloga to ne mogu da menjam.. ne razumem ljude kojima je problem njihovo poreklo, nesto sto je deo njih i njihovih predaka..
    kad me ljudi pitaju odakle sam, lepo kazem iz jugoslavije i cao djaci.. neki se odusheve, neki me bljedo gledaju, neki pocnu sa zaljenjem.. ima ih svakakvih.. ako sam raspolozena onda cu da im odgovaram na pitanja.. sa nekima sam se i posvadjala zbog nekih njihovih zadrtih pogleda na celokupnu situaciju u zadnjih 15/ak godina.. ali takve nit' zelim nit' mogu da promenim, zato ih uopste ne dozivljavam..
    ima ljudi koji su tom nasom zemljom odusevljeni i njima volim da pricam o svemu..

    od tih novokopmonovanih dijasporovaca mi se roletnice spuste kad pljuju po svemu i kad im nista u 'staroj' zemlji ne valja.. oni se izgleda stide prvenstveno sami sebe, ne mogu da se pomire sa cinjenicom da se porekla ne mozes stideti pa zato zavaravaju sami sebe.. i pokusavaju da budu nesto sto nisu.. takvi bi prvo trebali sami sebe prvo da malo educiraju, a potom nekog drugog..
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Kad bih se stidio svog porijekla stidio bih se samog sebe. Moje porijeklo me cini onim sto jesam i tu nema ispravki.
    A sta reci za ljude koji se stide sebe... mozda jednog dana i shvate koliko trebaju da budu ponosni na ono sto jesu, a tu im nema pomoci dok to sami ne shvate...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    daleko do toga da se stidim

  5. #5

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Nista u mojoj biografiji nije toliko konkretno i jasno i zvucno kao poreklo. Mada se ponekada zbunim, zemlja rodjenja SFRJ, zivela u SRJ ...RJ, SCG, zajednici drzava, i nisam nikada zivela u samostalnoj srbiji... Ne stidim se, jako sam ponosna, nisam nacionalista ali volim onaj komad Balkana najvise na svetu. To sto je sreca mozda negde drugde, to je vec nesto drguo... A strance podsecam kako su igrali u Srebrenici i slavili pobedu, plave beretke u vozicu pijani ko volovi. Stide se, i ne znaju, imaju neki svoje filozofije, koje je kreirala propaganda, ali se malo zamisle kada se spomenu i neke druge stvari koje su se desavale a o kojima nisu imali sansu da budu informisani. Kazu da ne mogu ni da zamisle kako je bilo tada tamo nama dok se cekalo u redu za hleb, dok se cekalo da padaju bombe, dok su se otvarali frontovi brzinom kojom su se kod njih otvarali shoping centri, dok se mrzelo i gladovalo i setalo promzlih prstiju i dusa ulicama nasih gradova u pokusaju da se ludilo zaustavi. Nije lako objasniti te energije i emocije, nije...
    Poruku je izmenio euridika, 24.08.2006 u 22:18

  6. #6

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    I meni sada kada me pitaju odakle sam a ja onda: Jugoslavija pa Ex-Yu pa SCG a sada Vojvodina a na to me vecina njih pitaju: a gde je to?
    I tako u beskrajno!

  7. #7

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat laPapun kaže:
    Vojvodina a na to me vecina njih pitaju: a gde je to?
    Pa lijepo kazi Serbia i svi ce znati
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Nigde i nikad! Naprotiv,veoma sam ponosan.
    nomen est omen

  9. #9

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    nema sanse neka zna svet da sam srbin!

    Pozdravim svakog srbina, celi svet treba da zna gde je srbija
    Kako mi nedostajes

  10. #10

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Srbin sam ponosan

  11. #11

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat laPapun kaže:
    Vojvodina a na to me vecina njih pitaju: a gde je to?
    Vidim upravo da imamo slican problem

    Ja im uvek obajasnim gde se nasa Vojvodina tacno nalazi... znaci da je (JOS) pokrajina u Srbiji.

    Gledam u glavnom da koristim sto manje drzavljanin Srbije ili slicno...

    Sta se pitanja tice... ne stidim se svog porekla... naprotiv, ponosan sam sto sam VOJVODJANIN!!!
    VOJVODINA U SRCU MOM

  12. #12

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat Bacanin kaže:
    znaci da je (JOS) pokrajina u Srbiji.
    A ovim "JOS" insinuiras da ne bi trebalo jos dugo da bude, il' sta?


    Gledam u glavnom da koristim sto manje drzavljanin Srbije ili slicno...
    A sto manje? To se stidis da kazes?


    Sta se pitanja tice... ne stidim se svog porekla... naprotiv, ponosan sam sto sam VOJVODJANIN!!!
    I ja sam ponosna sto sam gradjanin SRBIJE
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Svi smo mi iz istog mesta Ko razume - shvatiće.

    Ne, naprotiv. Kakav bi ja to bila čovek onda? Ponekad se stidim svoje nemoći, ali porekla - nikad. Volim i poštujem svakog svog pretka. Toliko, da znam kad se koji rodio. Od 1800-te, pa do sad. I taman da na kraju u ovo ludo vreme postanem samo građanin svoje ulice, opet ću znati ko sam.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Gledam u glavnom da koristim sto manje drzavljanin Srbije ili slicno...
    Nema tome nista slicno Ili si drzavljanin Srbije ili nisi
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  15. #15

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    -Da citiram Velikog sina nase Srbije i Vojvodine Miroslava - Mikija
    -najvise volim moje Kupinovo, pa onda moj Srem, pa Vojvodinu, pa Srbiju.

    -A porijeklo je upravo to.

    -Da me neko pita, a isto i da me ne pita, rek'o bi' mu iz Srbije, a ako za to ima "lufta" objasnio i specificnost Vojvodine, a obaska sto bi dokazao da Srbin nije dovoljno pijan, sve dok moze da lezi na patosu a da se nizasta ne drzi (lobiranje za nacionalne interese )

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. NS: Imena ulica po braniocima svog naroda
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 14.08.2007, 15:31
  3. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •