Torte i kolači koji se ne peku...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Torte i kolači koji se ne peku...

    dajte neki prijedlog, jer chim se rerne dofatim sve djaolishem, ili mi splasne, sagori, skvrchi se...
    ovako sam rajetnija...

    ali molim vas, neshto shto ste sami pravili, a nemojte mi shto ono ste 'chuli' ili prochitali..
    znachi, vec isprobano - sigurno..


    domacica sam, znam! nema me u svijet!

    Jupi torta
    ~ prvi red~
    100gr. mljevenih badema ili oraha
    300gr. mljevenog plazma keksa
    120gr. shecera
    250gr. margarina
    1 cijelo jaje
    3 zhumanceta
    1 chasha fante

    Sve ovo dobro izmijesati (gledaj te da prvo umutite zhumanca - jaje i shecer, pa onda dodajte ostalo) i oblikovati kao prvi sloj.
    jaja ne moraju, ako ih necete u smjesu, ili ne smijete da ih jedete...

    ~drugi red~

    1/2 l mlijeka
    2 pudinga od cokolade
    150gr. cokolade za kuvanje

    Skuvati 2 pudinga u 1/2 l mlijeka i dodati chokoladu kada je smjesa kuvana . Ohladjeno premazati preko prvog sloja i 'poslati' u fLizhider

    I na kraju sve premazati sa 2 umucena shlaga (shlag kreme, nemojte pjenom).

    Torta je laka i brza za napraviti i izuzetno ukusna - prste da polizhesh...

    _________________
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  2. #2

    Odgovor: Torte i kolači koji se ne peku...

    Kapri torta sa piškotama


    - 3 pudinga od vanile
    - 3 pudinga od jagode
    - 1l mleka
    - 1l soka od jagode
    - 2 pakovanja piškota
    - 150g čokolade
    - 1 margarin
    - 12 kašika šećera


    1. Poredjajte piškote u dublji pleh.
    2. Skuvajte puding od jagoda u soku od jagode sa 6 kašika šećera, tako vruće sipajte na piškote.
    3. Skuvajte puding od vanile u litru mleka sa 6 kašika šecera. Kada se ohladi pomešajte puding sa predhodno umućenim margarinom i prelijte preko sloja pudinga od jagoda.
    4. Čokoladu otopite sa 2-3 kašičice mleka i jednom kašičicom margarina, da smesa ne bude ni gusta ni retka, i nanesite smesu preko vanile.
    5. Po želji odozgo mozete naneti šlag..



    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #3

    Odgovor: Torte i kolači koji se ne peku...

    Letnja torta


    1 velika kutija piskota,

    600gr. slaga +200gr.za ukrasavanje,

    1l. mleka,

    300gr. mlevene plazme,

    500-700gr.voca.....moze i zaledjeno(provereno najbolje sa crvenom mesavinom....malina,ribizla,jagoda,visnja.....)

    3 slag fiksa

    Priprema je vrlo jednostavna, piskote umkati u mleko ili u neki sok (po zelji) i redjati na posluzavnik.........od 600gr slaga odvojiti 2/3, tacnije 400gr.i umutiti sa 2/3l mleka,tacnije 660ml. i 1 slag fiksom, kad se slag umuti u njega umesati mlevenu plazmu i premazati preko piskota.....zatim umutiti onih 200gr. slaga koji su preostali od onih 600 sa ostatkom mlekaod 1l i 1 slag fiksom.....kad se slag umuti u njega dodati voce i izmesati...premazati preko dela sa plazmom........umutiti onih 200gr. slaga za ukrasavanje sa 1 slag fiksom i nasarati tortu.........
    Ovo je jedna od omiljenih torti u mojoj porodici.... recept je vrlo jednostavn i nadam se da ce vam se svideti...
    Prijatno.........
    Poruku je izmenio Зорица, 21.10.2009 u 18:03

  4. #4

    Odgovor: Torte i kolači koji se ne peku...

    Evo nešto lako i brzo, a deluje taaaako seksi, barem meni..


    Amareto čiz



    POTREBNO JE
    ZA KORU: 250 g mlevenog keksa, 125 g maslaca
    ZA FIL: 500 ml slatke pavlake, 1 kg neslanog sremskog sira, 500 g prah šećera, 600 g očišćenih višanja, 5 kesica vanilin šećera
    ZA PRELIV: 400 ml razblaženog soka od višanja, 30 ml amareta, 4 kašike šećera, 2 kesice želatina


    PRIPREMA
    Dobro umutite maslac, dodajte keks i masu ravnomerno rasporedite na dno kalupa. Umutite sir sa šećerom u prahu i vanilin šećerom. Ulupajte slatku pavlaku i sjedinite sa sirom. Filom premažite koru, a preko poređajte višnje dok ne pokrijete celu površinu.
    U sok od višanja dodajte čašicu amareta, šećer i želatin, i stavite na vatru da se zagreje i želatin istopi. Kada se masa prohladi, ravnomerno prelijte preko kolača i ostavite u frižider da se stegne.
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #5

    Odgovor: Torte i kolači koji se ne peku...

    Starsicina torta

    Potrebno:
    - mleko
    - dva ili tri pakovanja piskota (zavisi od tacne koju koristite za pravljenje)
    - slatka pavlaka od 500 ml (ili dve obicne pavlake pomesane sa secerom, tako ja radim)
    - voce po izboru i koje imate, ali najbolje da uzmete bananu, pomorandze i ananas, ali kako ko voli
    - cokoladne bananice ili zele bombone (ili oba)
    - badem ili kikiriki
    - slag

    Voce, bademe, bananice, zele bombonice i kikiriki iseckati na sitno

    U pleh ili tacnu redjate piskote koje ste prethodno natopili melkom, da budu mekane, tako da piskote zauzmu sav slobodan prostor tacne i taj prvi sprat premazete slatkom pavlakom, pa redjate iseckano voce i bananice i zele bombone, pobacate na to bademe ili kikiriki, i isto ponavljate dok imate piskota i nadeva. Visak piskota pojedete, i na kraju premazete slagom. Ostaviti da odstoji nesto vremena u frizu i navalite. Obicno ne traje dugo
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Torte i kolači koji se ne peku...

    Becar stangle

    I fil:
    250g susenih kajsija samleti na masini za meso,pa dodati 150g secera u prahu i 2-3 kasike dzema od kajsija...dobro umutiti mikserom

    II fil:
    popariti 250g oraha sa malo mleka (da bude kao fil,ni suvo ni retko) i dodati 200g secera u prahu...izmutiti sa mikserom

    III fil:
    1/2 margarina,100g secera u prahu,1 zumance,sok jednog limuna,2 vanilin secera-dobro umutiti mikserom

    Uzeti 3 velike oblatne,pa filovati na hrapavu stranu,a zadnju oblatnu okrenuti da hrapava strana bude do fila....

    Kolac je vrlo izdasan i osvezavajuci...

    & underpaid......

  7. #7

    Odgovor: Torte i kolači koji se ne peku...

    KOLAC OD GRIZA

    Uspinovati 7 kasika secera, kao za serbet,dodati jednu soljicu vode, pa kada se istopi, dodati pola litra mleka, 7 kasika griza, pa kada se skuva sipati u manju tepsiju.( najbolje je vatrostalna posuda )..izgleda dekorativno
    U 1 l mleka skuvati 2 pudinga od vanile sa 4 kasike secera,sipatii puding preko griza, pa kada se skroz ohladi, preko staviti neko sezonsko voce seckano ili celo( zavisi koje je voce u pitanju), zatim staviti oko 150g umuceniog slaga na kraju!

    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

Slične teme

  1. Oni koji nesto rade i oni koji samo pricaju...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.01.2014, 14:55
  2. Torte
    Autor Lady S u forumu Recepti
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 04.04.2012, 02:48
  3. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 25.02.2011, 18:23
  4. Kolaži od cveća
    Autor Lady S u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 11:22
  5. 27 viših škola bez akreditacije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.05.2007, 14:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •