Parada Ponosa - Strana 31
Strana 31 od 68 PrvaPrva ... 21293031323341 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 451 do 465 od ukupno 1009
  1. #451

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    ...
    A sama parada je posebna tema. Nisam njen pobornik, čak mislim da je riskantna i da dovodi do usijanja, ali je nekada i takvo šta potrebno.
    Da je 5. oktobra osim skupštine nastradalo i više desetina SPS/JUL glavonja, sada se ne bi tako lako vraćali na pozicije i komotno ponašali. Ovako, tresla se gora, rodio se miš. Možda neko želi da pokaže sa čim se sreću pripadnici ove zajednice i da se ogoli istina, a ne da se sakrivaju po ćoškovima od raznih obrijanoglavih tipova, a društvo da se po običaju pravi kao da toga ni nema. Uostalom nismo verovali ni da postoje masovne grobnice, hladnjače, streljanja, silovanja, pljačke,... Što bi verovali i da ovi ljudi imaju probleme.
    Nisam uspeo da shvatim zašto je to nekada i takvo šta potrebno. A posebno ne zašto PP i to sada.

    Možda ću ispasti dosadan, ali ne radi se samo o semantici. Paralela sa 5. oktobrom nije dobra, jer 5. oktobra su bile demonstracije. Nisam nikada i nigde pročitao da je to bila parada!

    Onaj Papunov post iz Beča pokazuje paradu. Na osnovu fotki poželim i sam da sam tamo. Da se maskiram, na primer kao oni pioniri koji (siguran sam) ne pripadaju LBGT populaciji, pa da se ludiram i skačem unaokolo. Tamo se PP ne organizuje da bi se izborilo za nekakva prava, tamo se paradom ta prava proširuju. Paradom se prava ne mogu steći. I insistiranje upravo na tom nazivu i vezanje organizacije za ugroženost prava ne mogu da shvatim nikako drugačije no kao zabijanje prsta u oko.

    Spomenuo si neke od problema koji ih tište. / A zar treba da se oteraju sa posla, da im se zabrani vožnja gradskim prevozom, da leče prehlade, da pevaju, glume, bave se hobijima,...? / Hajde da pričamo o tim problemima. Možemo i ovako uzaludno-uopšteno, a voleo bi da pričamo o konkretnim primerima, jer se samo tako može i uticati na rešavanje istog.

    Neko ih tera sa posla zbog seksualnog opredelenja? OK. To jeste problem. Ali za taj i slične probleme je i donešen zakon o mobingu. I ne vidim kakva bi dodatna prava po tom pitanju trebalo da se daju LBGT populaciji.

    Nekome je bilo zabranjeno da koristi usluge javnog prevoza jer je LBGT? Pa i za to postoji nekoliko zakona koji pokrivaju takav problem. A ne znam da se iko ikada obratio sudu sa zahtevom zaštite tih svojih prava.

    Navedeni problemi se sigurno ne mogu rešiti paradom. Ako žele neka ne budu pederi (karakterna osobina) i neka okupljanje nazovu demonstracijama. Ali ovako oni su (većina njih) samo politički izmapulisani.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #452

    Odgovor: Parada Ponosa

    Zakon o mobingu? Super. A koliko je on delotvoran? Dali zakon može promenuti stav zajednice prema njima, koji im otvoreno govori da su nepoželjni? Dali je se te osobe osećaju sigurne za svoj život ako znaju da ih iza ćoška možda čeka neki idiot koji će ih napasti močugom i posle toga dobiti ovacije okoline.
    Imam koleginicu koja je doživela grupno silovanje. Postoje zakoni za to, a momci su kažnjeni uslovno, i to tako da se što manje zna za to. A njoj su rekli u policiji da je kao žensko sigurno ona kriva da ih je izazivala, da mora da razume njihove hormone pomešane sa pićem, da su oni samo muškarci koji su prirodno reagovali na njen izgled. Istraga je tako vođena kao da je ona nekog silovala. Ispitivali su ponovo i ponovo, tražeći dokaz da je ona njih navela na taj postupak, da odustane od tvrdnje da je silovana, prizna da je ona kriva. A njene povrede, abortus,i sve ostalo niko nije pominjao.Nikada se nije oporavila od toga, što je najgore od svega, i sad ima traume, jer kad vas sa 16 godina nepoznati odvuku u mrak uz ovacije okoline "pokažite joj šta možete, neka malo uživa", kad odrastete ne možete da nikad više da budete pod vagnes.
    I onda kad mi neko kaže postoji zakon, mogu samo da se gorko nasmejem. Zakon ih neće zaštiti,niti će naknadno kazniti počinioce. A težina dokazivanja je na njima, i tužbi i svega što ide uz to.
    A poređenje sa 5. oktobrom je po meni logično sa obziromna poentu koju sam hteo da iznesem. Da taj dan nije prošao tako mirno (da mirno, sa obzirom na ono kako je mogao, setite se Čaušeskog), danas ne bi bilo toliko onih koji su shvatili da im nije falila ni dlaka sa glave, da su abolirani i pored tolikih zločina, i sada se vraćaju predstavljajući sebe kao pravednike, ponašajući se isto kao nekad, ne bi novi na vlasti tako bezbrižno se tako bahato ponašali.
    Zato i kažem da možda neko i provocira, da bi spale maske i videlo se ko je ko i da priče o ravnopravnosti u praksi nisu tačne.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #453

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Zakon o mobingu? Super. A koliko je on delotvoran? Dali zakon može promenuti stav zajednice prema njima, koji im otvoreno govori da su nepoželjni? Dali je se te osobe osećaju sigurne za svoj život ako znaju da ih iza ćoška možda čeka neki idiot koji će ih napasti močugom i posle toga dobiti ovacije okoline.
    Sani, sada već malo preteruješ sa mućenjem vode (teme) u pokušaju da (neargumentovano) opravdaš svoj stav o PP.

    Koliko je delotvoran zakon?!? Pa, mogao bi sad da ti prosipam fraze, tipa "pravda je spora, ali dostižna", ali neću, iako sam pristalica stava da se sve mora raditi u okviru zakona. Ako zakon ne valja, hajde da ga menjamo. A to menjanje je po zakonu. Sporo, ali...

    I da, zakon može promeniti stav zajednice. Bilo koji stav, pa i odnos prema LGBT populaciji. Podsetiću te da se do pre nekoliko godina skoro niko nije vezao u autu, ali je zakon i njegovo sprovođenje (propisane kazne) doprinelo menjanju navika većinje vozača i putnika u autu.

    Hajde da ja tebi ponovo ali direktnije postavim par pitanja.
    Da li ti misliš da će PP efikasnije promeniti stav zajednice od represivnih zakonskih mera?
    Da li će se LGBT osobe posle PP bezbednije osećati i šetati po ćoškovima bez straha od močuge?
    Zašto se ta manifestacija naziva parada, a ne demonstracije?

    Imam koleginicu koja je doživela grupno silovanje. Postoje zakoni za to, a momci su kažnjeni uslovno, i to tako da se što manje zna za to. A njoj su rekli u policiji da je kao žensko sigurno ona kriva da ih je izazivala, da mora da razume njihove hormone pomešane sa pićem, da su oni samo muškarci koji su prirodno reagovali na njen izgled. Istraga je tako vođena kao da je ona nekog silovala. Ispitivali su ponovo i ponovo, tražeći dokaz da je ona njih navela na taj postupak, da odustane od tvrdnje da je silovana, prizna da je ona kriva. A njene povrede, abortus,i sve ostalo niko nije pominjao.Nikada se nije oporavila od toga, što je najgore od svega, i sad ima traume, jer kad vas sa 16 godina nepoznati odvuku u mrak uz ovacije okoline "pokažite joj šta možete, neka malo uživa", kad odrastete ne možete da nikad više da budete pod vagnes.
    I onda kad mi neko kaže postoji zakon, mogu samo da se gorko nasmejem. Zakon ih neće zaštiti,niti će naknadno kazniti počinioce. A težina dokazivanja je na njima, i tužbi i svega što ide uz to.
    Na žalost svako od nas poznaje nekog ili je sam imao loše iskustvo sa pravosuđem, ali za to postoji druga tema. Ovo što si napisao, koliko god mi potresno izgledalo, nije vezano za ovu temu.

    Kao što sam već rekao, hajde da menjamo loše zakone, ali posebno i pre svega, hajde da osudimo i kaznimo one koji te zakone ne sprovode. I za to postoji zakonski osnov. Ali i odgovarajuća tema.

    A poređenje sa 5. oktobrom je po meni logično sa obziromna poentu koju sam hteo da iznesem. Da taj dan nije prošao tako mirno (da mirno, sa obzirom na ono kako je mogao, setite se Čaušeskog), danas ne bi bilo toliko onih koji su shvatili da im nije falila ni dlaka sa glave, da su abolirani i pored tolikih zločina, i sada se vraćaju predstavljajući sebe kao pravednike, ponašajući se isto kao nekad, ne bi novi na vlasti tako bezbrižno se tako bahato ponašali.
    Zato i kažem da možda neko i provocira, da bi spale maske i videlo se ko je ko i da priče o ravnopravnosti u praksi nisu tačne.
    OK Izgleda da sam prvo spominjanje 5. oktobra malo drugačije razumeo nego što si ti hteo da kažeš. Ali sada te razumem. Ali se i ne slažem, jer nije mi do kraja jasno.

    Da li to PP treba da rezultira smenom vlasti, kao i 5. oktobar, jer se i ova vlast bahato i bezobzirno ponaša? Ako je tako, eto mene u Manježu, pa i go će se skinem ako treba, ma koliko 'ladno bilo.

    I kad sam već ovde, a u prošlom postu sam, na osnovu Papunovih fotografija, pohvalio paradu u Beču. U međuvremenu sam slučajno, ne tražeći argumentaciju, naišao na fotografije sa parade koja ima mnogo veći staž nego ona u Beču. Pogledajte sami fotografije iz SAN FRANCISKA i procenite da li vam to liči na borbu za prava. E da, biće potrebno i da potvrdite da ste punoletni.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #454

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Da li ti misliš da će PP efikasnije promeniti stav zajednice od represivnih zakonskih mera?
    Da li će se LGBT osobe posle PP bezbednije osećati i šetati po ćoškovima bez straha od močuge?
    Zašto se ta manifestacija naziva parada, a ne demonstracije?
    1. Nije bitno sta ja mislim, vec sta oni misle. Ne organizujem ja paradu niti ucestvujem, nego oni, i imaju pravo da razmisljaju. Nisam u njihovoj kozi i ne mogu da sudim.
    2. Posle jedne parade ne, ni posle dve, ali ce mozda na taj nacin naterati drustvo da pocne drugacije da razmislja o tom problemu i da im bude "naklonije".
    3. Opet pogresna osoba za odgovor, pitaj one koji to organizuju, ne mene.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #455

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    1. Nije bitno sta ja mislim, vec sta oni misle. Ne organizujem ja paradu niti ucestvujem, nego oni, i imaju pravo da razmisljaju. Nisam u njihovoj kozi i ne mogu da sudim.
    2. Posle jedne parade ne, ni posle dve, ali ce mozda na taj nacin naterati drustvo da pocne drugacije da razmislja o tom problemu i da im bude "naklonije".
    3. Opet pogresna osoba za odgovor, pitaj one koji to organizuju, ne mene.
    Neću dalje da guram raspravu, ali moram da se (te) zapitam što li uopšte pišeš na ovoj temi. Jer ja sam tebe pitao, za tvoje mišljenje i to na osnovu tvojih ranijih postova. Ovde mi, članovi VC, iznosimo i opravdavamo svoje stavove. Na žalost onih "odgovornih", koji odlučuju, nema u našoj kafanici, a baš bi voleo da mogu da postavim i njima takva pitanja.

    Ovo me podseti na okrugle stolove kojih je bilo (i previše?!) u ono "nedemokratsko" Slobino vreme. Tada su se na TV čula najmanje dva stava o problematici. Možda ne uvek u istoj meri, ali su se mogli čuti. A danas... Niko od novinara nema muda da ispoštuje novinarsko pravilo o proveri mišljenja i "druge" strane. Nigde, sem na Internetu, ali to i nije zasluga novinara, nisam čuo mišljenje nekog ko je protiv PP. No, to je već za neku drugu temu.

    Eh, demokratijo.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #456

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    1. Nije bitno sta ja mislim
    Kog djavola onda pises ovde ako nije bitno sta ti mislis ?

    Naravno da je bitno sta ti i svi mi koji pisemo ovde mislimo jer ova tema je otvorena da bi svi mi koji smo clanovi ovog foruma rekli sta mislimo.

  7. #457

    Odgovor: Parada Ponosa

    Kad već pričamo o njima pa da ih i posetimo i vidimo kako oni razmišljaju.
    Jeste li posetili ove str.?
    evo izdvojio sam ovu:
    Česta pitanja | Beogradska Parada Ponosa 2010 - Belgrade Pride Parade 2010

    Česta pitanja... o Paradi ponosa

    Zbog čega Parada ponosa?
    Parade ponosa, od svog nastanka do danas, imale su značajnu političku ulogu u emancipaciji lezbejske, gej, biseksualne, transrodne i transeksualne populacije (skraćeno: LGBT), jačanju vidljivosti i postavljanju zahteva za poštovanje prava osoba drugačije seksualne orijentacije. Održavanje Parade ponosa pokazuje otvorenost zajednice da prihvati različitost i ukazuje na stepen demokratičnosti jednog društva.



    Da li ima razlike između Prajda, Parade ponosa, Gej parade?

    Ne. Manifestacija koja je posvećena LGBT zajednici u svetu se uglavnom naziva Parada ponosa (engleski: Pride Parade) ili samo Prajd (eng. pride - ponos). Većina ovih manifestacija kao prefiks nosi ime grada u kome se dešava npr. Amsterdam prajd, London prajd, Zagreb prajd itd. U nekim državama, posebno u Australiji, ove parade se nazivaju Mardi Gras, što je izvorno naziv za dan pre početka uskršnjeg posta pa svi karnevali koji se tada organizuju nose ovaj naziv. U Nemačkoj i u Švajcarskoj parade ponosa LGBT osoba se nazivaju Kristofer strit dej (eng. Christopher Street Day ili skraćeno CSD), po nazivu ulice u kojoj se desila Stonvolska pobuna. U Austriji naziv parade je Regenbogenparade (Parada zastave duginih boja). Takođe, u zemljama koje su izrazito homofobične, ove manifestacije se odigravaju pod nazivom Marš tolerancije, Marš jednakosti...



    Šta je Stonvolska pobuna?
    Stounvolska pobuna je događaj koji se desio u noći između 27. i 28. juna, 1969. godine u klubu Stonvol In u njujorškom kvartu Grinič Vilidž. Tom prilikom gosti lokala, mahom tranvestiti, pobunili su se protiv policijske racije, maltretiranja i hapšenja. Ovaj događaj se smatra jednim od najvažnijih događaja u istoriji LGBT pokreta i početkom savremene borbe za LGBT ljudska prava. Naredne godine, 28. juna Front oslobođenja gejeva organizovao je prvi marš u Njujorku u znak obeležavanja tzv. Stonvolske revolucije, marširajući od Grinič Vilidža do Central Parka. U isto vreme LGBT osobe su organizovale sliče marševe u Los Anđelesu i San Francisku.



    Šta su LGBT prava?
    LGBT ljudska prava je termin kojim LGBT pokret i zajednica imenuju korpus prava i zakona kojima se priznaje jednaki položaj LGBT osoba u društvu. U borbi za priznavanje jednakih prava LGBT pokret nastupa kao manjinska grupa, odakle u upotrebi i čest naziv seksualne manjine i pozivaju se na ljudska prava, kao na grupu osnovnih prava koje svaka osoba neotuđivo poseduje. Zakonske odredbe koje se tiču istopolnih odnosa uređuju njihov pravni status i odnos države prema njima, kao i odnos drugih institucija i pojedinaca prema istopolno orijentisanim osobama. Zakonske odredbe variraju od države do države u rasponu od smrtne kazne, kojom se kažnjavaju istopolni seksualni odnosi u fundamentalističkim islamskim državama, do prava na sklapanje brakova i usvajanja dece. LGBT prava ne podrazumevaju poseban zakon, već uključivanje prava seksualnih manjina u već postojeće zakone i prava.



    Da li Parada ponosa podrazumeva šetanje golih ljudi?
    U homofobičnim sredinama kao što je naša, Parade ponosa imaju i ozbiljniji scenario i veći akcenat na politički značaj ovakvog okupljanja. U sredinama sa većim nivoom prihvatanja LGBT osoba parade imaju pretežno zabavni karakter, nalik na karnevale u katoličkim zemljama pre početka Velikog posta, kao što su Karneval u Veneciji ili Karneval u Rio de Žaneiru, sa raskošnim kostimima, muzikom i uličnom povorkom i plesom. Oni, međutim, i dalje nose važnu poruku kojom skreću pažnju javnosti na politička pitanja kao što su homofobija, nasilje i diskriminacija, istopolni brakovi, uključivanje LGBT osoba, jačanje identiteta i stvaranja prihvatajuće sredine, posebno za mlade LGBT osobe.



    Šta znače boje na LGBT zastavi?
    Zastava duginih boja je najrasprostranjeniji simbol LGBT zajednice. Verzija koju danas LGBT zajednica koristi sastoji se od 6 boja, koje simbolizuju različitost u zajednici:

    Crvena život
    Narandžasta zdravlje
    Žuta Sunčevi zraci
    Zelena priroda
    Plava harmonija
    Ljubičasta duh
    Pored jasne simbolike skladne različitosti, duga je dugo bila povezana sa LGBT osobama. Mnoge priče i legende dovodile su dugu u vezu sa pitanjima seksualnosti, roda ili pola; prema jednoj, osoba koja prođe ispod duge menja svoj pol. Pesma Iznad duge (Over The Rainbow) je dugo pre početka upotrebe Zastave duginih boja bila prihvaćena od gej zajednice kao gej himna.



    Da li Parada ponosa nekog ugrožava?
    Ne. Parada ponosa je mirni građanski protest i Ustavom Srbije garantovano pravo. Postoje brojne predrasude o održavanju Parade ponosa: da će ugroziti moral ili da vređa religiju i tradiciju. Međutim, ne postoje parametri kojima se dokazuje povećanje homoseksualnosti ili moralnog pada unutar društava u kojima se dešava Parada ponosa. Takođe, i same LGBT osobe pripadaju različitim kulturama, narodima, veroispovestima, ali se Paradi ponosa pridružuju kako bi ukazali na svoj status u društvu na osnovu seksualnog ili rodnog identiteta.



    Da li se održavanjem Parade ponosa krše Ustav i zakoni Srbije?
    Ne. Parada ponosa je miran građanski skup, tzv. skup u pokretu. Mirno okupljanje građana je slobodno prema članu 54. Ustava Republike Srbije.



    Šta je homofobija?
    Homofobija je iracionalan strah, mržnja, predrasuda ili diskriminacija prema osobama homoseksualne orijentacije i uključujući osobe koje su tako percipirane.

    Institucionalna homofobija se odnosi na brojne načine kojima vlada, poslovni sektor, crkve i druge institucije i organizacije vrše diskriminaciju na osnovu seksualne orijentacije.

    Kulturna, kolektivna ili društvena homofobija se odnosi na društvene norme i standarde koji diktiraju uverenje kako je biti heteroseksualan bolje ili moralnije nego biti lezbejka, gej i biseksualac/ka, kao i da je svako u svojoj suštini heteroseksualan.

    Homofob je naziv za osobu bilo kojeg pola koja otvoreno izražava mržnju i netrpeljivost prema osobama homoseksualne orijentacije.

  8. #458

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Kad već pričamo o njima pa da ih i posetimo i vidimo kako oni razmišljaju.
    Jeste li posetili ove str.?
    evo izdvojio sam ovu:
    Česta pitanja | Beogradska Parada Ponosa 2010 - Belgrade Pride Parade 2010

    Česta pitanja... o Paradi ponosa
    Ни они не уважавају моје мишљење о овој теми, а ни ја њихово
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #459

    Odgovor: Parada Ponosa

    Гвидо Вестервеле озаконио везу с партнером

    ''БЕРЛИН – Немачки министар спољних послова Гвидо Вестервеле, први министар те земље који се јавно изјаснио да је хомосексуалац, озваничио је везу са својим партнером на грађанској церемонији у родном Бону, саопштила је немачка Слободна демократска партија (ФДП).

    Вестервеле (48.) и пословни човек Михаел Мронц (43) склопили су законску везу пред градоначелником Бона Јиргеном Нимптшом, пренео је дневник „Билд”, а портпарол ФДП је потврдио извештај.
    ....
    Вестервеле, председник либералне ФДП, такође је вицеканцелар у влади десног центра канцеларке Ангеле Меркел.
    ....
    Мронц је понекад пратио шефа немачке дипломатије на путовањима у иностранство... ''
    Танјуг, објављено: 18/09/2010 Политици


    Коликогод је за мене лично парадирање неумесно и неукусно, очигледно да недозвољавање параде или анатемисање геј-популације до претњи, неке људе, па и веома моћне, погађа и лично (бар) као гађење на њихово опредељење, па тиме и на њих саме; па даље и на њихове државе итд...

    Свиђало се то нама или не, признавали ми то ли не, наш је суверенитет ограничен, и о многим нама битним стварима суштински одлучују други.

    Ето, испоставља се да парада поноса има и дубљу димензију.

    А наш народ има изреку: Кога мораш молити, немој га срдити!

  10. #460

    Odgovor: Parada Ponosa

    Jos jedan prilog temi :

    Svetislav Basara


    Muke s marketingom


    Kada se spava na časovima i kada se lekcije ne uče sledi ponavljanje razreda. Naše vlasti, po svemu sudeći, nisu naučile prošlogodišnju lekciju. Mislim na pičvajz oko gej parade, koja bi zakazana, pa premeštena, pa otkazana jer država nije mogla da garantuje bezbednost učesnicima skupa. Ove godine se opet čuju pozivi na izlazak na ulice i na nasilno sprečavanje srpske sramote, izopačenosti i koječega, a naši su državnici ispalili par parola o tome kako neće tolerisati nasilje i bla, bla, bla.


    Koliko se sećam, i prošle godine su pucali istim ćorcima. To nimalo nije uplašilo aktiviste patriotskih nevladinih organizacija, spremali su se za ljuti boj, a državnici su - u (opravdanom) strahu da će ih Obraz svrgnuti sa vlasti i poslati u surgun, kako se to sada popularno kaže - kapitulirali. Ja sam, ako dobro pamtim, sa ovih stranica državnicima skrenuo pažnju da su im male šanse da odbrane teritorijalni integritet i ustavni poredak na Kosovu ako već nisu u stanju da taj integritet i poredak odbrane u Knez Mihajlovoj. Otišao sam, docnije, i korak dalje i ustvrdio da organi države Srbije tradicionalno (nije u pitanju samo ova, nego sve vlasti) uopšte i ne bdiju nad teritorijalnim integritetom i ustavnim poretkom, nego su pretorijanska garda otuženih pseudolita, njihovih poslovnih i kućnih prijatelja, rođaka i poslužitelja.

    Jer da nije tako - jemčim za ovo - nikada ne bi došlo do secesije Kosova. Bilo bi, naravno, secesionističkih tendencija i organizacija, ali takvih ima i u Škotskoj, o Severnoj Irskoj da i ne govorimo, pa se domovine dveju dobrih sorti viskija nisu otcepile. A zašto? Zato što politika Londona nije kombinacija mitologije, narodnih doskočica i režimskog žurnalizma, nego je ono što treba da bude, a šta treba da bude - o tome se dovoljno pisalo na ovim stranicama. Elem, listen to uncle Bas: Bezbedno održavanje gej parade je državno pitanje broj jedan. Jer celomudreni bojovnici ne nasrću na vesele momke i devojke, nego na demokratski i ustavni poredak. Gej parada je samo najmekši deo ionako otromboljene državne trbušine i puzajući mini državni udari - iza kojih vrlo verovatno stoji jedan gospodin koga sam osumnjičio da je palikuća - nisu odbrana neugrožene i sasvim razobručene heteroseksualnosti, a još manje u Srbiji apsolutno nepostojećeg morala, nego su pokušaj destabilizacije i stvaranja haosa koji bi Minervin miljenik iskoristio da se vrati na vlast i da dovrši svoju štetočinsku misiju.

    Nema, gospodo, u celoj ovoj stvari ni trunke seksualnosti ili brige za narodni moral i zdravlje; sve je politika. Totalitarni duh - ovde još uvek živahan i poprilično masovan - jednostavno ne želi demokratski poredak koji se temelji na ustavom garantovanom tolerisanju svakovrsnih različitosti. Kako ustav ne deluje magijski i kako se o njihova slova lako može oglušiti, tu su zakoni koji sankcionišu kršenje ustava i pokušaje rušenja ustavnog poretka. Dakle, ako nevladini bojovnici ponovo nasrnu na povorku, to neće biti napad na gejove - oni su tu dimna zavesa - nego atak na temelje demokratskog uređenja Srbije.

    Prezident je tim povodom rekao nekoliko lepih reči o tome da samo država ima pravo na primenu sile. Pa kad već tako lepo zbori, mogao bi poslušati druga Tita, preći sa reči na dela i lično se pojaviti na gej paradi ne da bi podržao ili osudio bilo koji oblik seksualnosti, nego da bi garantovao ustavnost države kojoj predsedava. Bi on privatno, nije on tutumrak, ali mu - garantujem - tink-tank ne bi dozvolio. Ode pedeset hiljada glasova. Marketing, bato.

    IZVOR " Danas "
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #461

    Odgovor: Parada Ponosa

    šАšВА ВЛАДА – ТАšВА И ПАРАДА!

    КАКВА ВЛАДА ТАКВА И ПАРАДА!
    Пише: Патриотске организације
    Отворено писмо патриотских организација

    Држава Србија у последње две године пропада и тоне огромном брзином. На наше очи слама се комплетан територијални, безбедносни, друштвени, економски, привредни, социјални, културни, државни и морални систем српског народа. Зато је ово крајњи тренутак да скренемо пажњу јавности са небитних промотера идеологије хомосексуализма, који служе само као још један у низу елемената за духовно урушавање Србије, и све снаге усмеримо ка спонзорима и покровитељима геј параде актуелном режиму који је Србију довео до дна. Резултати овог режима су: одустајање од борбе за Косово и Метохију зарад илузије Европске Уније, НАТО-изација и сребренизација Србије, распродаја свих кључних привредних потенцијала, сепаратистичка регионализација и даље разбијање Србије, као и одсуство било какве културне политике заштите националног идентитета српског народа у Србији, региону и расејању, док је организација геј параде у Београду само морални печат на све претходно учињено.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #462

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Гвидо Вестервеле озаконио везу с партнером
    Tooo Gvido.. jes' vid'o šta je pešk... poslovni čovek Мronc
    Sa'će valjfa i ovi naši da se osokole i da nam hrabro objave neki od svojih konkretnih pederluka,
    za razliku od svih onih pedeRaja i pedeRastija koje smo morali da kopamo i čeprkamo ko ćorave koke po mraku

    Da.
    Jer.. kao što u ženskom rodu piiiiiiiiiP može biti i polni organ i karakterna osobina
    ... kao što se može biti pametan ili glup ko qiiiiiiiP.. u muškom rodu

    tako se i TO PEDER u srednjem rodu može naći i kao gloop k'o qiiiip u Vladi i kao ljuti sexualac u Paradi .


    ebeNti sve zvezdice jEvropske zajednice



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #463

    Odgovor: Parada Ponosa

    Кели Мекгилис ступила у геј брак

    </SPAN>
    Позната холивудска глумица Кели Мекгилис и њена дугогодишња пријатељица, менаџерка продаје Мелани Лес, венчале су се у Њу Џерсију. Мекгилисова је после два развода из којих има две ћерке, одлучила да јој трећи животни партнер буде жена.
    Америчка глумица Кели Мекгилис (53) склопила је грађански брак са својом партнерком Мелани Лес (42) са којом се познаје од 2000. године, објавио је Њујорк тајмс.
    Глумица која се два пута разводила и има двоје одрасле деце, тек прошле године је признала да је лезбејка: Кели Мекгилис и Мелани Лес на венчању

    Пар се регистровао прошле среде у суду у Колингсвуду, у округу Кемден у Њу Џерсију, прецизира лист.
    Пре 24 године: У Топ гану са Томом Крузом

    Њих две су се упознале у време кад је Мелани Лес управљала баром на Ки Весту, на Флориди, чији су власници били Кели Мекгилис и њен други муж Фред Тилман са којим глумица има две ћерке старе 20 и 17 година, Келси Лору и Сонору Ешли.
    Мекгилисова је прошле године, кад је већ била разведена, часопису Пипл признала да, ако би тражила новог животног партнера, то више не би био мушкарац већ жена.
    Ово је тренутак истине. Размишљала сам да ли да кажем истину или да дам мој стандардни одговор - то се никог не тиче. А сада ћу рећи истину. Дефинитивно то ће бити жена."
    Међу најпознатијим улогама Кели Мекгилис су оне у Сведоку" из 1985. када је играла девојку из амишког села уз Харисона Форда, Топ гану" из 1986. у којем је освојила срце Тома Круза, и Оптуженој" из 1988. где је бранила Џоди Фостер.

    Izvor RTS
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #464
    žтворени напад на наше светиšе је напад на сваког од нас - Двери српске

    Саопштење за јавност Српског сабора Двери ,
    : 20. 09. 2010.

    Данас је кап превршила чашу и враг однео сваку шалу. Најављена парада идеологије хомосексуализма кроз престони српски град све више се претвара у директан обрачун са свим светињама српског народа у циљу крајњег понижења свих наших духовних и моралних вредности.

    Као један од главних промотивних плаката за наступајућу параду београдским улицама појавила се неморална и скандалозна слика жене у молитвеној пози са минђушама од иконица која у руци држи имитацију мушког полног органа. Не бисмо ни тренутак јавност оптерећивали порнографским и другим глупостима ЛГБТ популације да није у питању бестидно и безобразно поигравање са хришћанским симболима, што једноставно не можемо и нећемо више дозволити.

    Припадамо, као што је добро свима познато неагресивној и крајње толерантној групацији српских православних организација сабраних у Српску мрежу, која око наше Цркве окупља више десетина српских патриотских и нестраначких удружења из Србије, региона и расејања. Међутим, нашој трпељивости дошао је крај јер се вређају наша основна морална, верска и национална осећања.

    Зато тражимо реакцију надлежних државних органа и кривично гоњење одређених ЛГБТ организација по Закону против дискриминације, њихову забрану, као и забрану ЛГБТ параде 10. октобра која ће, као што се већ види, прерасти у отворену спрдњу са хришћанским Београдом и српским народом. Овако неодговорно и отворено провокативно понашање ЛГБТ лидера или је јавно испољавање њиховог нарастајућег осећања моћи и превласти у нашем друштву или је у дослуху са режимом који ће сваку нашу оправдану реакцију на ове провокације оценити као прилику за нова хапшења и прогон родољубивих организација, уместо да реагује према инспираторима немира у српском друштву данас. За последице у оба случају одговорност ће сносити искључиво актуелни режим.

    Зато је кључно питање за проверу намера режима: хоће ли реаговати на овакво деловање ЛГБТ организација или је све ово заједничка игра и намештаљка за све нас који се томе противимо, полицијско-медијска замка чији се завршни чин припрема 10. октобра?

    Било како било, ово не сме и неће проћи. Доста је било вређања и понижавања свега што је српско, а сада они који то годинама уназад чине треба да добију и државну подршку да јавно прошетају и до краја извређају и понизе српски народ! Доста је!

    У Београду, 20. септембра 2010.

    Информативна служба Српског сабора Двери

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Међу најпознатијим улогама Кели Мекгилис су оне у Сведоку" из 1985. када је играла девојку из амишког села уз Харисона Форда, Топ гану" из 1986. у којем је освојила срце Тома Круза, и Оптуженој" из 1988. где је бранила Џоди Фостер.
    И најтолерантнији хетеросексуалац, као рецимо ја, који се сећа Кели Мекгилис како се пресвлачи у "Сведоку", би после овога тражио забрану оваквих ствари!!!
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 20.09.2010 u 22:59
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #465

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као један од главних промотивних плаката за наступајућу параду београдским улицама појавила се неморална и скандалозна слика жене у молитвеној пози са минђушама од иконица која у руци држи имитацију мушког полног органа. Не бисмо ни тренутак јавност оптерећивали порнографским и другим глупостима ЛГБТ популације да није у питању бестидно и безобразно поигравање са хришћанским симболима, што једноставно не можемо и нећемо више дозволити.
    I pored sve moje tolerantnosti i razumevanja ovakve stvari ne mogu i neću da razumem. Kada se na ovo još dodaju gnusne fotomontaže crkvenih velikodostojnika SPC, sprdačina 'vazelin za Uroša' i slične budalaštine koje dolaze iz iste kuhinje, izgleda da neki prosto imaju potrebu da provociraju i guraju prste u oči neistomišljenicima na meni krajnje odvratan i jadan način. Ne znam samo kome je to potrebno i zašto.



Strana 31 od 68 PrvaPrva ... 21293031323341 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •