Parada Ponosa - Strana 65
Strana 65 od 68 PrvaPrva ... 15556364656667 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 961 do 975 od ukupno 1009
  1. #961

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Citat Zblj kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da verujem da se neko zamlacuje ovom temom i dalje.Sunny are you gay?
    Pa neko se zamlacuje pisanjem, a neko citanjem.

    A da li sam gay, Jesi li zainteresovan?
    povrsno...cisto bacio oko,uvek iste gluposti zli huligani,nisu zli,treba da setaju,ne treba da setaju,bolesni su,nisu bolesni,jadni mali pederi i sl. debilijana...a svako ima svoj stav pa neko o klin neko o plocu...glupost ziva

    Nisam zainteresovan,dao bog pa volim zene...a pederi i ostali nek se teraju,meni licno ne smetaju sto njih vise meni manja konkurencija,tako da ono setajte,konj vas.da se druzim sa takvima jedino ne mogu posto ne verujem u musko zenska prijateljstva prava,pa slicno vidim i ovo.

    generalne price i stereotipi ovi ovakvi oni onakvi su gluposti,losih ljudi ima na sve strane,i medju kakoseveczovu ovih dana i medju hetero populacijom i medju crncima azijatima srbima hrvatima bosancima...smesno bre

  2. #962

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    slazem se
    i zato sam da se zabrani zvalavljenje i drpanje van stana svim heteroseksualnim parovima...necu da gledam zavlacenje ruke pod suknju na klupi u parku,jebanje po haustorima,ljubljenje u gradskom prevozu i ostalo pizdarije
    Па то је лепо.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #963

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Zblj kaže: Pogledaj poruku
    ...a pederi i ostali nek se teraju,meni licno ne smetaju sto njih vise meni manja konkurencija,tako da ono setajte,konj vas.
    Prilicno kontradiktorna izjava.
    Ne smetaju ti, a psujes ih.

    Ne navijam ni za Zvezdu ni za Partizan, ali mi ne smetaju ni partizanovci ni zvezdasi. A necu reci ni da ih konj. Njihovo pravo.

    Stvar je u principu: ako neko ima pravo na nesto, onda to pravo treba i omoguciti. Ne treba arbitrirati po sistemu: ovo mi se svidja, moze, ovo mi se ne svidja, iako imaju pravo, ne moze.

    Navijaci imaju pravo da urlaju, napiju se, skacu i zivo navijaju. Licno mi se ne svidja ta atmosfera i ne podrzavam je. Sve dok ne pocnu da nesto unistavaju (osim svoje licne imovine), nekoga vredjaju ili povredjuju, to je OK. Kad pocnu da nekoga psuju, prete, lome i pale, ili krenu da nekoga utuku, tu prestaje moja podrska.

    Dakle, oni koji zele da paradiraju imaju pravo na to i tu ih podrzavam. Da li ta parada ima nekog smisla ili ne, to je drugo pitanje.

    Isto tako, oni koji misle da ne treba da bude parade, imaju pravo na svoje misljenje. Imaju pravo da se okupe i protestvuju. Ali nemaju pravo da sprecavaju odrzavanje parade ili da fizicki napadaju neistomisljenike.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #964

    Odgovor: Parada Ponosa

    Zabrinut sam. Drugi Sanijev post zaredom na ovoj temi sam lajkovao!?
    Ali ovaj drugi ću ipak dopuniti.

    Slažem se sa svime što si rekao, ali...

    1. Policija pretpostavlja da ako ovi budu paradirali da će oni napraviti sranje.
    2. Ne zna se tačno ko su sve "oni", pa da ih preventivno zatvori. Deo je u zatvoru, od prošli put, ali rizik je još uvek veliki.
    3. Zabranom okupljanja sprečena su sranja.

    Šta je trebalo policija da uradi? Da opet dozvoli šetnju, pa da hapsi izgrednike, a mi da nadoknađujemo štetu?

    Zakon dozvoljava policiji da zabrani okupljanja, tako da je besmisleno govoriti o kršenju istog.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #965

    Odgovor: Parada Ponosa

    1. Policija pretpostavlja da ako ovi budu igrali utakmicu da će oni napraviti sranje.
    2. Ne zna se tačno ko su sve "oni", pa da ih preventivno zatvori. Deo je u zatvoru, od prošli put, ali rizik je još uvek veliki.
    3. Zabranom fudbalske utakmice sprečena su sranja.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #966

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    1. Policija pretpostavlja da ako ovi budu igrali utakmicu da će oni napraviti sranje.
    2. Ne zna se tačno ko su sve "oni", pa da ih preventivno zatvori. Deo je u zatvoru, od prošli put, ali rizik je još uvek veliki.
    3. Zabranom fudbalske utakmice sprečena su sranja.
    Zasto svi pobornici parade ponosa vole da se prave ludi?

    U Srbiji se svake nedelje odigra na stotine utakmica od kojih nijedna nema taj bezbednosni rizik kao Parada ponosa.

    I posle se neko pita zasto ljudi misle da ste fejk... cela pricha vam je fejk...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #967

    Odgovor: Parada Ponosa

    Nešto mislim...uvek sam se pitao zašto ime "Parada ponosa" ?
    I sada, ovo oko finansiranja, mi "puče pred očima":
    - Parada je, u stvari, "Para?-Da",
    - Ponosa je, moguće, "Po(d) nos(em)" ili "Po nos(u)".
    Kako god...čisto sumnjam da je baš "slučajno" izabran baš taj termin.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #968

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    [



    U Srbiji se svake nedelje odigra na stotine utakmica od kojih nijedna nema taj bezbednosni rizik kao Parada ponosa.

    .
    Cuj odigra se stotine utakmica i jedna vise!
    Malo globalizujes stvari.
    Da te ispravim.
    Tacno je , odigra se stotine utakmica ali se odigra i desetine utakmica sa tim bezbedonosnim rizikom.
    Znaci sta ?
    Zabraniti sve utakmice ( derbije i jos neke jer postoji taj rizik ).
    Zabraniti i utakmice u domacem prvennstvu i medjudrzavne utakmice , kako kluplske tako i reprezemtativne jer postoji rizik,
    Pa zabraniti i sve svadbe , vasare , koncerte , stajanje u redu za hleb , stajanje na autobuskoj stanici a da ne pricam koliko treba zabraniti mitinge podrske Dtagana Dabica - Tihog ili eventualno ako Vrata dodju na vlast , miting za Kosovo.

    Dokazano...provereno.

    Negde si napisao """" zabranjena Parada Ponosa jer je postojala opasnost narusavanja reda i mira""
    Dobro si napisao.
    Gde ne postoji ta opasnost?
    Postoji svuda.
    Po tvojo logici treba zabraniti sve skupove na kojoj ima vise ljudi.
    Losa ti je logika.


    Znas u kojoj drzavi zivimo?

    Ova drzava precutno podrzava nasilje
    a Parada Ponosa je samo jedan od dokaza kojim to nedvosmisleno potvrdjuje,
    Mislim ova drzava.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #969

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ovaj...a u kojoj bi to državi TI hteo da živiš..pošto je očito da u ovoj ne voliš?
    Misliš da bi promena države tebi rešila sve probleme?
    I to što negde uvek ima Parada ponosa to čini sretnijim okruženjem?
    Čisto sumnjam...ali ne bih se mešao u tvoje zaključke. Svak ima pravo da činjenice tumači kako želi.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #970

    Odgovor: Parada Ponosa

    U državi gde:
    - mogu da te pretuku zato što si malo drugačiji, i za to postanu idoli
    - predsednik abolira od istrage optuženog za milionske pljačke i daje mu podršku, a zvanično se zalaže za borbu protiv kriminala
    - policija ne sme da pita čiji je telefon koji zovu kriminalci, da ne bi naleteli na političara iz vrha vlasti i nadrljali
    - advokati ne daju da se proveri legalnost njihovog rada kontrolom prihoda preko fiskalnih kasa
    - ne postoji granica izmedju države i organizovanog kriminala
    - pljačke se prikrivaju pričama o rodoljublju
    - ubice i zločinci se slave kao narodni heroji
    - svaka vlast pljuje prethodnu, a zaboravlja da su isti godinama pod drugim imenima sedeli u vlasti
    - vlast zadužuje naredna pokoljenja do istrebljenja, a sve u ime bolje budućnosti
    - gde se izriče presuda pre optužbe
    - gde je svaki neistomišljenik neprijatelj naroda, izdajnik, strani plaćenik,...
    - ne postoji borba argumentima, već kvalifikacijama
    - ...

    Postoje dva rešenja:
    - promeniti zemlju, iseliti se
    - izmeniti zemlju, učiniti je boljom
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #971

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    U državi gde:
    - mogu da te pretuku zato što si malo drugačiji, i za to postanu idoli
    - predsednik abolira od istrage optuženog za milionske pljačke i daje mu podršku, a zvanično se zalaže za borbu protiv kriminala
    - policija ne sme da pita čiji je telefon koji zovu kriminalci, da ne bi naleteli na političara iz vrha vlasti i nadrljali
    - advokati ne daju da se proveri legalnost njihovog rada kontrolom prihoda preko fiskalnih kasa
    - ne postoji granica izmedju države i organizovanog kriminala
    - pljačke se prikrivaju pričama o rodoljublju
    - ubice i zločinci se slave kao narodni heroji
    - svaka vlast pljuje prethodnu, a zaboravlja da su isti godinama pod drugim imenima sedeli u vlasti
    - vlast zadužuje naredna pokoljenja do istrebljenja, a sve u ime bolje budućnosti
    - gde se izriče presuda pre optužbe
    - gde je svaki neistomišljenik neprijatelj naroda, izdajnik, strani plaćenik,...
    - ne postoji borba argumentima, već kvalifikacijama
    - ...

    Postoje dva rešenja:
    - promeniti zemlju, iseliti se
    - izmeniti zemlju, učiniti je boljom
    Лигаш не би био лигаш да не опљуне успут по "родољубљу" и "убицама и злочинцима".

    Србија има многе проблеме, о којима треба говорити, међутим Лигаши то користе као оправдање за своје ширење мржње.

    Рецимо, у једној Немачкој су годинама убијали странце, па шта рећи о таквој земљи.

    И какве то везе има с овом темом.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #972

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ima veze.
    Svaka zemlja ima svoje dobre i svoje lose strane.
    Samo je pitane da li se zatvaraju oci ili se radi da se ona poboljsa.
    Isto tako, neko smatra da ako neko drugi kritikuje zemlju u kojoj zivi zeli da ode iz nje ili je mrzi, a ne razmislja da taj drugi govori o onom sto treba popraviti.
    Ako kaze da su putevi losi u ovoj zemlji, ne znaci da hoce da se preseli u neku drugu zemlju gde su bolji, vec da mozda misli da ih treba srediti.
    Ako smatram da postoji ekstremna tolerancija od strane vlasti prema nasilju nekih grupa gradjana prema drugim grupama, ne znacim da se slazem sa stavovima ovih drugih, vec da se ne slazem sa drzavnom tolerancijom, kao ni sa nasiljem kao metodom resavanja problema.
    Sivi je zakljucio da bigrancer ne zeli da zivi u ovoj drzavi, na osnovu posta u kojem kritikuje odredjene pojave. Zasto?
    To je isto kao da bi sad trebalo da zakljucimo kako su svi koji nisu glasali za Tomu Nikolica protiv drzave, A potom, ako na sledecim izborima pobedi njegov oponent, da su svi koji su za Tomu neprijatelji.
    Ne smatram homoseksualce, biseksualce, transeksualce, hermafrodite i sl ni neprijateljima niti onima koji su u pravu.
    Takodje, ne smatram ni one koji imaju manju ili vecu dozu homofobije u sebi neprijateljima ili da su u pravu.
    Ali one koji u sebi daju za pravo da napadaju i prete lincom smatram neprijateljima i smatram da nisu u pravu. Uvek ce se naci neko ko se sa necim ne slaze. Pa ce tako jednom da tuku LGBT, potom ce da tuku navijace drugog kluba, pa politicke rivale, radnike koji hoce vece plate, ljude sa plavim ocima, kineze, crnce, pripadnike drugih naroda,... Gde je granica.
    Ako pravo da se prosetaju imaju jehovini svedoci, hare krishna, radost evrope, procesije, izgladneli radnici, navijaci nekog sportskog tima, Novakovi fanovi, pripadnici stranaka,... imaju i pripadnici LGBT. Svi imaju dogod se pridrzavaju odredjenih kodeksa ponasanja.
    Pre neku godinu su protestvovali zbog situacije na Kosovu. Imaju pravo i to ne sme niko da im oduzme. Usput su spalili dzamiju, americku ambasadu,... Da li je osuda tog talasa nasilja podrska secesiji Kosova ili je, bas naprotiv, to varvarsto vetar u ledja vlastima u Pristini?
    A da sam opljunuo po "rodoljubima", jesam. Jer postoje rodoljubi i "rodoljubi". Prvi imaju rodoljubiva osecanja, dok drugi iskoristavaju ta osecanja kod prvih za svoje sopstvene potrebe. A treba li da obozavam ubice i zlocince, zato sto su birali, pa su ubijali "malo dalje od mog sela"?
    Sto se tice Nemacke, i dalje se desava da neko ubija strance. I desavace se, i ne samo tamo. Desava se, nazalost, u celom svetu. Pitanje je samo sta drzava radi po tom pitanju. Cak i u slucaju kada bi Nemacka svoje ubice stranaca proglasavala akademicima, ne mislim da i mi tako treba da radimo. Jer ono sto radimo, radimo zbog nas.
    Silovatelj je silovatelj, bilo da siluje cerku ili sestru nekog od nas, sopstvenu zenu, anonimnu devojku ili kurvicu sa coska. Ne treba suditi po sopstvenim afinitetima. Kao sto sudija ne treba da sudi prema tome da li mu je okrivljeni simpatican ili antipatican ili licnom uverenju, vec prema dokazima koji su predoceni. A ako mu je neki kriminalac veoma simpatican neka ga osudi i potom nek ga posecuje u zatvoru, nosi mu kolace i drzi ga za ruku.
    I to nema veze da li sam, kako si naveo, Ligas, ili mi je, kako si u jednom postu pretpostavio, deda hortijevac.
    Drzava u kojoj se prava i zastita daju prema afinitetima nije pravna drzava.

    I kao sto je davno napisano, junastvo je braniti sebe od drugih, a cojstvo je braniti druge od sebe.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  13. #973

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ima veze.
    Svaka zemlja ima svoje dobre i svoje lose strane.
    Samo je pitane da li se zatvaraju oci ili se radi da se ona poboljsa.
    Isto tako, neko smatra da ako neko drugi kritikuje zemlju u kojoj zivi zeli da ode iz nje ili je mrzi, a ne razmislja da taj drugi govori o onom sto treba popraviti.
    Ako kaze da su putevi losi u ovoj zemlji, ne znaci da hoce da se preseli u neku drugu zemlju gde su bolji, vec da mozda misli da ih treba srediti.
    Ako smatram da postoji ekstremna tolerancija od strane vlasti prema nasilju nekih grupa gradjana prema drugim grupama, ne znacim da se slazem sa stavovima ovih drugih, vec da se ne slazem sa drzavnom tolerancijom, kao ni sa nasiljem kao metodom resavanja problema.
    Sivi je zakljucio da bigrancer ne zeli da zivi u ovoj drzavi, na osnovu posta u kojem kritikuje odredjene pojave. Zasto?
    To je isto kao da bi sad trebalo da zakljucimo kako su svi koji nisu glasali za Tomu Nikolica protiv drzave, A potom, ako na sledecim izborima pobedi njegov oponent, da su svi koji su za Tomu neprijatelji.
    Ок.

    Ne smatram homoseksualce, biseksualce, transeksualce, hermafrodite i sl ni neprijateljima niti onima koji su u pravu.
    Takodje, ne smatram ni one koji imaju manju ili vecu dozu homofobije u sebi neprijateljima ili da su u pravu.
    Ali one koji u sebi daju za pravo da napadaju i prete lincom smatram neprijateljima i smatram da nisu u pravu. Uvek ce se naci neko ko se sa necim ne slaze. Pa ce tako jednom da tuku LGBT, potom ce da tuku navijace drugog kluba, pa politicke rivale, radnike koji hoce vece plate, ljude sa plavim ocima, kineze, crnce, pripadnike drugih naroda,... Gde je granica.
    Ako pravo da se prosetaju imaju jehovini svedoci, hare krishna, radost evrope, procesije, izgladneli radnici, navijaci nekog sportskog tima, Novakovi fanovi, pripadnici stranaka,... imaju i pripadnici LGBT. Svi imaju dogod se pridrzavaju odredjenih kodeksa ponasanja.
    Ради се једноставно о мерењу губитака и добитака - да ли је одржавање те бесмислене параде вредно труда, новца и свега осталог што је потребно да би се она одржала.
    Не, није, не треба нам ни за крив qрац, форсирају је само ликови који живе од тог форсирања. Нека људска права су неупитна, нека нису, односно ограничена су. Право на рецимо окупљање је могуће суспендовати ако се тиме вређа јавни морал, постоји опасност за ремећење јавног реда и мира... а процену о томе доноси власт.

    Ја мислим да та парада једноставно није вредна труда, није потребна овој земљи, овај народ је неће, претвара се у пркос, инаћење, наметање, и то од стране плаћених активиста, не од стране обичних људи који су хомосексуалци. Ја то као порески обвезник нећу да плаћам, и мислим да моја држава на та срања не треба да троши паре. Нека друга власт је мислила другачије, организовала ту манифестацију, нисам се слагао, али нисам се ни полио бензином из протеста.

    Pre neku godinu su protestvovali zbog situacije na Kosovu. Imaju pravo i to ne sme niko da im oduzme. Usput su spalili dzamiju, americku ambasadu,... Da li je osuda tog talasa nasilja podrska secesiji Kosova ili je, bas naprotiv, to varvarsto vetar u ledja vlastima u Pristini?
    Мда, да није било тога, Американци би се замислили кога да подржавају... да не причам о свињаријама на телевизијама ономад, од Геј92 до ЦННа.

    A da sam opljunuo po "rodoljubima", jesam. Jer postoje rodoljubi i "rodoljubi". Prvi imaju rodoljubiva osecanja, dok drugi iskoristavaju ta osecanja kod prvih za svoje sopstvene potrebe. A treba li da obozavam ubice i zlocince, zato sto su birali, pa su ubijali "malo dalje od mog sela"?
    Јел то неко рекао?

    Sto se tice Nemacke, i dalje se desava da neko ubija strance. I desavace se, i ne samo tamo. Desava se, nazalost, u celom svetu. Pitanje je samo sta drzava radi po tom pitanju. Cak i u slucaju kada bi Nemacka svoje ubice stranaca proglasavala akademicima, ne mislim da i mi tako treba da radimo. Jer ono sto radimo, radimo zbog nas.
    Наравно, ја само причам о тој причи како је Србија "најгора земља на свету" и слично.

    Silovatelj je silovatelj, bilo da siluje cerku ili sestru nekog od nas, sopstvenu zenu, anonimnu devojku ili kurvicu sa coska. Ne treba suditi po sopstvenim afinitetima. Kao sto sudija ne treba da sudi prema tome da li mu je okrivljeni simpatican ili antipatican ili licnom uverenju, vec prema dokazima koji su predoceni. A ako mu je neki kriminalac veoma simpatican neka ga osudi i potom nek ga posecuje u zatvoru, nosi mu kolace i drzi ga za ruku.
    I to nema veze da li sam, kako si naveo, Ligas, ili mi je, kako si u jednom postu pretpostavio, deda hortijevac.
    Drzava u kojoj se prava i zastita daju prema afinitetima nije pravna drzava.

    I kao sto je davno napisano, junastvo je braniti sebe od drugih, a cojstvo je braniti druge od sebe.
    Молио бих да се о сексуалним радницама не говори са непоштовањем, користећи пежоративне изразе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #974

    Odgovor: Parada Ponosa

    Da li parada vredi para ili ne nema veze sa tim da je drzava duzna da obezbedi bezbednost svih gradjana.
    Iz moje perspektive mnoge pojave nisu vredne novca ili truda. Neko misli da je Guca vrhunac kica, neko to misli za Exit, neko za proslave Djokovicevih pobeda... Neko smatra da stare crkve, memljive i oronule, nisu vredne, a neko da ni jedna moderna crkva ne moze da zameni crkvu iz 13 veka. Neko to misli za Kosovo u Srbiji, neko za JAT. Za sve moze da se nadje neko ili vecina da smatraju da nisu vredni para i truda.
    Neki ljudi smatraju da su vredni.
    Tako i za paradu, neki ljudi smatraju da je vredna para i truda.
    Neki ljudi smatraju da je mlacenje neistomisljenika vredno para i truda.
    Nasa drzava ocigledno ne smatra da je sprecavanje nasilja jedne grupe ljudi nad drugom vredna para i truda.

    "Наравно, ја само причам о тој причи како је Србија "најгора земља на свету" и слично."
    Gde si to pronasao u mom postu? Ili treba svi da pricamo kako je Srbija najlepsa, najbolja, idealna, bez problema, nema sta da se popravi u njoj.

    "Молио бих да се о сексуалним радницама не говори са непоштовањем, користећи пежоративне изразе."
    Zasto pezorativan izraz? Da li u nasem jeziku postoji neka druga rec? Nije bitno kako je zoves, bitno je kako se ophodis prema njoj. Ja sam jos davno na nekom forumu, mozda i ovom, rekao da je to jedno posteno zanimanje kod kog se zna koliko kosta i sta se dobija za to. Sigurno je postenije nego zanimanje bankar, koji ti uvaljuje sitna slova u ugovoru, politicar koji ti obecava jedno, a radi drugo, MLM trgovac,...
    Isto je i sa reci peder. Mogu nekoga da tako zovem, a da i dalje budem i prijatelj, da ga uvazavam kao osobu, da saradjujem sa njim, da ne pravim razliku izmedju njega i ostalih komsija ili kolega sa posla. A mogu da ga nazivam stranim recima gay ili homoseksualac, a da ga obilazim u sirokom krugu, ignosrisem ili diskriminisem na bilo koji drugi nacin, da imam podozrenje prema njemu, da budem neprijateljski nastrojen prema osobama koje su prema njemu korektne.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #975

    Odgovor: Parada Ponosa

    sunny kaže:
    u državi gde:
    - mogu da te pretuku zato što si malo drugačiji, i za to postanu idoli
    - predsednik abolira od istrage optuženog za milionske pljačke i daje mu podršku, a zvanično se zalaže za borbu protiv kriminala
    - policija ne sme da pita čiji je telefon koji zovu kriminalci, da ne bi naleteli na političara iz vrha vlasti i nadrljali
    - advokati ne daju da se proveri legalnost njihovog rada kontrolom prihoda preko fiskalnih kasa
    - ne postoji granica izmedju države i organizovanog kriminala
    - pljačke se prikrivaju pričama o rodoljublju
    - ubice i zločinci se slave kao narodni heroji
    - svaka vlast pljuje prethodnu, a zaboravlja da su isti godinama pod drugim imenima sedeli u vlasti
    - vlast zadužuje naredna pokoljenja do istrebljenja, a sve u ime bolje budućnosti
    - gde se izriče presuda pre optužbe
    - gde je svaki neistomišljenik neprijatelj naroda, izdajnik, strani plaćenik,...
    - ne postoji borba argumentima, već kvalifikacijama
    - ...

    Postoje dva rešenja:
    - promeniti zemlju, iseliti se
    - izmeniti zemlju, učiniti je boljom
    о којој земљи је овде реч?
    "детерминанте" су универзалне. примените их на било коју државу на свету, паше.
    аутор цитиране друштвене модле је "архетипски" примерак поданика глобалне паланке. таква му је животна визура. д`извинете, философија. све што је другачије је зло и наопако. наш локал-глобалистички сарцен не би да узима у обухват својега философског промишљања да је србија, укључив и војводство србско, стара православна култура, тешко и слабо спојива са актуелно in протрулим и накарадним стандардима друштвеног понашања у "западној цивилизацији".
    из "култура" где остарели и смежурани (што није ништа мање наказно него да је исти млад и стасит - већ само желим да апсурд доведем до краја) хомосексуалац може улицом наг да се шета међ` децом, а истовремено је референдумски забрањено да жена покрије пола лица марамом, нама се намећу "вредности" у виду "параде".
    наравно, таква парада најмање везе има са поносом.
    то ће вам и геј-првоборац аздејковић објаснити - приближно цитирам "кад се сретну две мушке курве ту поноса нема...морате употребити клистир да не би дошло до нежељених непријатности... ако немате клистир, послужиће црево од туша. кад вам крене вода на уста, знајте да сте мало претерали... онда брзо на ве-це шољу..." (упутства за младе педере, блог б92). па шта рећи, без повраћања? и ок, ако се неко лично остварује у таквој цивилизацији, нека то остави у својим купатилима и спаваћим собама. одакле му право да се (и ментално) клистира на сред престоног града, и на сред србске атине, и на сред свих других градова и места, где нема стопе испод које нема крви предака нашег малог народа, арчене да бисмо били слободни, мирни и своји?

Strana 65 od 68 PrvaPrva ... 15556364656667 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 00:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 08:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •