Navike
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32

Tema: Navike

  1. #1

    Navike

    Svi mi imamo neke navike, mislim da covek bez navika ne postoji i da su navike deo onoga sto nas odredjuje, pokazuje ostalima kakvi smo.

    Kako nas odredjuju navike? Kako se ponasate kad vas neko ili nesto natera da svoje navike promenite? Mozete li tada da funkcionisete?
    I imate li neke navike od kojih nikako ne zelite da odstupite?
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #2

    Odgovor: Navike

    Moj *znak je promenljiv, pa mi je takva i priroda.
    Ja stvarno umem da uživam u promenama... i kad upadam u zamke... i kad me pogode k'o grom(ovi)..
    čak i kada su mi (naizgled) na štetu.
    To važi i za ciljeve i za pravce i za raspoloženja i za mesta boravka i za jezička područja i za ljude u okruženju..
    - i za navike.

    Navike mi u svemu tome dođu nešto kao plot.. na koga se oslanjam dok u zanosu preko njega zveram.. okolo naokolo,
    istražujući "nove vidike" i u njima neku novu inspiraciju, zabavu, emociju..

    Veoma su mi važne sve te "tarabe" tog mog "plota"... do onog trenutka:
    a). - u kome se sama preko njega prevrnem,
    i pregazim ga k'o plitku vodu, potrčavši za nečim što mi je pažnju privuklo. Kao da ga i nije bilo.. nikada.
    Tamo gde odem.. sklepam neke nove, privremene tarabe ... znam da neće ni one dugo

    b). - u kome se pojavljuje SOMebody koga pustim da mi (izvol'te slobodno) sruši taj (ionako) klimavi plot(ić),
    kako bi čovek mogao da uđe u moj svet(ić).
    A ondaK obično pustim njega ... somebodyja .. da mi nabavi nove tarabe i napravi novi plot,
    po svom ukusu.. ali po sećanju na ono što mi je sravnio sa crnom zemljom.

    Jer ja.. jedino što moram - moram da se oslanjam na neke (kaketake) tarabe ...


    dok gledam u (samo) svoje daljine !




    _______________
    Daljine ne menjam - NIKADA!

  3. #3

    Odgovor: Navike

    Moje se navike sastoje u tome da ne volim promjene.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #4

    Odgovor: Navike

    imam svoje navike

    jedna od navika je da pijem kafu ujutru,cutke,uz novine,uz nekoliko cigareta
    banalna navika al` eto,nema potrebe da je se odricem
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Navike

    Navikao sam da zivim bez kose...
    Back in red!

  6. #6

    Odgovor: Navike

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Kako nas odredjuju navike?
    Nemam odgovor na to pitanje.
    Ali, znam da nas jednim delom otkrivaju. Posmatrajući tuđe navike otkrila sam sitničare, konformiste, samoživce, hedoniste,....
    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Kako se ponasate kad vas neko ili nesto natera da svoje navike promenite? Mozete li tada da funkcionisete?
    Neke navike sam teško mukom promenila, ali su malobrojne takve. Teško se samoinicijativno odričem.
    Neke navike sam bila primorana da menjam, tačnije, da ih se odreknem. Uglavnom one koje su bile vezane za druge ljude. I dalje mi nedostaju ti rituali. Ali, prihvatam.
    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    I imate li neke navike od kojih nikako ne zelite da odstupite?
    Naravno. Ne bih sve nabrajala.
    Ono na šta najčešće imam pritisak da menjam je ćutanje do druge jutarnje kafe. Ne, nisam ljuta, ne, nemam problema, pusti me da dođem sebi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Navike

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ono na šta najčešće imam pritisak da menjam je ćutanje do druge jutarnje kafe. Ne, nisam ljuta, ne, nemam problema, pusti me da dođem sebi.
    Ja samo do prve, jer jednu i pijem dnevno.

    Odnedavno sam se tek odvikao od pića ledene vode. Nisam mogao da se napijem vode toplije od 5 celzijusa i kvit.

    Navikao sam da čitam nogu prekrštenih poda se i da se ljuljam ili tancujem kolenima, ali i to je sklono promeni ako je neko prisutan u sobi.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  8. #8

    Odgovor: Navike

    Ja volim moje navike.To su moji rituali.zaista ne znam kako bi bez prve jutarnje kafe.
    I ne progovaram dok ne popijem prvu kafu ali eto
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #9

    Odgovor: Navike

    Preslo mi je u naviku da udomljavam zivotinjice drage - kucne ljubimce! (kafa i cigarete se podrazumevaju)
    Sve u svemu naviknuli smo jedni na druge! I dobro nam je

    Av-av-av.....
    Mijaaaaaaaaauuuu....

    TISINA TAMO
    neunistiva zlojebaba!

  10. #10

    Odgovor: Navike

    I ja udomljavala jednu kucu lutalicu...pazila,mazila,setala...a onda neke bakute nadigle galamu nema karton da je pedigrirano i kao takvog bez papira ce me tuze komunalnoj inspekciji.
    Moracu promenim tu moju naviku....Da volEm zivotinje ili bolje da nevolim dosadne babe
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Navike

    Ni mene ništa ne pitajte pre te prve jutarnje kafe, ne progovaram.

    Sve što je moguće čitati od poslednje strane ka prvoj, tako i čitam, kanale na TV-u vrtim od poslednjeg ka prvom...

    Sve što imam od muzike, videa, knjiga je poredano po abecednom redu.. nije mi to opsesija, samo volem red.

    I taako

    Robujem svojim navikama, ali su one takve da mi nikad nisu predstavljale problem u svakodnevnom funkcionisanju, one me prosto dopunjuju...

  12. #12

    Odgovor: Navike

    Baš razmišljam koju naviku ja to imam...

    Navika.. Navikla sam uvijek raditi, čak i dok sam na telefonu ili netko komunicira samnom na poslu,l ja moram raditi svoj posao. Dapače, smatram gubljenje vremena ako na 10 minuta prekinem rad i porazgovaram u miru. Ne mogu ja to.

    Navika mi je da imam kavu uvijek pored sebe makar ju ne popila do kraja što se skoro uvijek i dešava. Ali prisutnost kave mene smiruje.

    Uz kavu, navika mi je i imati nekaj slatkoga. Ne moram ja jesti ali mora biti pri ruci.

    Što mi je još navika?

    Ma sve su to neke sitnice koje se mogu promjeniti ukoliko mi netko ukaže i sama shvatim da loše utječu na mene. Doista mi ne bi smetalo da se tada riješim neke problematične ako je za moje dobro.

    Ali.. Navike su dio mene tako i dio svakog nas i one naš čine potpunima, definiraju kao osobu i drugima daju neku sliku o nama.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Navike

    Baš se zamislih nad ovom temom.
    I jedan od zaključaka do kojih sam došla je da imam neke navike kojih ne želim da se odreknem. Ne, ne podnosim prljavo, što znači da sam sklona da stvari, prostor u kom živim i sve ostalo moguće često perem. Ne podnosim neuredno, što znači da imam naviku da sve složim pod konac. Ne podnosim kašnjenje, pa imam naviku da svuda stižem pre vremena ili na vreme. Itd, itd itd.... A onda sam se zapitala: da li su ovo navike, ili je to nešto što odredjuje naša ličnost? Koliko su naše navike uslovljene našim karakterom i ukusom? Ili, kao što stars reče u uvodu, navike odredjuju karakter? Po meni je ipak ono prvo.

    Medjutim, kad govorimo o tome hoću li prvo našminkati desno ili levo oko ili ušnirati levu pa desnu pertlu, dakle, o stvarima koje radim na izvesni način samo zato jer sam tako navikla, misim da samo sebi otežavam ukoliko nisam spremna da menjam ovakve svoje navike ni po koju cenu. Naravno, ovde ne govorim o tome da bismo trebali raditi ono što nam je neprijatno, nego o ljudskoj nespremnosti da isproba nešto novo. Drugačije. Ali isto tako smatram da oni koji insistiraju na tome da neko promeni svoje navike, ne ceni osobenost tog drugog.

    Pusti me da probam pa ću sama odabrati.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  14. #14

    Odgovor: Navike

    Ranije nisam imala nikakve navike ali kako starim sve cesce uhvatim sebe kako se drzim do neke svoje navike
    - ujutru moram da popijem kafu odma kad ustanem (dobro nakon jutarnje higijene :smeh ) jer onda ceo dan ne mogu da funkcionisem. I uvek mora da je to jaka turska kafa, sa malo secera.
    popodne moze jos jedna ali instant kafa ili nesto sl...
    - u fijoke mora sve da mi je podredjeno - carape, donji ves, mejkap - ne mogu da trpim haos
    - u tasni isto - zna se u koji dzeb sto nosim, jer tako uspevam sve lako da nadjem. ali to sa druge strane je i problem, jer ako nesto koji slucajem metnem na drugo mesto, uhvati me nervoza i panika
    - najsmesnija navika mi je ta sto kad namestam krevet onda se zna sto gde stoji - mislim na one male jastucice koje sluze kao ukras, ali kad dodjemo umorni svako drpi nekoliko da se bolje nasloni dok odmara ili gleda tv. I ako ustajemo moram odma da sve vratim na svoje mesto
    - na poslu isto - na birou imam svoj red koji poremeti svako jutro kad prodje higijenicarka i kao ocisti, a ja ne mogu da sednem da radim dok ne bude sve kako treba.
    - do mene na nocnoj natkasni ima nekoliko knjiga i podeljene su u dve grupe - one koje citam (nikad samo jedna, vec 2-3 odjednom ) i one koje su sledece

    i takoo...

    i verujem da nas ove navike koje imamo i koje su razlicite opisju kakvi smo kao licnosti.


  15. #15

    Odgovor: Navike

    Razmišljam,moje navike??????
    Šta bi to bilo,ništa posebno,jutarnja kafa sa mlekom,uz nekoliko cigareta,obavezno čak nepropuštam ni kada idem na kontrolu labaratoriskih analiza,samo je neosladim.Onda obavezno posle ručka odmor ne zbog umora već navika,i zato što u sobi nepušim pa mi je to odlična pauza od dva tri sata bez duvanskog otrova..Mrzim i trunku dima u svojoj sobi gde kuckam pišem čitam.Eto sve manje navika kako se godina za godinom niže.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čudne navike...uh
    Autor kissigirl u forumu Pričaonica
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 14:19
  2. Ružne navike
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.08.2010, 19:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •