Pao mi je mrak na oči...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    14 Pao mi je mrak na oči...

    Na koji način kontrolišete pojavu tipa: '' pao mi je mrak na oči '' ?

    Da li uopšte dovodite sebe u situaciju da vas obuzme bes ?

    ili ljutnja - kako god?


    Brojite li do deset ( dok vam para šiba iz ušiju ),

    Šetate li do iznemoglosti, ne biste li umanjili dozu negativne energije?


    Jednostavno, kakvi ste kada vam '' padne mrak na oči '' ?


    Kako kontrolišete bes?




    Poruku je izmenio Mish, 11.01.2009 u 00:30 Razlog: slovce
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Ne znam da li mi se to ikad desilo. Bas taj mrak na oci meni da padne treba nesto debelo da mi se skrivi. Iznerviram se, brojim stalno nesto ali nikad ni histericna ni luda. Nikad nista razbila od besa. Valjda sam takva po prirodi a i ljudi oko mene mi ne prave velike probleme. Mada ja 'luftiram' svoju energiju u sportu i plesu pa valjda posle vise i nemam snage da mi padne 'mrak na oci'

  3. #3

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Nekako pre povezujem bes sa ljutnjom ili nervozom, nego sa histerijom. Nisam besna u tom pravcu kad sam besna, ne histerišem, to ne podnosim i to su za mene bolesne osobe kojima je itekako potrebna pomoć. Nije mi takav karakter jednostavno. E, ono zbog čega ja besnim se nalazi na onoj temi "šta vaš najčešće ljuti" ili kako već, i zbog toga mi na oči mrak pada redovno. Da li će neko primetiti ili ne da sam besna, zavisi od suprotne strane, od toga koje mi je padanje mraka na oči po redu i da li ja hoću da se to primeti. Ne mislim da je u toj meri da mi "ide para na uši", pre je neka lajt varijanta, a i ne dešava se često, umem da se isključim iz svega kada hoću.

    Jednostavno, kakvi ste kada vam '' padne mrak na oči '' ?
    Gadna. Larmam malo na svoj način dok se ne ispraznim, ne umem da brojim do deset. Ni za šta u životu ne brojim niti čekam da jutro bude pametnije. Ako uopšte želim da reagujem, reagujem odmah i nikad se ne kajem. A mogu i samo da ućutim, zavisi. A mogu i samo da se kezim, zavisi. Oni koji me poznaju će od ova tri uvek izabrati larmanje, najmanje je opasno

    Kako kontrolišete bes?
    Nosim roze naočare. Da njih nema verovatno bih obrala uši onoj seljančuri u pošti do sad ili tako nekim budalama koje zajebavaju narod po raznoraznim ustanovama.

    Pojačam muziku.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Po prirodi sam strpljiva i manjevise cutljiva osoba, da ne kazem dobrica.
    Al desavalo se, ne bas nesto cesto, da i meni padne mrak na oci. Uglavnom znam i mogu da brojim, ne kao pojedinci gore , al ako to brojanje moram da upraznjavam vise od 2-3 puta e onda se gadno zabrojim kod keca odma.
    A kad pobjesnim onda nije nimalo zanimljivo biti u mom okruzenju. Ne vredjam drugu stranu al joj ne ostanem duzan ni najmanji detalj sta je izazvalo stanje u kom se nalazim.
    Primera radi, dodje kod nas u kompaniju neki gilipter da radi. Od samog starta se videlo da ce taj ne da zabusava nego sine i da spava na radnom mjestu. E sad kako nam je priroda posla takva kakva jeste, glavonje u vrhu vise vrednuju timski rad nego zalaganje pojedinaca. Cim nesto ne valja udri po celom odeljenju, posebno po timlideru. A on jadnicak, timlider, ce pre da crkne adeci i za sebe i lijenog bilmeza nego mu nesto prigovori. I tako brojim ja jedan dan, brojim drugi, e vec kod treceg mi je pao mrak na oci. Igrom slucaja taj dan su moje obaveze uveliko zavisile od odradjenog posla polumrtvog giliptera. Ustanem fino, prosetam se do njegovog stola i fino kazem u cem je problem. Sinak nece niko ovde tvoje obaveze da odradjuje i tebi ledja da cuva. Onda odem do timlidera i njemu isto sve predocim i kazem ako nece on sutra da ga vodi velikom glavonji ja cu. Posle kraceg razgovora njih dvojice, giliptera i lidera, mali se pokupio i otisao. Nije rekao ni zbogom. E od tada kod nas u firmi se svi zajebavaju na moj racun, kao sve je dobro dok Mirko ne poludi.



    A tete sa PMSom u javnim sluzbama su nekada bile redovna crna navlaka...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Po prirodi sam strpljiva i manjevise cutljiva osoba, da ne kazem dobrica.
    Dobar si za šintere.

    Al desavalo se, ne bas nesto cesto, da i meni padne mrak na oci. Uglavnom znam i mogu da brojim, ne kao pojedinci gore , al ako to brojanje moram da upraznjavam vise od 2-3 puta e onda se gadno zabrojim kod keca odma.
    Pa eto vidiš, ima i situacija i pojedinaca koji prosto toliko inspirišu da ti poremete brojanje ( pod uslovom da nisi rasta )
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Pa sta ja znam...Zavisi od situacije... Ako me neko stvarno iznervira,reci cu mu to,ali necu bas da ga ubijem rijecima
    Ali suzdrzavam se,jbg...Ne znam ni ja kako... Jednostavno se suzdrzim...
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  7. #7

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    To ja zovem TILT , a onda mi se samo sklanjaj s ociju. I sklanjaj sve sto se da polomiti. Srecom ne desava se cesto.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  8. #8

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Tada baš i nisam "prizor"... Prag tolerancije mi je izuzetno visok ali kada mi "padne klapna" ne bih se poželela ni najgorem neprijatelju
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    sagorim kao prskalica
    umem da ubodem
    rescima
    srecom
    brzo me prodje
    Poruku je izmenio euridika, 14.07.2008 u 18:17 Razlog: slovo

  10. #10

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    ...bolje da me ne vidite u takvim situacijama...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...bolje da me ne vidite u takvim situacijama...
    ...a ja ne vidim u tim situacijama...

  12. #12

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Ne dozvoljavam da mi se tako nesto desi...
    Ako se ipak desi, pa znam biti prilicno tvrd i hazarder. Za rekordno vreme mogu izazvati maksimalnu stetu!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Pao mi je mrak na oči...

    Desi se "situacija" u kojoj izgubite kompletnu kontrolu nad sopstvenim postupcima. Najcesce su to provokativni momenti u kojima ucestvuje jos jedna osoba... Recimo da ta osoba izazove strahovit bes u vama, kojim vise ne vladate, reagujete impulsivno, nesvesni cak i posledica koje mogu uslediti zbog afekta.
    Meni se desilo da mi je jednom pao mrak na oci... evo moje kratke price:

    Svojevremeno (ne tako davno) bila sam vlasnik jednog bara u Kanadi. Nisam imala predstavu koliko je tesko voditi ovaj posao. Tesko je i za muskarca, a kamoli za zenu! Bila sam svedok svakojakih tenzija, ali kao "gazdarica" na najbolji nacin sam uticala da se ovakve tenzije ublaze.
    Jedne veceri, nesto pre zatvaranja (oko 2 izjutra) moja stalna musterija, prilicno pripita, pocela je da provocira par gostiju - takodje redovnih. Inace, ista osoba nikada do tada nije pravila bilo kakvih problema u mom baru, cak ni kada je bila morka. Prestala sam da ga sluzim alkoholom, rekla mu da cu mu spremiti nesto da pojede. Nije se protivio. Dok sam bila u kuhinji pripremajuci mu nesto da pojede (a te noci sam radila sama), doslo je do incidenta. Jedan od onih mojih redovnih otisao je u WC, a doticni za njim. Izlazi iz WC-a sa raskrvavljenom usnom i nastavlja da se ponasa agresivno.
    Tada je odbio da jede. OK, mislim se - vreme ti je burazeru da ides kuci. Nazovem taxi i zamolim ga da napusti bar. On odbija. Pridjem mu i lepo ga zamolim, jos jednom, da je vreme da napusti bar i da je dobrodosao u isti, kada bude bio u boljem raspolozenju. Poceo je da mi se unosi u lice - kao: "ti ces da mi kazes kada mi je vreme da idem... ja ovde ostavljam krvavo zaradjen novac"!
    Izgleda da sam mu prisla blize nego sto je trebalo, sa recima: "I'm worning you, please leave"!
    Gurnuo me je rukama u grudi urlajuci: "Who do you think u are?! Nobody is gona tell me what to do.... YOU f@@@en bitch!!

    E, tada sam uzdahnula jako i skinula sam sako i doslo je do prekida filma
    Salu na stranu... doslo je do pomracenja. Nisam bila svesna da je moja pesnica poletela, i da sam ga svom snagom udarila u bradu. Klasican nock-out. Pade covek ko sveca.
    Samo je na momenat izgubio svest - dobro sam ga osamutila. Pomogla sam mu da ustane, strpala ga u taxi i cao! Sutra dan je dosao da se izvinjava.
    "O cemu ti pricas - ja se ne secam nikakvog incidenta" - vadim se ja!

    Ubrzo nakon ovog mog "ispada" prodala sam biznis. I bas mi je lepo! Ne kajem se!
    neunistiva zlojebaba!

  14. #14

    13 Odgovor: Pao mi je mrak na oči...


    Kako kontrolišem takve situacije... Udahnem duUUUuuboko, brojim do 5..6...7... i pUf!!! ...
    Tada pričam veoma tiho, ledeno - hladnim tonom... ( i sebe uplašim )
    Obično prasnem kada se gomila i gomila - najčešće nepravda ( iz mog ugla gledano )...
    Tada jasno i '' ledeno '' kažem: '' Dosta ! '' '' Dokle? '' ...
    Završim priču,
    kažem čuveno Ukijevo '' E! '' ...

    Plešem i igram se sa najboljim i najlepšim partnerom na planeti, a i šire...
    Sve je kao rukom odneto...



    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #15

    kako istresate bes?

    Ovo je slicno stresu, ali bes ja posebno jedno osecanje sa kojim mnogi ljudi imaju problem.Ja osecam bes uglavnom kad sma nemocna da nesto promenim. tad ili placem, ali nasla sam odlican lek. Ribam kupatilo i to iz sve snage detaljno. Ili usisavam isto tako, brzo i snazno...i za 15 min. bes prodje...Isplati se, kuca cista

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mrak
    Autor Aiko u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.11.2010, 13:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •