Navike - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32

Tema: Navike

  1. #16

    Odgovor: Navike

    Da,imam navike,kao i svaki drugi covek,bez kojih bi izgubio svoj prepoznatljivi karakter, kao sto rece Cecara.
    Navikama predstavljamo neke svoje specificne oblike ponasanja po kojima smo prepoznatljivi,bez ucesca nase volje i svesti,javljaju se sami od seba i obavljaju se po nekoj nuznosti.
    Najbitnije su mi navike ponasanja jer one ostavljaju prvi utisak koji ume da bude cesto i presudan.Trudim se da ostavim utisak uljudnosti,mislim da mi to uspeva.Ne volim bahatost i sirovost.
    Radne navike posedujem i imam neki svoj redosled pri obavljanju bilo kog posla.
    Navike higijene su takodje veoma vazne pa zato redovno perem,peglam,usisavam,cisti,brisem,neurednost me uzasava,mozda jer sam esteta.
    Najvaznija i meni omiljena navika je ritual prve jutarnje kafe uz pluge 100'S. Parola glasi.Ne diraj,ujedam!
    Tih pola sata ne pricam,samo mumlam,klimam glavom i trepcem.trep,trep.
    Ne kvarite mi taj ritual,ljubim vas.
    Al,nekima ne vredi to ponavljati.
    Negativna navika mi je kasnjenje,pokusavam da se odviknem ali mi ne ide.
    Dakle,ima pozitivnih i negativnih navika i po njima licnost dobija odredjenu fizionomiju koju mozemo ceniti ili ne ceniti.

    PANTA REI

  2. #17

    Odgovor: Navike

    Nisam rob navika i ne podnosim ljude koji se po svaku cenu drze nekih navika, cak i kad im je tako mnogo teze..ne razumem to..da, zovu ih principi, ali daleko je to od principa..

    Volim promene, bas ih volim..i kad nisam u mogucnosti da promenim nesto veliko u svom zivotu, onda uzivam u menjaju navika..sitnih..skoro svakodnevno..
    I dan bude nekako drugaciji, ispunjeniji..cak i nepredvidiv..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #18

    Odgovor: Navike

    Zarko zelim da odstupim od navike na cigarete. Ne pusim mnogo ali u ovom slucaju i ovo malo mi je mnogo. Kosta, smrdi i steti zdravlju.

    Popodnevna dremka je jos jedna navika koju bih htela da eliminisem jer posle odspavatog popodneva ne mogu da zaspim na vreme da bih narednog dana bila orna za ustajanje i jedva cekam dolazak momenta za popodnevnu dremku. LaBirint.

    Od pre par dana mi je propisan lek koji mora da se pije u odredjeno doba dana. Nista strasno. Zajeb je u tome sto se pije uz obrok, a ja nisam navikla da obedujem bas u to doba dana. Tako da je prvih par dana bilo ono..Jedem jelo ono jede mene.. Sad je lakse, navikla sam.

    Bilo je situacija (bombardovanje, kampovanje, putovanje..) kada sam znala da potegnem miljama peske zarad baloncheta vode. Svakodnevno tusiranje..
    Robija.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 24.07.2010 u 01:14
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #19

    Odgovor: Navike

    Hm zanimljivo... evo citam ovo zapenjen.
    Kod brijanja, obavezno se prvo napenim, zapenim, nasapunjam /ili kako se vec kaze/ bradu, pa sednem dIspusim jednu.

  5. #20

    Odgovor: Navike

    Hm ...
    otkad znam za sebe, sve ono sto se moze sacuvati i znaci mi mora da bude poslagano hronoloskim redom.
    Pocevsi od slika u albumu do knjiga na polici.
    I te iste knjige pri svakom brisanju police, moraju tacno da se vrate na mesto, koje im pripada od ulaska u moj dom.
    Ne daj boze da im neko poremeti sklad ili ovlas cusne

    Citajuci ove postove, shvatila sam da sam ja ustvari rob navika, neke rutine, koja mora savrseno kod mene da funkcionise.
    Tako, ujutru je obavezna kafa i cigareta, ali dok sedim mora sve da bude uredno i skladno,jer jednostavno nemam mira, ako vidim da je nesto ostalo na stolu ili u blizini sto rusi taj sklad.
    Ne podnosim nered.
    Takodje nikad nisam izasla iz kuce , a da mi je ostala bar jedna neoprana soljica od kafe.
    Ili kad dodjem sa posla a neko od ukucana je onako lezerno napunio sudoperu, prvo sto uradim je da zasucem rukave i sredim to.
    Pokusavala sam, varijantu, ne smeta mi, ignorisacu,ali ... tad vodim rat sa zivcima.
    Manija ili navika, moja baba je imala obicaj da kaze doktor za pedanteriju, nekad na ivici bolesti, cini mi se.
    Lilit je spomenula popodnevnu dremku
    Bila umorna ili odmorna, radila taj dan ili bila slobodna kod mene je isto.
    Bar pola sata moram popodne odspavati.
    Milion obaveza da me ceka ja moram ukrasti tih pola sata inace cu hodati citav dan kao zombi

  6. #21

    Odgovor: Navike

    - da,da... život se sastoji od navika...samo što postoje pozitivne navike i one koje to nisu ...
    ja sam imao negativnu naviku - pušenje cigareta - ... i uz dva tri pokušaja,uspio sam da se oslobodim ove navike.
    čestitam svima onima koji to isto uspiju.

  7. #22

    Odgovor: Navike

    Jedino kafa...Kada ne radim ustanem ujutru ranije pre dece da mogu na miru da uzivam bar u toj jednoj navici koja mi je ostala jer uz dva vragolana nemam vremena za navike...
    I da, jos jedna...Uvece kasno, naravno opet kada deca polezu, peglam ves i obavezno gledam CSI
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  8. #23

  9. #24

    Odgovor: Navike

    Za mnogo toga sam mislila da mi je navika, i da bez toga ne mogu... pa pljus kad te snađe gomila nepredviđenih okolnosti i natera te da sve okreneš naglavačke, shvatiš da si i mogao bez onog na šta si navikao jer te je život primorao da se navikneš na neke druge stvari. Elem, promene su nužne i dobre, da ih nije navike bi nas vrtele u krug celog života.
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #25

    Odgovor: Navike

    Ne volim da robujem navikama,te gledam da ih ako je ikako moguće izbegnem,preoblikujem.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  11. #26

    Odgovor: Navike

    rob sam navika
    najtvrdja navika je sto sam navikla da sama sa sobom....dete ne racunam,ono je ja
    dakle,ne mogu da zamislim da se neko useli,niti da se ja u tudje uselim
    ne mogu da zamislim da mi neko organizuje dan,niti da se javljam,niti da se pravdam,cak ni da se dogovaram
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #27

    Odgovor: Navike

    imam samo jednu. koja mi ponekad ide na zivce , ali je se ne odricem.

    uvek oblacim prvo levu cipelu nikad desnu .to isto se odnosi i na carape / bele , u paru sa sandalama /
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  13. #28

    Odgovor: Navike

    Jedna od navika je da pre nego nešto premestim u prošlost moram to isto svesti na najprostije elemente
    Da me Bukovski uvek iznova osvoji
    Da kad krenem nekim putem, bio on loš, idem do kraja
    Da ne hajem previše za svet
    Znam, namćor sam
    ...

    ...
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  14. #29

    Odgovor: Navike

    Navikao sam da šetam svaki dan.
    Ta navika mi drži razum u normalnom stanju.

    Ostale su besmislene.
    Menjaju se, doduše, ne sve, pušim već 22 godine, uživam u tome, naročito posle jela.
    Jedno vreme sam imao naviku da pijem.
    Nisam liznuo alkohol od osmog januara.
    Tada sam se našljemao kao bulja.
    Jogurt je navika.
    Burek je navika.
    Čitanje je navika.

    Nosim helanke po kući.
    I to je navika.

    Ne umem da štedim.
    I to je navika.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #30

    Odgovor: Navike

    navikla sam
    prvo me sacekivao ispred kuce,trcao ka meni i skakao da me poljubi u nos
    vecito mi je bila blatnjava jakna od njegovih sapa
    navikla sam
    da me rezanjem brani od poprekog pogleda
    navikla sam
    da sidje sam u grad,dodje u pesacku zonu i pronadje me u kaficu kako sedim s prijateljima
    navikla sam
    da jede nenormalne kolicine hrane
    navikla sam i da ga vidjam kako krade hleb i nosi u park da nahrani necvije stence
    da ih obilazi svaki dan
    da mirno stoji dok mu oni grickaju usi skacuci da dohvate
    navikla sam da nam je kuhinja tesna
    da sedi pored sporeta dok kuvamo
    da sve razume
    da se iskrada
    da se pravi da ne cuje
    da ga svi znaju
    i da ga se niko ne boji
    navikla sam

    i sad moram da se odviknem nekako..
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čudne navike...uh
    Autor kissigirl u forumu Pričaonica
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 14:19
  2. Ružne navike
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.08.2010, 19:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •