Istorijski grbovi, heraldika - Strana 24
Strana 24 od 32 PrvaPrva ... 142223242526 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 346 do 360 od ukupno 479
  1. #346

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Babić



    Brajković



    Butković



    Delišimunović



    Jurković



    Krznarić



    Rajković



    Smolčić




  2. #347

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Feštetić


    Dubrešić


    Kozulica


    Rukavina

    Holjevac


    Jurišić


    Oršić


    Devčić


    Vučetić



    Blasevich









    Još neki grbovi na - TURopole: Grbovi i grbovnice
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 23.07.2010 u 17:59



  3. #348

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    The Dering Roll - najstariji postojeći britanski grbovnik





    Nastao u poslednjem kvartalu 13. veka sadrži grbove vitezova Kent-a i Sussex-a, napravljen je u jugoistočnoj Engleskoj između 1270-1280 verovatno u Doveru. Sadrži 324 grba na pergamentu dugačkom 2,64 metra i prikazuje 1/4 ondašnjih barona za vreme vladavine Edvarda I. Grbovi su poredani u 54 reda po 6 štitova (grbova) a iznad svakog štite ispisano je ime viteza.




  4. #349

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Benville arms:



    Book of Tekesbury:



    I još jedan britanski grbovnik sa početka 14. veka:



    Spisak najpoznatijih britanskih grbovnika:

    Heralds Roll ( 1279), Dering Roll ( 1280), Camden Roll ( 1280), St. Georges Roll ( 1280), Charles Roll ( 1285), Segars Roll (1285), Lord Marshals Roll (1295), Collins Roll (1296), Guillims Roll ( 1295-1305), Galloway Roll (1300), Smallpeces Roll (1298-1306), Stirling Roll (1304), Nativity Roll (1307-1308), Fife Roll ( early 1300s), Sir William le Neves Roll (early 1300s)



  5. #350

  6. #351

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Groes Wappenbuch - ceo grbovnik



    Još jedan nemački grbovnik - http://www.wappenbuch.com/idxA.htm

    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 23.07.2010 u 14:16



  7. #352

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika



    Državni grbovi u jednom ruskom grbovniku, grb Srbije je pod brojem 28.



  8. #353

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Državni grbovi, grb srbije u donjem desnom uglu, malo iznad je i grb Crne Gore



    Nemačke zemlje



    Zemlje Afrike i Azije



    Amerika




  9. #354

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Potrebna mi je pomoc, da li neko ima podatke o porodici Vesković od svega znam da samo porekolom iz Crne gore, i da li je moja porodica imala nekakav grb.

  10. #355

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Citat sremac93 kaže: Pogledaj poruku
    Potrebna mi je pomoc, da li neko ima podatke o porodici Vesković od svega znam da samo porekolom iz Crne gore, i da li je moja porodica imala nekakav grb.
    Potražiću da li postoji grb, a za genealogiju jedino da te uputim gde da tražiš.



  11. #356

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    pronasao sam jedan crtez dobro sacuvan u staroj kuci.

    pa ako mi mozete reci nesto vise o njemu.

    moto je ispisan na latinskom "ACTA, NON VERBA"

    PITAO SAM DEDU, A ON MI KAZE DA JE VISIO NA ZIDU OD KAKO IN ZNA ZA SEBE.

    po elementima sadrzi krs hristovog reda, ralo i snoplje, a dole neznam sta je ono, ima krila i grozdje a ono je povezano lancem grozdje. i krila su takodje povezana.

  12. #357

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Nisam ovakav grb/amblem video, u Crnoj Gori pored ovog dinastičkog plemstva moglo je biti samo još venecijanskog i eventualno austrougarskog plemstva, mada crnogorsko primorje je ako se ne varam mletačka uticajna zona. Ako je Vaša porodica imala grb onda je taj grb neko morao dodeliti, ako se radi o starom plemstvu. U principu danas svako može imati grb a na našim prostorima staro plemstvo je svoje grbove uglavnom dobilo od Austrougara.

    U gornjem levom polju štita imate krst koji je znak reda Hrista - http://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_Christ_(Portugal) gornje desno polje je snop žita odnosno klasje i žetelački alat kakve imate na dosta grbova po vojvođanskim mestima, a u donjem polju kako mi se čini je brodsko kormilo sa lancom oko njega (neki orden?). 'Acta non verba' je rekao bih isto što i latinska 'res non verba' - dela ne reči. Kruna ukazuje na plemstvo.

    Možete pokušati na onim linkovima koje sam Vam poslao u PP, a ja ako nešto nađem eventualno ostaviću na temi, mada mi sam grb deluje kao plod nečije mašte.



  13. #358

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    moji su iz crne gore dosi u srem jos za vreme seobe srba sa arsenijem carnojevicem 1680 godine.

    pa mene zanima da li su tamo u crnoj gori imali neku plemicku titulu i grb.

    mi smo iz ooline bjelog polja.

    a sto se tice ovog grba ciju sam sliku postavio neverujem da je dodeljen, ali mi smo u Vojvodini imali titulu barona.
    ali me zanima crna gora, samo

  14. #359

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    Citat sremac93 kaže: Pogledaj poruku
    moji su iz crne gore dosi u srem jos za vreme seobe srba sa arsenijem carnojevicem 1680 godine.

    pa mene zanima da li su tamo u crnoj gori imali neku plemicku titulu i grb.

    mi smo iz ooline bjelog polja.

    a sto se tice ovog grba ciju sam sliku postavio neverujem da je dodeljen, ali mi smo u Vojvodini imali titulu barona.
    ali me zanima crna gora, samo
    Pa vidite, pre će biti da ste plemstvo dobili u ovim krajevima nego u CG. Mnogo naših ljudi je plemićku titulu i grb dobilo od Austrougara za svoje zasluge i bilo je dosta grofova i barona. Ako ste imali plemićku titulu najverovatnije da Vam je i grb dodeljen, ja ću potražiti da li ima u Acovićevoj knjizi neki grb pod Vašim prezimenom, momentalno je nemam pri ruci, pa ako nešto nađem javiću Vam ovde. U njegovoj knjizi se nelazi veliki broj grbova ljudi baš sa ovih prostora, a slobodno se raspitajte i na onim mestima gde sam Vas uputio.

    Kod Austrougara uz dodelu plemstva su išli i plemićki list (potvrda o plemstvu), pečat, grb itd (primer):










  15. #360

    Odgovor: Istorijski grbovi, heraldika

    citao sam na internetu da je vlastela Veskovic imala posede u Bosni na Majevici.?

Strana 24 od 32 PrvaPrva ... 142223242526 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •