Bal pod maskama
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    Bal pod maskama

    Maska.Imate li i vi svoju masku? Jel to ona koju vam je najlakse drzati ili ona koja vam se najvise svidja? Glumite li samo radi drugih ili i radi sebe?

    Kad skinuti masku?
    Kad smo sami,kad smo s najboljim prijateljem ili ljubavnikom? Kad smo s roditeljima?

    Zbog cega maska? Mozda da ne bismo drage nam ljude opteretili svojim problemima. Mogli bi shvatiti da nismo tako jaki,mogli bi shvatiti da nismo tako superiorni i zanimljivi,da smo obicni...ranjivi...

  2. #2

    Odgovor: Bal pod maskama

    Od maski, preferiram SuperhiKovu: kradem siromashnima da biH dao bogatiMa.


  3. #3

    Odgovor: Bal pod maskama

    Mislim da smo svi, bar ponekad, skloni u određenoj meri prikrivanju nekih svojih namera ili osećanja, odnosno "maskiranju".

    Jedno vreme sam radio zaista iscrpljujući posao koji je bio u tesnoj vezi sa ljudima i bilo je dana kada sam mislio da sam nadmašio, na neki način, i samoga Arsena Lupena (čuvenog džentlmena provalnika)...

    Čak i u svakodnevnom životu i kontaktima sa poznanicima pa i u porodici maske se često stavljaju na lice. Motivi za to ne moraju biti i nisu nužno negativni, jer postoje različite i osetljive situacije kada jednostavno nije dobro biti potpuno otvoren i direktan...

    Koju masku najradije koristim? Ne znam. Verovatno već radim po automatizmu, primereno situacijama u kojima se nalazim i ljudima sa kojima sam u kontaktu...

    Kada treba skinuti masku? U prisustvu osoba koje volimo i koje vole nas, odnosno uvek kada ne postoji opasnosti da nekog mi povredimo, ili neko povredi nas...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Bal pod maskama

    maska?of course
    golotinja je degutantna.....osim u specijalnim prilikama
    a ja nisam jednostavan lik,a ponajmanje 100 posto pozitivan
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Bal pod maskama

    jedina maska koju koristim uvek je osmeh..od uva do uva..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    Odgovor: Bal pod maskama

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da smo svi, bar ponekad, skloni u određenoj meri prikrivanju nekih svojih namera ili osećanja, odnosno "maskiranju".

    Jedno vreme sam radio zaista iscrpljujući posao koji je bio u tesnoj vezi sa ljudima i bilo je dana kada sam mislio da sam nadmašio, na neki način, i samoga Arsena Lupena (čuvenog džentlmena provalnika)...

    Čak i u svakodnevnom životu i kontaktima sa poznanicima pa i u porodici maske se često stavljaju na lice. Motivi za to ne moraju biti i nisu nužno negativni, jer postoje različite i osetljive situacije kada jednostavno nije dobro biti potpuno otvoren i direktan...

    Koju masku najradije koristim? Ne znam. Verovatno već radim po automatizmu, primereno situacijama u kojima se nalazim i ljudima sa kojima sam u kontaktu...

    Kada treba skinuti masku? U prisustvu osoba koje volimo i koje vole nas, odnosno uvek kada ne postoji opasnosti da nekog mi povredimo, ili neko povredi nas...
    E sad, ja imam pitanje: a shta ako zaboravish kako se skida maska?

  7. #7

    Odgovor: Bal pod maskama

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    jedina maska koju koristim uvek je osmeh..od uva do uva..
    morala sam da te citiram draga, jer isto je kod mene...
    nikad niko ne zna kad mi je najteze, kad imam problem, sto me muci...pod "niko" mislim na ljude koji mi nisu bliski...kolege, prijatelji, poznanici....
    a za moje bliske ljude nemam masku


  8. #8

    Odgovor: Bal pod maskama

    Orman mi je pun maski, za sve prilike, situacije, društva.
    Moje maske mi prikrivaju slabosti. Navučem masku i nisam tužna, ni melanholična, ni povređena, niti me išta boli,... Maskama se čuvam da ne budem povređena.
    O, ne. Nisam ja baš tako jaka, ni tako čvrsta, niti uvek stojim čvrsto na svojim nogama. Maskama mogu da povredim sebe onda kada mi treba drugo ljudsko biće da mu se isplačem, da mu se žalim satima, da mu pokažem onu svoju najranjiviju stranu. Maskama mogu da povredim i druge, jer, kako mi nekad i sami kažu, nekad se osećaju inferiorno i slabo u odnosu na mene, i osećaju da nemam dovoljno poverenja u njih.
    Ne skidam maske. Ali dozvoljavam drugima da ih skinu. U početku sa rezervom, stidljivo, delić po delić, sloj po sloj, nikako napadno, uvek izokola. Kako gradim poverenje sa nekim, tako im dozvoljavam da to čine brže, direktnije, više i efikasnije.
    Na moju veliku sreću, postoje oni koji su moji, skroz moji, koji znaju da skinu moje maske, a kojima ne samo da dozvoljavam da mi ih skinu, nego nekako to i očekujem od njih.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Bal pod maskama

    Ja sam uvek - ja. Ne bih svoja različita lica nazvala baš maskama, jer po mom mišljenju, maska bi mogla značiti drastičan iskorak iz svoje kože, skrivanje iza nekog (tuđeg) perja, gipsa, plastike, iza nečega što ja zaista nisam.
    Možda je u pitanju samo šminka koja dobro prijanja uz lice, a koja utiče da me drugi dožive onako kako to ja želim, sa manjim ili većim odstupanjima u odnosu na to kako se osećam.
    Ali, ako odgovorim u skladu sa temom, pa da ipak to nazovem maskama, bile bi to dve osnovne sa nebrojanim nijansama - osmeh i distanca.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #10

    Odgovor: Bal pod maskama

    Maska, oklop, šminka, kineski zidovi ...
    Nekad je reč suviše gruba, ne prija sujeti, pa tražimo lepše izraze da priznamo da i tome pribegavamo. Ali smisao je isti: sredstvo koje nas štiti da se ne razgolitimo pred onima pred kojima to ne želimo da učinimo.
    Neki ne koriste maske, ne koriste ni oklope, ni šminku... Pri svakom pomenu maski, oni upiru prst u druge koji ih koriste. Svoje maske prećutkuju, negiraju ili, tek kada su na to primorani, nevoljno priznaju.
    Ipak, podsetiću sve članove da je ovde reč o našim, ne o tuđim maskama. I zamoliću da se suzdrže od međusobnog (neumesnog) prozivanja.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Bal pod maskama

    procitah owe postowe i grohoto se nasmijah u momentU.
    lowehunter
    sto se 'mAsakA' tiche mislim da ljudi koji imaju dwoliCje u sebi,da su prostacki recheno,obicne dzOre,dzore

  12. #12

    Odgovor: Bal pod maskama

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam uvek - ja. Ne bih svoja različita lica nazvala baš maskama, jer po mom mišljenju, maska bi mogla značiti drastičan iskorak iz svoje kože, skrivanje iza nekog (tuđeg) perja, gipsa, plastike, iza nečega što ja zaista nisam.
    Možda je u pitanju samo šminka koja dobro prijanja uz lice, a koja utiče da me drugi dožive onako kako to ja želim, sa manjim ili većim odstupanjima u odnosu na to kako se osećam.
    Ali, ako odgovorim u skladu sa temom, pa da ipak to nazovem maskama, bile bi to dve osnovne sa nebrojanim nijansama - osmeh i distanca.
    slazemm se

  13. #13

    Odgovor: Bal pod maskama

    maksimiljane,brate mOj srbijanski znas ti sta je dzOra? ili
    a maskU mozes pOznaT kad recimo widis nekoga u napretkU bilo kog tipa,a onda swaTit s kim si bio dobar i wjerowao(mada,ja tesko wjerUjem.uwjek sam oprezan)..jer kad je je recimo postaO weci 'cin' ili te sstwari,pa se promjeni,nafURA SE,tako najbolJe mozes widjet ko je dzOra a onda bi ga slOmio jer to je najjace jadno

  14. #14

    Odgovor: Bal pod maskama

    I idemo sad ponovo.
    Prethodna opomena je ostavljena ne bi li se prizvali pameti. Isprozivali ste se, ispeckali, ali, što bi se reklo deci, nekad treba znati i stati. Deca poslušaju, vi kanda ne.
    Lične simpatije i nesimpatije, prozivke, pljuvačine, vređanja ostavite za neka druga mesta, nemaju šta da rade na forumu.
    I ovo zbilja shvatite kao poslednju opomenu pre upozorenja administratora.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Bal pod maskama

    Onaj koji kaže, da je "uvek bez maske" --> Laže!

    Maske su nam neophodne baš kao i garderoba koju nosamo i cipele koje šetamo....I siguran sam da svako po džepovima svojih odela, nosi po jednu, dve ili više maski....za po potrebi...
    Jer, nikada se ne zna, na kakav bal ili tandrbal će nas životni putevi odvesti ....

    I takve maske imaju svoje maske ili različita imena (kao što reče Miš)....Ja ih najviše volim zvati--> kišobranima, vetrobranima i suncobranima...I koristim ih isključivo da odbranim sebe i svoje bližnje ...od kiše, vetra i preteranog sunčevog zračenja.... i od onih drugih "maski" kojima je jedini cilj u životu---> povrediti, omalovažiti i zabosti nož u ledja drugima, iz čistog zadovoljstva i uživanja....

    Maska se s maskom izbija



Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •