Regionalna liga?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Regionalna liga?

    Mislite li da je vreme da se stvori jedinstvena Balkanska liga,
    koja bi sadrzala po vise timova iz raznih zemalja sa ovih prostora,
    i koliko bi vam takva liga bila zanimljiva?

    Licno mislim da bi moglo da funcionise, ali bez gostujucih navijaca.

    Stadioni bi bili sigurno puniji, a fudbal kvalitetniji.
    Igraci bi takodje daleko bili motivisaniji,
    nego sada kada recimo moraju da putuju samo po Srbiji
    i igraju na ko zna kakvim terenima i protiv ocigledno slabijih protivnika.

    Cak se smatra da bi takva liga bila interesanta Rumunima i Bugarima.
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  2. #2

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Mislim da klubovi iz Hrvatske ne bi hteli učestvovati u nečemu što ima u imenu "balkanski".Drugi razlog da hrvatski klubovi ne učestvuju su navijači.

    Međutim, bez jakog takmičenja ne može biti ni jakih klubova.Zato mislim da regionalna liga ima smisla samo ako se u njoj takmiče i klubovi iz Grčke i Turske.

    Ukoliko imate npr. u Novom Sadu svake druge nedelje gostovanje Galatasaraja, Olimpijakosa, CSKA , Steaue, siguran sam da bi stadion bio pun na svakoj utakmici.

    To, naravno, podrazumeva i ozbiljnu organizaciju, veliki novac itd., ali i izuzetno atraktivnu ligu.

  3. #3

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Samo ukoliko bi takvoj ligi bila garantovana, recimo, dva mesta u Ligi Šampiona i odgovarajući broj mesta u Ligi Evrope, jer bi to ipak bilo veliko takmičenje koje bi svojom snagom prevazišlo nacionalne lige i njihov značaj u UEFA. Međutim, i to bi u velikoj meri obesmislilo domaće takmičenje...

    Pero, ideja jeste dobra na papiru, ali ipak, Galatasaraj i Panatinaikos ne bi imali praktično nikakav interes za učešće u takvoj ligi sa znatno slabijim klubovima, a Zvezda, Partizan, Dinamo, Hajduk....to svakako jesu. Morali bismo s eograničiti na ex-yu, plus eventualno Rumunija i Bugarska, možda Mađarska...

    Ne znam, ako bi sve bilo dobro organizovano, moglo bi uspeti...

  4. #4

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Po tri kluba recimo iz Srbije, Hrvatske, Rumunije, Bugarske, Bosne dva, Slovenije dva i
    po jedan iz Makedonije i jedan iz Crne Gore...

    Sto se tice mesta za LS, i UEFA CUP (sada EUROPA league), mogao bi da se nadje
    dobar kompromis, jer se sve lige odricu vec svojih ranije izborenih.

    Tako da bi moglo prvo mesto da vodi cak direktno, a drugo (mozda i trece)
    kroz poslednji tj. pretposledni (ili cak i nizi) krug kvalifikacija. Cak i samo dva mesta
    da vode u LS bio bi dobitak i sansa. Sto se tice Europa lige tu bi garant u tom
    slucaju bilo najmanje 4 mesta...

    Samo bez gostujucih navijaca, da bi se izbegli neredi. Makar za prvo vreme.

    Sto se tice Turaka, ne vidim da bi oni imali interes,
    njihova liga je dovoljno jaka i imaju pune stadione i bez nas.
    Grcka liga opet puni stadione zahvaljujuci ljutom rivalstvu
    izmedju svojih klubova, pitanje je koliko bi mesta napunio jedan klub iz Crne Gore
    na gostovanju.
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  5. #5

    Regionalna nogometna liga

    Zanima me vaš stav o obnovi regionalne nogometne lige sa najjačim klubovima Jugoslavije.Ja navijam za Dinamo i Segestu Sisak. Volio bi da se obnovi jaka jugoslavenska nogometna liga uz slaba nacionalna prvenstva. Smatram da samo obnova jake jugoslavenske lige i kupa može podič kvalitetu jugoslavenskog nogometa. Zar ne biste i vi voljelji kao nekad u bolja fudbalska vremena voljeji ponovo gledat jake jugoslavenske derbije. Ja bi na primjer dao sve da mogu ponovo u Zagrebu i Sisku i drugim hrvatskim gradovima gledat ne samo Partizan , Crvenu Zvezdu , Vojvodinu nego i Radnički Niš, Zemun , Napredak Kruševac pa Željezničar , Sarajevo ,Velež ..... da ne nabrajam sad sve velikane jugoslavenskog nogometa. Smatram da bi takva regionalna liga i kup bili od velike koristi svima koji bi u njoj igrali. Vidimo i sami da sada Jugoslavija ima samo 2 kluba koji igraju u grupnoj fazi europske lige ( Partizan i Dinamo ) a gdje su drugi. Crvena Zvezda naprimjer nije igrala prolječe u evropi nakon nesretnog raspada Jugoslavije od 1991. i mnogo je drugih primjera. Stadioni svih jugoslavenskih klubova koji če igrat u tim regionalnim ligama i kupu bit puni ko nekad i zarada od televizijskih prava bit če puno veča od zarada za nacionalnu ligu da ne govorim koliko bi te regionalne lige i kup bili jači od nacionalnih liga. Toliko za prvu moju poruku kad vidim vaše komentare vratit ču se na ovaj sajt. Nadam se da i vi o ovome slično mislite kao ja.

  6. #6

    Odgovor: Regionalna nogometna liga

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me vaš stav o obnovi regionalne nogometne lige sa najjačim klubovima Jugoslavije.Ja navijam za Dinamo i Segestu Sisak. Volio bi da se obnovi jaka jugoslavenska nogometna liga uz slaba nacionalna prvenstva. Smatram da samo obnova jake jugoslavenske lige i kupa može podič kvalitetu jugoslavenskog nogometa. Zar ne biste i vi voljelji kao nekad u bolja fudbalska vremena voljeji ponovo gledat jake jugoslavenske derbije. Ja bi na primjer dao sve da mogu ponovo u Zagrebu i Sisku i drugim hrvatskim gradovima gledat ne samo Partizan , Crvenu Zvezdu , Vojvodinu nego i Radnički Niš, Zemun , Napredak Kruševac pa Željezničar , Sarajevo ,Velež ..... da ne nabrajam sad sve velikane jugoslavenskog nogometa. Smatram da bi takva regionalna liga i kup bili od velike koristi svima koji bi u njoj igrali. Vidimo i sami da sada Jugoslavija ima samo 2 kluba koji igraju u grupnoj fazi europske lige ( Partizan i Dinamo ) a gdje su drugi. Crvena Zvezda naprimjer nije igrala prolječe u evropi nakon nesretnog raspada Jugoslavije od 1991. i mnogo je drugih primjera. Stadioni svih jugoslavenskih klubova koji če igrat u tim regionalnim ligama i kupu bit puni ko nekad i zarada od televizijskih prava bit če puno veča od zarada za nacionalnu ligu da ne govorim koliko bi te regionalne lige i kup bili jači od nacionalnih liga. Toliko za prvu moju poruku kad vidim vaše komentare vratit ču se na ovaj sajt. Nadam se da i vi o ovome slično mislite kao ja.
    Što nije vam primamljiva tema ili ste suviše ljeni. Regionalna nogometna liga i kup ne bi bili od koristi samo po 3 kluba iz svake jugoslavenske republike. Po meni trebalo bi formirat jedan prvoligaški regionalni rang sa po 18 klubova po 3 iz svake jugoslavenske republike plus 4 drugoligaška regionalna ranga također po 18 klubova po 3 iz svake jugoslavenske republike. Što vi mislite o tome? U tim regionalnim ligama igrali bi klubovi koji su i za vreme Jugoslavije igrali u elitnim razredima jugoslavenskog fudbala. To je dakako 1. i 2. jugoslavenska nogometna liga. Na internetu možete pogledat All time ljestvicu 1. i 2. jugoslavenske nogometne lige i bit če vam jasno koji bi jugoslavenski klubovi dolazili u obzir da igraju u tim regionalnim ligama i kupu.

  7. #7

    Odgovor: Regionalna nogometna liga

    o tome se prica ewo 5 godina i nista..narawno da bi to bila prawa stwar,ali je wjerowatno strah od ewentualnih nereda i ubistawa,sto neki jedwa i cekaju

  8. #8

    Odgovor: Regionalna nogometna liga

    Pogledaj samo klip na youtubu Real Football Factory sa Grobarima,oni su sve o toj ligi objasnili,ne bi to bilo dobro veruj mi

  9. #9

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    Mislite li da je vreme da se stvori jedinstvena Balkanska liga,
    koja bi sadrzala po vise timova iz raznih zemalja sa ovih prostora,
    i koliko bi vam takva liga bila zanimljiva?

    Licno mislim da bi moglo da funcionise, ali bez gostujucih navijaca.

    Stadioni bi bili sigurno puniji, a fudbal kvalitetniji.
    Igraci bi takodje daleko bili motivisaniji,
    nego sada kada recimo moraju da putuju samo po Srbiji
    i igraju na ko zna kakvim terenima i protiv ocigledno slabijih protivnika.

    Cak se smatra da bi takva liga bila interesanta Rumunima i Bugarima.
    Ja sam apsolutno za obnovu jugoslavenske nogometne lige i kupa uz slabe nacionalne lige. Navijam za Dinamo i Segestu Sisak i dao bi sve da u Zagrebu , Sisku ,Rijeci,Splitu ,Osjeku i drugdje mogu ponovo gledat jake jugoslavenske derbije. Po meni treba formirat jedan prvoligaški rang sa 18 klubova po 3 kluba iz svake jugoslavenske republike plus 4 drugoligaška ranga u svakom rangu po 18 klubova po 3 iz svake jugoslavenske republike. Mislim da bi to odlično fukcioniralo i stadioni bi bili puni, no nažalost veliki je problem regionalne lige i kupa sigurnost na stadionima. Dok god ima radikalnih nacionalističkih frakcija koji su spremni ubit pripadnika druge navijačke skupine zbog poraza njegovog kluba primjer ubojstvo francunskog navijača bojim se da se neče obnovit jugoslavenska liga i kup uz slabe nacionalne lige a to je prava šteta da zbog 2-3% retardiranih nacionalista ispaštamo svi mi jugonostalgičari za elitnom jugoslavenskom ligom i kupom koju smo imali do nesretne 1991.kad su nam gadovi razbili našu voljenu domovinu Jugoslaviju.

  10. #10

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da klubovi iz Hrvatske ne bi hteli učestvovati u nečemu što ima u imenu "balkanski".Drugi razlog da hrvatski klubovi ne učestvuju su navijači.

    Međutim, bez jakog takmičenja ne može biti ni jakih klubova.Zato mislim da regionalna liga ima smisla samo ako se u njoj takmiče i klubovi iz Grčke i Turske.

    Ukoliko imate npr. u Novom Sadu svake druge nedelje gostovanje Galatasaraja, Olimpijakosa, CSKA , Steaue, siguran sam da bi stadion bio pun na svakoj utakmici.

    To, naravno, podrazumeva i ozbiljnu organizaciju, veliki novac itd., ali i izuzetno atraktivnu ligu.
    Teško da bi Uefa dala mjesta za europske pozicije u toj jugoslavenskoj ligi i kupu jer ne postoji država Jugoslavija i jugoslavenski nogometni savez nego smo pod Uefom sa republičkim nogometnim savezima. Osim toga kako mislite da bi Uefa kao prihvatila da ne postoje i hnl, srpska liga... a da igraju reprezentacije Hrvatske ,Srbije,BIH.... Ne moraju postojat i nacionalne lige i kup i iz njih bi se izborio plasman u europska natjecanja no to ne znači da novoobnovljena jugoslavenska liga i kup ne bi imali smisla.Imali bi smisla jer bi se povečao broj europskih utakmica i jačali bi klubovi koji bi u njima igrali i puni stadioni i veča zarada od tv prava da ne pominjem mogučnost osvajanja regionalnih trofeja. Postoje primjeri Royal skandinavska liga ( igralo po 4 kluba iz Švedske, Danske i Norveške ) i Baltička liga (Estonija, Litva, Letonija ). I oni su htjeli europske pozicije iz tih regionalnih liga , ali Uefa to nije htjela ni čut i igrali su i regionalne lige i nacionalne lige. Ako jedan Chealsy ,Manchester United, Barcelona.... mogu 80% sezone igrat 2 utakmice tjedno onda moraju moč i Partizan , Crvena Zvezda Dinamo.....

  11. #11

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    Po tri kluba recimo iz Srbije, Hrvatske, Rumunije, Bugarske, Bosne dva, Slovenije dva i
    po jedan iz Makedonije i jedan iz Crne Gore...

    Sto se tice mesta za LS, i UEFA CUP (sada EUROPA league), mogao bi da se nadje
    dobar kompromis, jer se sve lige odricu vec svojih ranije izborenih.

    Tako da bi moglo prvo mesto da vodi cak direktno, a drugo (mozda i trece)
    kroz poslednji tj. pretposledni (ili cak i nizi) krug kvalifikacija. Cak i samo dva mesta
    da vode u LS bio bi dobitak i sansa. Sto se tice Europa lige tu bi garant u tom
    slucaju bilo najmanje 4 mesta...

    Samo bez gostujucih navijaca, da bi se izbegli neredi. Makar za prvo vreme.

    Sto se tice Turaka, ne vidim da bi oni imali interes,
    njihova liga je dovoljno jaka i imaju pune stadione i bez nas.
    Grcka liga opet puni stadione zahvaljujuci ljutom rivalstvu
    izmedju svojih klubova, pitanje je koliko bi mesta napunio jedan klub iz Crne Gore
    na gostovanju.
    Obnova jugoslavenske nogometne lige i kupa treba što prije učinit jer jugoslavenski klubovi su slabi u europskim natjecanjima i trenutno samo Dinamo i Partizan od jugoslavenskih klubova igraju u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja. Pa pobogu od hnl samo Dinamo nešto uspješno odigra u Europi a ostali hrvatski klubovi muče se čak i sa amaterima iz Luksemburga primjer poraz Rijeke u Luksemburgu od luksemburškog kluba Differdagne. EJ ljudi taj Differdagne do pobjede nad Rijekom imo samo JEDNU JEDINU EJ JEDNU JEDINU europsku pobjedu prije 30 godina. Ni Hajduk nije ništa bolji ispada od Shelbourna Debreceba , Žiline ... da o ostalim hrvatskim klubovima i ne govorim. Rijeka je nekad iz jugoslavenske lige bila sposobna tuč jednog Real Madrid 3:1 a iz jadnog hnl Rijeku tuku luksemburški amateri Differdagne a ništa bolje nije ni u ostalim jugoslavenskim klubovima zato nije pitanje treba li nam jugoslavenska liga i kup ? Apsolutno treba. Nego je pitanje kad če se napokon pokrenut?

  12. #12

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Samo ukoliko bi takvoj ligi bila garantovana, recimo, dva mesta u Ligi Šampiona i odgovarajući broj mesta u Ligi Evrope, jer bi to ipak bilo veliko takmičenje koje bi svojom snagom prevazišlo nacionalne lige i njihov značaj u UEFA. Međutim, i to bi u velikoj meri obesmislilo domaće takmičenje...

    Pero, ideja jeste dobra na papiru, ali ipak, Galatasaraj i Panatinaikos ne bi imali praktično nikakav interes za učešće u takvoj ligi sa znatno slabijim klubovima, a Zvezda, Partizan, Dinamo, Hajduk....to svakako jesu. Morali bismo s eograničiti na ex-yu, plus eventualno Rumunija i Bugarska, možda Mađarska...

    Ne znam, ako bi sve bilo dobro organizovano, moglo bi uspeti...
    Zašto želite Turke,Rumunje, Bugare ,Grke. Zar vi stvarno mislite da Partizan , Crvena Zvezda, Dinamo, Hajduk , a o klubovima ranga Vojvodina, Napredak Kruševac.... mogu pobjeđivat europske velikane kao što su Galatasaray , Fenerbache, Bešiktaš , Olimpiyakos , Aek, Pananthikakos , Steua..... Što če Partizanu , Crvenoj Zvezdi , Dinamu , Hajduku a da ne govorim o drugima liga u kojoj se neče moč borit za trofeje nego če se borit u najboljem slučaju za sredinu ljestvice ako i to. Nama treba naša jugoslavenska liga i kup. Što če nam drugi , imamo dosta kvalitete u našem jugoslavenskom dvorištu i ne treba nam milostinja drugih ko kad je izraelski Maccabi u košarkaškoj nlb ligi nastupio 1ili 2 sezone , shvatio da je superioran i povuko se. Sami smo si dovoljni i samo treba skupit po 15 klubova iz svake jugoslavenske republike i to rasporedit u 1.prvoligaški rang i 4.drugoligaška ranga. Bude li još večeg interesa uvjek se može formirat i 4.trečeligaška savezna ranga . Samo smo si dovoljni i jačajmo jugoslavenski nogomet.

  13. #13

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Od "jugoslavenstva" je malo šta preostalo, Johnny. Mislim da bi takva liga bila samo još jedno mesto za nameštanje utakmica i bogaćenje pojedinaca na istima. Gostujući navijači bi bili nepoželjni, tako da bi se sve vrlo brzo pretvorilo u farsu u kojoj bi politika postala važnija od fudbala... nažalost.

    Opet kažem, ako bi (a to je veliko ako) sve bilo organizovano kako treba, takva liga bi imala perspektivu.

    Već pri samom formiranju, politika bi preuzela stvar u svoje ruke. Kako ubaciti Borac ili Slaviju, a ne i Zrinjski? Kako ubaciti Rabotnički a ostaviti Renovu? Sarajevo, a ne Željezničar? Lako bismo ja i ti formirali ligu, ali oni koji o tome odlučuju malo drugačije razmišljaju....

  14. #14

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Od "jugoslavenstva" je malo šta preostalo, Johnny. Mislim da bi takva liga bila samo još jedno mesto za nameštanje utakmica i bogaćenje pojedinaca na istima. Gostujući navijači bi bili nepoželjni, tako da bi se sve vrlo brzo pretvorilo u farsu u kojoj bi politika postala važnija od fudbala... nažalost.

    Opet kažem, ako bi (a to je veliko ako) sve bilo organizovano kako treba, takva liga bi imala perspektivu.

    Već pri samom formiranju, politika bi preuzela stvar u svoje ruke. Kako ubaciti Borac ili Slaviju, a ne i Zrinjski? Kako ubaciti Rabotnički a ostaviti Renovu? Sarajevo, a ne Željezničar? Lako bismo ja i ti formirali ligu, ali oni koji o tome odlučuju malo drugačije razmišljaju....
    Morpher pa rekao sam ja da treba formirat jedan prvoligaški savezni rang i 4 drugoligaška savezna ranga. Ako je interes velik može se formirat i 4 trečeligaška ranga .Tako bi dobili da po 15 klubova iz svake jugoslavenske lige bi igrali u 1.prvoligaškom rangu i 4.drugoligaška , a ako se formira i 4.trečeligaška savezna ranga dobivamo još po 12 kjugoslavenskih klubova tj.ukupno 27 jugoslavenskih klubova po jednoj republici. Zna se koji bi klubovi igrali u prvoligaškim i drugoligaškim regionalnim rangovima. Igrali bi klubovi koji su i za vreme Jugoslavije igrali u tim regionalnim rangovima a klubovi poput Zrinskog i slično neka započetak igraju u trečeligaškim regionalnim rangovima pa ako se dokažu napredovat če. Na internetu možeš vidjet vječnu ljestvicu 1.i2.savezne jugoslavenske lige i za sve njih treba nač mjesta u novim novoobnovljenim regionalnim ligama i kupu. Politika ne može da odlučuje koji klub ima prednost nego samo ime,povijest i tradicija kluba tj.da li je za vreme Jugoslavije igrao ili u 1.ili u 2.saveznoj jugoslavenskoj ligi.Što se tiče eventualnog namještanja utakmica to se lako može riješit da boljeplasirani klubovi od 1-18 dobivaju više novca za bolji plasman. Npr.prva tri plasirana kluba bi dobila više novca nego 4,5,6 a 4,5,6, bi dobili više novca od 7,8,9 i tako do 18. velika četvorka 100%ne bi prodala nijednu utakmicu a isto tako i večina drugih .Možda bi samo 3 posljednja plasirana koji ionako ne mogu gore-dolje prodala po neku utakmicu između sebe ali to nebi bitno utjecalo na vrh lige.

  15. #15

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    Po tri kluba recimo iz Srbije, Hrvatske, Rumunije, Bugarske, Bosne dva, Slovenije dva i
    po jedan iz Makedonije i jedan iz Crne Gore...
    Gde su izostali Albanci?
    Nece to proci bez njih, ako je vec ``Balkanska``!
    A onda opet dolaze politicka natezanja o Kosovu, oni oce, mi im ne damo, pa kad ne damo, oni ne daju nesto drugo...
    Osudjeno je to na propast...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. NLB liga 2011 / 2012
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.08.2011, 15:09
  2. KLS - Košarkaška liga Srbije
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 20:10
  3. NLB Liga 2009/2010
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 03:17
  4. Nemačka Bundes liga '08/'09
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 00:15
  5. Liga šampiona - finale je sve bliže
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 17.05.2006, 22:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •