Zabraniti ultradesničarske organizacije?

Prikaz rezultata glasanja: Treba li zabraniti ekstremistički pokret"64 županije"

Učesnika ankete do sada
21. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Treba

    16 76.19%
  • Ne treba

    4 19.05%
  • Ne znam

    1 4.76%
Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 164
  1. #1

    Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Napadnut australijski turista
    20. septembar 2009. | 13:39 -> 16:49 | Izvor: B92
    Beograd -- Australijskog državljanina Džejmsa Brauna napala su dvojica mladića danas u Beogradu, na Kalemegdanu. Napadači su mu naneli lakše telesne povrede.

    Istraga protiv napadača na Francuze
    20. septembar 2009. | 00:43 -> 16:58 | Izvor: B92, Beta
    Beograd, Pariz -- Okružno javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je zahtev za sprovođenje istrage protiv 11 osoba zbog brutalnog i svirepog napada na francuske državljane.
    Ovo su samo neki od slučajeva koji su se dogodili u skorije vreme (ovi u prethodnoj sedmici). Grupe poput Obraza i 1389. se na svirep način razračunavaju sa svime što nije u skladu sa njihovim viđenjem sveta, dok u medijima bivaju predstavljeni kao "navijači", "huligani", "neodgovorna deca", "žrtve globalizacije".

    U članu 55. Ustava Srbije navodi se da Ustavni sud može zabraniti udruženje čije je delovanje usmereno na nasilno rušenje ustavnog poretka, kršenje zajemčenih ljudskih ili manjinskih prava ili izazivanje rasne, nacionalne ili verske mržnje.

    "Sudeći po izjavama ili ponašanju nekih organizacija, ili izjavama nekih funkcionera, na ovaj sklučaj mogla bi se odnositi zakonska mogućnost koja predviđa zabranu određenog udruženja u slučaju kršenja zajamčenih ljudskih i manjinskih prava. Doduše, to podrazumeva da se u postupku pred Ustavnim sudom dokaže postojenje takvog delovanja”, objasnio je bivši predsednik Ustavnog suda Srbije Slobodan Vučetić.
    Protiv “Obraza”, “1389”, “Naših” i drugih organizacija uskoro bi mogle da budu pokrenute inicijative za zabranu rada.Da li smatrate da bi ovakve organizacije, koje otvoreno iskazuju mržnju, rasnu, versku, nacionalnu i svaku drugu netolernaciju, otvoreno prkose odredbama Ustava Republike Srbije, trebale biti zabranjene? I, možda još važnije, koji su razlozi za takvo mišljenje? Za koje grupe smatrate da bi trebale biti zabranjene?

    Lično, smatram da bi sve takve organizacije trebale (i da su već trebale) biti zabranjene, jer predstavljaju opasnost po život i imovinu građana ove zemlje, naročitu opasnost po svakoga ko se ne uklapa u njihovu viziju života. Ovakve organizacije, isto tako, iskazuju otvoreno nepoštovanje Ustava i zakona svoje zemlje, a predstavljaju i opasnost po ugled i status Srbije u međunarodnim odnosima.
    Poruku je izmenio Morpheus, 21.09.2009 u 19:45

  2. #2

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Care,pre nego otvoriš temu formuliši je...i dogovori se sam sa sobom koga bi da zabranjuješ...

    MLADIĆ HEROJ!!! -moje pravo je da to vičem i šta?

    Uostalom do skoro desničarske organizacije nisu zauzimale ni blizu prostora na televiziji kao Nataša Kandić npr...Ona kaže da je kosovo republika,i ja imam pravo da vičem da je Mladić heroj...prijatan dan želim

  3. #3

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    MLADIĆ HEROJ!!! -moje pravo je da to vičem i šta?

    Uostalom do skoro desničarske organizacije nisu zauzimale ni blizu prostora na televiziji kao Nataša Kandić npr...Ona kaže da je kosovo republika,i ja imam pravo da vičem da je Mladić heroj...prijatan dan želim
    Tvoje je pravo da vičeš šta god hoćeš, to nije tema ovde.

  4. #4

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Nije lako odrediti koja je ta organizacija koja je presla svaki prag tolerancije.
    Odredjene elemente prekoracenja imaju cak i neke partije i nekoliko organizacija.
    Takodje nije uvek moguce razgraniciti da li je pojedinac, clan ili sama organizacija odgovorna za sirenje mrznje.

    Mislim da o tome treba sud da odluci, uz garanciju drzave da se postuje nezavisnost suda.

    Sto se pojedinaca tice, zabraniti nacisticke simbole (sramota bre!) i efikasno kazniti svakog ko ucini delo mrznje i netrpeljivosti. To su zlocini protiv covecanstva!
    Vode nas ka anarhiji!


    Sto se Obraza tice, po licnom misljenju trebalo bi zabraniti, a za ove druge organizacije nikad cuo, pa nemam stav. No sirenje propagande, grafitima stvara dinarima iskazanu stetu i treba prinuditi organizacije da plate krecenje jednog grada, ukoliko su to ucinili njihovi simpatizeri ili clanovi, ili neka se javno odreknu istih!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Tvoje je pravo da vičeš šta god hoćeš, to nije tema ovde.
    U pravu si,izvinjavam se

    Nisam za njihovo ukidanje...da se objašnjavam neću,bilo bi jedan u klin,drugi u ploču,i to je to...

  6. #6

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Država ima mogućnost da pokrene postupak za zabranu neke organizacije, ukoliko smatra da postoji dovoljno elemenata za zabranu. Kršenje ustava i zakona, pozivi na linč, šovinizam, rasizam, fašizam i nacizam itd. Sve to mogu biti razlozi za zabranu neke od organizacija.

    Međutim, zabranom neke organizacije dolazi do njenog brisanja iz registra. Nakon toga te organizacije nastavljaju da rade ilegalno. Policija ih više nema u registru, ne postoje nikakvi podaci o organizaciji. Tu nastaju mnogo veći problemi. Praćenje takvih organizacija je mnogo teže, još ako deluju iz inostranstva, kao neke neonacističke koje deluju iz SAD.

    Zabraniti organizaciju nije problem. Problem je suzbiti štetno delovanje grupe ljudi, bez obzira na to da li deluju kao neformalna grupa ili imaju registrovanu organizaciju. Za konkretne slučajeve se mora i utvrditi konkretna odgovornost. Ako organizacija stoji iza nekog napada i ako se to može dokazati na sudu, onda neko mora da ode u zatvor za tako nešto. Najlekše je, mi vas zabranimo pa posle svi nastavimo po starom.




    Dobro sad idem da spremim pivo i semenke, sad će basket



  7. #7

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Naravno da samom zabranom neke organizacije nije završen ni deo posla, potrebno je ne samo da takva odluka bude donesena, već i dosledno sprovedena od strane svih institucija države. Mislim da ne treba ni trošiti reči o svim šovinističkim, rasističkim ispadima pripadnika ovih organizacija u Srbiji. Akt o zabrani ovakvih udruženja bi trebao biti samo prvi korak ka društvu u kojem se niko neće plašiti da izrazi svoju nacionalnu, versku i bilo koju drugu pripadnost, jer bi oni koji bi pokušali da ugroze njegov život pokrenuti ovim niskim pobudama, bili na najstroži način kažnjeni.

    A sad idem i ja po pivo, basket!!

  8. #8

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    'Bar veče.

    Može l' jedno pitanje? Može!? Fala.

    Ja bi pit'o zašto je pitanje ograničeno samo na ultradesničarske organizacije, a ne na sve ultra organizacije?

    Ne bi da širim priču na kokošku i jaje, ali po meni dok je Nataše Kandić i sličnih sa takvim ultra stavovima, nije pristojno zabranjivati samo drugu ultra stranu!

    Da budemo načisto, govorim o stavovima, a ne o fizičkoj aktivnosti! Već sam na drugim temama izrazio svoj stav prema siledžijama, pa mislim da ne treba svoj gnev i prezir i ovde da iznosim. Ali siledžijama bi isto tako nazvao i "gospođe" koje šamaraju penzionere.

    No, kao što rekoh pitam za "ultra" stavove i ideologiju, a ne siledžijstvo, jer svako siledžijstvo treba drakonski kazniti.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #9

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Stav ne mozes zabraniti, stav je licna stvar!

    Moze se zabraniti jedino sirenje raznih oblika netrpeljivosti i mrznje!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Stav ne mozes zabraniti, stav je licna stvar!

    Moze se zabraniti jedino sirenje raznih oblika netrpeljivosti i mrznje!
    O tome ti i pričam. Ja kad god slušah dole pomenutu "gospođu" slušah netrpeljivost i mržnju. I SAMO TO!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #11

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Stav ne mozes zabraniti, stav je licna stvar!

    Moze se zabraniti jedino sirenje raznih oblika netrpeljivosti i mrznje!
    Tako je to drugo je jedino resenje izgleda

  12. #12

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Pa, govorimo o svim organizacijama, nazvao sam ih ultradesničarskim jer one koje prednjače jesu takve. Ja bi ih nazvao neonacističkim, no nisam ja taj čije stavove ovde razmatramo.

    Pogledamo primere u uvodnom postu, to ipak nije samo netrpeljivost i mržnja. To je fizički napad na nekoga ko se usudio da progovori na engleskom i na nekoga ko navija za francuski klub, samo zato što su drugačiji. O razlozima za ovakve napade možemo razgovarati do sutra, ali uvek postoji neko nesuvislo opravdanje tih i takvih. Nema opravdanja! Nema opravdanja za ugrožavanje života. A te organizacije upravo životu prete. Mene, kao ni većinu ostalih građana, siguran sam, ne interesuje čiji je i kakav taj život.

  13. #13

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Pa, govorimo o svim organizacijama, nazvao sam ih ultradesničarskim jer one koje prednjače jesu takve. Ja bi ih nazvao neonacističkim, no nisam ja taj čije stavove ovde razmatramo.

    Pogledamo primere u uvodnom postu, to ipak nije samo netrpeljivost i mržnja. To je fizički napad na nekoga ko se usudio da progovori na engleskom i na nekoga ko navija za francuski klub, samo zato što su drugačiji. O razlozima za ovakve napade možemo razgovarati do sutra, ali uvek postoji neko nesuvislo opravdanje tih i takvih. Nema opravdanja! Nema opravdanja za ugrožavanje života. A te organizacije upravo životu prete. Mene, kao ni većinu ostalih građana, siguran sam, ne interesuje čiji je i kakav taj život.
    Prve natukli grobari,drugog neki likovi zato što su mislili da je došao na gay paradu valjda...

    Mnogo ti brzo izvlačiš zaključke...


    Evo ti primera iz matrixa,ako ne shvatiš uzeću boice,papir i web kameru...
    *******************************
    Uprolazu je banovan sa tih i tih sajtova
    Uprolazu je *ebao majku svima tu i tu
    Uprolazu je širio versku,rasnu i sexualnu netrepeljivost na tom i tom četu
    Uprolazu je zajebavao članove tog i tog četa

    Uprolazu je redovan na bla,Vojvodinacafeu,bla...ZABRANIMO VOJVODINACAFE!!!

    ********************************

  14. #14

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Sta bi ?Cemu sad to?

  15. #15

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Uprolazu nije nikog ubio, nije ni povredio, nije ni pozvao druge da ubiju i povrede!

    On je samo prekršio pravila tog i tog chata, i izbačen je zbog toga. Isto pravilo! Pravila ovog društva kažu da nije dozvoljeno napasti, ubiti, one organizacije i pojedinci koje čine i pozivaju na činjenje takvih stvari će (trebaju) biti banovane (zabranjene).

    Prestanimo sa ličnim primerima.

Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina
    Autor vlado u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 23.03.2012, 20:01
  2. Nema Velike Albanije, Velike Mađarske,...
    Autor WEISHAUPT u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 02.11.2010, 16:12
  3. Nevladine organizacije
    Autor goldie u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 14.06.2009, 19:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •