Divan preko plota dve backulje
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 122
  1. #1

    Divan preko plota dve backulje

    Davnih dana kad je net za moj uzrast bio pojam ,jer smo generacija omaldinaca i
    racunaljki na kuglice ,deca su uveliko baratala svojim racunarima .Osvanjavala su i neumorno tipkala .Kao svaka zabrinuta majka ,morala sam da proniknem u tu cudnu spravu od koje se ne odvajaju.
    Pocele su i prve lekcije koje sam jedva iskamcila od sad vec verziranih i iskusnih hakera.
    a sve zarad toga da vidim sta rade i sa kime po celu noc kuckaju.I mic po mic ,poceh i ja da vilujem po netu.
    I sad nek mi neko kaze da net nije cudo....
    Od svih ali svih....ljudi na svetu ,ja naletim bas na nju,,,,
    Od rodnog mi mesta udaljena 50 km...
    a od tekuceg ,milion svetlosnih godina..
    Pribliznog uzrasta ,,,
    sa istim afinitetima i problemima ...
    samo sto ona ima malo poganiji jezik....ja sam ipak fina
    i suptilna ....
    evo sad je cekam da svrati na partiju divana
    i da cujem poslednje vesti ...
    da li komsinica ima svalera
    da li su komsije sa druge strane prodale kucu
    i jos sijaset drugih....
    moj raport ce biti kratak
    sanirala sam bekrijanje i lumpovanje od sinocke
    rostilj se iz'eo...ni za kera nije ostalo...
    posledice su danas katastrofalne za ucesnike iste ..
    cesu se na metar oko glave ,,,jer im je jos sve maglovito i bolno,bar sto se glave tice
    naravoucenije
    sto pijes kad ne znas...

  2. #2

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    tja ,evo nema je .garant maze nokte ili neki tako bitan posao radi,
    a ja sve izgaram od zelje da cujem sta joj matori radi
    da li se komsinica pobila sa muzem
    ili navija viklere ,al na jezik
    posto je po njemu cuvena i poznata ...
    pa je resila da malo
    popravi imidz kod ostatka sveta
    ako kod svekrve nije mogla
    a tako divna zena bila
    Bog da joj dusu prosti

  3. #3

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    Davnih dana kad je net za moj uzrast bio pojam ,jer smo generacija omaldinaca i
    racunaljki na kuglice ,deca su uveliko baratala svojim racunarima .Osvanjavala su i neumorno tipkala .Kao svaka zabrinuta majka ,morala sam da proniknem u tu cudnu spravu od koje se ne odvajaju.
    Pocele su i prve lekcije koje sam jedva iskamcila od sad vec verziranih i iskusnih hakera.
    a sve zarad toga da vidim sta rade i sa kime po celu noc kuckaju.I mic po mic ,poceh i ja da vilujem po netu.
    I sad nek mi neko kaze da net nije cudo....
    Od svih ali svih....ljudi na svetu ,ja naletim bas na nju,,,,
    Od rodnog mi mesta udaljena 50 km...
    a od tekuceg ,milion svetlosnih godina..
    Pribliznog uzrasta ,,,
    sa istim afinitetima i problemima ...
    samo sto ona ima malo poganiji jezik....ja sam ipak fina
    i suptilna ....
    evo sad je cekam da svrati na partiju divana
    i da cujem poslednje vesti ...
    da li komsinica ima svalera
    da li su komsije sa druge strane prodale kucu
    i jos sijaset drugih....
    moj raport ce biti kratak
    sanirala sam bekrijanje i lumpovanje od sinocke
    rostilj se iz'eo...ni za kera nije ostalo...
    posledice su danas katastrofalne za ucesnike iste ..
    cesu se na metar oko glave ,,,jer im je jos sve maglovito i bolno,bar sto se glave tice
    naravoucenije
    sto pijes kad ne znas...
    Ah draga prijo, vidim da si rada čuti priče odovud, pa ko te terao da begaš u drugi vilajet, mislim tamo negde bogu iza tregera, a živela srećno i veselo kraj reke Tise u prelepoj Bačkoj, a tamo gde sada bitišeš i pored dve ili čak tri reke, ljudi ni plivat' ne umeju ihhh, a ti si znala zarad nekog treninga Tisu preplivati gde je najšira, pa ko ti kriv, sad se kecaj tu gde jesi, a abrove ćeš čuti kad meni bude volja.

  4. #4

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    A tema je

    Mis'im sta da pisemo odJe
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    A tema je

    Mis'im sta da pisemo odJe
    Pa divani se sa komšikom preko tarabe, ko i Amia i ja

  6. #6

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    e slatka moja
    ljubav je slepa
    pa zato i idemo glavom bez obzira
    pa se posle natenane kajemo
    ali sta da ti kazem
    bucnucu se u tisu sledeceg leta
    samo da mi se ti ne sekiras
    a u mom vilajetu
    ni za divan nemam kade...
    kad dodjemo u zavicaj
    deca belo gledaju
    ko da su sa duda pale
    i sve se bece
    sto je sirina
    tisina
    rucak nedelni u 12
    sto je bicikli osnovno prevozno sredstvo
    ko da smo iz amerike dosli
    a ne ......
    pa kad progovore
    o'ma znaju cije su unuke
    pa se moja mama duva po ulici
    sve 'faleci se
    kako su dobri djaci
    pa odlicne
    a komsinice ,malko zlobno glede
    i misle
    kako sam u'vatila dobru pariju i pobegla iz dosade i ucmalosti
    eh kad bi znale
    koliko mi ta ucmalost fali....
    '
    Poruku je izmenio AmIa, 21.09.2009 u 00:22

  7. #7

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    tja ,evo nema je .garant maze nokte ili neki tako bitan posao radi,
    a ja sve izgaram od zelje da cujem sta joj matori radi
    da li se komsinica pobila sa muzem
    ili navija viklere ,al na jezik
    posto je po njemu cuvena i poznata ...
    pa je resila da malo
    popravi imidz kod ostatka sveta
    ako kod svekrve nije mogla
    a tako divna zena bila
    Bog da joj dusu prosti
    Ne mi diraš komšiku draga Amiš, da nje nema moj život bi bio tužna priča. Fala na pitanju svi su (mislim u komšiluku) zdravi, pravi i na broju.
    Ono za svekrvu nisam sigurna dal' bockaš mene ili moju lepu komšinicu, al' ako mene, uhhhhh, ima da te očešljam kako se nikad češljala nisi
    a matori, fala na pitanju, ko i tvoj, sinoć ko sam, ja sam, a dan, bolestan sam, ali šta ću mu ja, svako svoje boljke boluje, mene više muče neke druge boljke, kako kera kome dadosmo ime Laslo upisaše kao ženku , džabe ja doci objašnjavam da tamo dole ima nešto što liči da je ipak muški ker, kaže: jok, pa sam sada u rebudu dal' da ga tužim za uvredu il' da keru ime menjam

  8. #8

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    e moja slatka
    ljubav je slepa
    pa zato i idemo glavom bez obzira
    pa se posle natenane kajemo
    ali sta da ti kazem
    bucnucu se u tisu sledeceg leta
    samo da mi se ti ne sekiras
    a u mom vilajetu
    ni za divan nemam kade...
    kad dodjemo u zavicaj
    deca belo gledaju
    ko da su sa duda pale
    i sve se bece
    sto je sirina
    tisina
    rucak nedelni u 12
    sto je bicikli osnovno prevozno sredstvo
    ko da smo iz amerike dosli
    a ne ......
    pa kad progovore
    o'ma znaju cije su unuke
    pa se moja nmama duva po ulici
    sve 'faleci se
    kako su dobri djaci
    pa odlicne
    a komsinice ,malko zlobno glede
    i misle
    kako sam u'vatila dobru pariju i pobegla iz dosade i ucmalosti
    eh kad bi znale
    koliko mi ta ucmalost fali....
    '
    Ah, o kojoj to učmalosti ti divaniš draga moja, nema to ovde, to samo vi tamo s'preka mislite da jeste, a bogami nije, zabavljamo se mi sve u šesnaest, ne se brigaj.
    Eto, baš onomad, sedimo matori i ja na terasi, cvrkuću neke noćne ptice, žabe krekeću iz trske, komarci zuje, a mi ladimo dušu ladnim pivcem, na komarce ni ne gledimo, namazali se autanom i baš nas briga. Mali Laslo nam se mota oko nogu, prava idila, milina jedna. Bistrimo neku svetsku politiku, dal' će ili neće da nam daju one bele ili ne znam kakve vize, pa da ko ljudi putujemo bar u snovima ako drugačije ne umemo, jes da nam za to putovanje ne trebaju vize, ali mi Vojvođani volemo da je sve po redu pa ni u snovima ne kršimo pravila, kad odjedared...
    Ne umem da ti kažem dal' Laslo prvi počeo da laje il' komšije, sve u svemu za tili čas se stvori ujdurma, cika, frka, buka, bogo moj, matori se uzmuvao, 'oće miliciju da zove, reko' nemoj, proći će, ta nije prvi put, tako i bi.
    Sutradan (bila Subota, svi odmaramo) zove me komšika na kafu, joj reko, ne bi, nemam nešto vremena, al ona navalila, pa ipak odoh. Te kako si šta radiš, kako momci, ja isto tako, dobro fala, kako ti, kako cure, i tako jedno pola sata, divan bez kraja, na kraju sirota ne izdrža: " a jel ste vi sinoć nešto čuli?" Jok more, mi već uveliko spavali kad je kod vas počela žurka ja onako naivno pa mi sad drugo ne preostaje no kad me matori nagazi na žulj da ćutim i stavim neki vikler na jezik, jerbo će cela ulica čuti i šta bi i šta ne bi

  9. #9

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Nema mi komšinki... Sve polegalo...

    A kome sad ja da se jadam, dok pravim čeku za diku?

    Crvena oklagija
    Moj se dika švalera
    Obuko je dunkl džemper
    Seo na bicikli...
    Vrag odneo šnalu...

  10. #10

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Nisam baš preko plota ...sa susednog sam salaša ...
    al' aj' (malo da zaurlam ... pa) da prodivanimo koju. Kad smo već budne.

    Ko spava jadna ne bila, ja ne spavam ni danjom a kamoli noćom,
    a ... di ti dika kažeš poš'o...? kod švalera ???
    Uuu, to nije dobro.
    Moderno jeste, al' nije dobro... uf uff

    Ja počistila kuću, ambar, tor ... i šor ( valjda sam nešto pogodila)
    nahranila telad, prasad, ćurad, pilad, pačad
    i sipala kerama hranu u boxove ... odoše malo da prolutaju ... a jadni gladni,
    pa kad dođedu, da nešto friško pojededu ...


    A ti komšinke, kad se dika vrati izbuši mu sve (četri ) gume - na toj bEcikli,
    i kaži - same pukle !

    A?
    Šta veliš?
    Ne čujeeeem teee

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Ah što volem vojvođnski divan, ta nema mu ravna

  12. #12

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Nisam baš preko plota ...sa susednog sam salaša ...
    al' aj' (malo da zaurlam ... pa) da prodivanimo koju. Kad smo već budne.

    Ko spava jadna ne bila, ja ne spavam ni danjom a kamoli noćom,
    a ... di ti dika kažeš poš'o...? kod švalera ???
    Uuu, to nije dobro.
    Moderno jeste, al' nije dobro... uf uff

    Ja počistila kuću, ambar, tor ... i šor ( valjda sam nešto pogodila)
    nahranila telad, prasad, ćurad, pilad, pačad
    i sipala kerama hranu u boxove ... odoše malo da prolutaju ... a jadni gladni,
    pa kad dođedu, da nešto friško pojededu ...


    A ti komšinke, kad se dika vrati izbuši mu sve (četri ) gume - na toj bEcikli,
    i kaži - same pukle !

    A?
    Šta veliš?
    Ne čujeeeem teee
    Ta ne deri se, razbudićeš mi svekra, a taman je prilego. Korov od čoveka.

    A dika mi stigo jutroske, sa sve ispuvanim gumama. Ko zna di ta stanuje, kanda negdi di je džombav asfalt, pa se ištruckale gume, a i on. I on je bio sav ispuvan kad je došo, siroma, pa mi došlo žavo da ga peglam.
    Kanda ga je manula, rospija. Samo mi fali da ga još ona sekira...
    Više ga volem kad je veso, pa onda oće i ukuću sve da poradi. Kad krene da žviždućka od zorke ranke, dok tetoši konje, lepo ga milina i gledati i slušati. Pa malo radi, pa se zažviždi, pa ondak i prstom pokaže u nešto, kanda je u žvižduku našo nešto važno, pa da ga ubode. A ja se naslonim na štalska vrata, pa ga gledam, a on mi nežno zapciva jal mater, jal moju sestru Katu, pa kaže: A šta si se ti tu ukipila, oćel živina sama da se narani, bem ti gaće svastikine?
    A ja njemu onda kao sklonim neki trun s košulje, pa ga ćušnem po uvetu i kažem da se poso sam radi kad je dobra domaćica. Onda vrcnem malo dok iz štale krećem, a ruke stavim u F, jer znam da tako vole. On frkne kroz nos, ko da rže, al to u stvari meni na groktanje uvek liči, al neću da mu kažem, da se ne uvredi. A i lepo mi što se na mene obazire.
    Samo ne volem kad mi noćne frajle obere. A teo je nekad i po busen da okida. To valjda onoj beštiji nosi da joj unoć miriši. E dabog joj se nos naduvo ko babura, pa joj otpo! A i njemu lanac, ako opet krene...
    Ostaj mi uzdravlje, odo ja da malko taj lanac... obiđem...
    Da vidim možel tu nešto... samo... da spadne... Ju, i ja naučila da žviždim...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #13

    Odgovor: divan preko plota dve backulje

    jos saniram posledice vikend terapije
    tacno cu da emigriram kad dodje vikend
    kuca o'ma postane tesna
    stokovi na vratima posustaju
    i opasno se odvajaju od zida
    detonacije koje se desavaju tih dana
    ravne su nato bombama
    pa se cesto brecnem i pomislim
    evo ih opet
    kad ono...sreca ,,,moji ukucani sniraju
    i zakivaju li zakivaju
    e onda stara grupa za svadbe i sahrane
    uz muzicku pratnju
    posle galona alkohola nastavi do duboko u noc da zavija
    bas sam pogledala
    nije bio pun mesec
    ali se culo ....
    komsije odahnule
    kad je osvanuo ponedeljak ..ko vele mirni do subote
    taman da odmore usi ...
    pa ako ih sreca posluzi
    mozda bend promeni lokaciju...
    aktivno im trazim angazman
    da ubiju neku kintu
    pa ko danas peva iz ljubavi....
    ima nesto i u devizama ...nadam se...

  14. #14

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Čitam ove pametne misli moje drage Amike i nešto razmišljam, ima žena pravo, kad već pevaju, što da i ne naplate, muziciranje mislim, pa i lošiji pevaju za velike pare.
    Ja se večeraske bogami podžaveljala sa mojim matorim, a sve sporad muzike i muzičkih ukusa, o kojima jelte, ne bi ni trebalo raspravljati.
    Ja nekako najvolem Zvonka Bogdana, pa malo-malo turim u komp jedini CD koji imam sa njegovim bravurama. Kupila ja još dva ali me zeznuli, ili mi komp stari, pa mi ne prima, tako da ta dva samo gledim i razmišljam kome bih mamu maminu.
    Elem, večeraske moj matori u nedostatku bilo kakvih sportskih egzibicija rešio da se edukuje ispred TV ekrana, pa uključio pink tv i gledi onu farmu, a na farmi braco stvarno svega i svačega, jedna od pevaljki tamo prisutnih, hrče, al' zaozbiljski, podseti me na traktor koji komšija ujutro pali u pola pet, 'nako iz čista mira, da se motor ugreje. Druga jedna pevaljka za to vreme mesi hleb sa sve noktima od triest centi, a pre toga izašla iz poljskog klozeta a da ni ruke nije oprala, sve mi to matori prenosi dok ja nešto gledim na netu. Kad mi dojadilo, ja lepo pustim moj jedini CD od Zvonka Bogdana naravno, i to tako glasno da se moj matori mal' nije upiškio od stra' i tu ti poče zajebancija, jes' da i on veoma voli i poštuje dotičnog gospodina (ne ide mu u glavu što sam ja tako zaluđena njime, kad eto obojica i matori i ćelavi, a i ovaj moj ima lep glas, he he, nema čova pojma šta je harizma, al' ajde-de), ali što je mnogo, mnogo je, svaki dan jedno te isto, Zvonko pa Zvonko, kaže zna već sve te pesme napamet, reko' znam ih i ja i sve ih lepo i otpevam sa čika Zvonetom u duJetu, i još više pojačam radiJo, pardon komp.
    Da nije komšinica banula 'nako iznebuha (kao fali joj dva jajca da napravi deci prženice, a u životu šporet uključila nije, al' neka), možda bismo se i počupali. Sreća da žena naiđe, ja bih garant izvukla deblji kraj, (imam više kose od matorog) i tako, ja isključih čika Zvoneta a moj matori posramljeno ipak priznade da je bolje i po sto puta dnevno da sluša "fijaker stari" no i jednom na pet minuta da gleda pink, ma šta da prikazuje.
    Juuuuuhuuuuuuu, ja pobedila
    jele vas buve celu noc

  15. #15

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Ako me cigare ne dokusure, matori sigurno hoće, ako ni on ne uspe, sinovi su tu da odrade pos'o kako valja, a ako i njima doakam, pa ostaće mi moja luda zaboravna glava.
    Još jedan običan, sasvim običan dan, obećavao dosadu u vidu odlaska na pijacu, kuvanja ručka, pa posle kafica sa matorim, pa posle popodnevna dremka, uveče edukacija uz TV ekrane, pa opet dremka, ovaj put malo duža, mislim do jutra ako mi se posreći, aliiiii, joj bogo moj, nisam sujeverna, al' što ne volem da se vraćam kad negde krenem pa to ti je.
    Pokušavam da uturim ključ u bravu, a ono neće, vidim nije pravi ključ, vratim se, vidim da mi je mačketina ostala u kuhinji, izbacim je naravski, zvoni telefon, dal' da se javim ili ne, ajde, matori vrišti do neba se čuje, otiš'o za Kanjižu a zaboravio novčanik sa sve parama i dokumentima, pa sad, koji moj ja da radim, ma ništa veli on samo da mi se malo izjada, bemti, pustih ga da se jada praznom telefonu a ja zaređah po kući, mislim ko zna šta još zaboravih sem mačke, kad ono, mlađi sinak se stuštio niz stepenice, prespav'o kod nas da ga budimo u sedam jer mora ne znam ni ja šta, vrišti i on ko ćaća mu malopre, kaže vidi već devet, e, pa dragi ja te budila i probudila a ti kanda još malčice odspav'o ebiga.
    Konačno krenuh put pijace, jutro (još uvek) prelepo, još uvek miriše na leto, laste se namestile po žicama i samo čekaju da neko objavi polazak na Jug, trotoari počišćeni, sve ko umiveno, divan daaaaaaaan.
    Pokupovah šta mi je trebalo, a i šta nije, krenuh kući brekćući pod teretom cegera, rukom za kvaku, kapija zaključana, ja u tašku, nema ključa, aajooojjjjjj i šta, pa ništa, odoh kod komšinice, uspuzah se nekako uz ogradu i preskočih u svoje dvorište srećna da je još uvek leto pa poneka vrata otvorena....
    jele vas buve celu noc

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Posao preko neta!!!
    Autor sokac u forumu Posao
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.03.2023, 12:48
  2. Operska diva preko noći
    Autor NSdjanka u forumu Spomenar
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2009, 10:14
  3. Suknja preko pantalona?
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.08.2007, 20:16
  4. Virus preko e-maila
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.06.2006, 02:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •