Kad profesor udari - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Kad profesor udari

    Jeste i to jednom,nastavnik iz matiša...
    Poruku je izmenio makilli, 09.04.2007 u 11:03 Razlog: velika slova

  2. #17

    Odgovor: Kad profesor udari

    Nikad me nije udario nastavnik niti profesor, i smatram da oni to i ne treba da rade. Mislim, ipak, da su oni cesto isprovocirani jer roditelji ne odrade svoj deo posla - nije posao profesora da dete uci kucnom vaspitanju, vec da mu prenosi znanje iz odredjene oblasti! Ipak, ne opravdavam profesore, jer stvarno mislim da ne treba da udaraju decu.
    Ja sam mozda malo staromodna , i nesto se ne slazem bas sa modernom metodologijom nastave jer ja smatram da profesor treba da bude autoritet, ali da taj svoj autoritet nametne znanjem, disciplinom, korektnim odnosom (najteze je zapravo stvoriti takvu atmosferu)... Secam se da svi profesori koji su pokusavali da sa nama budu "drugari", na glavu smo im se penjali i slabo sta naucili dok kod profesora koji su zaista imali autoritet nad nama nesto smo i naucili ( a nisu nas udarali)!

  3. #18

    Odgovor: Kad profesor udari

    @Uriel
    a u kom delu madjarske zivish, ako nije tajna.

    ja sam zavrshila 4 razreda osnovne u madjarskoj.... 4.5.6 i7. I meni se desilo da me je neko nazvao srpskom kurvom... nikad necu to zaboraviti... bio je to jedan odvratni debeli klinja iz razreda koji se valjao u sopstvenom salu i u 7.razredu josh uvek igrao svojim lego kockicama... uh, kako sam poludela... da me je samo nazvao kurvom, pa da iskulirash... pusti budalu... nastavish dalje. Ali ono naglasheno srpska.... u secam se kako sam ga odalamila.... sve me ruka posle bolela. Kasnije sam ja dospela pred "disciplinsku" kod razredne... niko nije bio kaznjen na kraju... mojima nisam ni rekla shta je bilo... uvek sam volela sama da se izborim za sebe. Debeli nije smeo ni da zucne predamnom. :D

    mozda je ovo bio mali offtopic

    jednom me je nastavnik udario.... ali to je bio sluchajno...
    a jednom sam i ja njega... ali kao sluchajno... pogodila sam ga rukometnom loptom posred tintare... zato shto je bio konj.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  4. #19

    Odgovor: Kad profesor udari

    Desavalo mi se da me u skoli prosvetni radnik fizicki kazni. Nisam za fizicko obracunavanje izmedju ucenika i prosvetnih radnika, ipak je skola za obrazovanje i usavrsavanje i trebalo bi da bude dopuna kucnom vaspitanju. A kakvo je to vaspitanje šamarima i vredjanjem? Jer ce na kraju deca po uzoru na ucitelje krenuti tim primerom i kaznjavati druge kad im se ucini da nesto nisu uradili kako su oni zeleli. Koliko god da je prosvetni radnik dobar u tome sto radi, sve to pada u vodu kad prvi put udari ucenika, prvi šamar je samo pocetak, precice mu u naviku kad tad. I nikad nece decu nauciti da nesto ne treba da rade jer to nije dobro, vec ce deca nauciti da to nerade jer ih cekaju batine i ponizenje. - ovo isto vazi i za roditelje. Slazem se da ima nemoguce dece, al mislim da to moze i drugim metodama. Što ne uvedu suspenzije u skole ili dodatne (kaznene) casove za problematicne, lepo dok se druga deca igraju posle skole, oni da ostanu i da se smaraju u skoli ili ta suspenzija, lepo mu kazu da je nedelju dana suspendovan, pa nek posle misli kad treba da odgovara gradivo koje je propustio. I da mu se vodi karton u skoli, pa bih ga pitao dal bi se lose ponasao kad shvatio da su neka vrata za njega zatvorena posle osnovne ili srednje, prilikom konkurisanja za dalje skolovanje.

    Prvi put sam po guzi dobio u zabavistu kad sam aktivirao PP aparat u skoli, tad sam i prvi put isao kod direktora. Sledeci put u 2 razredu od ucitelja, mucio sam se sa otvaranjem tube crne boje na likovnom i na silu sam je otvorio i slucajno poprskao ucitelja po pantalonama u trenutku kad je prolazio, i tad su pali samari i cvrge. Nisam hteo roditeljima da to prijavim, jer znam kako bi se prica zavrsila. Posle toga nas je kaznjavao kolektivno, i kad par ucenika nesto lose uradi, kaznjavao je ceo muski deo razreda. Drzanjem ruka i tela u odredjenom polazuju s pretnjom vece kazne ako se popusti - mislim da je ta vrsta mucenja zabranjena i prilikom ispitivanja zatvorenika.
    Posle toga u starijim razredima sam dobio po glavi od razrednog na jednoj ekskurziji, jer sam sa par drugova sedeo ispred kuce jednog poznatog pisca i lizali smo sladoled, jednostavno nismo hteli da udjemo, nije nas zanimalo kako je izgledala njegova soba i njegov stari krvet i sto na kom je stvarao, jaka stvar, bitnija su njegova dela od izgleda njegove stolice. A kreten od coveka nas kaznio zbog toga. Tad sam i prvi put pozeleo da mu sladoled nabijem u lice, al srecom (po njega i mene) imam dobru samokontrolu. Ipak sam kod kuce vaspitan na drugi nacin, onaj bolji, za razliku od njega. Kreten me je drzao na zubu do kraja skolovanja i vrebao svaku priliku da cima. I ker nije moga da odoli ni poslednjeg dana u skoli, cisto da mi ostane u secanju, svima podelio svedocanstva i diplome, osim mom bratu i meni, kao "vas dvoje ce te ih dobiti sutra, jer mi se niste javili u subotu (!?)", al to maltretiranje koje je on poceo je reseno prosvetnom inspekcijom, što da se mi prepiremo sa njim kad postoji jedna lepa sluzba u skolskom sistemu, cisto da mu se i mi revansiramo na paznji i ljubavi i da mu ostanemo u secanju . happy end ipak.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  5. #20

    Odgovor: Kad profesor udari

    Ala su tebe ''nalupaVAli'' )
    Ima jedna lepa vest. Nisu svi prosvetari takvi.
    nemam potpis

  6. #21

    Odgovor: Kad profesor udari

    Citat ako_odem kaže: Pogledaj poruku
    Ala su tebe ''nalupaVAli'' )
    Ima jedna lepa vest. Nisu svi prosvetari takvi.
    Znam da nisu, pamtim i dosta jako dobrih prosvetara zbog kojih imam i lepa secanja na osnovnu skolu, samo ovo nije tema o tim divnim ljudima. Gore sam izostavio da mi se vaspitacica dopadala, da sam je voleo i da je bila pravedna. I danas kad je sretnem seti se tog dogadjaja zbog kog sam dobio po dupetu al na to sad gledamo kroz salu i zacikavanje, i znam da je to vise uradila iz straha zato sto nije zelela da se neko povredi. Za razliku od ucitelja i razrednog koji se i nisu bas proslavili. Al dobro ucitelj mi je predavao samo dve godine, posle je bio sklonjen iz skole zbog nekih nelegalnih radnji u njegovoj privatnoj firmi, mislim da je i malo ležao al to i nije bitno... Sto samo govori u prilog teoriji da ljudi koji su skloni jednoj vrsti incidenta i prekrsaja (ja mucenje dece smatram prekrsajem) skloni su i ostalim prekrsajima. Drugi ucitelj je bio 10x bolji

    Da dodam nesto.
    Jedno je udariti dete po dupetu, a drugo je udarati po licu ili glavi. Udarati nekog u glavu je nesto najstrasnije sto neko moze uciniti. I tu nema prastanja, to se pamti po losem. U Pančevu u osnovnoj školi Sveti Sava pre nekoliko godina, profesor Pujić je udario ucenika u glavu, ucenik je inace imao probleme sa glavom i operisan je. I taj udarac je mogao da ubije decka. Ljudi koji se bave karateom sigurno su culi za bracu Pujić, uspesni karatisti i treneri. Jedan od njih mi je bio razredni u srednjoj i imao je obicaj da ucenike koji glavu pridrzavaju rukom, udara. Pravi primer sportiste i prosvetara. Ima zlatnih ljudi, a ima i nasilnika, kao i u zivotu. Samo o njihovim (ne) delima treba da se prica, a ne da se skriva, bar da roditelji znaju kog prosvetara da izbegavaju.
    Poruku je izmenio Nenad_DPb, 11.04.2008 u 16:26
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  7. #22

    Odgovor: Kad profesor udari

    Udaranje u glavu raznim predmetima... Kljucevi, olovka, lenjir, knjiga, sveska, drska od metle, parce kabla, srafciger...
    Bilo je tu i uvrtanja usiju, ruke, cupanje zulufa, samaranje, sutiranje u pozadinu...
    Ali najzabavniji metod je bio prkljucivanje u el. kolo, jednom i celog razreda.
    Jos uvek se sa osmehom secam grimasa koje smo tada pravili usled grcenja misica...
    Reality, ain't always the truth...

  8. #23

    Odgovor: Kad profesor udari

    U srednjoj skoli nas je hemicarka redovno gadjala kredom zbog nepaznje na casu i pretila da ce nas sutnuti nogom u glavu. Ali vise nas je zabavljala nego sto nas je plasila. Mislim...kako da shvatis ozbiljno nekog ko se preziva Pushara?

    A u osnovnoj je nastavnik fizike opalio shamar drugaru, iz nevezushe. Bio je alkos, prostak i dzukela... takav je dolazio na casove i maltretirao nas sve bez izuzetka...tako da mi uopste nije bilo zao kada je sutradan u skolu dosao brizni roditelj...medjed od coveka...i...odvalio nastavniku samar...nasmejao se kad je video da je ovom odleteo tupe sa glave...okrenuo se i otisao.


    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    U dubini duše znam da si u pravu ali da sam to propustio...
    grizla bi me savest do kraja života
    verujem...da bi se ziv pojeo...

  9. #24

    Odgovor: Kad profesor udari

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku

    Meni se to desilo jednom u osmom osnovne. Posle casa fizickog vaspitanja presvlacile smo se u zenskoj svlacionici. Kada je jedna od nas pokusala da izadje bilo je zakljucano. Posto niko nije otvarao, iako smo se dernjale, nekolicina nas je lupala po vratima. Nastavnik je otkljucao, meni je lupio samar a drugarici je zakacio teme. Priznajem da sam lupala, ali kako je nastavnik to mogao znati? I da je znao to nije dovoljan razlog da devojcica od 14 godina dobije samar od nastavnika koji ima 45. Ne secam se tacno kako je kaznjen (verovatno samo nekim upozorenjem), ali je vec par godina ponosni direktor iste te skole.
    nije vishemslm 3 godine nije direktor shkole
    deshavalo se u nizhim razredima chvrge , izvlachnje zulufa itd

  10. #25

    Odgovor: Kad profesor udari

    C,c,c...ovde sve neki koji "ni luk jeli ni luk mirisali" .
    Dok sam bio u osnovnoj...bilo je lepih slučajeva kada se dobije čvrga ili šamar (doduše ne meni...jer sam "znao za red" ). Sada...kada uporedim ko je to dobijao...shvatim da su svi ti sve moj do mojega . Ispade da su tadašnji učitelji i tek poneki nastavnik jako dobro "namirisali" ko je sve "trula jabuka" u razredu.
    U srednjoj je bio samo jedan, profa fizičkog, koji je baš znao da izvuče zadnji atom snage iz svakoga. Srećom...bio sam odličan sportista pa sam kod njega dobro prolazio .
    Ne mislim da je baš OK da se može šamarati i maltretirati tuđe dete, ali...svako od nas je svestan da danas sve ovo sa "pravima" blage veze nema sa formiranjem ličnosti i sa pravilnim "odgojem" (što bi rekli naši drugari hrvati ).
    Da ne ispadne da pričam napamet:
    - jednom sam navratio u školu da se raspitam za sinove uspehe, učiteljica izašla sa mnom u hodnik...kad začujemo dževu u odeljenju. Uđemo...a njih 3-4 uglas pričaju šta je bilo. Naime jedan "problematičan" je ladno iz zadnje klupe ustao, prošetao do prve gde mi je sin sedeo i "zavario ga" onako "radi reda" . Moj sin ustao, vratio "žao za sramotu" i epilog je bio da mi se učiteljica izvinjava jer tog "problematičnog" nemaju načina da ukrote .
    Kasnije....sin je nastavio školovanje u Švedskoj...i imao lepih "iskustava" sa čoporima iz nekih "plemena" (da pojasnim....većinom dece iz nekih islamskih zemalja poput Irana, Kurdistana, Turske...etc). Ne samo on...već svi ostali učenici jer Švedska je "majka" za prava dece.
    Trojica takvih ...na fudbalu, namerno obore i slome nogu jednom klincu...i niko (ni psiholozi ni pedagozi ni direktori)...ne učine ništa da vinovnike kazne ili spreče za ubuduće. Epilog...sin mi kaže da su se ostala deca organizovala i dala "po tamburi" tim siledžijama. Neki samo silu i razumeju, pa ako nema nadležnih da reše problem...onda to uradi sam kolektiv .
    Btw...Sun Tzu je davno rekao da možeš biti zapovednik samo ako "za dobro nagradiš, za loše kazniš". Bilo šta da od toga propustiš...neće te smatrati autoritetom.
    P.S. Ako sam bio malo konfuzan...nastaviću se na temu kasnije .
    Poruku je izmenio Sivi, 26.06.2009 u 19:04
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Koji profesor vam je ostao u secanju..?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 15:34
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •