Izvini, grešio/la sam
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Izvini, grešio/la sam

    Ljubav je postojala. Jaka i snažna. I bilo im je lepo. I u verovanju da njihovu "malu tvrđavicu" niko ne može srušiti, prestali su da se osluškuju, da neguju ono što imaju, da zalivaju ljubav.

    Partneru ste bili sve, a onda ste ga izgubili. Desio se kraj.
    Verujem, desilo se svima da izgube ljubav.
    Koliko smo skloni kad sve prođe da pogledamo istini u oči i sebi priznamo sopstvene greške. Nenamerne greške kojima smo druge povredili, nenamerne greške kojima smo one koji nas vole terali od sebe?
    Jeste li mu/joj ikad rekli "izvini"?
    I kad sve prođe, vredi li išta i reći? Ili tek nosite svoju "krivicu" u sebi, kao nauk za neke buduće dane, kao stid, kao žal za izgubljenom šansom?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Znaš, pitanje je ima li svrhe izvinjavati se za nešto nenamerno.

    Naročito ako, u vremenu dok ste bili zajedno, taj neko nije našao za shodno da kaže šta ga boli.

    Ali tu se vraćamo na uvodni deo tvog posta, prestanak negovanja i osluškivanja.

    Kad sve to prođe, čemu "izvini"?

  3. #3

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Umem da izludim osobe oko sebe, jer koliko god da sam prijatna, zanimljiva i dobar prijatelj (sehi, zanosnih oblina, sa biserima u ocima i sjajem na usnama) umem da budem strasno neprijatna, gruba i ohola, ali je to toliko deo mene da to ponekad ni ne primetim. Kad primetim, kazem izvini.
    U vezi.. pa, mogu da kazem da sam kratkih zivaca. Imam kratak fitilj pa planem, derem se, pizdim.. ali, to je uglavnom za tolike sitnice da me ponekad bude sramota. Kad su krupnije stvari u pitanju.. uglavnom cutim, razocaram se. Sklona sam idealizovanju ljudi.
    Kad sam u vezi, kontam da je on moj. I tacka. I ponekad sam strasno sebicna i tako se ponasam. Onda ne znam ad kazem izvini. Bivsem decku sam prvi put u zivotu jako pijana napravila jako veliku scenu u kaficu, a da se cak ni ne secam razlogu. Mislim da mi se samo svadjalo.
    Sitnice su ono sto me srdi. Ali ponekad njemu trazim trn u oku a u sopstvenom ne vidim balvan. Takva sam
    Onda kad sam htela da mu kazem izvini i da mu kazem da ga volim.. nije hteo da me slusa, rekao mi je da ima drugu i da smo mi nevazni. Meni je on onda slomio srce. Jos ga nisam prebolela a to je bilo pre vise od pola godine. I dalje ga volim. A ne razmisljam o posledicama mojih postupaka, a bilo ih je. Sad ih znam i vidim, balvan je postao sekvoja. Moja sekvoja, koju bih volela da sam posekla na vreme, da ga nisam izgubila.

    Kad sve to prođe, čemu "izvini"?
    Meni je trebalo da bih znala gde smo. Da mi bude lakse. Eto, sebicna sam.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    nishta strashno deshava se svakome..
    bitno je da to izvini zvuchi iskreno - sa je svjestan/a svoje pogreshke..
    ljudi smo..
    a do vas je kakav ce kraj biti..progutati ono shto je bilo i nastaviti kao da nishta nije bilo..dati vama i njemu/njoj novu shansu...
    ili 'ne chuti' to 'izvini', tj chuti, ali to 'izvini' da ostane samo 'izvini'...

    josh uvijek nijesam nikome uputila, jer nijesam uradila neshto da bi takva rijech izashla iz moji usta..a zaista nemam problema da je uputim kad treba
    mozhda jedino da se izvinim shto sam im bila i vishe nego korektna ...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #5

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    ne gresim u ljubavi...

    realno je ocekivati da nam greske partner oprosti...
    ukoliko se pak te greske ponavljaju, onda to nisu greske, to je nasa mana, losa osobina...

    da, desilo se da gubim a da sam perfektno odigrao svaki korak...
    gresio jesam, prema sebi... kaznu sam istrpeo, posteno...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Koliki nam je nos, toliko cemo biti u stanju da izgovorimo tu stranu rech: izvini. Izvini pogreshih, i sad se kajem.
    U vechini sluchajeva ljudi su pregordi i smatraju da se ponizhavaju time shto ce se izviniti za svoje postupke. Sa druge i trece strane, nije dobro ni kad izvinjenja postanu vishednevna i svakodnevna pojava i to za svaku sitnicu. A do toga dolazi kada se jedna osoba apsolutno potchini drugoj..

  7. #7

    14 Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    @starsice, ne mislim, da je sebično, jer ako je tebi bilo lakše ili bolje posle toga, to je onda ok.

    U takvim situacijama, u prvo vreme, ne znam da kažem tu ''tešku stranu reč...''
    Nema sam, jer sam povređujući njega, povredila i sebe. Osećala se kao neko, ko je izdao ''nas''...
    Puštam da vreme učini svoje... Kada osetim da je pravi momenat, pozovem, javim se, i saspem sve... u lice...
    Zamolim da me sasluša, da ćuti, i da posle kaže šta god hoće, makar se radilo i o uvredama, ne bih zamerila.
    Koliko sam u prvo vreme ćutala, toliko su kasnije kuljale reči iz mene.
    Da li je to bilo konkretno ''izvini'', ili nešto drugo - nalik tome, ne znam.
    Znam da njemu, a ni meni nije bilo ništa lakše posle toga.

    Mada ljudski je...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Nemam problema da kažem tu reč i da zaista tako mislim. Naučio sam da za sve što se desi prvo pođem od sebe i saberem kolliko sam sam tome doprineo.
    Nije mi važno...da posle toga što izgovorim se nešto popravi , "bude opet nas" i sl. Ja na taj način samo želim da budem čist pred sobom, da pokažem da sam nešto naučio iz svega.
    Ona ne mora ništa reći...važno je da je bila svedok moje iskrenosti. Mirno ću se okrenuti i otići, poželevši joj sve najbolje.
    Ipak...bio sam svedok i učesnik veza u kojima NIKADA nisam doživeo da partner kaže "izvini" i "hvala". A nemoguće je da neko bude "savršen" i da onaj drugi uvek bude za sve kriv!
    Šta znam , uhvatim sebe da moram isterati "mak na konac" i da mi je tada važno da svak prihvati svoj deo odgovornosti. Skoči mi poklopac, kada shvatim da ima osoba koje bi pre odsekle sebi ruku nego priznale da greše u nečemu .
    Jedan od jako važnih parametara da bih nekog "prihvatio" je baš taj, da ume priznati kada greši! Tad sam u stanju da to nagradim gala provodom .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #9

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    Kad sve to prođe, čemu "izvini"?
    pa, mozda da se istreses,da ne nosis teret u sledecu vezu...da skines kamen sto te pritiska....
    eto
    mozda zato
    Poruku je izmenio believer, 26.09.2009 u 22:51
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #10

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ne gresim u ljubavi...
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    da, desilo se da gubim a da sam perfektno odigrao svaki korak...
    gresio jesam, prema sebi... kaznu sam istrpeo, posteno...
    Ne verujem u bezgrešnost. Ali da u nedostatak samokritike.
    Ali, priznajem, lakše je tako. Lakše je ne suočiti se sam sa sobom, a tražiti krivicu u drugima i žrtvu u sebi.

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Nema sam, jer sam povređujući njega, povredila i sebe. Osećala se kao neko, ko je izdao ''nas''...
    Puštam da vreme učini svoje... Kada osetim da je pravi momenat, pozovem, javim se, i saspem sve... u lice...
    Zamolim da me sasluša, da ćuti, i da posle kaže šta god hoće, makar se radilo i o uvredama, ne bih zamerila.
    Upravo sam na ovu izdaju "nas" mislila kada sam otvarala temu.
    I to nam donosi još jedno pitanje: da li sebi govorimo "izvini", da li sebi opraštamo ovakve greške i koliko nam treba da ih oprostimo.

    Posmatram po sebi, kada sam već digla ruke i kada smo "mi" nestali, ništa mi to "izvini, sada uviđam..." sa druge strane nije značilo. I apsolutno mi je bilo nepotrebno.

    Reći "izvini" (ili pokazati kajanje) zavisi mnogo od bivših "nas". Neću dolivati so na ranu sa tim kada sam već ranu načinila nekom. I neću ako mislim da će druga strana biti ravnodušna prema tome. I ako pokušam da kažem, a sa druge strane naiđem na odbijanje, povućiću se. I pokušati da razumem i prihvatim.

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Mada ljudski je...
    Poruku je izmenio Mish, 26.09.2009 u 21:37 Razlog: slovce, ali mnogo muči LH
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne verujem u bezgrešnost. Ali da u nedostatak samokritike.
    Ali, priznajem, lakše je tako. Lakše je ne suočiti se sam sa sobom, a tražiti krivicu u drugima i žrtvu u sebi.
    Ne razumem sta zelis reci ovim recenicama...
    Sa jedne strane postavis temu po kojem jedna strana iskace iz veze a drugi treba da je kriv a sad tvrdis da obe strane grese?
    Ja sam napisao da u svojim vezama nisam bio ja taj, koji je gresio, zahvaljujuci svojoj velikoj toleranciji i nekom zivotnom iskustvu.

    Nedostatak samokritike je relativna stvar, na ovoj temi ti sugerises da ja nemam samokritiku, ja sugerisem da to ti nemas...

    Pojam zrtve je relativno, svaka veza nam daje nesto a na kraju vrlo mnogo uzima...


    Sto se tice ostalih koji su omasili temu, pa mislim da osnovna smisao svake zdrave savremene veze je da se covek/zena izvine ako nesto uradi, bilo da slucajno udari njenu/njegovu glavicu laktom ili je/ga povredi na mnogo grublji nacin...
    Poruku je izmenio Cecara, 26.09.2009 u 23:09 Razlog: slova u citatu
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I kad sve prođe, vredi li išta i reći?
    Dok veza traje, eto prilike da se uradi i kaže sve što se misli i oseća. Ne možeš u vezi da mi glumiš punjenog fazana, a posle da izigravaš svedoka pokajnika.

    U principu me kasnija lamentiranja "šta bi bilo kad bi bilo" nikad nisu zanimala. Čemu kasnija izvinjavanja ili zahvaljivanja? Kad je tačka, onda je tačka. Sve me zanima dok traje i dok je vruće, kad ode voz ne zanima me ništa. Mislim da bi sa svakim bivšim mogla da popijem kaficu i veselo prebiram po uspomenama, ali svako izvini, hvala i slično, bi mi s ove distance bilo suvišno.

    Izvinjenje može doprineti onom osnovnom ljudskom oprostu, ali i poslužiti kao karta na koju se igra. Dobra varijanta da se započne razgovor onih kojima je još uvek stalo.
    Vrag odneo šnalu...

  13. #13

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem sta zelis reci ovim recenicama...
    Sa jedne strane postavis temu po kojem jedna strana iskace iz veze a drugi treba da je kriv a sad tvrdis da obe strane grese?
    Ja sam napisao da u svojim vezama nisam bio ja taj, koji je gresio, zahvaljujuci svojoj velikoj toleranciji i nekom zivotnom iskustvu.
    Nedostatak samokritike je relativna stvar, na ovoj temi ti sugerises da ja nemam samokritiku, ja sugerisem da to ti nemas...
    A ja tvrdim da u svakoj vezi postoji dvoje. Dvoje koji dele zasluge. Dvoje zaslužnih za sve lepo i za sve ružno. Dvoje koji greše, možda ne jednako često i možda im greške nemaju istu težinu.
    Smatram da niko od nas nije idealan da može reći da nije grešio i nije, slučajno ili namerno, povredio drugu stranu. Pitanje je ko je i u kojoj meri spreman te greške da prizna sebi. I drugom.
    I ne sugrešem ja ništa tebi. I za razliku od tebe, ne delim lične kvalifikacije.
    I ne spuštaj diskusiju na lični nivo. Nema potrebe.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Rec "Izvini" izgovorila sam mali milion puta, pa cak i kad znam da nisam kriva...Znam da nisam savrsena i da imam mana i da gresim....ljudsko sam bice i svesna sam toga...Ne postoji veza u kojoj nesto nisam pogresila...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne verujem u bezgrešnost.
    Slazem se..To ne postoji...Naravno, u nekom odnosu moze jedna strana biti znatno veci krivac, ali.....ne mogu da verujem u to da druga strana moze biti apsolutno bezgresna...
    Poruku je izmenio Cecara, 26.09.2009 u 23:10 Razlog: slova u citatu

  15. #15

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I ne sugrešem ja ništa tebi. I za razliku od tebe, ne delim lične kvalifikacije.
    I ne spuštaj diskusiju na lični nivo. Nema potrebe.
    Citirala si me i promenila kontekst mog recenog, samo sam namestio balans...
    Izgleda nemamo iste imaginacije...
    Bezgresna osoba ne postoji ali ja ne verujem u teze da akumulacija gresaka doprinosti raskidu, naime prava veza ima snagu da se oslobodjava tereta gresaka... I svakako dolazimo do istog stava da inicijalna greska jedne strane kida vezu... To je sudbonosna greska koju veza ne moze da podnese/obradi...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ta teška, strana reč "izvini"
    Autor euridika u forumu Psihologija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.02.2012, 09:17
  2. Nikad Izvini
    Autor Invisibleman u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.10.2008, 17:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •