Izvini, grešio/la sam - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    mislim da je gresiti ok,to je sastavni deo zivota..oprostiti takodje...

    neko mnogo pametan je rekao:do istine mozemo doci, samo ako nam je data sloboda da gresimo...
    ....naked in the rain.....

  2. #17

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Mislim da bi sa svakim bivšim mogla da popijem kaficu i veselo prebiram po uspomenama, ali svako izvini, hvala i slično, bi mi s ove distance bilo suvišno.
    Meni je problem sto ne bih mogla bas sa svakim. Kaficu sa samo jednim i bilo bi mi napeto. Svi ostali koje sam volela su mi prihvatljivi samo u drustvu nekom, jer ako ostanemo sami, ja ne znam da beknem, unervozim se, smotam.. jezik mi se sveze i postanem kao dete. Ne znam, blokada valjda.
    Prebiranje po uspomena.. malo mi glupo, ali samo sa tim sa kojim bih pila kaficu bih prebirala po uspomenama, jer znam gde bi one odvele. Odvele bi do mog prvog zaljubljivanja, velike moje prve tinejdzerske ljubavi koju sam gajila i cekala 4 godine, dok nismo skontali da nam mnogo bolje ide tako, TURN OFF, nego kad smo TURN ON. Svi ostali su neka druga stvar. Misllim, ostali.. bilo ih je dvoje za koje mogu da kazem da sam ih jako volela a koji su me jako povredili.
    I tu je problem. Kazem, povredili su me, a ne razmisljam cak ni sada da sam ja mozda povredila vise njih nego oni mene.
    Meni izvini znaci. Znacilo mi je, kad mi je posle svega rekao da izvini zato sto me je udario i ostala mi sljiva na oku. Izvini, kad smo bili u shitu jer nismo znali da li cemo biti roditelji, a nije bio uz mene. Izvini, jer je otisao u pizdu materinu, na drugi kraj sveta a obecao mi je sarenu lazu dok sam ga cekala. Znam koliko su i njemu neke stvari smetale, pa mi znaci. Mozda za nijansu ima manji znacaj od onog koji bi imalo da se izvinuo na vreme, ali dobro. Ako je iskreno, dobrodoslo je.
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #18

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko smo skloni kad sve prođe da pogledamo istini u oči i sebi priznamo sopstvene greške. Nenamerne greške kojima smo druge povredili, nenamerne greške kojima smo one koji nas vole terali od sebe?
    Nije svatko sposoban priznati u čemu je griješio. To je pozitivna osobina rijetkih ljudi jer većina je toliko samoživa i egoistična da smatraju da oni ne griješe u ničemu. Sva sreća da ja ne spadam u tu skupinu.

    Smatram da samo to naše priznanje da smo griješili je korak prema rješavanju tog problema u budućnosti (nažalost, na vlastitim greškama se najbolje uči).

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Jeste li mu/joj ikad rekli "izvini"?
    I kad sve prođe, vredi li išta i reći? Ili tek nosite svoju "krivicu" u sebi, kao nauk za neke buduće dane, kao stid, kao žal za izgubljenom šansom?
    Kažem. Kada sam ja u krivu nije me sram.

    Također mislim da vrijedi reći oprosti. Možda neće utjecati na izmirenje u ljubavnom pogledu ali jako utječe na drugu osobu kada netko prizna svoju krivicu. Pokazujem time da osobu cijenim.

    Nikad nije kasno za reći oprosti.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Gresili smo oboje...
    Na jednu moju, njegovih 10...na njegovih 10, mojih 50...
    Bili smo veoma slicni , isto reagovali...
    I bilo je svesno i "jace" od nas...
    Kada bi krenula kola "nizbrdo" ni jedana stana nije bila u stanju da je zaustavi, pre bih rekla da smo oboje dolivali "ulje na vatru"
    (Sada se nesto mislim...da li je dobro kada su 2 osobe slicne ili ne )

    Da, ja sam se izvinula za svoje postupke (i za poslednji sms koji je bio...uf, grozan, i za sve ostalo...)
    I zahvalna sam Bogu sto mi se ukazala prilika za to...sto me je saslusao...
    Zavrsili sa "Eh, da si bio/la drugaciji/ja"

    ...ne mogu reci da mi je posle toga bilo lakse...ali ne volim nedorecenost...
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #20

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Kada se izvinjavam...spoznala sam svoju gresku.
    Prihvatila kao svoj kiks.
    Ponekad kasno , a nekad dovoljno brzo da je ispravim.
    Posle svojih propusta,gresaka,izvinjavanja....postajem bolja
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #21

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Partneru ste bili sve, a onda ste ga izgubili. Desio se kraj.
    Verujem, desilo se svima da izgube ljubav.
    Bila ili ne sve, desio se kraj! Izgubljena ljubav..., boli, ali tada nije bolelo nista osim lazi, prevare....

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko smo skloni kad sve prođe da pogledamo istini u oči i sebi priznamo sopstvene greške. Nenamerne greške kojima smo druge povredili, nenamerne greške kojima smo one koji nas vole terali od sebe?
    "Merila sam ja,, presipala na obe starene" i nekako ne da sam nerealna, ali nista lose nisam nikada uradila da bi prethodilo ili iniciralo to sto je on uradio! Nikada ga nicim nisam povredila, ako je neko dobio ljubav, paznju, toleranciju, razumevanje....to je bio on i nije mi zao sto sam davala sve od sebe da bude pored mene srecan! Ako ga je oterala ljubav i sve vec navedeno...onda *ebiga

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Jeste li mu/joj ikad rekli "izvini"?
    Jesam, onda kada je za to bilo potrebe, znam da to izgovorim u svakoj situaciji, nije mi tesko, znam kada preteram, i znam kada je izvini alarmantno neophodno!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I kad sve prođe, vredi li išta i reći? Ili tek nosite svoju "krivicu" u sebi, kao nauk za neke buduće dane, kao stid, kao žal za izgubljenom šansom?
    Kada sve prodje, cuti i nastavi dalje....moras! Krivicu ne osecam, nema osnova za to, a u slucaju da je osecate, nema nauka za neke druge dane i nove prilike, svaki novi dan i prilika nose neke nove momente!
    Idemo dalje....
    Poruku je izmenio Cecara, 20.10.2009 u 23:53 Razlog: popravljen citiran tekst
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  7. #22

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    I kada se desilo da sve prođe, umeo sam da se izvinim zbog svojih grešaka...

    Ali, da se vratim izvinjavanjima u perspektivnim vezama. Iako ne volim baš nešto da se izvinjavam, postoje neke dve situacije kada sam spreman da priznam svoju grešku partnerki. Prvi je slučaj onda kada sam definitivno provaljen u nečemu i kada nema smisla da poričem nešto što je očito. Tada se izvinjavam, rekao bih, konfekcijski. Ne baš preko one stvari, ali dosta usiljeno i uglavnom zbog toga što je to red. Drugi slučaj je kada svojim postupkom pretim da povredim damu koja je sa mnom, ili utičem da se ona oseća loše, a ne zna da sam ja taj krivac. E, tada se baš iskreno kajem i izvinjavam se što je lepše moguće. Slab sam na tuđe patnje...

    U ostalim slučajevima obično nema šanse da priznam bilo šta!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko smo skloni kad sve prođe da pogledamo istini u oči i sebi priznamo sopstvene greške. Nenamerne greške kojima smo druge povredili, nenamerne greške kojima smo one koji nas vole terali od sebe?
    Greske su dozvoljene.
    Ljudi smo, nismo roboti i nismo nepogresivi.
    Uglavnom pravim greske iz nekog inata.
    I kad znam da gresim, teram po svom, pa kako mi bude.
    A uglavnom ne bude dobro.
    Spremna sam, samo sto je fakat, sto to radim kad sve prodje i kad je kasno da se neke greske na vreme spoznaju i saseku u korenu.
    Nenamerno sam povredjivala nekog ko mi je bio jako drag.
    Nenamerno ga gurala od sebe, a u podsvesti misleci da je nasa ljubav dovoljno jaka da pregura te neke greske.
    Sad vidim da to ustvari nisu bile greske, vec moja tvrdoglavost.
    Na koju mi je skrecana paznja milion puta, ali to sam ja i neumem da se menjam.

    Jeste li mu/joj ikad rekli "izvini"?
    I kad sve prođe, vredi li išta i reći? Ili tek nosite svoju "krivicu" u sebi, kao nauk za neke buduće dane, kao stid, kao žal za izgubljenom šansom?
    Ponekad sam teska na toj tako jednostavnoj reci izvini.
    Ponekad bih lakse podnela da mi se nebo srusi na glavu, nego izgovorila tu rec.
    Ali izgovorila sam je.
    Izvinila se, za sve sto sam uradila, a nisam trebala.
    Za sve sto sam rekla, a bolje bi bilo da sam cutala.
    Za uvrede, za neke srusene nade i tamo neke tvrdjave, koje su trebale biti neosvojive.

    Vredi reci ... bar je u mom slucaju tako.
    Gresila sam, mnogo ...
    A jace bi peklo, da vucem to breme,kroz zivot, kao krivicu, kao zal ...

  9. #24

    Odgovor: Izvini, grešio/la sam

    Ja nekako..idući kroz život vučem sve svoje, one "bitne" ljubavi sa sobom...ne znam, ne mogu podvući crtu i prekrižiti osobu koja mi je nekada značila sve.
    A griješila sam, itekako. Takva narav. Mada, analizirala sam sebe, koliko sam ustvari bila "lagana za održavati" ....dok nije došao jedan majstor i loše odradio servis..te sam kašljucala i zastajkivala na sve strane...nekako sam postala neupotrebljiva za ostale...a onda sam kao takva počela da pravim razne greške, da tjeram inate, da drugi ispaštaju ni krivi ni dužni. To sam ja priznala sebi, ali nisam njima. To je moja greška.

    Teška sam na "izvini"...preteška...i plaćam danak. Škrta sam na emocijama kada ih ne dobijam zauzvrat, ustvari, sva ta moja idealiziranja ljudi, veza....dovedu uglavnom do kraha, do razbijanja iluzija, a tu nisam svoj na svome.

    Nekad mi se čini da unaprijed zamišljam reakciju, tada mi bude lakše...a desilo se eto, dva-tri puta da moje "izvini" nije završilo kako sam željela. Opekla sam se.

    Volim tu neku igru mačke i miša, u kojoj sam uglavnom ja mačka...volim da pecnem, volim da napravim frkicu gdje je nema, zarad neke dinamike, ne volim učmalost u vezi...mnogi to protumače na pogrešan način, i eto belaja...a ja da tražim oproštaj ne umijem.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Ta teška, strana reč "izvini"
    Autor euridika u forumu Psihologija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.02.2012, 09:17
  2. Nikad Izvini
    Autor Invisibleman u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.10.2008, 17:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •