Ljubav, pripadanje, posedovanje
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Govorim o pričama tipa "ja nisam ničiji, slobodan sam kao oblak (ili reka neka, birajte koja), mogu da volim, ali niko me neće posedovati..."
    Znate na šta mislim?
    Meni se čini da je tu neko pobrkao lončiće. Voleti nikako ne znači posedovati (evo, i sama pravim krst prstima, teram đav'la, baksuza...). Ali, posvećivati se nije isto što i potčiniti se, izgubiti slobodu.
    U čemu je mulj? U traumatičnim adolescentskim iskustvima, kada su vas vezivali za radijator, a da to nije bila vaša izričita želja ? U potrebi za nekakvim alibijem za nečim? U tome što je tako zamamno biti dečak, devojčica (uuuuuuuu, jeeeeste lepo ), ničiji, ničija, samo svoj, samo svoja, ol d tajm (pa samo ponekad nečiji, kad ja sopstvenom voljom, ili kožom, ili čime god to odlučim)?

    Što bi rek'o neko VOLIM I JA TEBE, PA TE NE NAPADAM . Nije smešno, to jeste moj koncept, skroooooz. A opet, to se nikako ne slaže sa onim OBLAK SAM, NIČIJI SAM.

    Znate o čemu pričam? Ajde, da čujem da li sam ja pobrkala lončiće. I šta vi mislite...



    by Zelda


    (šteta je da se neke priče ne nastave)

  2. #2

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    ne vidim nista lose ako su ljudi bliski i vezani jedno za drugo, cak neprotiv!
    pa kakva je to ljubav ako svako ide na svoju stranu!?


    Što bi rek'o neko VOLIM I JA TEBE, PA TE NE NAPADAM .
    pa bash zato shto volim, ja i napadam....
    nee mi bilo zamereno
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #3

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Posedovati me ne moze niko i ne mogu nikog.
    Mogu voleti svim srcem, ali uvek biti svoja.

    Jednom sam se potcinila.
    Zgazila svoje principe,zelje, snove, interesovanja, za ustrb druge strane.
    Posedovao me je na neki cudan nacin.
    Ne znam ni sad da li sam to svesno uradila ili nesvesno.
    Znam da sam se pokajala i da se kajem i dan danas.

    Pripadanje i ljubav,mi idu zajedno.
    Kratka je granica izmedju posvecivanja i posedovanja, samo jedan nesmotren korak i prelazis je.
    I padas u provaliju,bez povratka,jer dok se popnes na vrh treba mnogo vremena i u penjaju izgubis sebe.

    Jednom jesam i nikad vise necu.
    Samo svoja, necija kad ja hocu i koliko hocu.

  4. #4

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Ljubav i pripadanje nekom su najlepse stvari, maksimum lepog u jednoj vezi muskarca i zene! Sada posedovati, da, ali ne u onom patolsokom obliku kada nemislis svojom vec njegovom glavom i obrnuto...
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  5. #5

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    samo mi ljubav pripada. moja ljubav, moja osechanja. sve ostalo je slobodno da postoji uprkos tome....a poneshto, i zahvaljujuchi tome....
    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Vredna je ona ljubav u kojoj imaš osećaj da ti zbog nje rastu krila. I mnogo je dobro ako se i voljeni/a uz nas okrilati.
    Važno je da su oba neba dovoljno široka, i da su s iste strane.
    Pa se onda on njoj malo gnezdi, pa se onda ona njemu ugnjezdi...

    Ne - kavezima. Svejedno koliko sentimentalan i brižan ključar bio.
    Vrag odneo šnalu...

  7. #7

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Ljubav
    Nije sloboda
    Volis nekog.....sta ima veze ako taj tebe ne voli?
    sta ima veze ako nije tu,ako je mrtav,ako voli nekog drugog?
    Volis nekog,i vec si zarobljen,i vec pripadas....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Ti si onaj koga ti volis, a ne onaj koji voli tebe.. rece jednom neko, a ja svo vreme samo slobodno prepevevavevavam..

    Dobro je kad je uzajamno.. Nije dobro, nego je spektakl.. ali nije nuzno.
    Malo ko ume da voli a da ne potrazuje, covek je gladan i stalno mu je malo.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    "ja nisam ničiji, slobodan sam kao oblak (ili reka neka, birajte koja), mogu da volim, ali niko me neće posedovati..."
    Mogu da volim. A kad volim, dobrovoljno je deo mene zarobljen. Zarobljen u onom kog volim.
    Ljubav je davanje i uzimanje (ili možda lepše rečeno, prihvatanje onoga što ti se daje).
    Gde je tu sloboda?
    Ne dozvoliti da budeš otet. Ne činiti ono što ne želiš, a zahteva se od tebe, u ime ljubavi. Jer to onda i nije ljubav već šarena laža.

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Malo ko ume da voli a da ne potrazuje, covek je gladan i stalno mu je malo.
    Malo ko se ne nada, ne očekuje, slažem se. Ali, i pored toga, ne uzimaš (ne otimaš) ono što neko ne želi da ti da.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Svaka čast dame .
    Ako volim...osećam lojalnost i sreću. Ne osećam potrebu da nekoga "zarobljavam" (valjda sam godinama uspeo da više cenim slobodu i svoju i tuđu).
    "Posedovanje" mi je bljak izraz jer mislim da ljudi nisu stvari.
    Ono što zna da ima slobodu...a ipak ostaje sa tobom ili se vraća...vredi mnogo .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #11

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Ljubav
    Jedna sam cudna sorta. Neki to zovu "hocu pikim - necu pikim". Pocetak svega mi je vrlo konfuzna stvar i uglavnom od emocija bezim, zato sto se plasim da se prepustim. U pocetku. Al' kad te zavolim, onda te volim. I tu je tacka. Samo neki slucajevi mogu da me nateraju da okrenem glavu i zaboravim na tog nekog ili neku, ali onaj ko mi je jednom bio u srcu, bilo kao frend ili ljubav, tu i ostaje, osim ako me ne povredi, izneveri itakodalje. Za one koje volim spremna sam da uradim sve, da garantujem cak iako mislim da nisu u pravu, grizem. Volim.

    Pripadanje
    Sloboda mi je nesto esencijalno i ono sto u vezi moram da imam. U vezi i u prijateljstvu. Ne mogu da budem vezana za nesto, to kod mene izaziva paniku. Eto, cak kazem nesto, kao da smo mi stvari, a nismo. Jedna greska koju sam napravila pa se vezala, pa bila izmuzena.. i posle toga, ne znam, teze mi je. Imam zivot pred sobom, daj Boze zdravlja, pa ce se i to promeniti. Kad naidje onaj kojem cu moci da se prepustim cela, "the One", bice druga pesma

    Posedovanje
    E, tu sam sebicna. Ne smatram ja njega svojom svojinom.. ali volim da znam da je moj. Avolim i da znam da sam njegova ali sa olaksicama. Ne mislim na varanje, nisam nikad, pa ni ne mislim. Mislim na ono sto mene oslobadja, da se ponekad zatvorim u sobu, na par dana, da me niko ni cuje ni ne vidi, moja slobodica. A eto, volim da znam gde je bio, sta je radio, sa kime.. nije to posesivnost, to je.. ne znam, moja ljubav, briga ljubomorna sam, to dolazi do izrazaja kad volim. Ja "moje osobe" volim da znam da su moje, a ne znam jos uvek da kazem "go with the flow" pa sta bude.
    Neka, naucicu.

    I koliko god nekoga volela, nisam vezana. U mislila jesam, nosena njemu, moje srce je njegovo, ali duh nije.
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Volim osecaj pripadnosti...
    Nekako se tada osecam "ususkano", sigurno...zasticeno...
    Volim kada sam "necija"...
    Do te mere da svim prolaznicima kojima se pogled zaustavi na mene kazem... ..ja sam njegova...
    I ne mislim da time gubim svoju slobodu...
    Sloboda
    Sta znaci biti slobodan?!
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #13

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Volim osecaj pripadnosti...
    Nekako se tada osecam "ususkano", sigurno...zasticeno...
    Volim kada sam "necija"...
    Do te mere da svim prolaznicima kojima se pogled zaustavi na mene kazem... ..ja sam njegova...
    I ne mislim da time gubim svoju slobodu...
    Sloboda
    Sta znaci biti slobodan?!
    da, i ja se sa ovim slazem...potpuno delim misljenje..
    Medjutim, nesto ih nema takvih...ili ja prosto srece nemam... Jos nisam srela osobu pored koje bih se mogla osecati u potpunosti ovako..

    Sloboda....to znaci biti neciji, ali ostati svoj...tj, ne prelaziti onu granicu posvecenosti nekome u kojoj gubis svoj identitet...Glupo je transformisati sebe u osobu kakva bi bila najidealnija partneru

    Posedovanje.....Nisam pristalica toga u svakom smislu, ali posedovanje u smislu "zelim da znam da je samo moj" ko sto rece starsica....to da.....takva sam i sta da radim..

  14. #14

    Odgovor: Ljubav, pripadanje, posedovanje

    Ja nekako nisam sklon da poverujem da se ljudi jedni drugom baš bezervno daju u smislu pripadanja, odnosno posedovanja...

    Kada vratim film ne mogu da kažem da sam se potpuno predao niti jednoj ženi s kojom sam bio u vezi. Isto tako, ne bih se kladio da se bilo koja od njih meni poklonila na posedovanje bez ikakve zadrške. Da je bilo drugačije siguran sam da bi me to sve gušilo i da se ne bih osećao prijatno. Nikako ne bih voleo da čujem od partnerke ozbiljnim tonom izgovorenu rečinicu tipa:
    - Potpuno sam ti se predala - odnosno - Ti moraš biti samo moj...

    Neke stvari se podrazumevaju, a osećanja u vezi su slab zalog za bilo kakvu dugoročnu garanciju...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •