Izbor za evropski automobil godine 2010.
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Izbor za evropski automobil godine 2010.



    Nakon preliminarne liste kandidata, objavljene pre nekoliko meseci, evo i konačnog spiska od 33 automobila koji će se naći u izboru za Evropski automobil godine 2010. (2010 European Car of the Year), a čiji pobjednik će biti obelodanjen 30. novembra ove godine.

    Aktuelni nosilac ove prestižne titule za 2009. godinu je inače Opel Insignia, a treba napomenuti da na listi kandidata za 2010. nema nekoliko zanimljivih modela, kao što su novi Citroen C3 i DS3, nova generacija Jaguara XJ ili Kia Venga, koji na tržište stižu prekasno da bi mogli da učestvuju u ovogodišnjem izboru.

    Pažnju na spisku inače posebno privlači Toyota koja ove godine ima čak pet kandidata.

    Kako bilo, konačna lista dakle izgleda ovako:

    BMW 5-Series GT
    BMW X1
    BMW Z4
    Chevrolet Cruze
    Citron C3 Picasso
    Ford Ka
    Honda Insight
    Hyundai i20
    Hyunda iX55
    Kia Sorento
    Kia Soul
    Land Rover
    Discovery 4
    Lexus RX450h
    Mazda3
    Mercedes E-Klasse
    Mitsubishi Colt
    Nissan Pixo/Suzuki Alto
    Nissan 370Z
    Nissan Cube
    Opel Astra
    Peugeot 3008
    Peugeot 5008
    Porsche Panamera
    Renault Scnic
    Seat Exeo
    Škoda Yeti
    Subaru Legacy/Outback
    Toyota Avensis
    Toyota iQ
    Toyota Prius
    Toyota Urban Cruiser
    Toyota Verso
    Volkswagen Polo

    Izvor: Autorevija


    Pa, na koga vi tipujete?


      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    Paaa

    sem BMW 5GT i Porsche panamere ...i nisu bash neki automobili
    A poshto BMW-e voze samo kretenchine, geaci i urbane seljachine,
    ja bih izabrao Panameru






    Ali najverovatnije bih ga prodao i uzeo neshto shto nije na listi
    recimo ovo...Acura NSX V10


      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    BMW Z4 Roudster




    Moj favorit
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    Ja imam neki osećaj da će Nemac odneti titulu. Možda Astra ili E klasa. Možda čak i Polo.


      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam neki osećaj da će Nemac odneti titulu. Možda Astra ili E klasa. Možda čak i Polo.

    Ja mislim da će Astra odneti titulu automobil godine. Premda bih volela da odnese auto koji sam gore spomenila.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    Ja glasam za Astru
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    Moj glas ide za Mercedes E-Class
    Pored najnovije Mercedesove E-Klase svi ostali automobili su smesni.

    Steta sto se na toj listi nije nasao Mercedes SLS AMG Gullwing a da i ne pominjem crnog barona odnosno Mercedes Brabus Black Baron ...a mozda i bolje sto "Brabusi" nisu na toj listi jer ne bi bilo fer prema ostalima.

    Ovde mozete saznati sve o Mercedesovim modelima.
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/a...ercedes-10367/
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    Finalisti za Automobil 2010. godine

    Trka za prestižnu nagradu "Evropski automobil 2010. godine" se zahuktava, dok 58-člani žiri pokušava da izabere najbolje vozilo između sedam finalista, koji su ušli u najuži izbor.



    Među finalistima su se našli Citroenov model C3 Picasso, Mercedse E klase, Opel Astra, Peugeot 3008, Škoda Yeti, Toyota iQ i Volksweagen Polo.

    Žiri sastavljen od 54 stručnjaka za auto-industriju, koji predstavlja 22 zemlje, objaviće pobednika 30. novembra.

    Članovi žirija održaće još jednu rundu izjašnjavanja 27. novembra i očekuje se da će to biti jedan od najtežih i najneizvesnijih izbora do sada.

    Za automobil 2009. godine izabrano je Opelova Insignia s 321 poena, u odnosu na Ford Fiestu koja je dobila 320 poena.

    Volkswagenov Golf šeste generacije zauzeo je treću poziciju s 223 poena.

    izvor: Vrele Gume
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Izbor za evropski automobil godine 2010.

    "FOLKSVAGEN POLO" - EVROPSKI AUTOMOBIL 2010.

    "Folksvagenov" model "polo" proglašen je za "evropski automobil godine 2010". Žiri sastavljen od 59 novinara specijalista za autoindustriju, iz 23 evropske zemlje, imao je pred sobom spisak od 33 kandidata.



    "Polo" je zaradio 347 poena, a "tojota iQ" 337, što je prema oceni pojedinih analitičara, prilično iznenađenje, imajući u vidu da su mnogi velike nade polagali u novu "opel astru" koja se našla na trećem mestu sa 211 poena.

    Slede "škoda jeti" (158 bodova), "mercedes E klase" (155 bodova), "pežo 3008" (144 bodova) i "citroen C3 pikaso" sa 113 bodova.

    Nosilac titule za 2009. godinu bila je "opel insignija".

    Ovo je prva nagrada za "Folksvagenov" model nakon 17 godina, a u periodu od 45 godina, od kada se prvi put žiri sastao, fabrika iz Volsburga uzela je nagradu svega dva puta.

    Njihova filijala "Audi" dobila nagradu dva puta: za 1973. godinu ("audi 80") i 1983. ("audi 100"), a "Porše" jednom, za 1978. godinu za model "porše 928."

    (Mondo)

    ************************************************** ******************************

    Za mene stvarno iznenađenje, ne znam za vas?


      Vrh

Slične teme

  1. E-Tvrdjava Festival 2010 - 31-08/04-09-2010 Nis
    Autor e-tvrdjava u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.09.2010, 00:26
  2. Najmalerozniji automobil XX veka
    Autor Nenad_DPb u forumu Auto-moto
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 15:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •