Što mislite tko je kriv za raspad Jugoslavije?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 67
  1. #1

    Što mislite tko je kriv za raspad Jugoslavije?

    Po meni največi krivci za raspad Jugoslavije su : Franjo Tuđman , Slobodan Miloševič , Amerika ,Vatikan i Njemačka. Na raspad Jugoslavije nepobitno je utjeco i raspad SSSR-a jer nakon raspada SSSR-a , Jugoslavija je u Evropi ostala komunistički otok i svi neprijatelji komunizma nakon što su postigli uništenje SSSR-a odlučili su uništit i posljednji europski komunistički otok tj.Jugoslaviju. Drugo pitanje ove teme je : da li se mogla spasit Jugoslavija od raspada ? Po meni apsolutno da . Največi problem Jugoslavije nakon nesretnog i prokletog 4.maja 1980.g.kad nas je napustio naš voljeni drug predsednik maršal Josip Broz Tito laka mu jugoslavenska gruda , je taj što nažalost nije postojala politička oporuka maršala Josipa Broza Tita i u njoj jasno naveden nasljednjik maršala Josipa Broza Tita. Da je postojala politička oporuka maršala Josipa Broza Tita izdajnik komunizma Slobodan Miloševič ne bi postao novi predsednik Jugoslavije nego netko tko bi volio Jugoslaviju svim srcem i dušom i borio se za našu Jugoslaviju do posljednje kapi krvi. Da Slobodan Miloševič nije postao vrhovni predsednik KPJ ne bi došlo do tragedije na 14.kongresu kad su izbačeni hrvatski i slovenski komunistički savez jer smo od Slobodana Miloševiča da kao vrhovni predsednik komunističke partije uništi prokletu ustašu Franju Tuđmana dok je taj prokletnik bio na početku djelovanja ali nesretnik Slobodan Miloševič nije hteo ni čut da se uništi Franju Tuđmana i prokleti HDZ , jer mu je odgovaralo oživljavanje ustaškog pokreta pod vodstvom Franje Tuđmana jer ni Slobodan Miloševič nije volio i hteo našu Jugoslaviju. Da nije bilo izbacivanja hrvatskog i slovenskog komunističkog saveza ni u ludilu nas komuniste ne bi mogli prisilit da raspišemo proklete višestranačke izbore i na taj način serviramo vlast prokletom Tuđmanu. No mi nismo imali izbora nismo mogli prihvatit Miloševičevu politiku jer je bila neprijateljska prema Jugoslaviji i nakon našeg izbacivanja iz KPJ bili smo prisiljeni na to zlo raspisivanje višestranačkih izbora premda smo znali što to povijesno i politički znači tj.kraj Jugoslavije.

  2. #2

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Najkrivlji je baš taj "naš ljubljeni J.Broz" jer je svojevoljno iscrtao unutrašnje "granice".
    Uz njega i mnogi maloumnici koji su mozak pustili na pašu, isukali jezike i širili mržnju. A koliko je sve to bila debela glupost svedoči činjenica da baš kada se Evropa ujedinjavala ovde su budale našle da se dele i da i ono malo bede jedan drugome unište.
    Još nešto. Sve te "nove vođe" (*ebo im narod mater) su bili manji od miševa dok je Tile bio živ. Posle je svakom od njih zinulo *upe da bude "kalif umesto kalifa" a za narod, ekonomiju, napredak ih bolelo uvo.
    Ljut sam na svakog onog koji je sebi dopustio da ga ovejani lažovi ubede da mu komšija ne valja. Svim onim huškačima u medijima bi udario po 50 korbačem po leđima i osudio ih na rad u kamenolomima. Koliko da shvate da se iz sejanja mržnje ništa dobro nije rodilo.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?



    Samo ti razmisljaj, i treba.....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #4

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Osnovni i najsnažniji uzrok raspada Jugoslavije (kao, uostalom i svih drugih višenacionalnih sicijalističkih država) je krah socijalsitičkog sistema, što se prvevenstveno ogleda gubitku utakmice sa Zapadom u kvalitetu proizvodnih odnosa...

    Poseban nijansu našem raspadu dali su i neki drugi faktori, kao što su istorijsko nasleđe, Tito, geostrateški položaj SFRJ itd....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku


    Samo ti razmisljaj, i treba.....
    Maršalu Josipu Brozu Titu može se zamjerit što nije sastavio političku oporuku za života ali bio je teško bolestan. Možda su oporuku mogli sastavit Edvard Kardelj i Aleksandar Rankovič pa da maršal Josip Broz Tito samo upiše ime i prezime njegovog nasljednjika i njegov potpis. KPJ bi poštovao posljednju volju voljenog druga predsednika maršala Josipa Broza Tita , a ako bi netko protestovo tj.nepoštovao njegovu posljednju volju taj bi bio odma označen kao izdajica i neprijatelj Jugoslavije. Nije trebalo Slobi da razbija Jugoslaviju nego je trebalo potuč Franju Tuđmana i prokleti HDZ. Mislim da je trebao Stjepan Mesić bit nasljednjik maršala Josipa Broza Tita. Vjerujem da i vi preferirate Mesiča jer kad se vidi ovih 10 godina vladavine Stjepana Mesiča govori onako kako je govorio naš voljeni drug predsednik maršal Josip Broz Tito.

  6. #6

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Citat JOHNNY DUGI kaže:
    tko je
    Tmi smo i biti cemo fini

    Izvin'te na smetnji.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #7

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Osnovni i najsnažniji uzrok raspada Jugoslavije (kao, uostalom i svih drugih višenacionalnih sicijalističkih država) je krah socijalsitičkog sistema, što se prvevenstveno ogleda gubitku utakmice sa Zapadom u kvalitetu proizvodnih odnosa...

    Poseban nijansu našem raspadu dali su i neki drugi faktori, kao što su istorijsko nasleđe, Tito, geostrateški položaj SFRJ itd....
    A kako je onda komunizam u Aziji ( Kina , Sjeverna Koreja , Kambonđa ) , Latino Amerika ( Kuba , Venezuela , Bolivija ) , kako su oni uspjeli obranit komunizam i u 21.veku a samo evropa nije uspjela. Ništa dobrog nama nije donio pad Jugoslavije. Umjesto nacionalizacije i samoupravljanja mi izabrali pljačku i privatizaciju. Otac komunizma Karl Marx je prorokovao krizu komunizmu , ali isto tako ponovan uzlet . Treba to dočekat.

  8. #8

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    O nisu krivci primitivci sto su pokupili mast
    korov nikne digod stigne, ma svaka njima cast
    Krivi smo mi
    Otkud svi ti paraziti sto su nam zagustili
    nemoj stari moj, krivi smo mi sto smo ih pustili
    Ma sta su znali djenerali i brkati majori
    jedino da vicu: pali ali nisu najgori
    Krivi smo mi
    Ni svi ti silni infantilni sto su puske sanjali
    ne, ne derane, krivi smo mi sto smo se sklanjali

    Pao je komunizam i u nekim drugim zemljama. Ali se te zemlje nisu raspale.
    Rovarile su "spoljne" sile i po nekim drugim zemljama. Ali se te zemlje nisu raspale.
    Nisu valjali vlastodršci i u nekim drugim zemljama. Ali se te zemlje nisu raspale.

    Da, krivi smo mi. Dobro, možda ne mi koji smo u doba raspada bili balavi, ali svi oni koji su mogli nešto učiniti, pokrenuti se, pobuniti se, svi oni koji su ćutali i blejali kako ih stihija povede, krivi su.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Mi.
    Da je bilo više onih koji su hteli da ostane Juga i da su se malo više trudili oko nj ne bi se raspala.

    Dodatak: Mish je bila brža

  10. #10

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    @ super power

    a sto sada cutimo, da li to znaci da nam je dobro. previse imamo nazovi filozofa i nece nam biti dobro dok komadic sira dobijamo... o da i ja sam kriv

  11. #11

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Uf... Krivica...večna tema ovde i tamo.

    Ko je kriv? Ljudi i njihov sistem. Naš sistem vrednosti koji je davno otišao dođavola. Zamajavamo se glupostima, proveravamo krvnu sliku, prebrojavamo zrnca, analiziramo porodična stabla, gledamo ko je otišao, a ko došao i pritom zanemarujemo one koji će doći...ili neće. Mrzimo jedni druge zbog tih gluposti.

    Jugoslavija je bila eksperiment, Frankenštajn među državama. Da vidimo kako komunizam zatire nacionalno i postaje svrha sam sebi. Nije uspelo. Komunizam je propao, a sa njim i njegove utopije...ČSSR, SFRJ, SSSR.... Smrću komunizma, povampirili su se stari strahovi u svom najstrašnijem obliku.

    Pre samrtnog ropca, komunizam je instalirao sistem u kom najgori, najgluplji, najnepošteniji, najbezvredniji dospevaju na vrh piramide. Kad iskombinujete glup (zaglupljen) narod, pokvarene i nesposobne vođe, međunarodne lobije kojima treba poneka kriza kako bi ojačali, supersile sa viškom oružja i manjkom morala, šta dobijete?

    Balkanitis avnojkolapsis lečen ampulama sa gomilom kontraindikacija.

  12. #12

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    @ super power

    a sto sada cutimo, da li to znaci da nam je dobro. previse imamo nazovi filozofa i nece nam biti dobro dok komadic sira dobijamo... o da i ja sam kriv
    Možda smo mi komunisti trebali biti hrabriji ali kad smo se pobunili Slobodanu Miloševiču da treba uništit Franju Tuđmana i HDZ dok su još bili relativno slabi Slobo nije htio ni čut i još je na 14.kongresu izbacio hrvatski i slovenski komunistički savez i tada smo bili prisiljeni na višestranačke izbore i izgubili smo. Ja sam vjerovo da če Slobo u slučaju pobjede Tuđmana poslat JNA na Tuđmana ali nije se dogodilo.

  13. #13

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    A kako je onda komunizam u Aziji ( Kina , Sjeverna Koreja , Kambonđa ) , Latino Amerika ( Kuba , Venezuela , Bolivija ) , kako su oni uspjeli obranit komunizam i u 21.veku a samo evropa nije uspjela. Ništa dobrog nama nije donio pad Jugoslavije. Umjesto nacionalizacije i samoupravljanja mi izabrali pljačku i privatizaciju. Otac komunizma Karl Marx je prorokovao krizu komunizmu , ali isto tako ponovan uzlet . Treba to dočekat.
    Teško da bi se sistemi u državama koje si nabrojio mogle nazvati samo komunizmom. Naime, Kina je davno napustila samo Marksov i Lenjinov put i samo svojim reformama (i respektabilnom vojnom silom i nuklearnim arsenalom) uspeva da opstaje pa i da napreduje zahvaljujući i tome što je supersila i što ima pravo veta u Savetu bezbednosti, tako da Amerika prema njoj ima sasvim drugačiji odnos nego što je imala prema nama i sličnim ondašnjim socijalističkim državama. Osim toga, mi smo u Evropi gde je interes Zapada bio sasvim drugačiji...

    Ali, sve je to ipak nevažno. Suštinu svakog društvenpolitičkog sistema čine proizvodni odnosi. Oni su odlučujući za ukupno uređenje jedne države. Primeri Kube, Venecuele i Bolivije ne govore ništa o kvalitetu socijalzma, koji je u ovom trenutku poražen do nogu od žilavijeg, vitalnijeg i prilagodljivijeg kapitalizma...

    Da li će se javiti istorijski odgovor na sadašnji kapitalizam, videćemo. Ja verujem da hoće...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    stranac

  15. #15

    Odgovor: Što mislite tko je kriv za raspad jugoslavije?

    zar je vazzno Tko je kriv .... dok me pitash gde si .....
    zar je vazzno Tko je kriv .... kad se vec sve to desi .....

    by Severina

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Poreklo muslimana iz bivse Jugoslavije
    Autor accim u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 26.10.2010, 23:24
  2. CIA predvidela raspad SFRJ
    Autor Kunic u forumu Istorija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.10.2009, 18:59
  3. Raspad SAD - san ili java?
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Politika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.02.2009, 22:06
  4. Novčanice NB Jugoslavije povučene iz opticaja
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.01.2007, 22:26
  5. Ko je kriv?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.06.2006, 11:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •