Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg deteta
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    09 Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg deteta

    Kako reagirate kada netko kritizira Vaše dijete?

    Koji je komentar? Odgovorite li na njega ili prešutno prijeđete preko izgovorenog?

    Ja se trudim da preduhitrim bilo kakav komentar. Naime, ako primjetim da moja malena je nešto napravila, ako je bila slučajno nepristojna, opomenem ju da se ispriča, da se smiri... Uglavnom, ne želim se dovesti u situaciju da nekome moje dijete smeta. Da nekome smeta što moja cići od veselja, što se slučajno u nekog prolaznika zabubala jer nije gledala kuda hoda.

    Pazim. NIje ništa strašno ali bolje da ju opomenem ja nego da naiđemo na nekog starog norca ili 'kozu' koja nema uopće fitilj.
    Poruku je izmenio little fairy, 28.10.2010 u 12:08
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Mnogo volim svoju decu, zato znam da ih prilicno i disciplinujem.
    Ponekad je to prava roditeljska diktatura na delu, te moja deca su prilicno OK, osim cupanja komsijskog cveca prakticno i ne secam se kada su bila opomenuta od strane.
    Desilo se da sam nekoliko puta dobio kritiku na nacin vaspitanja i nejednom je to bio prigovor neizbalansiranog, pomalo ljubomornog roditelja.
    Uzvratim samo u stilu da svoju decu vaspitavam po najbojoj nameri, a svakako cu ih opomenuti kada urade nesto sto ne treba.
    Inace nikada ih nisam kaznjavao na prvu opomenu, kazne su jedino dobijale za krsenje prethodnih opomena.
    Volimo se, sta cu, slusaju ona mene...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Skoro sam imala spor sa nekim babama u zgradi kojima smeta sto moja 11-godisnja cerka sedi na stepenistu ispred zgrade.A njihovo obrazlozenje je bilo otprilike ,,nije problem kad sedi sama ali sto kod nje dodju jos 10-oro dece,,.
    I sta ce deca da sede na stepenistu jer zaboga polomoce ga a one su to platile kad su kupovale stan
    Doslo je dotle da u cilju vaspitanja moje cerke su preduzele korke, pa su je polivali par puta lavorom punim vode.
    Uvek sam ucila decu da budu pristojna,postena,da se jave komsijama.... i opet nekom smeta i kad sedi na stepenistu

    Ne dajem vise ni 5 para na misljenje drugih sta kazu.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #4

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Ucimo ga na disciplinu, postenje i postovanje prema drugim ljudima, jer zelimo da postane dobar covek.
    Zato i ne smeta mi kad je kritika dobronamerna i kad je o necemu za koje bih i ja reagovala recimo opomenom, kaznom i sl...nesto koje je neprimerno ili mozda opasno.

    Ali ukoliko je nesto iz cista mira, iz inata onda mogu da budem i drska


  5. #5

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Jok
    Sta ima ko da mi moje dete kritikuje
    Pogotovo oni/one koje ni svoje ne znaju da dovedu u red

    More muursh
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Slazem se sa Leptiricem koliko god da su deca lepo vaspitana,dobra,poslusna...uvek se nadje neko ko ima putera na glavi da pametuje...

    Ja znam sta su dobro a sta nisu dobro uradili....ako neko treba da ih kritikuje tu sam ja .
    A ne tamo neki koji ni svoje nisu vaspitavali.
    Doduse takvi uvek su najglasniji.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #7

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Na bilo kakve komentare u vezi ponašanja moje dece ne dajem ni pet para... Na početku su me baš nervirali komentari komšinica i nekih baba, kada su moju decu opisivali kao osetljive, razmažene, bučne ili ne znam ni ja kako... A one, kada su videle da me to prilično ''pomera'' samo su se nastavljale...
    Moji momci su prilično dobri, često takve zlurade komentare daju baš oni koji imaju decu s kojom ne mogu da izađu ni sami na kraj ili oni koji nemaju druga posla. A za njih ni malo ne hajem...
    Poznajem moje momke i verujem u njih, a ako urade nešto loše ili nešto što baš ne smatram da je na mestu, sama ću im prva skrenuti pažnju i porazgovarati sa njima.

  8. #8

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    jednom je poznanica -dusebriznica zapocela pricu oko mog sina
    te trebalo je da prijavim neko dete sto mu je napravilo sljivu na oku,da roditelji njegovi plate stetu,te da sam to olako pustila,te da je moj sin suvise samostalan za svoje godine....sve do recenice da sam mozda i nemarna kao majka
    rekla sam:Slusaj me,dobro.Vaspitavam ga kako mislim da je dobro,ne nikad necu da urgiram za ocenu,ne necu da tuzim to dete ,i ja u svakom trenutku znam gde je moj sin.I ubuduce bih te molila ,da na rodjendanu kod S. ne pokusavas da pravis intrigantna i ogovaracku kucku od mog sina.Odoh sad,zurim.

    ne javlja mi se vise,cak ni na rodjendanima na kojima se srecemo

    ostali?
    saslusam eventualne primedbe na njegovo ponasanje u skoli,kod kuce porazgovaram s njim o tome,i uvek naglasim da mora da snosi posledice ukoliko je ucinio losu stvar
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Kažem...da...da...Najgori su pa čiji su nije ni čudo

  10. #10

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    E to ne dozvoljavam..možda nastavnicima u školi, ako procenim da je kritika dobronamerna i iskrena..ali to su zaista retki trenuci..

    dadoh sve od sebe da za tim nema potrebe..nikom ne smetaju, nikom nisu na teretu, naučeni su da poštuju druge i ne daju na sebe..

    sve ostalo je naša stvar i niko nema pristup..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    znachi, vako! moram negde da se istresem. ne bi da idem do komshinice jer ni noj muchenici nije lako s onim magarcom. shta da joj kazzem?! "jel to mozze malo tishe?", "koj mu je kurac, mila moja?!", "a shto ga ne ulemash od batina?", "ochesh da ga dash meni na par dana da vidish kako vishe neche da urla?"... ima li smisla uopshte da joj stajem na muku....

    mali ima tri-chetri godine i sve te tri-chetri godine urla kao .... kao.... kao.... ...nemam poredjenje .... kao magarac!

    prvo su bile redovne seanse urlanja pred spavanje. neche da spava. i kod njega nema onog perioda jecanja i cviljenja. ne! on je neumoran! u stanju je da urla sat vremena nesmanjenim tempom.

    onda se vechernja seansa proshilila za seansu u pola 11 ujutru kad baka dolazi po njega. ista pricha. dranje iz sveg glasa i iz sve snage. ono dechje histerichno sa povremenim srchanim udarima i to.

    to je trajalo tako do pre mesec dana kad je krenuo u vrtich. sad se seansa u pola jedanest prebacila na pola devet. malopre je imao predstavu: "nemoj mama mooooooolim teeeeeee!!!!! neeeeechuuuuuuu !!!! bichuuu dobaaaarrrrrr!!!! idem spavaaaaaam!!! mamaaaaaamaaaamaaaaa moooolimteeeeeee maaaamaaaaaa!!!!!"... i tako.... uzzas!!!!

    pri tom mamu nijednom nisam chula da je povisila glas. nisaqm chula u tim njegovim scenama da ga je udarila ili bilo shta u tom fazonu. ona je doktor i muzz joj je doktor i sigurno da imaju neku drspok filozofiju vaspitanja dece. ima i drugo dete, cherkicu od godinu dana koja je skroz cool. dete se ne chuje. kad je sretnem napolju mala se smeje guche... normalna.

    koji je njemu qrtz?!
    jel proshli zzivot zavrshio na elektrichnoj stolici pa je umro istraumiran?!
    ima li tome kraja?!
    u kakvog li choveka taj niche?!

    ne znam kakvu mu sve odmazdu nisam jutros smishljala. lezzim gledam u plafon i mislim se -
    odvela bi ga u planinu i urlala njegovim tonom dok mu bubne opne ne popucaju!
    snimala bih ga dok ura pa bi mu onda pushtala te snimke kad spava ili kad se najsladje zaigra ili kad gleda crtache.

    ...kreten!
    & underpaid......

  12. #12

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    maski, u ovom slučaju je to remećenje javnog reda i mira i možda bi bilo dobro da se pita može li to doista malo tiše ali na neki suptilan način.

    Iako mi nisu jasni ti roditelji. Nisu gluhi, pa kako ne znaju da drugima smeta takvo urlanje? Ok, imaju neki svoj način odgoja ali trebaju li drugi patiti zbog toga? Ne!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Ja uglavnom imam suprotan problem sa decom. Obično ih svi hvale, a ja često kudim. Zato što ih poznajem u dušu. Foliranti i prevaranti. Gledam ih samo kako znaju da se lepo ponašaju u društvu, da budu duhoviti (uglavnom kradu moje štosove, koje sam ja, opet, krao, od svog oca i doterivao ih), pa su pažljivi prema komšijama, a o rodbini da ne govorim...

    Međutim, i pored toga moja deca imaju mana. Neke nisu ni male, ni bezopasne. Ali je sigurno da se vanka ponašaju dosta primereno i da uspevaju da izazovu utisak kod (većine) ljudi da su bolji nego što jesu. Ali, ćale zna istinu. Naravno.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Babe uvek imaju po koju dobru, a na zadatu temu može ovo: Ko ima nek ćuti, ko nema nek ne laje...
    Ko od nas nije pomislio kako bi ovako ili onako rešio tuđ problem... Tuđ svakako, a svoj? Svako je dete priča za sebe kao i svaki roditelj. Batinama možeš rešiti stvar kod tuđih potomaka, a pri tom istu recepturu ni u ludilu ne bi primenio kod svojih. Greške tuđe dece su iritantnije od grešaka moje, njihove navike odvratne, vaspitanje pogrešno, oni napušteni i zapušteni itd, itd... Ma sve to ali su majci najdraži. Nikada nisam dozvoljavala da mi bilo ko komentariše klince. Imaš svoje- gledaj njih. Nemaš- gledaj kroz prozor, bavi se vezom ili oslikavaj staklariju. Ne diram te, ne diraj me i divota jedna od međuljudskog odnosa...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #15

    Odgovor: Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg djeteta

    Deca su deo nas. Kad god nam govore nešto ružno o njima, čini nam se da, kao da to što hoće da nam kažu ustvari misle o nama. Često tako i biva, na žalost. Vaspitavanje deteta je najteži zadatak, za koji ne postoji nikakva škola, seminar, kurs.... To je nešto što radimo po ugledu na naše vaspitanje. Svesni smo grešaka koje mi smo činili u detinjstvu, i znamo šta je to što ne želimo da naša dace dožive. Tako ih i vaspitavamo. Ako u našoj kući nije bilo vike i galame, ako se sve mogle reštiti lepim rečima, zašto bih sad mi vikali na svoje dete? Nema potrebe. Slažem se u potpunosti. Svaka porodica je slika za sebe-unikat. Svako slika i vaja onako kako ume. Kritičati, ni u umetnosti nisu omiljeni, zašto bi ih u svom životnom delu neko voleo? Osim toga svako gleda drugačije na život. Neko se raduje malim stvarim, a neko tim istim malim stvarima ne pridaje nikakvu važnost. I, naravno svakom je svoje dete najbolje. Slažem se. Kakav god da je-MOJ JE!
    Postoje momenti kad ne vidimo svoje dete. Kad nam nije na oku. Svojevremeno sam bila zahvalna bakicama koje su sedele ispred zgrade i dangubile, jer su me redovno upozoravale na nestašluke moje dece. Do momenta kad je pretrčavao ulicu iz dosade... bila sam ih zahvalna a njemu dala do znanja da ga uvek neko vidi. Nisam imala problema sa kritikovanjem moje dece. Verovatno sam puno vremena provodila sa njima i objašnjavala im šta je to što je dobro, a šta to što ne valja.
    Možda sam im bila i dosadna, ali sad vidim da je sve to ostalo negde u malom mozgu, da se isplatilo. Samo je trebalo dočekati da odrastu...
    Samo je trebalo provoditi vreme sa njima....
    Samo ih je trebalo slušati...
    Samo ih je trebalo gledati kako rastu, kako se menjaju i uvek im se naći pri ruci.
    Kad ne gledate, kad ne slušate, kad ne upoznate rođeno dete-jednog dana shvatite da slika nije baš onakva kakvu ste želeli, ali... Kakva god da je-MOJA JE I NAJLEPŠA JE !!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Psihologija deteta
    Autor paparazzo u forumu Psihologija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 25.08.2015, 22:09
  2. Bonton - lepo ponašanje
    Autor vrsac14 u forumu Online savetnik
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 16.09.2009, 14:08
  3. Prevencija prestupničkog ponašanja
    Autor Buba Erdeljan u forumu Porodica
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 20.07.2009, 13:05
  4. Kada ste počeli sa dohranjivanjem vašeg deteta?
    Autor Zvonchica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.12.2006, 22:40
  5. Možemo li da biramo pol deteta?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.09.2006, 01:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •