Sudnji dan dolazi za tri godine?!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39
  1. #1

    Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    - Civilizacija Maya svoj su kalendar završili 21.12.2012. godine. Vrijeme su računali po svjetovima. Peti svijet je završio s krajem 1987. godine, a šesti započinje krajem 2012. godinom.

    - Do te kontroverzne godine nisu došle samo Maye, već i brojni poznati vidovnjaci, poput Nostradamusa. On je najavio kako ćemo do te kobne godine doživjeti brojne prirodne katastrofe. Zemlja će po njegovom od početka 2012. podrhtavati tijekom cijele godine, što će na kraju sve završiti s 21.12.2012. godine.

    - Sv. Malahija je imao viziju svih 112 papa, koji će vodit katolički svijet. Trenutni papa Benedikt XVI je 111 papa po redu. Još nam je preostao samo jedan papa koji će voditi katolike do Sudnjeg dana.

    - Postoji mogućnost koju donose znanstvenici, kako će kroz tu godinu zemlja proći kroz polje jakog elektromagnetskog zračenja. Zemlja bi se tad mogla pomjeriti od svoje osi, što će uzrokovati velike klimatske promjene, puput suša, poplava i druge prirodne nepogodnosti.

    - Astrofizičar Stephen Hawking tada najavljuje Treći svjetski rat, zbog svjetske nesigurnosti oko sukoba zbog nuklearnog oružja.

    - 21.12.2012.godine spada pod petak, a u Kur'anu piše kako će se Sudnji dan dogoditi jednog petka.

    - Da će se svijet svakako početi mijenjati, tvrde predviđanja Egipćana, kabalista, Aboridžina, različitih indijanskih plemena i mnogih drugih.

    Izvor: DnevnoHr.com | Sudnji dan dolazi za tri godine?!
    Da li su se sve gore navedene tvrdnje poklopile ili stvarno ima neke istine u svemu ovome?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Pa, jedina tvrdnja koja se tu poklopila sama sa sobom je kalendar Maja, koji zaista predviđa zavšetak petog ciklusa za 21.12.2012., ostalo su rekla-kazala, naročito u vezi Nostradamusa, koji nikad nigde nije naveo datum.

    Druga činjenica jeste da će se na taj datum zaista dogoditi jako retko kosmičko poravnanje, na kom su Maje zasnivale svoj kalendar. E sad, čovečanstvo nije istražilo svemir i događaje u njemu do te mere da zna kakve posledice ostavlja to poravnanje, iz prostog razloga što se ono do sada nikad nije dogodilo.

    Ne opterećujmo se krajem sveta. Živimo do kraja, kad god on došao.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    E, jasu li Maje izračunale taj famozni 12.12.2012. po Julijanskom ili Gregorijanskom kalendaru?




    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    E, jasu li maje izračunale taj famozni 12.12.2012. po Julijanskom ili Gregorijanskom kalendaru?



    Da se razumemo, Maje nisu predvidele kraj sveta za taj dan, već samo završetak jednog (petog) od 5 katuna, perioda u istoriji, koji su izračunali, izgleda, na osnovu kosmičkih događaja koje su uočili.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Uvek me fascinira koliko se ljudi na svim forumima razumeju u najvece tajne raznih civilizacija.
    Ljudi, koje vi knjige citate?


    Ukoliko odlucite da pre sudnjeg dana uzivate u putovanjima i drugim lepotama zivota, spreman sam vam po vrlo povoljnoj ceni otkupim vasa imanja!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Uvek me fascinira koliko se ljudi na svim forumima razumeju u najvece tajne raznih civilizacija.
    Ljudi, koje vi knjige citate?
    Pa, ovde niko nije ni rekao da je poverovao u tu priču o kraju sveta. Ja svakako nisam.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Da se razumemo, Maje nisu predvidele kraj sveta za taj dan, već samo završetak jednog (petog) od 5 katuna, perioda u istoriji, koji su izračunali, izgleda, na osnovu kosmičkih događaja koje su uočili.

    Morf, razumeo sam ja to, nego možda nisam jasno postavio pitanje, pa da ga presložim.

    Da li su kraj tog petog perioda Maje izrazile sa tim 3x12 datumom, pošto je u celoj priči najinteresantniji baš taj podatak (poklapanje tri dvanajstice u jednom danu)?
    / Da nisu i Maje počele da broje godine od Hrista? /
    Ili se to eto slučajno poklopilo, kada ga je neko preračunavao u ovaj naš, zapadnjački kalendar?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Moguće da su se modernjaci zeznuli u proračunima,uopšte nije isključeno... mada sumnjam, ipak je u pitanju samo kalendar, valjda nije komplikovano izvršiti jedan takav proračun.

    Meni je prosto zapanjujuće da su Maje bez današnjih instrumenata i znanja iz astronomije uspele primetiti jedan ciklus koji traje 26000 godina i pretočiti ga u smislen kalendar. Inače, 21.12.2012. vidim samo kao broj koji se, eto, lepo uklopio sa tim poravnanjem, a ovima što predviđaju smak sveta došao kao šlag na tortu.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Sudnji dan moze da dodje jos i nocas,ili za tri godine ili za trista godina,to niko nezna niti moze znati,kako kaze u Svetom Pismu,o tom danu i casu neznaju ni anjdeli na nebesima,samo Onaj koji ce doci! Za tri godine ce se verovatno dogoditi magnetna oluja,koja je uopsteno prirodna astronomska pojava,gde se sunce laicki receno oslobadja viska energije,samo ovaj put moze da bude jaceg intenziteta,ali nikako ne znaci kraj sveta! Kako su i dali su Maje to znale slozeno je pitanje? vec su se pojavili a i pojavice se gomila vidovnjaka koji pricajuju o kraju civilizacije,ali ih ne treba slusati i zanositi se njihovim pricama! Svake prve nedelje Velikog posta proslavlja se u pravoslavnoj crkvi nedelja pravoslavlja gde se izmedju ostalog anatemise jeres,i postoji jedna recenica koja se odnosi bas na ovakve slucajeve: "Onima koji vracarenjem,gatarenjem i carobnjastvom pokusavaju doznati buduce anatema"
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Sudnji dan ce doci kad covek to bude hteo.Sam ce svoju sudbinu i civilizaciju da unisti.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    što ćete obuć' za tu priliku?
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Bogami na moja vrata nije Dobro Doš'o! Nema ni W od Wel'ko M !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Mozel sad da dodje taj " sudnji dan"
    Ne mogu da razmisljamkako ce biti, sta ce biti, aj sad nek se to desi..
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    Mozel sad da dodje taj " sudnji dan"
    Ne mogu da razmisljamkako ce biti, sta ce biti, aj sad nek se to desi..
    Neeeeeeeeee breeeeeeee

    Pusti nas da zivimo jos 3 godine,napravicemo neke podrume pa necemo izumreti
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Taj dan ce svakako doci ali ne za 3 ili 5-6 dina xD
    Gluposti
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Isus ponovo dolazi
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.06.2011, 12:39
  2. Pogodi ko dolazi na večeru
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 15:11
  3. Nacionalni projekat Beba dolazi
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.06.2008, 09:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •