Dovidjenja drugarice
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Dovidjenja drugarice

    Danas sam prekinula jedno staro prijateljstvo, koje se odrzavalo
    izricito zarad stare slave.
    Bez suvisnih reci i mnogo buke.
    Ipak su postojale stvari, zbog kojih nisam mogla preci i ovaj put olako preko svega, sa povezom preko ociju.

    Nisam povredjena, vec razocarana, jer bilo je to jedno od onih prijateljstava "za citav zivot" sa neslavnim krajem koji se kidao vec godinu dana.

    Da li olako prekidate stara prijateljstva ili poput mene zarad stare slave drugarstva, dozvoljavate da vam neko crno,boji u belo?

  2. #2

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    kao i svaki drugi odnos sa ljudima,tako i prijateljstva tesko raskidam...pre bih rekla da pustam da me losi odnosi mrcvare do granice koja je krajnja....nikad nista ne prekidam dok apsolutno nisam sigurna da necu zazaliti.....
    Poruku je izmenio believer, 16.06.2009 u 00:17
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Prag tolerancije mi je visok, trudim se da razumem sve i svakog, pa zato tesko raskidam prijateljstva a i druge prisne odnose....
    Desilo mi se skoro da sa jednom prijateljicom prekinem sve kontakte, pa cak i javljanje na ulici...cesto razmisljam o tome i preispitujem svoju odluku....stvarno bih volela da to nije tako...da lakse prolazim kroz takve situacije...
    Poruku je izmenio starsica, 17.06.2009 u 12:37 Razlog: slovce :)
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  4. #4

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ja nekako nisam baš imao sreće sa drugaricama. Mislim da nemam ni jednu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Nekada.. kad' sam bila mlađa.. kad' sam imala mnogo manje problema.. kad' sam imala vremena i želje i volje da se bakćem sa pretresanjima i rešavanjima njihovih problema ... i kad' sam slušala samo i isključivo "glas Blizanca" ,
    verovala sam da su moja prijateljstva (naročito ženska) ... nešto što će trajati u beskonačnost..
    dok postoji svet.



    Sada.. kada je Škorpija uspela da dođe do reči ... Blizanac mi se nešto ućutao ... i podvio rep .
    Svatio veSELJAČIĆ kol'ka je naivčina bio. Tupson.


    Teško sam se rastajala od tih nek(olik)ih svojih drugarica.
    Ustvari, najteži deo tih rastanaka je bio kada sam morala da izgovorim ĆAO svojim iluŽNima.

    ________________

    Kada na ovu temu razmišljam, uvek se setim anegdote vezane za Vladiku (il' Episkopa) Niškog - Irineja. Pomagao je stalno.. svim popovima, a najviše jednom od njih.
    A onda se taj jedan popčić pokondirio. I radio, radio, radio.. nešto iza njegovih leđa. Nešto zbog čega je popić mogao imati neku malu "korist", a Irinej neku veliku "štetu".
    Kada je sve to izašlo na videlo, pozvao ga je .. i rekao mu ovako:
    - Prijatelj sam ti bio
    i uvek ti pomagao.
    Ne želim i ne mogu da ti ikada učinim zlo.
    A siguran budi - nikada ti neću ni odmoći.
    Ali znaj - OD DANAS, NIKADA TI VIŠE NEĆU POMOĆI !

    To je to.
    Šta ćeš veće "kazne".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ako se prijateljstvo održava samo reda radi, onda to više i nije prijateljstvo. Boli me kada nestane. Vrtim do besvesti uspomene kada je sve ferceralo i bilo onako kako treba da bude... Ali sve jednom prođe, pa i bol, praznina i osećaj gubitka... A kada prođe, kao da i postojalo nije... Izgleda da sve ima svoj rok trajanja...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #7

    14 Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Dugogodišnje prijateljstvo, između kume i mene je puklo, naizgled zbog sitnice.
    Verovatno se nezadovoljstvo mesecima kupilo kod obe.
    Godine, životni putevi, putići, stranputice...
    Bilo je svega...
    Neko, mnogo pametniji od mene kaže: ''Da je vredelo - trajalo bi...''...
    Slažem se...
    Iako, nikada ne palim mostove za sobom.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Do sada mi se nije dogodilo da potpuno prekinem neko prijateljstvo..dešava se da odnosi zahladne, iz ovih ili onih razloga, ali volim da ostanem u kontaktu..i često sam ja prva koja zove, samo da čujem je l sve ok i ne smeta mi to..
    ne smeta mi čak i ako me se neko seti samo kad mu nešto treba, ako mogu, uvek sam rada da pomognem..

    ma mnogo sam fina, sama se sebi divim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #9

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Jednom davno...pre nesto vise od 20 god sam prekinula jedno prijateljstvo sa jednom drugaricom...Bolela me njena ljubomora.....zapravo nisam ni znala da je bila ljubomorna i zbog cegaSmatrala sam da nije bilo razloga za zavist....prijateljstvo prekinuto.....bila sam tuzna i trebalo mi je vremena da prebolim

    Posle toga nikad vise nisam dospela u takvu situaciju....niti u bilo kakvu drugu neprijatnu ....da bi morala da prekinem prijateljstvo...traju li traju....na moje zadovoljstvo
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #10

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ja nekako nisam baš imao sreće sa drugaricama. Mislim da nemam ni jednu.
    Ni ja

    S' obzirom da sam studirala "muski' fakultet...uvek imala vise drugara no drugarica....

    Salu na stranu...prebirem danas po glavi (nekako) i ne pada mi ni jedan drastican "raskid"...jednostavno sa nekima se pogubila u vremenu i prostoru, neki su odrasli i shvatili rolu veoma ozbiljno ....novi potiskuju stare...c' est la vie
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #11

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    ja sam prekinuo jedno prijateljstwo dawne 2004 znaci,ne bih pristao na pomirenje..jednstaawno,takaw sam ,ako se wec to dogodi,ne moze wise bit isto..ako prekinem neko prijateljstwo,to znaci dowidjenja prijatno za ziwota jer to je to,ako te neko iznewjeri jednom,wise ne mozes biti s njim kao sto si bio,opet ce se desit,jer je on/ona takwa osoba zaprawo

  12. #12

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Blago meni ja nemam drugarice...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  13. #13

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Doviđenja sam do sada rekla dva puta, a mislila sam da se to meni ne dešava ... međutim, preko nekih stvari jednostavno ne želim da pređem, imam svoj svet i ne želim ljude koji nisu vredni u njemu...i to je to.
    Sada kad sam to ovako nakuckala, zvučim prilično gadno, prava

  14. #14

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    doviđenja rekoh nekoliko puta
    tek toliko, da se strasti smire, da pauza pokaže ima li čega u periodu između dva viđenja
    jedno je jače nego ikada pre, 5 godina kasnije
    jedno je mlako i mlitavo i suludo..ali visi na tom tankom koncu, ne smeta nikome, ali nikome ni osmeh ne donosi

    zbogom već ne znam da kažem
    teško je posle svega što daš..i svega što si uzeo..puj pike ne važi..gumicu i obriši dane i godine...
    ne ide mi...a možda bi trebalo da mi krene...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  15. #15

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Doviđenja sam do sada rekla dva puta, a mislila sam da se to meni ne dešava ... međutim, preko nekih stvari jednostavno ne želim da pređem, imam svoj svet i ne želim ljude koji nisu vredni u njemu...i to je to.
    Sada kad sam to ovako nakuckala, zvučim prilično gadno, prava

    Upravo se i ja tako sad osecam.
    Krivom, a znam da nisam kriva.
    Znam da sam tolerisala do granica izdrzljivosti, znam da sam prelazila preko velikih stvari, koje ne bih mozda nikom oprostila nikad.
    Ne zelim u svojoj blizini nekog, ko to ne zasluzuje.
    Puno je sansi bilo sa moje strane.
    Puno puta sam zatvarajuci oci prelazila, preko svega zarad godina,zarad detinjstva, zarad onog sto smo nekad bile.
    A bile smo, kao sestre i vise od toga.
    Zove, citav dan, znam da se necu javiti ni sad ni nikad vise.
    Juce sam se oprostila od svega sto nas je vezivalo i za mene povratka nema.
    Lagala bih kad bi rekla da ne osecam gorcinu, razocarenje i bes.
    Lagala bih i kad bih rekla da je lako.
    Nije.
    I nece biti, svaki put kad pogledam u stare albume, gde nema nijedna slika bez nje.Svaki put kad sednem u nas kafic,za sto u uglu.
    Svaki put kad cujem ime njeno.
    Ali oprostiti necu.
    Za mene je ovo dovidjenja i prijatno, forever.

    I mozete misliti da sam vestica ili nalik njoj.
    Takva sam, kakva sam.
    Drugacije ne znam i necu.
    Ovaj zivot je i suvise kratak da bih ga trosila na ljude koji nisu vredni toga.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Njegove drugarice
    Autor blueella u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:49
  2. Drugarice, prokletnice....
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.01.2010, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •