Pripremanje hrane
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Pripremanje hrane

    Znate što mene uvijek zanima i što uvijek gledam kada je na televiziji neki kulinarski show?

    Zanima me da li će kuhar, prilikom kuhanja, oblizati kuhaču, žlicu, vilicu koju će potom vratiti natrag u jelo i promiješati. Da li će rukama ići po čelu i zatim sa istima primiti meso.

    Gnušam se kada to vidim. Trebam li ja nečije sline jesti?

    Radite li i Vi tako? Pazite li na 'higijrnu' prilikom spravljanja ručka? Pri tome mislim na to da nemate prstenje, da vam je kosa svezana, da su vam ruke u svakom momentu čiste..

    Evo, ja pazim na sve osim na ovaj dio sa prstenom. Njega, moram da priznam, ne skidam. Ali sve ostalo je kod mene na nivou.

    Ne radim ono što ne bih voljela znati ili vidjeti da drugi rade dok kuhaju meni.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Pripremanje hrane

    ako krenem da pricham bojim se da niko od vas vishe nikada neche jesti u restoranu. kao shto ni ja ne jedem.
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Zar i ti, sine Brute!?
    Dovoljno si rekla.
    Nemoj detalje.
    __________________

    Ja lično burmu nikada ne skidam, tako da je ona prisutna i prilikom kulinarija.
    Ali pranje ruku je nešto čime sam opčinjen. Ne podnosim prljave ruke bez obzira da li je hrana u pitanju ili ne, ručice moraju biti čiste.
    Maramče il' kulinarsku kapu ne nosim. Naprosto nema potrebe.
    A probanje?
    Pa trudim se da poštujem recepturu, tako da za probom i nema potrebe. A ako baš moram, liznem fil prstićem.
    Poruku je izmenio AdrijanKronauer, 15.10.2009 u 10:16 Razlog: Zaboravih da se izjasnim.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #4

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Mogu samo da garantujem da su mi ruke uuuuuvijek čiste i da ne pljujem u hranu i tako to. Ali da liznem kašiku, kuhaču i to....e to radim. Ali ne liznem puno, onako ovlaš. Kako bih inače znala da je ukusno?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #5

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Mogu samo da garantujem da su mi ruke uuuuuvijek čiste i da ne pljujem u hranu i tako to. Ali da liznem kašiku, kuhaču i to....e to radim. Ali ne liznem puno, onako ovlaš. Kako bih inače znala da je ukusno?
    Ali vratiš li tako polizanu kuhaču natrag u lonac sa hranom ili ju ispereš?

    To je, bar meni, bitno.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ali vratiš li tako polizanu kuhaču natrag u lonac sa hranom ili ju ispereš?

    To je, bar meni, bitno.
    Uvijek je držim mimo šerpe i sperem je stalno. Ne podnosim recimo da mi je nešto na rukama pa ih stalno perem, naročito ako pohujem nešto ili radim sa brašnom. Isto tako i sa kuhačom. Perem Vilo perem.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #7

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Kosa skupljena to da ...pogotovo ako kuvam za vise ljudi ...ruke ciste ...a kako i da ne budu kad non stop nesto moras oprati dok spremas .....kasikom ili varljacom probam ali je ne polizem celu .....posto kuvam za one koje volim (moju porodicu) stvarno se trudim da sve bude na svom mestu ....ali ne treba preterivati ....najvise me nervira kad vidim zene da puse i spremaju rucak u isto vreme......

  8. #8

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ali vratiš li tako polizanu kuhaču natrag u lonac sa hranom ili ju ispereš?

    To je, bar meni, bitno.
    predlazem da jedes iskljucivo ono sto sama sebi spremis...to se odnosi i na suhomesnate proizvode,sireve i ostalo....inace,ti nema spavanja ako pocnes da mislis...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Zato nekada ja ne volim gledati pripremanje hrane.

    Ali zar nije logično da se to ne radi?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Pripremanje hrane

    ako krenem da pricham bojim se da niko od vas vishe nikada neche jesti u restoranu. kao shto ni ja ne jedem.
    Ovo sam cula i od meni bliske osobe koja radi u kuhinji jednog restorana. Poceli kod nas sad da uvode neki zakon za standard, pa sad ko zeli da ima restoran morace da ispuni mnoge prilicno stroge uslove (ukoliko se bude postovao taj zakon)
    Ali ne opterecujem se time kako su spremili hranu, kad idem u restoran. Vec jednostavno kazem -sve se to termicki obradi i moze da se jede...

    Sto se tice mog spremanja hrane - jako mi je bitno i uvek pazim da su mi ruke oprane, kosa zavezana, prstenje ne nosim sem burmu ponekad i vadim je jedino kad mesim testo. Ako treba da probam jelo koje spremam (za ukus, dal treba da se doda so ili neki drugi zacin) uvek uzmem drugu kasiku, probam, pa operem je.

    I jos ne volim da mi se nakupe sudovi, pa kako pripremam jelo od jedne do druge faze tako operem ono sto sam upotrebila...i tako redom... a to koliko je nerviralo moju mamu, nesto neverovatno....
    Ustvari i sad kad dodje kod mene kaze da preterujem


  11. #11

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Zato nekada ja ne volim gledati pripremanje hrane.

    Ali zar nije logično da se to ne radi?
    pa,sad....
    kuvanje je vise umetnost a manje farmacija.....sto nekako ukljucuje i improvizaciju...a improvizacija......
    ne opterecujem se time.....ali uopste.......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #12

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Nasledila sam neki stari plavi debeli kuvar izdat sezdesetih.. Pola recepata pocinje sa "Uzeti chistu sherpu.." Pre njega sam kuvala u prljavim..

    Pazim na dlake, pazim da operem ruke izmedju brisanja trulex krpama i diranja hrane rukama, ne probam ono sto spremam, ne zbog higijene vec zato sto mi to ne prija, oslanjam se na iskustvo na slanoci i slatkoci..

    Kad jedem sto su drugi pripremili ne razmisljam o tim stvarima, osim ako ne vidim neke ekstremnije detalje..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #13

    Odgovor: Pripremanje hrane

    - ulje u fritezi menja se u najboljem sluchaju jednom nedeljno. predlazzem da nikad ne jedete nishta shto je spremano u fritezi.
    - ne mali broj puta se i riba przzi u istoj fritezi sa svim ostalim.
    - u balkan expresu se kuvar sapleo i prosuo isprzzen pomfrit koji je uredno pokupio s poda vratio u korpu (za fritezu) i proprzzio ponovo. na moj zabezeknut pogled rekao je:"termichki obradjeno na visokoj temperaturi. nema prljavshtine."
    - istim nozzem na istoj dasci se seche i voche i povrche a vrlo chesto i meso.. (gost je pre par dana vratio vochnu salatu jer mu se jabuka osecha na luk)
    - kuvari su bez problema u komori prstima probavali kremove i filove.... (bilo mi zzao shto nije legalno posedovati plamenobacach...)
    - shefa kuhinje nashla u komori kako prstima brlja po casini shunki i mljacka
    - svima smetaju kape. i meni smeta. ja nosim maramu preko chvrsto stegnute kose. al i da ne nosim moja je dlaka debela crna i jaaaako dugachka (ne mozz da se ne vidi )
    - ruke se peru nonstop jer smeta kad nisu chiste
    - ne pljuje se u hranu
    - niko se ne znoji tako da kaplje u hranu
    - skoro niko ne nosi rukavice. ja sam zahtevala da radim obavezno u rukavicama kad obradjujem piletinu jer sam videla gljivichna oboljenja pod noktima jedne kuvarice ....
    - ako se meso uslinavi ili pochne da smrdi - ispere se. baca se samo ako je bash bash zeleno. chak i u tim sluchajevima nachichete kuvara koji tvrdi da to mozze u chorbu. na godou je bilo normalno da shef kuhinje napravi telechu chorbu od uzzeglog svinjskog filea
    - u dju-dju restoranu su pacovi progrizli crevo od plina i svako veche vecherali alge za sushi i pirinach.


    ... da nastavim? ....
    & underpaid......

  14. #14

    Odgovor: Pripremanje hrane

    u principu,nije mi gadno ono jednim nozem na jednoj dasci sve redom seci...samo ne vidim razlog tome.....te velike kuhinje u restoranima bar imaju daske i nozeve....
    ostalo nabrojano uopste mi nije iznenadjenje....
    nikad nisam imala iluziju da se ulje menja dnevno.....kao sto rekoh,ako covek pocne da misli o tim stvarima osusice se ko grana....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #15

    Odgovor: Pripremanje hrane

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ... da nastavim? ....
    Misliš li da je potrebno?

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. A-Z hrane
    Autor lind cokolada u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 428
    Poslednja poruka: 13.03.2019, 23:13
  2. Praktični saveti kod pripremanja hrane
    Autor Lady S u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 10:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •