Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    14 Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu

    Ovo nije tema samo za one koji imaju djecu i kojima se sprema taj korak upoznavanja sa sinovljevom djevojkom ili kćerkinim dečkom.

    Tu se traži viđenje i stajalište roditelja ali i strahovanje klinaca da li će njihov izbor partnera biti opće prihvaćen.

    Ako je netko od Vas to prošao, zanima me kako je izgledao taj prvi susret. Kakvi ste bili u ulozi 'ispitivača'?

    Također me zanimaju oni koji su to tek nedavno prošli, koji su po prvi puta u kuću doveli nekog. Kako su oni vidjeli situaciju? Kako se obitelj ponašala?

    Ima tu za pisati, ne budite škrti u opisivanju

    Moja malena je još premala za to ali već sada se moj suprug i ja znamo šaliti kako neće smjeti imati dečka prije 18 godine Tata, tata... On je rigorozan Po meni će moja moći dovesti kada poželi. Bolje da znam sa kime je nego da skriva, ne?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu

    Pa mi bas nismo toliko rigorozni (moj suprug i ja)....vise volimo da decka dovede kuci ...da ga upoznamo....naravno da bi smo voleli odmah sve da ga ispitamo ali se suzdrzavamo....imamo veliko poverenje u svoje dete....trudimo se da sa tim deckom uspostavimo prijateljski odnos....jer isti takav imamo i sa nasom cerom....nema tabu tema...nema prepadanja decka...a gde cete...a kad cete....a dokle cete....sekiramo se i razmisljamo .....ali ipak verujemo u sud naseg deteta......mozda nismo u pravu...ali takvi smo.....

  3. #3

    Odgovor: Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu

    Spavao sam i ja kod njenih, i to ne pred vratima...
    Moci ce i nasa deca da dovedu decka/curu, kada budu zazelele...
    Mislim da je pitanje pocetka trenutka vise pitanje seksualnog obrazovanja, nego odredjivanja tacnog vremena kada neko moze da se dovede...
    Poruku je izmenio biterlemon, 19.10.2009 u 19:45
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu

    Desilo mi se pre mislim 3 godine,kad sam zavrsio kod jedne pravo da vam kazem i nesecam se kako verovatno zuraja neka pa se popilo itd.Prespavao sam kod te devojke i ustajem i ajde da krenem kuci spazi me njena majka.Dobro jutro kazem odgovori ona dobro jutro.Ja malo prespavao kod vase cerke popio pa da ne idem kolima inace mi smo drugari.
    Ona kao dobro nije problem itd.
    Dodje ta devojka i kao ovo je moj drug koji je prespavao kod mene taman se sve poklopilo sto sam majci njenoj ispricao.
    Izadjem ja pozdravim se kad me njen otac iz garaze zove decko dodji ti ovamo nesto da te pitam.A ja odsekao sam se neznam sta ce sad vidim strvinu od ljudine,on meni ti si sinoc prespavao kod moje cerke u sobi?
    Ja rekao da mi smo prijatelji i ponovio pricu kao njenoj majci.Kad on mene pogleda dobro cek,cek ti si mi poznat jeli tvoj cale taj i taj a deda taj i taj?
    Reko jeste oni su.
    Kad se on obradovao pa sto ne kazes da si iz te familije ajde na cast,mislim se nanjusio covek kapital,pare i ja kao ne ne mogu zurim idem pravu u firmu cale ce me ubiti ako ne dodjem.Luoam samo da se izvucem,dobro navati kad mozes on meni kaze.I tako je proslo to za mene zaista malo i neugodno ali sad kad gledam i smesno i lepa uspomena na to vece.
    A sto se tice kako moji roditelji reaguju na devojku ili kad sam je doveo prvi put pre par godina pa nista prihvate je kao cerku.Dobro roditelji se moji i njeni tada i znali onako na vidjenje a sad su ne razdvojni prijatelji.I ne daj boze da se ja i moja ljubav razidjemo pa to ce biti kolaps ja mislim da bi me moji ubili tad.Tako da sta da kazem oni mene vec u napred ozenili ali dobro devojka je zlata vredna i ko zna dan je sve blizi.

  5. #5

    Odgovor: Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu

    Istina, nije bitan početak dovođenja nekog doma. Zanimalo me je najviše prolazi li pridošlica sito i rešeto. Ima li porodica neka nerealna očekivanja.

    Moja obitelj je dosta liberalna i moje sestre i ja smo imale svu slobodu koju, dakako, nismo zloupotrebljavale.

    Tako je sa dovođenjem dečkiju počela moja starija seka. Nažalost, mlađa seka u zadnje vrijeme nije imala sreće sa dečkima i zadnja četiri su bila katastrofa. Zbog toga se u njoj usadio neki bojazan novog upoznavanja dečkiju sa obitelji. Naime, jedan je bio 'manijak', drugi neradnik, treći krpelj i neradnik dok četvrti... Bio je super dok nije 'nestao' - prestao je javljati potpuno. Nakon svega toga + slušanja maminih 'zajedljivih komentara', mlađa seka ovog novog dečka ne želi dovesti za Badnjak doma. Ja joj ne zamjeram iako mi je žao jer dečko je doista super.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu

    Znam samo da cale nece prezaliti sto nisam ja jednim svojim bivsim, vec me je video u vencanici
    Moji su kulijana kompletna, nemaju problem sa tim. Generalno i zato sto se sa tipovima uglavnom ne vucem po kucama, ni on kod mene, ni ja kod njega nesto preterano cesto, mene to smara. Veruju mi i pretpostavljaju da moj izbor nije pogresan, cim je moj. To je ono sto strasno volim kod njih, pored toga sto me ne opterecuju glupostima a samim tim i sto njih dvoje ne opterecuju. Znaju da nisam dete, da imam odlicnu zrelu svest o bolestima, da sam.. pa eto, samo da sam sazrela i da je doslo do toga da ne preispituju moje postupke, jer im nisam ni davala razloga.
    I nema tu ne znam kakvog upoznavanja.. tipovi koji su mi dolazili kuci su vec osobe koje oni znaju. Drugo je sto sad dolaze iz drugog razloga
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #7

    Odgovor: Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu

    Moji roditelji su bili ok po tom pitanju. Nisu previše dramili, ispitivali, tražili porodična stabla i slično... Verovali su u mene i moj izbor, a i poznavali su mog muža od ranije kao prijatelja, tako da je sve prošlo bezbolno...

    Ali moj sadašnji muž Tu je bilo svega... Kada se zaratilo i kada nije mogao ići kući, on je jedno veče došao kod mene u podstanarski stan da se javi svojima, ako su slučajno telefonske veze proradile. Nazvao on svoju kuću i njegova majka zabrinuto ga pita kako je, ima li hrane, jel' ovde mirno i odakle zove. I on lepo kaže majci kako zove od njene buduće snajke ( ) i kako se snalazi za jelo i odeću i sve ostalo...
    Njegova majka je kroz par dana došla sa nekom humanitarnom organizacijom u NS (kako je prošla kroz koridor ne znamo do danas) da me vidi...ko sam, kako izgledam, da oceni, proceni, Bog dragi zna zašto... Kada smo je ispraćali natrag, ona me je zagrlila i samo se zahvalila jer je videla da je sve ok i da nemam tri noge i od toga dve leve

    Kroz par godina, kada se sve smirilo, otišla sam prvi put kod njegovih na Uskrs i još telefonski me je njegova majka upozorila na ''opasnog teču'' koji voli da je o svemu obavešten! Koji je to bio doživljaj! Sedim ja na fotelji ''Sedi snajka, da se bolje upoznamo!'' reče teča ozbiljno i krene sa ispitivanjem: odakle sam, ko su mi mama i tata, šta rade, kakvo mi je to prezime ( nešto mu je čudno...), šta sam ja od škole završila, imam li braće...i svašta još nešto...
    Na kraju je došla tetka, značajno ga pogledala i reče:
    -Sveto! Dođi da nam pomogneš u kuhinji!


    Posle toga ''pomaganja'' u kuhinji, teča je bio dobar kao lebac

Slične teme

  1. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  2. Mama
    Autor DrinChe u forumu Porodica
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:38
  3. Tata
    Autor cvishna u forumu Porodica
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 03.02.2015, 19:18
  4. Tata u borbi protiv bele kuge
    Autor Goga u forumu Porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 00:01
  5. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •