Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Iako još uvek nisam pročitao pomenutu knjigu (nikako da dođem na red u gradskoj biblioteci ), niti pogledao istoimeni film (kada je u pitanju repertoar gradskog bioskopa, obavešten sam ko Voja Koštunjavi ), ovih dana sam sa Neta pokupio par e-knjižica u kojima se zagovornici Hrišćanstva grčevito upiru da pobiju neke od teza za koje je sam autor, Dan Brown, u jednom intervjuu ustvrdio kako su "sve istorijske činjenice, umetnička dela, antička dokumenta i tajni rituali, koji su opisani u romanu, apsolutno tačni - uključujući i tajne kodove otkrivene u nekim od najčuvenijih Leonardovih slika".

    Stoga bih veoma voleo da saznam šta mnogopoštovani članovi ovog foruma misle o čitavoj ovoj teoriji zavere, a naročito o sledećim pitanjima:
    - Da li je tačno da su, po izričitoj naredbi Cara Konstantina, takozvana gnostička jevanđelja (odnosno, dokumenta iz Nag Hamadija), namerno izopštena iz Novog Zaveta, sa ciljem da se sakrije pravo poreklo Isusa Hrista kao običnog smrtnika?
    - Da li je tačno (ili je barem blisko pameti?) da je Leonardo, kao član tajnog reda Sionskih Priora (ili kako bi se već prevelo "Priory of Sion"), na svojoj čuvenoj slici "Poslednja večera", sa Hristove desne strane naslikao Mariju Magdalenu, Hristovu tajnu suprugu i majku njegovog deteta, koja je, u stvari, vekovima traženi Sveti Gral (na slikama koje sam pronašao na Internetu i za koje se tvrdi da su verne reprodukcije ovog čuvenog dela, očigledno je da se radi o ženi, a ne o jednom od apostola, mislim da je Jovan u pitanju, a upadljivo je i nepostojanje vrča iz kojeg je Hrist pio vina i za koji se do sada smatralo da predstavlja Sveti Gral)?
    - Da li je bliska razumu autorova tvrdnja da je katolička organizacija Opus Dei stvorena sa isključivim ciljem da se spreči razotkrivanje ove milenijumske zavere crkve?
    - I na kraju, da li je moguće da se čitavo Hrišćanstvo temelji na lažima i skupu dokumenata iz više različitih paganskih religija, ili je pak čitava ova globalna histerija za razotkrivanjem Da Vinčijevog koda posledica vešto smišljene i komercijalno uspešne podvale raznoraznih antihrista?

    Što se mene lično tiče, ja duboko verujem u postojanje Svevišnjeg, ali sa potpuno drugačijom formom i funkcijom od onih koje opisuje bilo koja od važećih svetskih religija. Shodno tome, smatram veoma verovatnim postojanje zavera ovakvog tipa, smišljenih i strogo čuvanih od strane vođa rimokatoličke crkve. Jedva čekam da pročitam knjigu i pogledam film, jer kao i još neki članovi ovog foruma, gajim urođenu (ni od koga nasleđenu) ljubav prema mističnom i ezoteričnom, a naročito prema razotkrivanju zavera

    P.S. Ukoliko redovne posetioce foruma "Religija" vređa čak i samo pominjanje ove, po njima jeretičke knjige, molim moderatora da temu prebaci u forum "Filozofija", or whatever!
    Poruku je izmenio gogothegreat, 27.07.2006 u 23:42
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 17:30
  2. Knjiga koja vam je "promenila život"
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 15:49
  3. Vaša rečenica koja je ušla u "istoriju"
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 29.05.2011, 21:20
  4. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 09:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •