SP2010 Južna Afrika
Strana 1 od 20 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 294
  1. #1

    SP2010 Južna Afrika

    19. oktobar 2009. | 14:22 | Izvor: B92
    Portugal - BiH, Rusija - Slovenija

    Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće sa Portugalom u baražu za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi sledeće godine.

    Voljom žreba ekipa Ćire Blaževića gostovaće u Lisabonu u subotu, 14. novembra, a revanš će se igrati u Zenici četiri dana kasnije. Protivnik Slovenije biće Rusija, prvi meč igra se na ruskom tlu, Francuska će u prvoj utakmici gostovati Irskoj u Dablinu, dok će daleko najravnopravniji biti dvomeč Grčke i Ukrajine, najpre u Atini.

    Odlukom da se pre žreba odrede nosioci FIFA je obezbedila da u baražu ne bude direktnih duela ekipa iz vrha evropskog fudbala.

    Tako će najravnopravniji biti grčko-ukrajinski duel, u kojem se sreću ekipe sa pozicija 16 i 22 na listi koju prave Coca-Cola i FIFA.

    Devetoplasirani Francuzi igraće sa Republikom Irskom (34), za jednu poziciju slabiji Portugalci, koji su u finišu prestigli Švedsku i Mađarsku i dočepali se mesta zu baražu, sastaju se sa hitom kvalifikacija, selekcijom Bosne i Hercegovine (42). Rusija trenutno zauzima 12. poziciju i igraće sa Slovenijom, 49. na svetu.

    Žreb su obavili generalni sekretar FIFA Žerom Falke i reprezentativac Južne Afrike Stiven Pinar, član engleskog Evertona.

    Prisustvovala su mu četiri selektora – Karloš Keiroš (Portugal), Matjaž Kek (Slovenija), Aleksej Mihajliščenko (Ukrajina) i Miroslav Blažević (BiH) – kao i tehnički direktor FS Francuske Žerar Ulije, svojevremeno neuspešni selektor Francuske (nije se plasirao na SP 1994), a kasnije menadžer Liverpula.

    Evropu će na Svetskom prvenstvu u zemlji Rta dobre nade predstavljati 13 selekcija. Već je poznato da na jug Afrike putuju Srbija, Danska, Holandija, Španija, Nemačka, Engleska, Italija, Švajcarska i debitant Slovačka.

    Šampionat sveta igraće se na deset stadiona u devet gradova Južne Afrike od 11. juna do 11. jula 2010. godine.
    Poruku je izmenio Morpheus, 20.10.2009 u 01:56
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    me ne znam koji su kriterijumi za ravnopravne i neravnopravne ,al' ce bratja bosanci mozda sa malo muke eliminisati portugal. to je neravnopravni duel.
    worst day of fishing is better than excellent day at work
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    Voleo bih da se to dogodi, ali mislim da su šanse izuzetno male. Po meni, možda veće šanse imaju Slovenci protiv Rusa... videćemo, lopta je okrugla, ništa nije unapred izgubljeno.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    Volio bi da BIH uspije izbacit Portugal , no objektivno neče biti lako. Portugal je na SP u Njemačkoj igro polufinale . Gubio samo u polufinalu od Francunske i u utakmici za broncu protiv domačina Njemačke. No isto tako Portugal u ovim kvalifikacijama nije briljirao . Ima dosta remija , a i samo prosječna Danska je bila u grupi ispred Portugala , pa ako je Danska mogla tuširat Portugal što ne bi mogli i Ćirini sinovi Džeko,Misimović, Ibiševič , Ibričič.... Ni nesumljam da če stari lisac Miroslav Ćiro Blažević maksimalno našpanat BIH reprezentativce protiv Portugala. Dodatnu priliku za BIH vidim u činjenjici da vjerojatno prvu utakmicu za Portugal neče igrat trenutno nakon Messija najbolji nogometaš Cristiano Ronaldo , pa se nadam da bi Ćirina BIH mogla do remija u Portugalu , pa doma u Zenici na ispunjenom stadionu doč do pobjede i ukupnog prolaza dalje. Što se tiče Slovenije nema šanse da prođu Hidinkovu Rusiju. Hidinkova Rusija u ovim kvalifikacijama je gubila samo od močne Njemačke i remi sa Azerbajdžanom , ali taj remi neka vas ne zavarava. Rusija je utakmicu prije izgubila od Njemačke i nije više imala matematičke šanse biti prva u grupi , a odavno je osigurala drugo mjesto u grupi u odnosu na treču Finsku. Hidinkova Rusija na EP u Austriji i Švicarskoj gubila samo od močne Španjolske i igrala polufinale EP . Tako da Slovenija nema nikakve šanse proč Hidinkovu Rusiju. Što se tiče para Grčka - Ukrajina , nadam se pobjedi Grčke , a Francunska je izraziti favorit protiv Irske , no Trapatonijeva Irska je uz BIH največi hit ovih kvalifikacija i zna bit jako neugodna 2:2 sa Italijom , no ipak mislim da če Francunska proč dalje.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    Iskreno rečeno...bolje Portugal od Francuske... još ako C. Ronaldo ne bude igrao kao što je najavljeno...mislim da će BiH imati veeeeelike šanse. I još jedna extra stvar je što se prva utakmica igra u Portugalu. Voljela bih da se ponovi Belgija, pa da ih namlatimo i tamo i u Zenici.



    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    Voleo bih da BIH prodje na svetsko prvenstvo i mislim da ima velike sanse.
    Prvo sto Portugal nije ekipa tipa Nemacke, Francuske, Italije...
    Pod tim mislim da su slicni nama po mentalitetu a to im nije veliki plus.
    Drugo je sto se revans igra u BIH i to jos u Zenici.
    A treci je Ciro Blazevic.
    Dobar trener i plus ima srece....t.j. neka ga zvezda prati svud.
    Ja mislim da ce i u Juznu Afriku.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    Portugal - BIH 1:0. Jako varljiv rezultat. Gledao sam utakmicu BIH je mogla do pogotka , ali Ibričič je pogodio gredu i stativu, Ibiševič isto promašio zicera , a da o priliki BIH iz 88 minute i ne govori, nevjerojatno da se to promaši. Tragičar utakmice je Senijad Ibričič jer je zaspo u svom petercu kod gola Portugala i promašio zicer za izjednačenje pogodio gredu. Rezultat 1:0 za Portugal je jako varljiv. Naime kao i daje šanse BIH za ukupnu pobedu , ali je i velika zamka. BIH nažalost nije postigla gol u gostima i jedan je primila i sad u Zenici treba minimalnu pobedu 2:0 ili 1:0 u 90 minuta pa u produžetke i eventualne jedanaesterce do ukupne pobede. Bit če jako teško jer Portugal je uvek sposoban zabit gol na bilo kojem gostujučem terenu pa tako i u Zenici , a ako BIH primi gol u Zenici bojim se da bi to bio kraj snova za učešče BIH na Svjetskom Prvenstvu u Africi , jer ako BIH primi 1 gol u Zenici tada bi BIH trebala pobedu 3:1 , a to ipak nije realno. Da bi se prošlo dalje Portugal BIH će morat iskoristit i najmanju priliku koja se ukaže i nesmije primit gol. Vjeujem da će stadio Čelika bit ispunjen do posljednjeg mesta, da će se skandirat i pjevat od 1minute do 90 pa što da Bog. Ni nesumljam da će stari lisac Miroslav Ćiro Blaževič izvuč maksimum što se može i učinit sve da se pobedi jaki Portugal ili bar remizira , treba učinit sve da se prođe jaki Portugal. Veliki hendikep za BIH će biti današnji žuti kartoni tj. isključujuči kartoni za uzvrat u Zenici za Rahimoviča,Muslimoviča i Sahiloviča. Nadam se da je to bar prilika da zaigra odlični Pjanič igrač močnog Lyona. Nerazumijem zašto Pjanič ne dobiva priliku , a ono što sam vidio od Pjaniča u 2 utakmice Lyona- Liverpool Pjanič je igro odlično. Nije zabio , ali je asistiro za jedan gol Lyona. Ostali rezultati su očekivani. Doduše ja sam očekivao veču pobedu Francuza nad Ircima, a Slovenija se vratila u igru za prolaz nad Rusima pogotkom u 88 minuti , ali i dalje mislim da Rusi i Hidink ništa neče prepustit slučaju i da Rusija može zabit gol,dva i u Ljubljani. Razočarala me Grčka nado sam se njihovoj pobedi nad Ukrajinom , ali i dalje vjerujem da Grci u Kijevu mogu dalje pogotovo jer im je za prolaz dalje dosta bilo kakva pobeda i remi sa golovima.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    Морам да признам да моје навијање за Португал можда није до краја искрено, али је зато моје навијање против репрезентације босанских муслимана више него искрено
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    15. novembar 2009. | 00:42 | Izvor: B92
    Baraž: sve otvoreno pred revanše

    U subotu su odigrani prvi mečevi baraža za plasman na SP u Južnoj Africi. Pobedili su Francuska, Rusija i Portugal, dok su Grčka i Ukrajina igrali nerešeno.


    Najbolji posao napravila je Francuska koja je pobedila u gostima Irsku 1:0. Rusija je bila znatno bolja od Slovenije ali je pred revanš stekla samo gol prednosti, 2:1. Minimalnu pobedu na svom terenu ostvario je Portugal protiv BiH, uz dosta sreće zahvaljujući prečkama i stativama gostiju. Golova nije bilo samo u Atini gde su igrali Grčka i Ukrajina.

    Revanš mečevi igraju se u sredu, 18. novembra, a pobednici ovih dvomeča zauzeće poslednja četiri mesta za predstavnike Evrope na jugu ‘crnog’ kontinenta.

    Rezultati baraža:
    Rusija – Slovenija 2:1 (1:0)

    Biljaletdinov 40, 52 – Pečnik 88
    Republika Irska – Francuska 0:1 (0:0)
    Anelka 73
    Portugal – Bosna i Hercegovina 1:0 (1:0)
    Bruno Alveš 31
    Grčka – Ukrajina 0:0
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    1
    Portugal – Bosna i Hercegovina 1:0 (1:0)
    Zaboravio gosn Ćiro da kaže da lopta treba UĆI u okvir gola.

    Ala su mi život skratili..i ispsovala sam se za naredna 2 svjetska prvenstva.

    Samo da uzvratna prođe uz više sreće. Al' da su nas nešto nadigrali, i nisu!
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    18. novembar 2009. | 22:45 | Izvor: B92
    Portugal prošao u Južnu Afriku

    Reprezentacija Portugala pobedila je Bosnu i Hercegovinu minimalnim rezultatom i u Zenici, i ukupnim rezultatom 2:0 palsirala se na Svetsko prvenstvo.


    Strelac jedinog gola na veoma neizvesnom meču na 'Bilinom polju' bio je Raul Mireleš u 56. minutu utakmice. BiH je tokom celog meča konstantno napadala, a Portugal je iskoristio jedno od nekoliko šansi i jednu od grešaka odbrane BiH. Domaći tim meč je završio sa deset igrača zbog isključenja Salihovića.

    Prvu veliku priliku BiH je imala u 17. minutu kada je Pepe dobro intervenisao ispred Džeka koji je čekao loptu posle centaršuta Bajramovića. Desetak minuta kasnije sjajno su kombinovali Duda, Liedson, Nani i Tijago koji je petom proigrao Simaa, ali je sjajno odbranio Hasagić.

    Posle pet minuta igre u drugom poluvremenu zapretio je Nani. Krilni napadač Mančester junajteda je šutirao sa svega pet metara iskosa sa desne strane, ali je ponovo odbranio Hasagić.

    Šest minuta kasnije Portugal ipak dolazi do gola kojim je obezbedio plasman na Svetsko prvenstvo. Nani je ukrao loptu na ivici kaznenog prostora defanzivcu BiH, odmah proigrao Mireleša koji je bio sam desno od njega, a ovaj je rutinski savladao do tog trenutka neprelaznog Hasagića.

    Posle toga kreće totalna ofanziva tima Miroslava Blaževića, ali je to stvorilo mnogo prostora napadu Portugala koji je već u 58. minutu Mireleš ponovo probao posle asistencije Nanija, ali je bio bezuspešan. U 72. Minutu strelac jedinog gola je ponovo bio blizu gola, ali je lopta posle njegovog šuta završila pored stative.

    Nekoliko minuta kasnije Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, ali je Eduardo sjajno odbranio. Dva minuta posle toga Salihović je posle jednog starta dobio drugi žuti karton pa je morao da napusti meč, a nezadovoljni navijači Bosne i Hercegovine tada su počeli da ubacuju predmete u teren. Jedan od njih pogodio je linijskog sudiju pa je meč prekinut na nekoliko minuta.

    Po nastavku utakmice najbolji strelac BiH u kvalifikacijama, Edin Džeko je imao poslednju veliku priliku da donese bar izjednačenje svom timu. Napadač Volfzburga je sjajno smirio loptu u šesnaestercu kada je prevario i Karvalja, ali je njegov volej završio pored gola.

    Portugalu će na SP u Južnoj Africi peti pu učestvovati na smotri najboljih svetskih selekcija. U prethodna četiri učešća (1966, 1986, 2002, 2006) Portugal je najbolji rezultat ostvario na šampionatu u Engleskoj 1966. kada je završio na trećem mestu.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    18. novembar 2009. | 20:55 | Izvor: B92
    Grčka preko Ukrajine na SP

    Reprezentacija Grčke plasirala se na Svetsko prvenstvo 2010. godine jer je u revanš meču baraža pobedila u Donjecku Ukrajinu 1:0.


    Jedini gol na 'Donbas areni' postigao je Dimitris Salpigidis u 31. minutu na asistenciju Georgiosa Samarasa. U prvom meču u Atini nije bilo golova. Grci, evropski prvaci iz 2004. godine, učestvovali su na svetskim prvenstvima samo jednom, 1994. godine u SAD-u kada su takmičenje završili u prvoj rundi sa sva tri porza i gol razlikom 0:10.

    Kao i u prvom meču u Atini, ni u Donjecku nije viđen veliki broj gol šansi.

    Prvu priliku propustili su domaći fudbaleri u osmom minutu. Posle dobrog šuta Alijeva, Torvas je odbio loptu desno, a najbliži lopti bio je Ševčenko koji je promašio sa nekoliko metara.

    Deset minuta kasnije Ukrajinci su pokušali iz prekida, a i ovaj put bezuspešan je bio Ševčenko čiji je udarac sa dvadesetak metara zaustavio Torvas.

    Samo minut kasnije dobru priliku za Grčku propustio je Haristeas čiji je udarac zaustavio Pjatov, a odbijenu loptu je pored gola poslao Salpigidis.

    Međutim, u 31. minutu napadač Panatinaikosa nije pogrešio. Sjajan pas Georgiosa Samarasa sa sredine igrališta po zemlji iza leđa ukrajinske odbrane Salpigidis je sjajno iskoristio plasiravši loptu pored Pjatova za prvi gol posle 120 minuta tvrde igre između ova dva tima.

    Do kraja meč Ukrajinci su konstantno napadali pokušavavši da izjednače, ali su do 90. Minuta stvorili samo tri ozbiljnije prilike. U 39. minutu lopta nije stigla do Švečenka u kaznenom prostoru, jer je posle odlične kombinacije Jermolenka i Milevskog, Moras dobro reagovao i izbacio.

    Dva minuta pre poluvremena Alijev je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a na šest metara od gola, iz čiste poziciji promašili su je Kačaridi i Ševčenko.

    Najbolju priliku u drugom delu Ukrajina je imala u 56. minutu kada je ponovo dobro reagovao Torvas posle slobodnog udarca Alijeva i naleta Milevskog.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika - baraž

    18. novembar 2009. | 22:43 | Izvor: B92
    Slovenija pobedila Ruse 1:0 za SP

    Fudbaleri Slovenije plasirali su se na Svetsko prvenstvo, pošto su pobedili Rusiju sa 1:0 u revanšu baraža.


    Rusi su u Moskvi dobili 2:1, pa su Slovenci prošli zbog većeg broja golova u gostima. Gol odluke u Mariboru postigao je Zlatko Dedić u 44. minutu posle centaršuta Valtera Birse. Rusija je meč završila sa devetoricom igrača – u 65. minutu rezervista Keržakov je isključen jer je šutnuo golmana Handanovića, a drugi žuti karton dobio je Žirkov u 92. minutu.

    Slovenci su krenuli vrlo ofanzivno, a Rusi su igrali podređenu ulogu u većem delu prvog poluvremena jer su pretili isključivo kontrama, a i tada ne naročito delotvorno.

    Već u četvrtom minutu Novaković je šutirao pravo u golmana Akinfejeva, a pet minuta kasnije Ignaščević je posle centaršuta sa leve strane kolenom pogodio stativu sopstvenog gola i umalo doveo domaće u vođstvo.

    Slovenija je propustila nekoliko polušansi, a Rusi nisu uspevali po bokovima da probiju odbrana rivala. U 44. minutu ’dežela’ dolazi do, ispostaviće se, ključnog gola – Valter Birsa je centrirao sa desne strane, a napadač Bohuma Zlatko Dedić je vrhom kopačke poslao loptu u donji levi ugao gola nepomičnog Akinfejeva.

    U 20-ak minuta drugog poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena, ali ponovo se činilo da Slovenci tečnije kombinuju, dok Rusi nikako nisu uspevali da povežu vezni red i sredinu.

    U 65. minutu dogodio se možda i prelomni momenat – posle centaršuta sa leve strane golman Handanović je uhvatio loptu, a Aleksandar Keržakov ga je šutnuo kada je već bilo jasno da lopta pripada Handanoviću. Umalo je došlo do tuče, Keržakov je dobio crveni, a Handanović je završio sa žutim kartonom.

    Juri Žirkov, fudbaler Čelsija, promašio je najbolju priliku za izjednačenje u 85. minutu, kada je posle duplog pasa sa Pogrebnjakom izbio sam pred Handanovića, ali je čuvar mreže domaćih bio dobro postavljen i odbranio udarac Žirkova iskosa sa leve strane.

    Samo minut kasnije mogla je Slovenija i do 2:0, ali je Dedić bio sebičan u kontri i sam neuspešno završio akciju iako je imao boljih rešenja.

    Žirkov je dobio drugi žuti karton posle koškanja sa rezervnim igračima u 92. minutu, ali ekipa selektora Gusa Hidinka nije uspela da izjednači, pa su se Slovenci drugi put u istoriji, posle 2002. godine, plasirali na Svetsko prvenstvo.
    Poruku je izmenio Morpheus, 19.11.2009 u 00:19
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika

    18. novembar 2009. | 23:42 | Izvor: B92
    SP: Samo Slovenija iznenadila
    Posle mečeva odigranih u sredu poznato je još pet učesnika Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, a to su Portugal, Slovenija, Francuska, Grčka i Alžir.


    Portugalci su, baš kao i u Lisabonu, pobedili Bosnu i Hercegovinu sa 1:0, a Grčka je istim rezultatom pobedila Ukrajinu u gostima, posle 0:0 u Atini. Slovenija je sa 1:0 pobedila Rusiju i na ’gol u gostima’ prošla na SP, dok je Francuska posle produžetka eliminisala Irsku (1:1, posle pobede 1:0). U afričkom delu, Alžir je u ’majstorici’ savladao Egipat sa 1:0.

    Alžir – Egipat 1:0 (1:0)
    Jahija 40
    Ukrajina – Grčka 0:1 (0:1) prvi meč 0:0
    Salpigidis 31
    BiH – Portugal 0:1 (0:0) prvi meč 0:1
    Mireleš 56
    Slovenija – Rusija 1:0 (1:0) prvi meč 1:2
    Dedić 44
    Francuska – Republika Irska 1:1 ( 0:1) prvi meč 1:0
    Galas 103 - Kin 32

    Žreb za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi održaće se četvrtog decembra u Kejptaunu.

    Čime ova tema i zvanično postaje tema posvećena Svetskom prvenstvu u fudbalu u Južnoafričkoj republici 2010. godine.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: SP2010 Južna Afrika

    Razlika izmedju fudbala i nogometa ?
    Pa... nogomet ne ide na SP
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

Strana 1 od 20 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...
    Autor vladapera u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 22.03.2011, 21:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •