Cinema club - Strana 18
Strana 18 od 31 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 457

Tema: Cinema club

  1. #256

    Odgovor: Cinema club

    En som deg (2012) - IMDb

    Film niočemu i svačemu.
    Slojevit a i pitak.
    Volim svedenost skandinavske kinematiografije.
    Preporuka.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #257

    Odgovor: Cinema club

    Detachment



    Govori o tome gde smo stigli i kakve smo zavezane seronje postali ne boreći se protiv egocentričnosti, sujete, kukavičluka...

    Sjajan. 9/10
    Poruku je izmenio Lilith_021, 09.04.2013 u 23:29
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #258

    Odgovor: Cinema club

    Universalove (200 - IMDb



    Nekoliko priča o ljubavi u nekoliko gradova; Bruklin, Beograd, Marsej, Luksembur, Tokio, Rio de Žaneiro. Razlike i podudarnosti u emocijama. Kulturološke razlike. Globalna priča o ljubavi. U priči o Beogradu pojavljuje se Anica Dobra.


    Petica
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #259

    Odgovor: Cinema club

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Martha Marcy May Marlene




    Pomalo usporen
    Pomalo?

    Ne znam, meni ovaj film šampion u nedogađanju ničega bar za ovu godinu ali videćemo ima još vremena. Psihičke traume su veoma jake, očigledan je strah, užasnuta je maksimalno... A zašto? Ne zna se. Ipak nije negledljiv, ima dobrih momenata ali malo su predaleko otišli sa tom slow motion atmosferom u filmovima.

    Gledala sam još i Cloud Atlas



    Film koji govori o tome kako svaki naš dobar i svaki naš loš postupak gradi našu budućnost i budućnost naših potomaka. O tome kako neke naše muke ili dobrobit nismo sami zaradili, mislim gledano s te generacijske tačke. Ovi što volu sci-fi će biti oduševljeni verujem. Meni onako, pola nisam razumela. 6/10
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #260

    Odgovor: Cinema club

    Delicacy (La délicatesse) 2011



    Ljubav, sreća, tragedija, gubitak....a mora se dalje...novi početak?!?!...ukratko...
    Odličan film...realan, nenametljiv, bez suvišnih scena, reči...u par navrata čak mami osmeh na licu (ne kez, već onako...blagi smešak...).
    P(r)ovlači se i pitanje predrasude...na koju nisam ni ja imuna...i ne, nije me "izlečio"...samo sam je uočila, dovoljno, za početak

    p.s. rekoh li ja da volim francusku kinematografiju...ma...obožavam...
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #261

    Odgovor: Cinema club

    Festen aka The Celebration


    Flight


    Potpuno drugačiji pristup filmu, mislim jednog u odnosu na drugi. Prvi ostavlja malo gorčiji ukus u ustima, Denzel pokidao u ulozi alkosa. Preporuka, obojici osmice.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #262

    Odgovor: Cinema club

    Twice Born (Venuto al mondo) 2012



    Predobar...šta god da reKnem, pokvariću svoj, sopstveni, utisak...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #263

    Odgovor: Cinema club

    The Hunt (Lov) 2012



    AuPiĆkumaterinu
    Ne pamtim kada me je ijedan film ovoliko razbesneo...osećaj nemoći je definitivno najgori osećaj na svetu...
    Da...slatko, milo, naivno, nevino dete..pa ko mu ne bi poverovao...
    A laž je kao lavina...širi se za čas i ruši...
    I da, ljudi su definitivno svugde isti...pa bili u kulturiška Skandinaviji ili na brdovitom, primitivnom Balkanu...samo što ti ovde otvoreno jebu mater...a onamo perfidno i inkognito...
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #264

    Odgovor: Cinema club

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    The Hunt (Lov) 2012
    gledala, odličan
    zapravo, gledala sve filmove ovog glumca, prirastao mi za srce još kad je igrao Stravinskog

    moja preporuka je Liberal Arts(2012)
    Liberal Arts (2012) - IMDb
    skoro ne odgledah nešto normalnije i lepše
    cenim da sam prililčno izopačena kad me fasciniraju normalni filmovi
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #265

    Odgovor: Cinema club

    Fish Tank


    Malo je bolesnjikav, al' u tome i jest' poenta.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #266

    Odgovor: Cinema club




    Dobar domaći film. Jedna majka koja je ubila supruga zlostavljača i alkoholičara, jedna ćerka željna svega, jedan tkz. Kralj, bivši bokser koji je u ljubavnoj vezi bio prvo sa majkom, zatim sa ćerkom. Još jedna majka sa sinom, oboje narkomani, majka prostitutka, sin diler, ali čistog srca oboje. Jedan čovek koji voli prvu majku još iz mladosti i pristaje da je oženi kad izađe iz zatvora.
    Uvođenje hora jako mi se dopalo. Za one koji poznaju Šekspira shvatiće, zašto hor, zašto Kralj, zašto takav kraj /nenamerna rima.
    Rasplet kakav ne očekujete. Težak film.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  12. #267

    Odgovor: Cinema club

    Gledao već drugi put Arn, vitez templar. Sada sa korektnim prevodom.



    ...kao klinac preživiš jer si zavetovan Bogu. Vratiš se porodici sa skoro 20 g. u šugava vremena ratova.
    Zaljubiš se u već obećanu drugom, kratka romansa i kazna za oboje po 20 g (njoj samostan, njemu odežda templara u Svetoj zemlji). Prežive oboje, da bi kratko bili zajedno i opet rat.
    Ljubav ne pobeđuje, ali je nepobediva!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #268

    Odgovor: Cinema club

    Odgledah danas 2 komaTa

    In the House (U kući) 2012




    Počinje onako sasvim normalno, školarac upada u kuću svog drugara da bi imao inspiraciju za pisanje zadatka...i posle sve to ode malo predaleko. Možda omalo uvrnut ali svakako sa jakom metaforom...

    Posle sam izguglala reditela i vidim da je snimio i film 5 x 2 koji sam pre izvesno vreme odgledala na TV...



    Odličan, odličan film sa skroz neobičnom koncepcijom "unatraške"...počinje od razvoda...završava kako su se upoznali...

    I malopre odgledah...

    Inhuman Resources (Redd Inc.) 2012



    Au, sunaC ti poljubim...nemam pojma šta mi bi
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #269

    Odgovor: Cinema club

    @leptirić
    Gledala sam oba. Dans La Maison je odličan, dobrano bolestan, ali odličan
    5X2 takođe, mada mi je prvi bolji.
    Good old Ozon
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #270

    Odgovor: Cinema club

    To the Wonder (2012)

    Evo jednog zanimljivog za one koji vole malo neobičnije filmove.
    Ovaj gotovo da nema dijaloga, sav je u monolozima i nedorečenostima.
    Mana mu je što je mnogo emotivan, ako se to može podvesti pod manu. Lično ne volim emotivno teške priče, ali film je veoma dobar. I priča dobra, ali ja sam eto, duševna žena pa me sve pogađa.
    Šalu na stranu, dobar je film iako igra Ben Aflek (to je jedina mana) mada ima svoje zašto je i on tu, kamera je odlična a kadrova za fotografisanje kol'ko duša ište.
    Pogledajte, ako se smorite dajte mi crveni reput

    To the Wonder (2012) - IMDb

    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 18 od 31 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cinema City 2009 Novi Sad
    Autor Cecara u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 23:43
  2. Club Contrast
    Autor zmax u forumu Novi Sad
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.05.2008, 12:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •