Cinema club - Strana 22
Strana 22 od 31 PrvaPrva ... 122021222324 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 316 do 330 od ukupno 457

Tema: Cinema club

  1. #316

    Odgovor: Cinema club

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Kraj mi je malo nejasan. Ne znam da li se oporavio ili ne.
    Fizički. Psihički je otpevao.
    Ja mislim da je kraj pre "istinskog" kraja (ako misliš na poslednju scenu...u Pragu).
    Da je on završio tamo gde jeste...i da je ta scena samo fleš ptošlosti (pretpostavljam pre nego je izgubio svaku nadu...iako mislim da je bio svestan da je već izgubio)
    Ono, pišem najšturije što mogu ako bi još neko hteo da pogleda
    Odgledala . Čista petica sa + i za izbor i za film!
    Nema tu ničeg nejasnog. Doživeo je slom živaca, otišao na lečenje, podigao se, malo popravljen i otputovao u Prag nadajući se još uvek. Mislim da će je očekivati do kraja svog života. Fizički oporavljen, psihički uništen, ali sa divnim sećanjima, što zaključujemo gledajući njegov odnos prema celokupnoj priči. Otišao je do policije, setio se, osetio i vratio se kući. To je taj trenutak vredan celokupnog njegovog gubitka. On je to rešio sa samim sobom. Fascinantna priča! Zaista savršeni kadrovi i komunikacija. Meni su čudne bile samo dve stvari; kako on nije shvatio da je u pitanju prevara. Što govori da je bio jako usamljen čovek. Prva je da je dotična već uveliko imala informacije o njemu, druga kako mu nije bilo čudno to što je ona, koja ima vid agrofobije, odjednom iskoračila u otvoren svet. Da se ne lažemo, ljubav to ne može da uradi. Bolest je bolest. Recimo, nije mi bilo čudno kako mu se polako sistem funkcionisanja promenio. Čak je odbacio kravatu i navukao rolku, postao socijalniji i otvoreniji. E, ljubav to čini. Ono prvo ne. Kako bilo, dugo nisam odgledala bolji film koji mi je zaokupio pažnju. Hvala.
    ...A tek onaj osećaj užitka dok sedi i posmatra svoje slike...Eh..
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  2. #317

    Odgovor: Cinema club

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Odgledala . Čista petica sa + i za izbor i za film!
    Nema tu ničeg nejasnog. Doživeo je slom živaca, otišao na lečenje, podigao se, malo popravljen i otputovao u Prag nadajući se još uvek. Mislim da će je očekivati do kraja svog života. Fizički oporavljen, psihički uništen, ali sa divnim sećanjima, što zaključujemo gledajući njegov odnos prema celokupnoj priči. Otišao je do policije, setio se, osetio i vratio se kući. To je taj trenutak vredan celokupnog njegovog gubitka. On je to rešio sa samim sobom. Fascinantna priča! Zaista savršeni kadrovi i komunikacija. Meni su čudne bile samo dve stvari; kako on nije shvatio da je u pitanju prevara. Što govori da je bio jako usamljen čovek. Prva je da je dotična već uveliko imala informacije o njemu, druga kako mu nije bilo čudno to što je ona, koja ima vid agrofobije, odjednom iskoračila u otvoren svet. Da se ne lažemo, ljubav to ne može da uradi. Bolest je bolest. Recimo, nije mi bilo čudno kako mu se polako sistem funkcionisanja promenio. Čak je odbacio kravatu i navukao rolku, postao socijalniji i otvoreniji. E, ljubav to čini. Ono prvo ne. Kako bilo, dugo nisam odgledala bolji film koji mi je zaokupio pažnju. Hvala.
    ...A tek onaj osećaj užitka dok sedi i posmatra svoje slike...Eh..
    Dobrodošla u klub
    dopada mi se tvoja interpretacija. Ona naravno nije imala agorafobiju, ali kažu da kod slučaja paničnih strahova usled jakih emocionalnih uzbuđenja osoba može da "iskorači" iz svog stanja jer ne razmišlja o strahu. Mislim da je to ponekad moguće. Sve je u glavi, a glava nam je nepoznanica.
    Mislim da on nije ni želeo da razmišlja da li je u pitanju prevara, sve i da jeste, bilo mu je nebitno jer je uživao u trenutku. Meni je klinac odmah bio sumnjiv, on je čak bio i upozoren od njegove devojke ali njemu se ni tad nije upalila lampica. Čovek asketa, nenavikao na bliskost doživljava katarzu u novootkrivenom osećaju. Cenim i da ga je bolelo uvce za slike jer je sve njih zamenio samo jednom, živom.
    Filmčina.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #318

    Odgovor: Cinema club

    Odgledah sada još jednom kraj.
    Ipak...po meni on se nije oporavio i nije izašao iz bolnice...
    Pravi kraj filma je kada mu je u posetu došao onaj njegov saradnik/pomoćnik sa pismima...gledao ga je a nije ga video, slušao a nije čuo...i tu dolaze njegova sećanja tj. sve ono što se odvijalo između...
    Ja ga tako doživeh...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #319

    Odgovor: Cinema club

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da on nije ni želeo da razmišlja da li je u pitanju prevara, sve i da jeste, bilo mu je nebitno jer je uživao u trenutku. Meni je klinac odmah bio sumnjiv, on je čak bio i upozoren od njegove devojke ali njemu se ni tad nije upalila lampica. Čovek asketa, nenavikao na bliskost doživljava katarzu u novootkrivenom osećaju. Cenim i da ga je bolelo uvce za slike jer je sve njih zamenio samo jednom, živom.
    Filmčina.

    Hvala. Iskreno i ne mislim da je izgubio mnogo. Dobro, ne računajući godinama skupljane slike. Svi ti rituali su samo rituali, njegov beg iz spoljašnjeg sveta. Svi ih imamo, zar ne? Što se njene navodne bolesti tiče, to i rekoh, kako mu nije bilo čudno. Ipak, on je zadržao rukavice, ali ih je skidao u izuzetnim prilikama. Lično ne verujem u iznenadna ozdravljenja, u kolektivnom smislu imenovane bolesti. Više mi to zavisi od karaktera. Verujem i da bi on možda na neko vreme odložio rituale, ali bi se isto tako vratili tokom vremena. Čudna je i ona scena kad devojka onog mladića dolazi kod njega. Kako nije ukapirao. Svideo mi se i uvod. Sto, on sav savršeno odeven, tanjiri, čaše, sve po redu i u redu, savršeno stoje. On jede, ne obazire se, ćuti, završava i sedi miran. To je kontemplacija! To je to! Ali fotelja i ona soba! To me je izulo!!! Film je stvarno filmčina!!!
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #320

    Odgovor: Cinema club

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Odgledah sada još jednom kraj.
    Ipak...po meni on se nije oporavio i nije izašao iz bolnice...
    Pravi kraj filma je kada mu je u posetu došao onaj njegov saradnik/pomoćnik sa pismima...gledao ga je a nije ga video, slušao a nije čuo...i tu dolaze njegova sećanja tj. sve ono što se odvijalo između...
    Ja ga tako doživeh...
    Tako je i sa nama. Verujemo u ono što želimo da se dogodi. Ko će ga znati. Ovako ili onako, taj čovek koji je on bio je nestao.
    Ako je to kraj, onda će biti da je on u svojoj glavi nastavio priču? Ne verujem.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  6. #321

    Odgovor: Cinema club

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Odgledah sada još jednom kraj.
    Ipak...po meni on se nije oporavio i nije izašao iz bolnice...
    Pravi kraj filma je kada mu je u posetu došao onaj njegov saradnik/pomoćnik sa pismima...gledao ga je a nije ga video, slušao a nije čuo...i tu dolaze njegova sećanja tj. sve ono što se odvijalo između...
    Ja ga tako doživeh...
    Tako je i sa nama. Verujemo u ono što želimo da se dogodi. Ko će ga znati. Ovako ili onako, taj čovek koji je on bio je nestao.
    Ako je to kraj, onda će biti da je on u svojoj glavi nastavio priču? Ne verujem.
    Ne, ne mislim da je on u svojoj glavi nastavio ikakvu priču....moguće da je vrteo neke kadrove, ponajviše njihove intimne trenutke...
    Mnogo neverovatnije (i prozaičnije) bi mi bilo da je on nakon svega toga preživeo sve ono što je prikazano u ostatku filma...ajde Prag još i nekako (da bi je na neki način približio sebi...ili sebe njoj) ali sve ostalo...hm...
    Zato i smatram da je ono u bolnici kraj...a pošto je film sav protkan umetnošću (bukvalno svaki kadar) da je reditelj i kraj odradio na taj način...

    Da mu slike nisu više bile bitne pokazuje i ona scena njegove poslednje aukcije kada je "dozvolio" da sliku ženskog portreta kupi neko drugi (a Bili je bio prisutan).
    Zato i ne mislim da se zbog krađe našao u onakvom stanju...već prevare, duhovne...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #322

    Odgovor: Cinema club

    bogami ,mene bi ona prazna soba dotukla
    kad prodje prvi talas osecanja izneverenosti i prevare,boleli bi me oni prazni zidovi do kraja zivota
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #323

    Odgovor: Cinema club

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    bogami ,mene bi ona prazna soba dotukla
    kad prodje prvi talas osecanja izneverenosti i prevare,boleli bi me oni prazni zidovi do kraja zivota
    Zato postoji Jamajka i Kuba. A tek Madagaskar.
    Šalim se malo, ja ne smem ni da pomislim šta bi sa mnom bilo da sam ja u njegovoj koži. Daleko ga bilo.

    @Leptirić- odgledaću kraj natenane pa ću sumirati ponovo. U nekoj sam gužvi, ali me film naterao da odložim farbe i četke.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  9. #324

    Odgovor: Cinema club

    Odgledah večeras...

    The Body (El cuerpo) 2012



    Pročitala mnoštvo pozitivnih komentara...film je wow, vrh, odličan...neočekivan je kraj...
    I ae da pogledam...
    Jeste kraj neočekivan...ali po meni i nedorađen...sa puno šupljina...
    Nije mi se dojmio...
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #325

    Odgovor: Cinema club

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Odgledah večeras...

    The Body (El cuerpo) 2012
    Jeste kraj neočekivan...ali po meni i nedorađen...sa puno šupljina...
    Nije mi se dojmio...
    Jel' ovo špijunski film? Vredi li da se odgleda? Ne volim špijunske filmove, imaj u vidu
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #326

    Odgovor: Cinema club

    Jok, nema veze sa špijunima
    Klasična priča...ću da ti se osvetim kad tad...
    Ideja i nije loša...ali ima puno propusta...
    iskreno, nije vredno pažnje...ali ako pogledaš doDŽi da prodiskutujemo
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #327

    Odgovor: Cinema club

    upravo se spremam da pogledam

    Ime: pistolj.jpg Pregleda: 25 Veličina: 27.8 KB


    A Gun in Each Hand (Pištolj u svakoj ruci) 2012 - Film sa prevodom (besplatno)

    obozavam i argentinski film i Rikarda Darina i spremna sam da gledam sta god,pa taman i spasavali svet u poslednjem trenutku,kao svi americki heroji
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #328

    Odgovor: Cinema club

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    upravo se spremam da pogledam

    Ime: pistolj.jpg Pregleda: 25 Veličina: 27.8 KB


    A Gun in Each Hand (Pištolj u svakoj ruci) 2012 - Film sa prevodom (besplatno)

    obozavam i argentinski film i Rikarda Darina i spremna sam da gledam sta god,pa taman i spasavali svet u poslednjem trenutku,kao svi americki heroji
    I? Kakav je?
    Juče sam baš naletela na njega na imdb i bi mi zanimljivo što nemaju imena već samo po slovce
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #329

    Odgovor: Cinema club

    nemam pojma...losiji od ostalih filmova Rikarda Darina....zapravo,on je ovde u jednoj maloj,epizodi....i uopste,citav film su male epizode....prvi i drugi susret su mi obecavali....ocekivala sam okupljanje ///medjutim......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #330

    Odgovor: Cinema club

    Odgledah ga
    Meni se film svideo...imala danas neki vakuum vremenski i pustila sam ga čisto da vidim o čemu se radi...onda me prekinuo telefon...kad odoše 45 minuta da nisam ni osetila...
    Volim filmove sa ovakvom atmosferom...gde se gubi granica glume i realnog života.
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 22 od 31 PrvaPrva ... 122021222324 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cinema City 2009 Novi Sad
    Autor Cecara u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 23:43
  2. Club Contrast
    Autor zmax u forumu Novi Sad
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.05.2008, 12:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •