Cinema club - Strana 6
Strana 6 od 31 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 457

Tema: Cinema club

  1. #76

    Odgovor: Cinema club

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    dobar je

    the hurt locker

    odlichno snimljen. scena snajperske borbe u pustinji (na 1:03:40) je skoro poetichna. jes da me malo nervira shto je to klasichno americhko ejakuliranje nad army forces al kapiram ih. da svrbija ima taki fire power i ja bi ejakulirala.

    pametniji je od avatara al mislim da nema shaMse u nadmetanju za oskara. avatar je lepshi.

    precious je izuzetan !

    ima tu nit boje purpura ali bi bilo neposhteno i netachno rechi da je kopija. poklapa se u tome da nepismena debeljuca pronalazi svog pigmaliona u prelepoj "svetskoj" dami koja voli da peva... i to.... zlostavljanje, silovanje, nezashtichenost i sfe....

    ali ima par izuzetnih glumachkih ostvarenja u filmu. i precious i njena majka su odlichne!
    fotografija u par scena je izuzetna !

    vishe mi se dopao nego hurt locker.
    i razmishljala sam svo vreme da li je to shto kao zzensko mogu vishe da connect sa tom temom, i mislim da to nije jedini razlog. precious je za ne propustiti i biche greota ako ne uzme oskara za zzensku ulogu.

    an education

    injaaaaaoooooo

    pa to je filmich za medalju
    evropski film i amarichki film - nebo i zemlja! kakav senzibilitet, osjechaj za feeling....mmmmm milinica....

    najavna shpica je slatkish
    jedino ne volim kad se ne obracha pazznja na detalje: pada kisha kao iz kabla a po odsajima se vidi da je sunchan dan. ona izlazi iz kola a samo su prozori mokri od kishe ... i te fore....

    a serious man


    boooooriiiiiing

    mcm, ima neke fazone, nije kao da ga je pravio neko ko nema iskustva u snimanju filmova, nije losha pricha.. kao, duhovita je.... ma, mcm, BS.

    the inglorious basterds

    odlichan! stvaaaarno o d l i ch a n!

    tarantino je naspram one dvojice impotentnih mlakonja kao borbeni bik u pamploni. punokrvan snazzan, inteligentan, britak, precizan ma savrsheno!

    da nije avatar u konkurenciji, quentin bi sigurno mako oskara.
    eto pogresne procene
    ipak je to njihovo amer.ejakuliranje - na kraju nagradjeno
    razocaran sam...
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  2. #77

    Odgovor: Cinema club

    Blind Side - posle duuuuuugo dugo vremena pravo dobar film!
    A i Sandra je odigrala samo tako..
    Nije svako ko luta izgubljen..

  3. #78

    Odgovor: Cinema club

    crazy heart - za nijansu dosadniji od serious man-a. jeff bridges dobar ali uloga nije neshto za shta se on morao pomuchiti. jednako teshko mu je da igra mizernog alkosa koji ne vadi pljugu iz usta koliko i kluniju da glumi ispeglanog sharmantnog business man-a...

    od svih filmova na ovogodishnjem oscar-u najbolja glumachka ostvarenja dao je precious, ali je film "kao da gledash kako dzukca prebijaju do smrti sedamdeset minuta" shto no veli philip de franco .....



    e, al ima lepe fotke pejzazza i neba..... i super je kadar kad su na pecanju....mcm, ovaj crazy heart....
    + ima i pouku : never trust an alcoholic with your child!
    Poruku je izmenio maski, 09.03.2010 u 14:28
    & underpaid......

  4. #79

    Odgovor: Cinema club

    CASE 39 (2009)



    2/10

    Ispunio je moja ocekivanja a ocekivanja su bila da nece biti nista posebno i da ce dosta liciti na filmove kao sto su: Ring, Grunde, Drag Me To Hell... itd.

    Jedan od losijih filmova koje sam skoro pogledao i mogu ga preporuciti samo onima koji obozavaju horor te moraju svaki horor film koji izadje pogledati kao i onima koji nekim filmom samo zele ubiti vreme a tu spadam pa sam ga zato i pogledao veceras.
    Kratak komentar o glumcima je sledeci pocevsi od glavne zvezde filma Ren e Zellweger koja i nije imala neku zahtevnu ulogu pa bas i nema sta da se komentarise ajd moze se reci dobro je odglumila ali uloga nije bila zahtevna kao sto vec rekoh dok mi je devojcica amo na momente bila dobra a uglavnom losa bas kao i sve ostalo na momente bude zabavno ali uglavnom lose.

    JUSTICE LEAGUE (2010)



    Pogledao pre dva/tri dana i kao i svi dosadasnji, DC Comics animirani filmovi, mi se dopao i da budem iskren bas sam uzivao kao da imam 10-ak godina

  5. #80

    Odgovor: Cinema club

    Shutter Island, 2010


    Režiser: Martin Scorsese

    Glumci: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow, Michelle Williams...

    Kratki sadržaj: Detektiv (Leonardo DiCaprio) dolazi na otok Shutter gdje provodi istragu zbog nestanka jedne pacijentice. Riječ je o psihijatrijskoj ustanovi u kojoj se nalaze najokorjeli, psihički poremećeni, kriminalci.


    Moja kritika:
    Ovo je film koji se mora pažljivo pratiti jer sve do zadnje scene čovjek nije siguran u ono što vidi. Što je stvarnost a što java? Mogu da priznam, zanimljiva mračna, psihološka drama/misterija/triler.

    Ocjena: 9/10

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #81

    Odgovor: Cinema club

    Old dogs, 2009



    Davno nisam pogledala dobru komediju, onako, da kažeš, da baš ima scena za smejanje a eto, ova je jedna od njih. Mnogo je dobar, i ja ga preporučujem
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #82

    Odgovor: Cinema club

    The Descent: Part 2 (2009)



    Drugi deo "The Descent" koji iako nesto losiji od prvog je ipak veoma napet i dovoljno jezivo strasan da ga vredi pogledati jer sam ja prilicno uvivao gledajuci ga... i par puta se cimnuo moram priznati.
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 30.03.2010 u 10:57

  8. #83

    Odgovor: Cinema club

    An Education (2009)



    Pogledao juce.

    Mogu reci veoma ugodan film, rec je o drami, koji onako lezerno i fino prica jednu pricu pretpostavicete o obrazovanju kao sto i sam naslov kaze.

    Lone Scherfig odlicna rezija uz malu primedbu sto je kraj filma tako ubrzan i nekako se nije posvetilo dovoljno paznje tom segmentu gde je po mom misljenju film trebao trajati nekih 15 min duze kako bi sto bolje prosli kroz Jennyno mucenje da se vrati tamo gde je stala ali razumem reziserku koja je smatrala da je glavno prikazaono i da ne mora sada previse zamarati gledaoca time sto ce kraj rastegnuti i oduziti jer je poenta jasna pa kad malo razmislim kraj i nije tako brz i kratak vec je bas onako kako treba da bude.
    Carey Mulligan koja tumaci lik Jenny je bila odlicna u toj ulozi i jedan od razloga zasto sam prilicno uzivao u filmu je upravo ona i njena odlicna gluma, ma potpuno je usla u lik te mlade devojke i to fantasticno prenela na ekran/gledaoca.
    Lik Jack koga glumi Alfred Molina-e mi se iskreno sve do kraja filma bas i nije svideo jer sam svo vreme nekako zeleo ono sto sam mislion puta vide da bude strog otac koji ce sve te izlaske i ostalo braniti i protiviti se ali da ne duzim previse on je jednostavno pogresio i zeleo sve najbolje svojoj cerki pa sam tek na kraju prihvatio njegovu ulogu takvu kakva je i dobra je a jedan od razloga je upravo taj zbog koga mi se sve do kraja nije svidela jer nije bilo po sablonu vec drugacije na neki nacin spontanije a sta reci o Molini osim da je on tu ulogu odlicno odglumio od prvog do zadnjeg minuta jer je sjajan glumac.

    Sve u svemu jedan jako dobar i za mlade devojke veoma poucan film koji jasno ukazuje na onu jednu i veliku gresku koju mlada devojka moze da uradi i tako napravi veliku gresku zbog koje ce se kasnije kajati.
    Nije da ranije nije bilo filmova slicne tematike ali ovaj je zaista dobro obradio tu tematiku te ga s toga i preporucujem.


    Cargo (2009)



    Pogledao pre par dana.

    Svajcrski sf film koji iako nema visok budzet vam ne dozvoljava da taj nedostatak osetite ili primetite kako god vec vas svojom odlicnom pricom i svim tim kadrovima i celim prikazom u momentu date situacije prosto vuce napred i ne jednostavno ne pozelite cak ni da trepnete ne i li propustili koji sekund.

    Potrudicu se da budem kratak pa cu reci da je gluma sasvim dobra kao i rezija i zapravo sve je sasvim dobro pa kada se sve sabere dobija se odlican sf film koji jednostavno ako ste fan naucne fantastike morate pogledati. Atmosfera u filmu je gotovo savrsena iako film nije remek delo niti ce uci u istoriju filma kao jedan od najboljih ikada ali bez obzira na to dok sam gledao "Teret" ili "Cargo" kako glasi originalni naziv to mi ni u jednom momentu nije bilo bitno iz gore vec navedenih razloga plus to sto film nije Americki te smo postedjeni nekih njihovih glupiranja koja se javljaju i u nekim od najboljih sf filmova.

    Da film nije savrsen je sasvim normalna stvar jer kako se kaze nista nije savrseno pa tako moje najvece zamerke idu tome sto "Cargo" donekle podseca na nedavno snimljeni sf "Pandorum" kao i po malo na takodje noviji sf film "Moon" s tim sto za razliku od Pandorum-a nema nikakvih bica koja film pretvaraju u horor na momenat dok sve ostalo dodje slicno ali to je na neki nacin normalno i u svakom filmu mozemo naci po koju slicnost sa nekim drugim filmom.

  9. #84

    Odgovor: Cinema club

    Znam da je već bio postavljen tu ovaj film ali evo ipak malo više pojedinosti o istome..

    Legion, 2010



    Akcija, triler, horror, fantastika

    Režiser: Scott Stewart

    Glumci: Paul Bettany, Lucas Black, Tyrese Gibson, Adrianne Palicki, Kevin Durand, Denis Quaid, Charles S. Dutton, Jon Tenney..

    Kratki sadržaj: Nakon što Bog izgubi vjeru u ljudsku vrstu, šalje na Zemlju svoju legiju anđela sa zadatkom izazivanja potpune apokalipse. Jedina nada za spas čovječanstva leži u rukama grupe stranaca koja se zatekla se u zabačenom restoranu na jugozapadu Amerike i arkanđela Michaela. Ubrzo shvate da mlada konobarica nosi spasitelja...


    Moja kritika:
    Pa ono.. Ima dobre elemente strave i nepredvidljivih situacija ali sam kraj.. A glup mi je malo. Ok, malo više. Što reći? Pogledati ali bez prevelikih očekivanja.

    Ocjena: 6/10

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #85

    Odgovor: Cinema club

    The back-up plan, 2010


    Romantična komedija

    Režiser: Alan Poul

    Glumci: Jennifer Lopez, Alex OLoughlin, Michaela Watkins, Danneel Harris, Eric Christian Olsen

    Kratki sadržaj: Nakon godina izlaženja na spojeve Zoe (Jennifer Lopez) zaključuje kako je predugo čekala savršenog muškarca. Ustrajna u namjeri da postane majka, odlučuje to učiniti sama i dogovara termin u klinici za umjetnu oplodnju. No, istoga dana upoznaje Stana (Alex O�Loughlin) � muškarca koji bi, čini se, mogao biti �onaj pravi�.

    Trudeći se oko veze koja je u začetku i istovremeno pokušavajući sakriti prve znakove trudnoće, Zoe čini gomilu smiješnih pogrešaka čime Stanu odašilje zbunjujuće poruke. Kada mu objasni zbog čega se tako nepredvidivo ponaša, Stan postaje svjestan nesvakidašnje budućnosti njihove veze, no ipak odlučuje ostati uz Zoe. Ovo je priča o neobičnoj ljubavi i zavođenju, u kojoj divlji seks nužno uključuje troje � Stana, Zoe i trudnički jastuk ogromnih dimenzija.

    Pravi test za trudnoću uslijedi kada Stan i Zoe ustanove da, osim u hormonalnom ludilu i pripremama za porođaj, zapravo ne poznaju jedno drugo! Kako prolazi devet mjeseci, počinju se plašiti što će im budućnost donijeti. Dvoje se ljudi može zaljubiti, oženiti i dobiti dijete. No kada se redoslijed tih događaja obrne, je li to znak da su doista stvoreni jedno za drugo?

    Izvor

    Moja kritika: Sladunjava komedija koja obiluje dobrom glazbom, dobrim outfitom i zgodnim novim glumačkim licem. Nije loša iako je 'tipična američka priča' koja započinje susretom u taksiju ali ocjenu ovom filmu su podigle neke neviđene scene na koje će rijetko tko ostati miran.

    Ocjena: 9/10

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #86

    Odgovor: Cinema club

    Robin Hood 2010



    Bezveze film...morala sam da ga gledam iz dva puta...jer sam prvo veče zaspala od dosade...nikakva radnja...sve poprilično mlako i predvidivo, a one borbe prsa u prsa, sa mačevima i štitovima, kada ne vidiš ko koga mlati...tako out.
    I da, Russell Crowe mi je bzvze glumac..ne lajkam ga nikako...još mi ga je Yossa dokrajčio u očima.


    Ali zato...jedina pozitivna stvar, Mark Strong



    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #87

    Odgovor: Cinema club

    Sinoc slucajno nakon ponoci na HBO Comedy navatala sam



    Nije nesto posebno. t.j film je vec vidjeno i sve unapred znas kako ce da se odvija,
    ali za uvece, ova limunada je bila odlicna


  13. #88

    Odgovor: Cinema club

    You don't mess with Zohan



    Opet na tv-u. Sasvim neocekivano dobra komedija. Zohan je izraelski tajni agent koji odluci da lazira svoju smrt i ode u SAD gde pokusava da nadje posao i da pocne mirniji zivot. Zaposli se u frizernici, ali kao cistac. Kad jedna od frizerki da otkaz, on ubedi vlasnicu da dobije njen posao. Specijalnost su mu iskljucivo starije zene, kojima sem frizure da i seksi usluge...
    koliko samo on baka razveseli - ihaaa
    naravno palestinski teroristi saznaju da je jos uvek ziv i da je u NY, pa krenu za njim....

    Preporuka
    I zbog Sendlera i zbog Snajdera. Obojica su super u svojim ulogama.


  14. #89

    Odgovor: Cinema club

    How to train your dragon (2010)



    Necu puno palamuditi, naslov sve govori.
    Crtic super, preporuka jes afkors
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #90

    Odgovor: Cinema club


    sad sam se setila da mi donela drugarica ovaj film na dvd-ju
    a dete trazi da ga gleda i prica o njemu (posto voli dinosauruse i zmajeve i sl. zivuljke ), a ja ubedjujem da cemo ga uskoro kupiti i gledati

    znaci skroz naskroz sam zaboravila da ga imamo


Strana 6 od 31 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cinema City 2009 Novi Sad
    Autor Cecara u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 23:43
  2. Club Contrast
    Autor zmax u forumu Novi Sad
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.05.2008, 12:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •