Putnicke asocijacije ...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Putnicke asocijacije ...

    Svaka zemlja za svakog od nas ima neke drugacije obrise-drugacije mirise, drugacije slike.Ne dozivljavamo svi sve na isti nacin .. zanima me, na sta vas asocira koja zemlja?Naravno, mislim na one koje ste posetili


    Kod mene je situacija sledeca:

    Spanija - asocira me na pohovane lignje, fontane, odlican nocni zivot, jednog decka, sangriju i chupitose.

    Hrvatska - na more, na divno detinjstvo, na duga putovanja s mamom.

    Italija - vreme provedeno u Rimu, odlican sladoled, preslatke momke, divne domacine u hostelu, fenomenalne slike i slikanje sa Vezuvom u pozadini.Na dugacke setnje, koncert kod Koloseuma, upoznavanje ljudi na ulicama.

    Portugalija - sve u Belemu, fenomenalno drustvo, zamke u Cascaisu, parfem Bvlgari White, francezinhu koja mi se nije svidela , jeftin autobus.


    Holandija - divni ljudi, prelepi gradovi, gomile slika, kapa Holland, onaj fenomenalni restoran u Rotterdamu gde sam uzela casu, jedan slatki decko.

    Grcka - divno zimovanje s mamom, ona taverna i tradicionalna hrana, vojnici koji izgledaju kao kipovi i slikanje pored njih, kisele pomorandze, more u januaru, zlatare na Glifadi, tiramisu u Pireju, Atina sva bela i divna.

  2. #2

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    Ceska - Prag divan grad, predivni trgovi, brz zivot, odlicno pivo!

    Slovacka - slovacka plava boja svuda u gradu , opusteni ljudi, odlican Irish pub sa sve kaminom na sredini kafica i naravno odlicno pivo!


    Madjarska - Niko ne zna engleski , Srpska ulica sa pravoslavnom crkvom koja sece Vaci ulicu.


  3. #3

    11 Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    slovenija - uvijek dobro toceno pivo, uvijek dobre zive svirke na lokalnom nivou, policajci cjepidlake,
    hrvatska - miris borovine, bura i jugo, riba i crno vino, lungo mare, moglo bi se tu jos stosta nabrojati
    italija - fenomenalan sladoled i paste, ljudi uvijek ljubazni i spremni na cavrljanje
    bosna - rakija kao gromovaca, rahatlokum uz kafu
    madjarska - opaska za engleski (vidjeti gornji post), vino u kockicama
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    :) Hah, eto ja sam imao to zadovoljstvo da mi je cale obezbedio sve uslove za nesmetana putovanja i zajebanciju, a i da zivim u vreme kad je sve to moglo da se priushIti bez problema. Molim vas da ne shvatite ovaj moj tekst kao hvaljenje egzotichnim mestima koje sam posetio. To mi nikako nije na pameti..


    Zemunski slivnik na obali Dunava, popularnija Govnara .. divno i egzotichno mesto za odmor i uzzivanje u pecanju. Zemunska obala dunava u tom kraju je divna leti kada se voda povuche. Zanimljivo je kakvih se tu sve egzotichnih modela shasija od kola pojavi u to vreme. Morate eventualno paziti da vam udica ne ostane na nekoj od njih, ali uz pazzljivo baratanje vishe je verovatno da cete bez udice i olova ostati zbog stenchuga ili vec nekog djubreta u vodi. Ako i upecate neku od riba, kojih inache ovde ima dosta, i odnesete kuci .. onda mora da ste klinac kao shto sam bio ja bez nekog formiranog osecaja za gadno..

    Novobeogradska kenjara, tj rukavac Dunava koji vodi levo od Lida, a blizze excluzivnom hotelskom komplexu hotela Yugoslavia. Mora se priznati da se sva exclusivnost ovog mondenskog letovalishta prenela i na obale dunava.
    Zbog izuzetne plitkoce vode, rukavac je postao glavni talozznik za svo djubre bacheno 20 km uzvodno. Ako neshto iole uzburka vodu, na mestu gde se najcheche nalazi pontonski most ka Lidu, zapahnuce vas opojni mirisi meditesrana koji ce vam josh dugo nakon toga ostati u divnoj uspomeni.. koju cete verovatno uspeti da odstranite nekom terapijom ili posteom psihijatru.

    Ako ste strastveni ribolovac, kao ja, pa zabacite na dubinjaka negde u ovoj oblasti, sigurno necete ostati bez ulova! Na vashoj udici ce se naci i po nekoliko kilograma plastike, papira, zeleno-sivo-crne ljige nedefinisanog porekla i ljudske kose, koja ce mozda podstaci i vashu mashtu ..o chija li je, o odakle li je?!


    Vishnjichka smrdibanja Podno nEdaleko poznatog sportsko rekreativno banjkog komplexa Vishnjichke banje, nalazi se josh manje poznat teren za pecanje. Ovde je Dunav razbijen na nekoliko malih rukavaca od kojih je ne zna koji je vishe lep. Lep od glagola lepiti. Jer nema shanse da pridjete vodi, bacite udicu i izvadite je napolje, a da vam prsti ne ostanu umazani uljima svakojakog podrijetla, a ponajvishe fosilnog. Nafte ovde ima u izobilju i pravo je pitanje kada ce neka strana kompanija doci i uloziti pare u nalazishta, te tako po ko zna koji put prestici nashu industriju. Krupne ribe ovde nema ni za lek, ali zato mladji ima koliko hocete. U glavnom se drzi povrshine vode u potrazi za vazduhom i ako napravite i najmanji shum, pokushavajuci da nogu izvuchete iz blata, ona bezi u svim pravcima praveci prave male talase cunamije . takozvane cunamijchiche (ozbiljno!)


    Belegish. Ovo poznato seosko turistichko mesto nalazi se takodje na obali Dunava nekih 25 km od Beograda. Ovde treba dolaziti leti kada je voda izuzetno niska i kada se od Belegishkih litica dunav udalji i do kilometar dva.
    Plazze su medju najlepshima u ovom delu Dunava. Ali, ono shto ostaje na ravnici iza plazza, je zapravo ono shto chini ovaj deo dunavske obale tako posebnim. U uvalama nastalim kopanjem peska zadrzava se voda i ta mala jezerca formiraju tokom leta prave male eko sisteme. Tu su ribice, zzabice, shkoljkice, zmijice, ali na vrhu lanca ishrane svakog od tih eko sistema su svinjice! Dobro ne bash svinjice, vishe kao krmachetine od par stotki kila, ali nisu to ni obichne svinje! Naime, ovo je jedno od retkih mesta gde cete videti pravu svinju kako roni u potrazi za shkoljkama!! To je prizor kakvih nema ni u vodama Afrike krcatim nilskim konjima! Okolina tih bara je isto tako atraktivna, ukrashena svim modelima shasija .. ne bash najnovijim frizziderima i shporetima.. To je jedan pravi mali vremeplov i podsetnik na neshto shto je bilo pa sad vishe nije, nego, eto truli tu i rdja..


    Preko puta nashega zemunskoga naselja Galenike nalazi se plazza na koju dolaze meshtani oblizznjeg mesta Crvenka (Crvenchani?) ...Nedaleko od tih plaza su dve velike ade. Omiljeno izletishte nas gologuzije i druge obichne raje i sirotinje iz Zemuna.. Medjutim pravu atrakciju predstavlja nezaobilazno turistichko mesto koje morate posetiti ako idete na Dunav najbrzim putem, a to je Govedji brod!. Ne slavonski, ne bosanski nit svemirski vec Govedji! Ime je dobio po barzzama koje su nekada davno tu dovozile goveda ..nekako se to poklopilo sa povechanjem broja stanovnika Zemuna :cesces:

    Danas je to mesto medju lokalnim mestima poznatije i kao Cigan ma'la, razvijen industrijski centar -ima svoju shljunkaru. Stanovnici ove popularne lokacije zive u glavnom od skupljanja repromaterijala, pa cete ih ne retko videti kako u porodichnim manufakturama potapaju kartone u vodu da bi otezzali. Taj karton posle prodaju kao 160 % tezzi, a vredno zaradjeni novac troshe u svom elitnom bircuzu. Ovde morate malo paziti jer na samoj obali postoji mogucnost da vam noge potonu do chlanaka u mulj pa mozete ostati bez papucha kao ja proshle nedelje. Onda cete peshaka morati da prodjete, kroz prilichno loshe ochischenu "ulicu" u kojoj inache, shto je apsurd, zzivi veci deo zemunskih djubretara i ostalih radnika gradske chistoce.
    O poseti lokalnoj kafani razmislite dva puta, o lokalnoj kuhinji tri puta ..
    Al isu zato meshtani izuzetno prijazni i ljubazni i iz njih izbija Indijska kultura i poreklo. Iz fontana u ovome mestu nemojte piti, ako bash ne morate.. nisu to bash fontane..

    Za sad toliko iz ovih lokalnih turistichkih destinacija..


    Ah, da! Da ne bih otishao u offtopic, sva ova mesta me asociraju na osebujne, specifichne i raznovrsne egzotichne mirise i pejsazze.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 28.07.2006 u 22:58

  5. #5

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    Grčka - na radost, vesle ljude, plavo more, bezobrazne meduzice, plavo nebo, Akropolj, svi Bogovi i ja mala sa njima, sirtaki, skakanje po stolovima i razbijanje svega što podleti pod noge, dobrodušnost, otvorenost, prijateljstvo, jednu prosidbu neuspelu, na neku čežnju, i veliku želju da opet prošetam nekim krajevima.

    Italija - na moj prvi korak u nešto što liči na zapadnu Evropu, na osećaj slobode, na "bela sinjorina" što te prati na svakom koraku koji napraviš, na jednu ludu noć u jednoj kafani negde u Riminiju, na čarobnu Veneciju, muzej više nego grad, Firencu i Mikelanđelovog Davida kako se šepuri na jednom od trgova, na velelepne katedrale, Veronu grad Romea i Julije, na neke spoznaje koje su usledile odmah posle te Italije..

    Francuska
    - na jedno snažno prijateljstvo, na umetnost, Monmartr kao san, čudan osećaj da sam tamo možda već nekada bila, na kroasane, šansone, Senu koja me je malo razočarala, posle Dunava ništa nije toliko snažno...

    Austrija
    - na prvi sneg, jednu pijanu noć sa dva draga prijatelja, Novogodišnja noć i valcer u ponoć, na moju nespretnost, na sankanje niz padinu brzinom, joooj ne znam kolikom brzinom, na vrištanje na sav glas na tim sankama, na čaj sa rumom u jednoj planinskoj kućici, na Grac koji me je dobio više nego možda bilo koji grad do sada, na neukrotivi Mur, krovove kao iz neke bajke ukradene, na jedno poznanstvo koje, nažalost ili ne, nije uspelo da preživi sve potrese koje život donosi...

    Švajcarska - na uređenost, neopisiv mir, ravnotežu, osmehe na licima zadovoljnih ljudi, na jedno jezero, i veverice koje su trčkarale uz borove, na Alpe, neki vrh od skoro 3000m i spuštanje sa tog vrha, promene u vegetaciji kako se visina smanjuje, na zeleno.

    Nemačka
    - na džentlmene i bežanje od upotrebe engleskog jezika.

    Hrvatska - na detinjstvo, putovanja kolima, obilne ručkove na plažama, na možda prve ljubavi, na moje selo koje više nemam, na divan prost narod koji mi do bola nedostaje, na jednu kućicu u jednom mestašcu kod Šibenika iz koje je pucao pogled na čitavo mestašce i do koje je trebalo stisnuti zube da bi se stiglo i na kojoj je jednog dana osvanu natpis "Torcida" i koja je ostala tamo...

    Crna Gora- Na neke nezboravne momente, na najdraže prijateljice, na najplavlje more koje sam ikada videla u životu, na vožnju barkama, na plivanje do nekog ostrvca nasred mora kada umalo ne poginuh od iznemoglosti, na pedaline, na izlaske, na kafenisanja u hladu vinove loze, na manastir Ostrog, na Nikšić i moje nikšićane, na karaulu na Cijevni iznad Podgorice gde je moj bata služio vojsku, na sreću i ispunjenost, na šarolikost, skrivene predele.


    Holandija
    - to nije samo poseta, to je moja druga domovina, tu bih mogla da pišem danima, Holandija na osmehe, na slobodu, na upoznavanje sebe, na pronalaženje nekih skrivenih dimenzija, na nova čvrsta divna prijateljstva, na moja dva najdraža grada Utrecht i Groningen, na teške borbe, na pobede, na vozove, na moj život nekako...
    Poruku je izmenio euridika, 17.05.2007 u 19:56
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #6

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    Hrvatska-na miris mora,kartanje na plaži i sunce i pesak i more...I naravno,pesma''zbog jedne divne crne žene''
    Mađarska-doboš torta,muzika i vino u jednom restoranu i divni mostovi na Dunavu...
    Slovenija-najlepše zime sa mnogo snega,društvo,klizanje,skijanje i Bled...
    Turska-savršeni domaćini,dočekani kao nikad do tada na letovanju...i svi oni slatkiši...i naravno kafa koja nije kao naša-šmrc!
    Italija-sladoled divan,pica još bolja,kapućino savršen,a Italijani...dalje se ne priča...
    Češka-divan Prag sa lepim građevinama,noću posebno lep,a pivo za desetku!

  7. #7

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    madjarska

    na jednu poslasticaru u centru gde su defilovale najlepse madjarice i gde se jeo najbolji zerbo kolac, na raskosne vecere pod svecama, na rock koncerte, na atmosferu koja vraca u 18 vek.....

    poljska

    na obronke tatri prekrivene snegom sa razbacanim drvenim kolibama unaokolo,
    na najtuznije godine soc-realizma, na ledenu vodku sa limunom, na danutu mladu i lepu kao novogodisnji poklon.....

    grcka

    na voznju mopedom uz obalu, na uklesano bayronovo ime u kamenu razrusenog starog hrama, na ociscene lubenice na metalnom pladnju, na
    zaxosa i sto koji je doneo iz svog stana da bi mogli sesti u punoj kafani, na
    pescane plaze, na jednu kosarkasu utakmicu koju smo dobili naravno.....

    italija

    na espresso popijen s nogu u rano jutro medju trscanskim sljakerima, na
    paste i raviole u najrazlicitijim kombinacijama, na lepe italijanske brinete, na
    vino montepulciano d' abruzzo.....

    francuska

    na celicne lukove stanice gar d' nor, na najlepsi grad na svetu - grad svetlosti,na sveze baguette tek izisle iz pecnice, na bordeaux, no to je posebna prica kojoj treba vise prostora da se isprica, na mog prijatelja lauren
    fourie-a........








    nastavak sledi u sledecem broju
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  8. #8

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    makedonija - skopsko i bitolsko pivo
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    cesko-slovacka

    na duboke kristalne case u koje se sipala vruca cokolada, na coveka koji je umro iz uverenja i za uverenje, na milosa formana, na vozove......

    nemacka

    na sta drugo osim na kobasice sa kiselim kupusom.....

    belgija

    na uzurbani brisel, na arapski gheto, na predivna brda i sume na jugu, na pivo i divljac....

    spanija

    na katedralu u santiago di composteli, na gostoprimstvo, na tapas i sedenje uz casu , na neke od dragih ljudi koje steknes za prijatelje sasvim slucajno a
    prijateljstvo traje ceo zivot, na olovno nebo sa kisom i na pobesneli atlantik,
    na strast za igrom...




    nastavak sledi.....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  10. #10

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    Srbija...na veliki,besplatni rostilj i dzaba butike...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    engleska

    na zelene travnjake, na pims u parku, na prolaz 4 godisnja doba kroz 1 dan, na preteranu ljubaznost, na kucice i macice, na odabrana vina, na fudbal i
    histeriju koja ga okruzuje, na "jack of all trades, master of none " likove......

    usa

    na kaliforniju....

    srednji istok [sirija,jordan,irak,kuvajt]

    na +30c u rano jutro, na shish kebab , na kupanje u slanom jezeru , na pogadjanje cene u sukovima, na caj, na grozdove nedozrelih datulja, na pescane oluje....

    srbija

    na kajmak, na predele za koje je vreme stalo, na brezuljkastu machvu, na
    drvene kuce, na crkve, na ......bilo bi toga dosta.......







    nastavak........
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  12. #12

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    Engleska - hladnoca uzdrzanosti, pomalo neprijatno vlazna klima, fudbalska zaludjenost, caj, tradicija, ostavstina kolonijalne sile, Serlok Holms,...

    Holandija - prijatni ljudi, tolerantni, vecita borba sa okeanom, najlepse baste, odlicno pivo, neopterecenost savrsenstvom, Rembrant,...

    Hrvatska - mentalitet opustenog mediterana, sjajna obala, sir, prsut i vino, magarci, ludnica u vreme proslava, veliki vernici, Mestrovic,...(ustvari Dalmacija)...

    Svajcarska - hladnokrvnost i tacnost, cokolada, bernadinci sa burencem, jezera, bankarstvo, tradicionalna neutralnost,...

    Rusija - komunizam, prostranstva, vodka, slavenska dusa, Sibir, snezna kraljevna (crtic mog detinjstva), Crveni trg, babuske, Dostojevski,...

    Amerika - svet za sebe, Holivud, NATO, Jelouston, vesterni, Elvis, uglavnom "prazni" gradovi, Grand kanjon, najkosmopolitskiji grad Nju Jork, Hemigvej...
    Back in red!

  13. #13

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    ~Engleska...magla,Džek Trbosek,Big Ben,Agata Kristi,Trotersi-serija "mućke",Mister BIn....

    ~Holandija...lale i vetrenjače

    ~Hrvatska...Split,Deoklacijanova palata,pečeni kukuruz,kampovanje...

    ~Rusija...votka,šubare,Moskva,plave oči,plava kosa....

    ~Amerika...Bronks,kriminal,klošari,frka,ludilo,McD ONALDS,MM,...

  14. #14

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    Vojvodina...na miran i harmoničan život, na miris poljskog cveća, na naručje voljene osobe, na moj dom, na tamburicu, na slobodu, na mnogo šta...
    Poljska...na prelep stari Krakov, na užičko kolo (ko razume shvatiće), na Kinesku novu godinu, na besplatne banane (a mi iz Srbije u vreme nestašice )
    Hrvatska...na mog Baju, na dobar autoput, na surovo i siromašno detinjstvo moje majke, na uvek srdačan doček, na "OROGORO", na jahanje Haflingera.
    Mađarska...na prvi put probane Orbit žvake, na međunarodni turnir, na kupovinu benzina, na neprijatnost.

  15. #15

    Odgovor: Putnicke asocijacije ...

    Španija-Korida, BArcelona, siesta

    Italija-Rim, Venecija, Krivi toranj

    Amerika-Njujork

    Engleska-Dabl deker

    Irska-konstantna kiša
    Poruku je izmenio silvia, 15.09.2011 u 08:04 Razlog: Obrisan višak
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Slične teme

  1. Asocijacije...
    Autor yige_gui u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 20197
    Poslednja poruka: 20.02.2023, 17:35
  2. Sarene asocijacije...
    Autor kissigirl u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 19.10.2015, 23:40
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.11.2007, 23:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •