Vikend brakovi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Vikend brakovi

    Povećava se broj brakova koji funkcionišu tako da se partneri viđaju samo vikendima, praznicima i za vreme godišnjih odmora. Razlozi za to su u najvećem postotku ekonomski, odnosno jedan od partnera je zaposlen van mesta stanovanja porodice. Gotovo po pravilu supruga je ta koja ostaje u stanu sa decom i svim problemima dečijih bolesti, vrtića, vaspitanja potomstva i svih mogućih kućnih poslova i većinom popravki u stanu, dok joj je suprug odsutan i dolazi vikendom sa torbom prljavog veša, umorom i rezignacijom...

    Nije lako živeti u vikend braku, jer su iskušenja u njemu zaista velika, pa je tako razvod kao posledica u takvim zajednicama dosta češći nego u brakovima u kojima su oba partnera stalno zajedno...

    Živeo sam tako godinama. Bedno, kao pas. Rekao bih...

    Šta mislite o vikend brakovima i da li ste tako živeli u nekom periodu svog života?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Vikend brakovi

    nakon 26 godina braka...meni se to dopada kao opcija
    Ja bih zapravo najviše voleo da živim u Picknick-braku...
    Da se susrećem sa partnerkom samo jedamput-dvaput godišnje, i to
    isključivo na picknicku, kada čovek gomilom lepe i obilne hrane može
    sebi skrenuti pažnju sa bračne svakodnevice.

    već godinama nisam bio na picknicku...

  3. #3

    Odgovor: Vikend brakovi

    Upravo razmisljam o opciji da se upustim u vezu koja moze na duze staze ``doneti`` formalni ili zvanicni vikend brak.
    Ako ne zelim vise imati potomaka a partner je na par sati voznje kolima....

    Nesam pametan...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    14 Odgovor: Vikend brakovi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Šta mislite o vikend brakovima i da li ste tako živeli u nekom periodu svog života?
    Ne verujem da bih mogla da živim u takvoj vrsti braka. Mada, nikad se ne zna - uzevši u obzir šta nam život sve nameće. U tom slučaju bih se verovatno odlučila za soluciju odlaska sa partnerom.

    Ionako je tempo života takav, da jedva sastavljamo sat vremena razgovora dnevno, nekada ni toliko. Bitno mi je da znam da ioako suprug nije pored nas, dolazi danas, sutra... Znam da mogu da se oslonim na njega, iako fizički nije prisutan.

    Bez toga - ne verujem da bih mogla da funkcionišem (bračno - naravno).

    Sve ostalo je stvar tolerancije, dogovora...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Vikend brakovi

    Ta vikend varijanta uopşte nije loşa ...
    preko nedelje ona sredi kuu skuva ispegla i za vikend ode kod voje mame da mi ostane prazna gajba
    svidja mi se
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Vikend brakovi

    To mi je malo nepojmljivo. Ok, ima doista onih kojima takva situacija odgovara ali što se mene tiče, to nije za mene. Da sva briga spadne na mene, a on da mi se pojavi nakon ne znam koliko dana i donese mi vrećice prljavog veša, mislim da bih ga gađala praškom za pranje rublja. I još bih ga zalila sa malo omekšivača

    Ja čak i nemam osobe koje tako egzistiraju u krugu prijatelja pa ne mogu reći njihovo viđenje te dal' doista funkcionira.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #7

    Odgovor: Vikend brakovi

    ....pa odgovore si mogao i da pretpostavis Za sada vrlo jednoglasno muskarci ZA, a zenskice naravno PROTIV. E sad, ja verujem da je obrnuto, na primer da on ostaje kuci sa decom a ona putuje i dolazi samo vikendom i onda da on mora da pere ves i ostalo da bi i odgovori bili dosta drugaciji. Sto se mene licno tice i bez dece i bez vesa odgovor bi i dalje bio NE, jer to onda nije brak pa sta god da pise na papiru, nego vrlo ne obavezna veza.....a kao takva izuzima bracne obaveze i naravno da to menja sve, onda naravno dolazi u bozir i cak je pozeljno.

  8. #8

    Odgovor: Vikend brakovi

    Nikada nisam isključiva jer ne znam šta nosi novi dan, ali nisam pristalica takvih brakova, dok god postoji neko drugo rešenje, a uglavnom postoji..

    ne znam..ili je brak ili nije..ili smo zajedno u svemu ili svako na svoju stranu..možda je to nekome normalno i ok, možda odgovara i to poštujem kao izbor, ali ja nisam jedna od njih..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #9

    Odgovor: Vikend brakovi

    Hm, sticajem okolnosti oko mene su ljudi u "vikend" brakovima... Ne njihovom željom ili krivicom... Teško je i muškoj i ženskoj strani... Bar ja to tako vidim...

    Lično, moj brak nije vikend vrlo je svakodnevan! I drago mi je zbog toga!

    Nemojmo odmah sve svoditi na prljav veš, bolesti... Teško je kada si sam i u radosti.
    Za vreme bombardovanja, moj muž je mobilisan prvi dan a ja sam sa devetomesečnim sinom bila kod svojih roditelja. Ako zanemarimo bombardovanje, sve mi je bilo lepo u roditeljskoj kući. Mazili nas i pazili... A, onda dođe veče i oni odu u svoju sobu... I čujem ih kako šušuću praveći planove za sutra a ja sama pored bebirona koji mirno spava...

    E, to mi je falilo - šušutanje kad se sve smiri...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  10. #10

    Odgovor: Vikend brakovi

    Imala sma period kad sam bila sama, kad je morao muz na teren i bas je tesko. A kako tada nisam imala dete, bilo mi je jos teze.
    Zbog toga nisam pristalica takvih brakova. Ako vec mora on (ili ona) da radi na drugom mestu, bolje je preseliti se i ziveti zajedno, nego gledati se samo za vikende.
    Znam za slucaj komsija - on radio u Nemackoj, ona ovde cuvala decu...Nije mi ni do dan danas jasno zasto su resili tako i zar ne bi im bilo bolje da se ona sa decom preseli tamo?
    Dobro postoje i poslovi u kojima se mnogo putuje, pa nije ovo moguce resenje. Ali ko misli da moze prihvatiti, onda svaka mu cast. Ja ne bih mogla.


  11. #11

    Odgovor: Vikend brakovi

    Nema shaje
    Ako je na kratko i ako postoji svrha onda ok.
    Na duze staze, cisto sumnjam da moze da funkcionise... mis'im, 'esmo cimeri oli bracni sapatnici?
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #12

    Odgovor: Vikend brakovi

    NevR.

    Kad moja vijuga za omiljeni izvanbračni odnos to ne kapira,
    ne vidim ijedno logično, shvatljivo i prihvatljivo objašnjenje za "takav bračni odnos".

    Recimo : Nikada nisam kapirala ni_jedno od objašnjenja, kada su mi kolege odlazile u prekomande ... sami ?
    Ni na pola godine-godinu, a kamoli na duže.

    No ... svega ima to istina





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #13

    Odgovor: Vikend brakovi

    Vikend brak je poput sajber sexa.



  14. #14

    Odgovor: Vikend brakovi

    da je jedna "pricha" potrajala, morala bih da se pomirim sa tim da je to njegov posao i da ne postoji drugi nachin da isti odradi... uz to, znala sam da i pored svih drugih poslova taj najvise voli i najvise ga ispunjava, te bi ga napustanje istog zestoko frustriralo i nista dobro ne bi donelo.
    da li je lako chekati nekog koga volish i po 15-20 dana da ga vidish? uopshte nije. telefon i internet to olakshavaju na svoj nachin, ali to ipak nije potpuno.
    nisam sigurna koliko dugo bih to sve mogla da podnesem.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Vikend brakovi

    iskreno, ja bi prob'la, iako bi mi nađenuli ime Penelopa...
    naravno, sve zarad nekog određenog cilja i dobrobiti..
    kad pogledam, sigurno imate muževa i žena u vašem okruženju koji baš imaju takve simptome, a žive zajedno...ne gledaju se skoro cijeli dan, a i progovore taman ka' da su došli na neki šalter ili ka' s komšijom (dobar dan, doviđenja, što ima da se jede, kad uključuješ mašinu i sl..)...
    ovako se uželimo jedno drugome, nemamo se kad posvađat, psovat, siktat jedno na drugo, ispraćat' (idi kod majke, ne vidio/la se, aj prošetaj malo i sl..) vikend i praznike provedemo onako kako dolikuje parovima - porodici koju veže velika ljubav, privrženost i povjerenje..pa dok traje..
    ako to između vas nije ono pravo, puklo bi i da ste cijeli dan zajedno (što je velika greška), a ne zbog toga što se gledate samo vikendom ili praznicima...
    I da, potpuno sam sposobna da od poneđeljka do petka budem radna, vrijedna, vjerna, sama i trudna.
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nesrećni brakovi
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2009, 23:53
  2. Novosadski strip vikend
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.11.2007, 11:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •