Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    DOHA: Jelena izbegla sestre Vilijams


    Jelena Janković je poslednja teniserka koja se izborila za učešće na Soni Erikson šampionatu u Dohi gde će se okupiti osam najboljih igračica u 2009. godini.
    One će se od 27. oktobra do 1. novembra boriti za nagradu od 1.550.000 dolara.
    Srpskoj teniserki je vizu za Dohu overila Ruskinja Vera Zvonareva preranom eliminacijom na nedavno završenom Kupa Kremlja u Moskvi.
    Džej Džej ( 8 ) će se na završnom turniru sezone naći u Beloj grupi sa Dinarom Safinom (Rusija, 1), Karolinom Voznijacki (Danska, 4) i Viktorijom Azarenkom (Belorusija, 6).
    Sudeći prema statistici, Jankovićeva ima velike šanse da obezbedi jedno od prva dva mesta u grupi, jer ni sa jednom rivalkom nema negativan skor - sa Safinom 3:3, sa Voznijacki 2:0, a sa Azarenkom 3:1.
    U Kestenjastoj grupi će igrati Serena Vilijams (SAD, 2), Svetlana Kuznjecova (Rusija, 3), Elena Dementijeva (Rusija, 5) i Venus Vilijams (SAD, 7).
    Nosioci, a samim tim i sastavi grupa, određeni su prema pozicijama u WTA trci (računaju se samo rezultati u toku jedne sezone).
    Žrebom će biti određeni termini mečeva. Igra se po sistemu "svako sa svakim", a po dve najbolje teniserke iz obe grupe plasiraće se u polufinale.
    Ukupni nagradni fond turnira u Dohi je 4.550.000 dolara.

    MONDO


    Jeco!!!
      Vrh

  2. #2

    Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Doha: JJ u beloj grupi

    Srpska teniserka Jelena Janković na završnom turniru sezone u Dohi biće u beloj grupi sa Dinarom Safinom, Karolinom Vozniacki i Viktorijom Azarenkom.

    U kestenjastoj grupi u Kataru naćiće se preostale četiri teniserke Serena i Venus Vilijams, i dve Ruskinje, Svetlana Kuznjecova i Elena Dementijeva.

    Raspored grupa pravio se po prinicu 1-3-5-7 na rang listi kestenjasta grupa i 2-4-6-8 za belu grupu.

    Turnir se igra za nagradni fond od 1,55 miliona dolara, a takmičenje počinje u utorak.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Bas mi je drago zbog Jelene. Nadam se da ce dogurati sto je dalje moguce
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Azarenkova prvi protivnik JJ

    Najbolja Srpska teniserka Jelena Janković počeće takmičenje na poslednjem turniru sezone u Dohi duelom sa Beloruskinjom Viktorijom Azarenkom.

    Duel prvog kola Bele grupe trebalo bi da počne u 17 sati po lokalnom, odnosno u 15 sati po srednjeevropskom vremenu. Osmu teniserka sveta, koja se takmiči u Beloj grupi, u Dohi očekuju i dueli protiv najbolje na WTA listi Ruskinje Dinare Safine, kao i Karoline Voznijacki iz Danske.

    Sestre Vilijams, Serena i Venus, Ruskinja Svetlana Kuznjecova i njena zemljakinja Elena Dementijeva takmičiće se u Kestenjastoj grupi.

    Venus Vilijams će u utorak, odmah po završetku duela između Jelene Janković i Viktorije Azarenko, igrati protiv Dementijeve, posle čega će Serena odmeriti snage sa Kuznjecovom.

    Turnir u Dohi igra se po sistemu svako sa svakim i u polufinale će se plasirati po dve najbolje teniserke iz obe grupe. Ukupni nagradni fond poslednjeg turnira u sezoni je 4.550.000 dolara, od čega će pobednici pripasti 1.550.000 dolara.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Znaci prvi mec protiv vristulje... i to jos u dvorani
    nista... ce iskljucimo ton

    Pobegoh da gledam, pocelo je predstavljanje
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha



    27. oktobar 2009. | 16:43
    Janković lako izgubila od Azarenke

    Jelena Janković doživela prvi poraz na turniru u Dohi, od Beloruskinje Azarenke 2:0, po setovima 6:2 i 6:3. Slab meč i puno grešaka srpske teniserke...

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković porazom je počela takmičenje na poslednjem turniru sezone u Dohi. Jankovićeva je izgubila od Beloruskinje Viktorije Azarenke 6:2 I 6:3.

    Beloruskinja je bila bolja, u pravom trenutku stizala je do brejkova, posebno u drugom setu, koji je bio mnogo izjednačeniji, ali je devojka iz Skotsdejla prva stigla do brejka, Jelena je uspela da uzvrati ribrejkom. Medjutim, ponovo je Azarenka odigrala bolje u finišu, dobila tesan gem ,nakon toga još jednim brejkom obezbedila, ipak, neočekivano laku pobedu.

    Ključ pobede Beloruskinje leži u broju grešaka srpske teniserke. Jelena je napravila čak 33 greške, Azarenka je imala samo 15, tako da veći broj direktnih poena 17-8 srpske teniserke nije imao uticaja na ishod u korist JJ.

    Iako se statistički gledano sve u ovom meču "vrtelo" oko srpske teniserke, (veći broj vinera i grešaka), Azarenka je imala čak 9 brejk prilika i iskoristila je 5, Jelena je imala samo dve, iskoristila je jednu u drugom setu. Gledajući i poene, ukupno Azarenka je bila ubedljiva 65:48.

    Meč je trajao 82 minuta.

    Osmu teniserka sveta, koja se takmiči u Beloj grupi, u Dohi očekuju i dueli protiv najbolje na WTA listi Ruskinje Dinare Safine, kao i Karoline Voznijacki iz Danske.
    Izvor: B92

    Tja... uopste nije licila na sebe
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Danasnji rezultati:
    • Bela grupa
      • Victoria Azarenka (6) - Jelena Jankovic (8) 6:2 6:3
    • Kestenjasta grupa
      • Elena Dementieva (3) - Venus Williams (7) 3:6 7:6(6) 6:2
      • Serena Williams (2) - Svetlana Kuznetsova (3) 7:6(6) 7:5


    tabele
    Bela grupa
    1. Victoria Azarenka (1-0 : 2-0)
    2. Dinara Safina (0-0 : 0-0)
    3. Caroline Wozniacki (0-0 : 0-0)
    4. Jelena Jankovic (0-1 : 0-2)

    Kestenjasta grupa
    1. Serena Williams (1-0 : 2-0)
    2. Elena Dementieva (1-0 : 2-1)
    3. Venus Williams (0-1 : 1-2)
    4. Svetlana Kuznetsova (0-1 : 0-2)


    Sutra na programu:
    • Caroline Wozniacki - Victoria Azarenka
    • Dinara Safina - Jelena Jankovic
    • Serena Williams - Venus Williams
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    28. oktobar 2009. | 19:12 | Izvor: B92
    Safina predala, Jeleni bodovi
    Najbolje rangirana srpska teniserka na WTA listi Jelena Janković pobedila je Ruskinju Dinaru Safinu u 2. kolu završnog turnira sezone u Dohi.

    Posle ubedljivog poraza od Viktorije Azareke u 1. kolo rezultatom 2:0, Jelena je u drugom kolu "bele" grupe savladala Ruskinju Dinaru Safinu i to posle samo dva odigrana gema. Safina je zbog povrede leđa predala meč pri rezultatu 1:1 u prvom setu.

    "Naravno da nisam srećna što sam na ovakav način dobila meč. Razumem Safinu i shvatam da joj je teško. Znam kakav je osećaj kada zbog povrede mora da se preda meč, više puta samo to iskusila", izjavila je Janković.

    Srpska teniserka je navela da je sezona duga i da su sve teniserke izložene velikim naporima.

    "Dajem sve od sebe, ali imam uspona i padova. Ipak, sada sam u prilici da uradim nešto značajnije na ovom turniru", rekla je Janković, kojoj u okviru "bele grupe" predstoji u petak duel sa Dankinjom Karolinom Voznjacki.

    Prvi meč Srpkinja je izgubila od Beloruskinje Viktorije Azarenka sa 6:2, 6:3.

    "Cilj svake teniserke je da izbori plasman na završni turnir sezone. Meni je to uspelo treći put zaredom i veoma sam srećna zbog toga", zaključila je Janković.

    U "beloj" grupi Dankinja Karolina Voznijacki pobedila je Viktoriju Azarenko 2:1, po setovima 1:6, 6:4, 7:5.

    Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 4,45 miliona dolara.
    (B92)

    Bas glup nacin da se dobije mec
    ne znam sto je uopste izlazila na teren, bolje da je prepustila Zvonarevoj odma reket u ruke
    Bilo mi je glupo i ono sto je Jelena radila pretprosle godine, al ajd njoj i da se oprosti... em je nasa, em joj je to tada bilo prvo ucesce na zavrsnom turniru
    ovakvom odustajanju, osim para ne vidim neki razlog
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Danasnji rezultati:
    • Bela grupa
      • Caroline Wozniacki (4) - Victoria Azarenka (6) 1:6 6:4 7:5
      • Jelena Jankovic (8) - Dinara Safina (1) 1:1 - predaja
    • Kestenjasta grupa
      • Serena Williams (2) - Venus Williams (7) 5:7 6:4 7:6(4)


    tabele
    Bela grupa
    1. Caroline Wozniacki (1-0 : 2-1)
    2. Victoria Azarenka (1-1 : 3-2)
    3. Jelena Jankovic (1-1 : 2-2)
    4. Vera Zvonareva (0-0 : 0-0)

    Dinara Safina je odustala od daljeg takmicenja zbog povrede ledja

    Kestenjasta grupa
    1. Serena Williams (2-0 : 4-1)
    2. Elena Dementieva (1-0 : 2-1)
    3. Venus Williams (0-2 : 2-4)
    4. Svetlana Kuznetsova (0-1 : 0-2)


    Sutra na programu:
    • Vera Zvonareva - Caroline Wozniacki
    • Serena Williams - Elena Dementieva
    • Svetlana Kuznetsova - Venus Williams
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha







    Sad sam na youTube-u gledala kako je Karolina Vozniacki odigrala zadnje poene u meču protiv Zvonareve i ono je stvarno bilo strašno. Sad se spekuliše da li će i ona odustati od takmičenja jer je ovaj meč odigrala pošto je pod istragom jer je meč u Luksemburgu, pri vođstvu od 7:5 i 5:0, predala domaćoj takmičarki, pa nije smela i ovaj da preda
    Ukoliko ona odustane, zameniće je Anješka Radvanska.
    A i Serena ima veliki zavoj na nogama...
    Preostaje nam samo da vidimo šta će se sutra dešavati na terenima...
    Jeco!!!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Ja sam gledala live Serena-Jelena D. pa Venus-Svetlana K. ...pa su par puta davali ove snimke i objašnjavali. A nije mi jasno kako je i ovako kljakava uspjela da sredi Zvonarevu, koja eto nije smogla snage, nakon što se vadila 100 puta, da pobjedi.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Jucerasnji rezultati:
    • Bela grupa
      • Caroline Wozniacki (4) - Vera Zvonareva (9) 6:0 6:7(3) 6:4
    • Kestenjasta grupa
      • Serena Williams (2) - Elena Dementieva (5) 6:2 6:4
      • (7) Venus Williams (7) - Svetlana Kuznetsova (3) 6:2 6:7(3) 6:4


    tabele
    Bela grupa
    1. Caroline Wozniacki (2-0 : 4-2)
    2. Victoria Azarenka (1-1 : 3-2)
    3. Jelena Jankovic (1-1 : 2-2)
    4. Agnieszka Radwanska (0-0 : 0-0)

    Vera Zvonareva je odustala od daljeg takmicenja zbog povrede

    Kestenjasta grupa
    1. Serena Williams (3-0 : 6-1)
    2. Elena Dementieva (1-1 : 2-3)
    3. Venus Williams (1-2 : 4-5)
    4. Svetlana Kuznetsova (0-2 : 1-4)


    Danas na programu: - pocetak u 17 h po lokalnom vremenu (15 h po nasem)
    • Caroline Wozniacki - Jelena Jankovic
    • Svetlana Kuznetsova - Elena Dementieva
    • Agnieszka Radwanska - Victoria Azarenka


    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ukoliko ona odustane, zameniće je Agnješka Radvanska.
    A i Serena ima veliki zavoj na nogama...
    Preostaje nam samo da vidimo šta će se sutra dešavati na terenima...
    Jeco!!!
    prevarili su te
    Agnjeska ce igrati umesto Zvonareve
    ...da treba da se igra jos koje kolo zvali bi i Ursulu (da je predvodjeno pravilima) koja prati sestru da zameni neku od igracica

    Kako su krenuli, mozda od sledece sezone na turniru bude isti broj rezervi i igracica
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Jelena u polufinalu


    Najbolja rangirana srpska teniserka na WTA listi, Jelena Janković, plasirala se u polufinale završnog turniru sezone u Dohi.

    Jankovićeva je na trećem meču u "beloj" grupi posle 68 minuta igre pobedila Dankinju Karolinu Voznijacki rezultom 2:0, po setovima 6:2, 6:2. Jelena je imala veliku podršku s tribinu u Dohi, a Voznijacki je posle prave drame koju je preživela dan ranije sa Zvonarevom, bila totalno van meča. Jankovićeva je takmičenje u grupi u Dohi završila sa dve pobede i jednim porazom.

    Srpska teniserka je lakše i brže nego što se očekivalo slavila u duelu sa Voznijackom, a prvi brejk u prvom setu napravila je kod rezultata 2:2. Usledio je uspešan gem na svoj servis i prednost od 4:2, zatim je Jankovićeva još jednom napravila brejk i u narednom gemu rutinski
    privela set kraju.

    Jankovićeva je još bolje počela drugi set, u kojem je u prva četiri gema napravila dva brejka i došla do prednosti od 4:0. Voznijacka je uspela da smanji na 4:2, ali je Jankovićeva još jednim brejkom i gemom osvojenim na svoj servis došla do zaslužene pobede.

    "Nisam znala šta da očekujem od današnjeg meča. Gledala sam Karolinu u četvrtak i videla kako se mučila. Znala sam da moram da pobedim, da igram agresivno i da ne ulazim u preduge poene. Morala sam da koristim peškir posle svakog poena, vlažnost je velika i puno sam se znojila, a i reket mi je često izletao iz ruke. Učinila sam sve što sam morala da se plasiram u polufinale," rekla je Jelena Janković posle meča.

    Polufinalni mečevi igraju se u subotu, a protivnica Jankovićeve biće poznata po okončanju duela poslednjeg kola u obe grupe. Masters kup u Dohi igra se za ukupni nagradni fond od 4,45 miliona dolara.
    Poruku je izmenio starsica, 30.10.2009 u 19:25
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    danasnji rezultati:
    • Bela grupa
      • Jelena Jankovic (8) - Caroline Wozniacki (4) 6:2 6:2
      • Agnieszka Radwanska (10) - Victoria Azarenka (6) 4:6 7:5 4:1 predaja
    • Kestenjasta grupa
      • Svetlana Kuznetsova (3) - Elena Dementieva (5) 6:3 6:2


    tabele
    Bela grupa
    1. Jelena Jankovic (2-1 : 4-2)
    2. Caroline Wozniacki (2-1 : 4-4)
    3. Agnieszka Radwanska (1-0 : 2-1)
    4. Victoria Azarenka (1-2 : 4-4)

    Kestenjasta grupa
    1. Serena Williams (3-0 : 6-1)
    2. Venus Williams (1-2 : 4-5)
    3. Svetlana Kuznetsova (1-2 : 3-4)
    4. Elena Dementieva (1-2 : 2-5)

    Sutra na programu - pocetak u 14 h po lokalnom vremenu
    • Cara Black/Liezel Huber - Samantha Stosur/Rennae Stubbs
    • Venus Williams - Jelena Jankovic
    • Serena Williams - Caroline Wozniacki
    • Nuria Llagostera Vives/Mara Jos Martnez Snchez - Serena Williams/Venus Williams


    Mec izmedju Jelene i Venus bi trebao da pocne oko 16 i 30 po lokalnom vremenu (14 i 30 po nasem)
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 30.10.2009 u 22:07 Razlog: Match Schedule
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha

    Jelena bez finala u Dohi




    Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale završnog turnira u Dohi.
    Jankovićeva je u polufinalu izgubila od Amerikanke Venus Vilijams sa 2:1, po setovima 5:7, 6:3, 6:4. Duel Jankovićeve i Venus Vilijams protekao je u puno preokreta i brejkova. Jelena je imala početkom trećeg seta vođstvo od 2:0, priliku da se odlepi i završi meč u svoju korist, ali starija sestra Vilijams se ipak vratila i slavila je.
    Srpska teniserka je dobro počela prvi set, u trećem gemu napravila je brejk i povela sa 3:1. Međutim, Vilijams je nakon toga zaigrala bolje, vratila brejk i osvojila tri uzastopna gema za vodjstvo od 4:3.
    Teniserke su zatim osvajale gemove na svoj servis, sve do 11. kada je srpska teniserka drugi put u setu oduzela servis protivnici i povela sa 6:5, da bi u narednom dobro servirala za vodjstvo od 1:0 u meču.
    U drugom setu teniserke su osvajale gemove na svoj servis, ali je Vilijams u šestom gemu oduzela servis protivnici i povela sa 4:2. Nakon toga ona je uspešno sačuvala brejk prednosti u osvojila set.
    Janković je u drugom gemu trećeg seta oduzela servis Amerikanki i povela sa 2:0, ali je branilac titule nakon toga osvojila tri uzastopna gema, uz dva brejka i povela sa 3:2. Teniserke su nakon toga ponovo razmenile brejkove, Janković jedan, a Vilijams dva i posle gema osvojenog na svoj servis Vilijams je povela sa 5:3.
    Janković je zatim osvojila gem na svoj servis, a u narednom nije uspela da iskoristi loše servise protivnice, koja je u tim trenucima napravila dve dvostruke servis greške. Vilijams je tako, posle dva sata i 34 minuta igre izborila plasman u finale.
    Protivnica Amerikanke u finalu biće bolja iz meča Voznijacki – Serena Vilijams.

    B92

      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.12.2009, 02:54
  2. Zavrsni ATP turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 17.11.2008, 01:51
  3. Zavrsni WTA turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 23:21
  4. Zavrsni ATP turnir - sezona 2007
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.11.2007, 20:40
  5. Zavrsni WTA turnir u 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.11.2007, 21:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •