Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Šta je danas bilo Noletu?
    Katastrofa...
    S obzirom da sam gledala Soderlinga kada je obrisao Nadala, znala sam da će biti teško, ali sam se nadala onako velikom povratku kako je to radio poslednjih par mečeva...
    Međutim, videlo se od starta drugog seta da je bio nervozan i za razliku od šveđanina koji je bio nepogrešiv, Nole je ređao grešku za greškom...

    Sad se nadam da će večeras Nadal dobiti Davidenka, pa da se naoštri Nole za petak i meč protiv Nadala pa da njih dvojica odluče ko će ići u polufinale.

    Naravno, svaka čast Soderlingu jer je kao prva zamena za Rodika došao na turnir i igrao onako kako i igraju takvi igrači : srcem i iz sve snage jer nemaju šta da izgube...dok svi ostali svojom igrom treba da opravdaju svoje direktno učestvovanje...Upravo takvom igrom Soderling je i pokazao najbolji tenis u Londonu do sada od svih...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Sad ce biti kuvanja.. Nole moze da bude drugi u grupi ako pobedi Nadala sa 2:0 a Davidenko izgubi od Sode sa istim rezultatom. Mnogo racunice, i od mene ne mora da prodje u polufinale, samo nek' pobedi Nadala.. doduse, taj mec ce biti dobar, nadam se, posto Nadal uvek izvuce ono najbolje iz Novaka u njihovim mecevima.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Đoković slavio protiv Nadala

    Srpski teniser Novak Đoković savladao je Rafaela Nadala u dva seta, 7:6 (7:5), 6:3, u poslednjem meču grupne faze na završnom Mastersu sezone u Londonu.

    Đoković, ipak, još uvek nema zagarantovano mesto u polufinalu, već će morati da sačeka ishod meča između Robina Soderlinga i Nikolaja Davidenka. Treći teniser sveta će u borbi za titulu u Londonu ostati samo ukoliko Šveđanin bude slavio u tom duelu.

    Meč je počeo u znaku tri brejka, od kojih je dva dobio Đoković, a potom je uz osvojen svoj servis poveo sa 3:1. Srpski teniser je, međutim, napravio veliki broj grešaka, a uz to je imao problema sa prvim servisom, što je Nadal iskoristio i u osmom gemu je dobio brejk i izjednačio na 4:4. U naredna četiri gema obojica tenisera su osvojila poene na svoj servis, a Đoković je do vođstva od 1:0 u setovima došao posle taj brejka, u kojem je iskoritio tek četvrtu set loptu.

    Đoković je u drugi set ušao mnogo ofanzivnije i u četvrtom gemu je oduzeo servis Nadalu, potom je uz siguran svoj servis gem došao do prednosti od 4:1. Do kraja meča obojica su bili sigurni na servisu i Đoković je posle iskorišćene treće meč lopte došao do sedme pobede nad Nadalom u karijeri.

    I dok još uvek nije poznato ko će iz grupe A igrati u polufinalu već poznato ko je izborio plasman među četvoricu najboljih u grupi B. Prvo mesto u grupi zauzeo je najbolji teniser sveta Rodžer Federer, a pored njega je u borbi za trofej ostao Argentinac Huan Martin del Potro, dok su iz daljeg takmičenja eliminisani favorit domaće publike Endi Mari i Španac Fernando Verdasko.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Pobeda Davidenka, odmor za Novaka

    I pored pobede nad Rafaelom Nadalom u trećem kolu grupne faze Masters kupa u Londonu, Novak Đoković nije uspeo da izbori plasman u polufinale.

    U drugom meču grupe A Nikolaj Davidenko pobedio je Robina Soderlinga u tri seta, 7:6, 4:6 i 6:3, za 124 minuta igre, i osvojio drugo mesto u grupi. Plasman u polufinale pored ruskog tenisera izborio je i Šveđanin kao najuspešniji u grupi A.

    U polufinalu Masters kupa sastaće se: od 15:15h Rodžer Federer Nikolaj Davidenko i Robin Soderling Huan Martin Del Potro, koji igraju od 21.45h.

    Posle ravnopravne igre prvi set meča za pobednika grupe A odlučen je u taj-brejku. Iako se činilo da je Soderling ostvario ključnu prednost kada je poveo 4:3, Davidenko je fantastično uzvratio, poveo sa 5:4, a potom odličnim servisima stigao do 1:0.

    Slično je izgledao meč i u drugom setu, i to sve do devetog gema. Davidenko je imao brejk šansu na 3:2, ali Soderling odlično servira u par situacija, čime je produžio rezultatsku neizvesnost i Đokovićevu šansu da se plasira u polufinale. Ključni trenutak je bio kada je Soderling pao u sedmom gemu, pošto je od tog trenutka počeo da igra neverovatno, da iskoristi brejk šansu za 5:4 i da stigne do 1:1 u setovima. Osvojenim setom Soderling je izborio prvo mesto u grupi A i tako "izbegao" Rodžera Federera u polufinalu.

    U trećem setu Davidenko je imao puno motiva da pobedi. Igrao je vrlo dobro, još bolje servirao i s ubedljivih 6:3 došao do pobede 2:1, drugog mesta u grupi A i plasmana u polufinale, gde ga čeka Rodžer Federer s kojim ima skor 0:12.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Davidenko konačno pobedio Federera

    Ruski teniser Nikolaj Davidenko prvi je finalista Mastersa u Londonu, pošto je pobedio Rodžera Federera sa 6:2, 4:6, 7:5 za 1 čas i 55 minuta igre.

    Rus je tako u, za njega očigledno srećnom, 13. pokušaju savladao Federera i ponovio uspeh od prošle godine, kada je izgubio u finalu od Đokovića. Ključni brejk Davidenko je napravio u 11. gemu sjajnom bekhend paralelom iz riterna, a onda je u sledećem gemu spasao brejk loptu i iskoristio prvu meč loptu. U finalu će Rus igrati sa pobednikom meča Del Potro - Soderling.

    Ruski teniser bolje je počeo meč i ubedljivo je dobio prvi deo igre napraviviši dva brejka više od rivala. Na turniru u Londonu Federer je dokazao da to ne mora mnogo da znači jer je već preokretao rezultat protiv Marija i Verdaska.

    U drugom setu nije bilo prilika za brejk sve do samog finiša i desetog gema tada je Švajcarac iskoristio pritisak koji Davidenko uvek više oseća u prelomnim trenucima mečeva sa Federerom, pa je napravio brejk i izjednačio u setovima.


    Odlučujući set umalo da donese isti epilog jer je pri rezultatu 5:4 Federer imao 0:30 i došao na samo dva poena od pobede. Ipak, Rus uspeva da se izvuče iz teške situacije, a onda i da napravi brejk imao je Federer gem loptu, ali Davidenko u tim trenucima ne odstupa od hrabre taktike; dva puta je preciznim i snažnim udarcima isforsirao greške Federera, a onda je neverovatnom bekhend paralelom pogodio liniju i uzeo gem.

    U narednom gemu Davidenko brzo dolazi do 0:30, ali onda Federer koristi nešto plašljiviju igru rivala (uglavnom je gašao po sredini terena) i dolazi do brejk lopte. Rus zatim kao da je rešio da ne dozvoli sebi da ko zna koji put izgubi dobijen meč sa Federerom, odigrao je nekoliko sjajnih, napadačkih udaraca i zasluženo došao do trijumfa.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Del Potro na Davidenka u finalu

    Argentinac Huan Martin del Potro igraće protiv Nikolaja Davidenka u finalu završnog Mastersa u Londonu.

    Davidenko je u prvom polufinalu pobedio Federera sa 2:1, a Del Potro je do finala došao pobedom nad Šveđaninom Robinom Soderlingom takođe u tri seta 6:7 (1), 6:3, 7:6 (3), posle dva sata i 11 minuta.

    Obojica tenisera poznata su po topovskom servisu i igri baziranoj na snažnim, napadačkim udarcima sa osnovne linije kada preuzmu inicijativu u poenu.

    Zbog svega gorenavedenog nije se očekivao veliki broj brejkova, a u prvom setu nije viđen nijedan. Del Potro je imao četiri brejk lopte, od toga tri uzastopne u ranoj fazi meča, ali se Soderling svaki put neodbranjivim servisima izvlaćio iz neugodne situacije.

    Taj brejk je odlučio pobednika prvog seta, ali prave borbe nije bilo jer je Del Potro iz nepoznatog razloga potpuno pao napravio je već na startu dvostruku grešku i imao 2-3 nekontrolisana forhenda. Soderling je to iskoristio i, uz svoju solidnu igru, došao do vođstva u setovima.

    Znalo se da će pritisak u nastavku sve više biti na Argentincu što se drugi set bliži kraju. Zbog toga je Del Potru bilo neophodno da napravi brejk što ranije. Nije uspeo na startu, ali nije gubio živce već je u osmom gemu konačno napravio brejk sa nekoliko odličnih udaraca i ubrzo potom odservirao za izjednačenje.

    U odlučujućem setu prvi je do osetnije prednosti došao Šveđanin koji je u šestom gemu posle nekoliko sjajnih riterna i jednog odličnog bekhenda napravio brejk i poveo sa 4:2. Ipak, već u narednom gemu Del Potro je vratio izgubljeni servis gem, sa pravovremenim napadima i jednim dobrim riternom.

    Teniseri su nakon toga relativno rutinski dobijali svoje servis gemove i ušlo se u taj-brejk. Za razliku od prvog seta, kada je Šveđanin dodatni gem počeo sa 5:0, ovoga puta je Del Potro bolje počeo.

    Argentinac je napravio dva mini brejka, poveo je sa 4:0 i već tada je moglo da se naslčuti ko će biti protivbnik Davidenka. Soderling je kasnije vratio jedan mini-brejk, ali to je bilo sve i Del Potro se plasirao u finale dobivši 13. gem sa 7:3.

    U konkurenciji dublova u finalu će se sastati Amerikanci Bob i Majk Brajen protiv Belorusa Maks Mirnog i Izraelca Endija Rama. Braća Brajen su u polufinalu savladali Indijca Maheša Bupatija i Marka Noulsa sa Bahama sa 6:4, 6:4, dok je belorusko-izraelska kombinacija bila bolja od Františeka Čermaka iz Češke i Slovaka Mihala Mertinaka sa 6:4, 7:6 (7:4).
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Baš mi žao koliko Nole poena izgubi.
    Mogli su da idu mojom logikom...ako su svi pobijedili Nadala, taj meč se ne broji ...Soderling bio bolji od Noleta, Davidenko bolji od Soderlinga...a Nole pobijedio Davidenka. Šta je tu nejasno? Oni ovamo sabiraju gemove. uff

    No, šta je tu je.

    Ja navijam za Del Potra...i želim mu svu sreću, da zgazi malog Nikolaja.

    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ja navijam za Del Potra...i želim mu svu sreću, da zgazi malog Nikolaja.


    I ja sam za Del Potra
    Momak igra dobar, napadački tenis, ima snage i vraća se u mečeve sa izgubljenim prvim setom, bez problema.

    Pošto nema Noleta, danas u kući svi bodrimo ovog visokog argentinca
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Da sam navijala za Kolju, Del Potro bi pobijedio. Ipak, svaka čast Davidenku, zasluženo u svakom slučaju. Konačno je pobijedio Federera...i na odličan način je završio ovu godinu, bio je dosta van igra početkom sezone...

    Ipak, Nole ga je jedini pobijedio na ovom turniru.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London

    Trijumf braće Brajan za prvo mesto

    Amerikanci Bob i Majk Brajan trijumfovali su u konkurenciji dublova na Masters kupu u Londonu I vratili se na prvo mesto na ATP listi.

    Braća Brajan su pobedom u finalu nad Maksom Mirnijem iz Belorusije i Endijem Ramom iz Izraela rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:5), 6:3, po peti put u poslednjih sedam godina stigli do naslova najboljeg para u sezoni.

    Drugu godinu za redom odluka o tome ko će na kraju godine biti prvi na svetu rešavala se u poslednjem meču sezone. Amerikancima je bila neophodna pobeda u finalu kako bi prestigli Danijela Nestora i Nenada Zimonjića, koji su ih savladali u prošlogodišnjem finalu u Šangaju.

    Braća Brajan su u London stigli sa minimalnim šansama da godinu završe kao vodeći par na ATP listi dublova. Pre početka turnira u O2 Areni Amerikanci su zaostajali 830 poena za Nestorom i Zimonjićem, od kojih su poraženi u poslednja dva međusobna susreta.

    Blizanci su poraženi i na startu Masters kupa od Mirnija i Rama, ali su se u nastavku takmičenja vratili u igru i stigli do same završnice turnira. Amerikanci su se u finalu, za koje su rekli da im najbolji meč u sezoni, na pravi način revanširali belorusko-izraelskoj kombinaciji za poraz u prvom kolu.

    Braća Brajan su tako treći put osvojili završni turnir sezone, pošto su prethodne titule osvojili 2003. i 2004. godine.

    Sa druge strane, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor završiće sezonu na trećem mestu na ATP listi.

    ***
    Nikolaj Davidenko osvojio Masters!

    Ruski teniser Nikolaj Davidenko osvojio je Masters u Londonu, pošto je u finalu pobedio Argentinca Huana Martina del Potra sa 6:3, 6:4.

    Meč je trajao jedan čas i 24 minuta, a Davidenko je u oba seta napravio po jedan brejk, što mu je, uz sve tri spasene brejk lopte, donelo konačni trijumf. Jedini poraz na turniru Rus je doživeo od Novaka Đokovića, a Del Potro je porazom u finalu propustio priliku da godinu završi na četvrtom mestu na ATP listi.

    Davidenku je ovo najznačajnija titula u karijeri, a prethodno je uzeo tri turnira iz Serije 1000.

    Davidenko, koji je na putu do trofeja eliminisao Rodžera Federera u polufialu, dominantno je osvajao svoje servis gemove protiv Del Potra. U prvom setu je izgubio samo pet, a u drugom osam poena pri svom servisu.

    Del Potro je imao tri prilike da oduzme servis Davidenku, ali Rus je sve tri spasao. Davidenko je na ovom turniru pobedio tri tenisera koja su ove sezone podelili sva četiri gren slema Del Potra, Federera i Nadala.

    Ovo je neverovatna stvar za mene. Došao sam ovde kao sedmi nosilac i osvojio sam turnir. To je za mene iznenađujuće, rekao je Rus nakon pobeda.

    Davidenko je i prošle godine u Šangaju igrao finale na završnom turniru kada je bolji od njega bio Novak Đoković. U duelu sa Del Potrom Rus je imao 25 vinera i samo 15 neiznuđenih grešaka, dok je Argentinac imao odnos 20-19.

    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha
    Autor Sokica u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 21:01
  2. Zavrsni ATP turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 17.11.2008, 00:51
  3. Zavrsni WTA turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 22:21
  4. Zavrsni ATP turnir - sezona 2007
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.11.2007, 19:40
  5. Zavrsni WTA turnir u 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.11.2007, 20:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •