H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 90
  1. #61

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    A vakcina nema i nece ih biti mesec dana! A onaj broj od 3000 000 bice isporucen u intervalima do marta 2010


    Leptiricu,nije do daljnjeg nego do utorka narednog koliko sam obavesten iz medija

  2. #62

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Ne prihvatam njihove price o vakcinaciji. Ja je sigurno necu primiti. Sta oni to nama ubrizgavaju u krv? Nisam sigurna, a sve u sta nisam sigurna, zaobilazim ili odbijam!
    Oni znaju, mi ne
    neunistiva zlojebaba!

  3. #63

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Još se ja nešto izvlačila i nisam išla u školu mesec dana (ne zbog gripa vec ovako bez razloga), i taman odlučim da od sutra krenem redovno, kad oni reše da zatvore školu!

  4. #64

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    E tako...
    Upravo mi javljeno da mi sin od sutra do daljnjeg ne ide u skolu...
    Ja sam ovo cula jos u subotu uvece od drugova koji idu u srednju skolu toliko o tome. Mediji i ministri i radne grupe su to toliko napumpali da je smesno. Ne kazem da je za zajebavanciju, jer nije, ali nismo pogodjeni AIDS-om putem vazduha. Grip koji jeste opasan, ali znamo sa cime se suocavamo. Smrtnost kod ovog gripa je slicna smrtnosti obicnog gripa. Mislimo da je mnogo slucajeva jer nas samo o tome u vestima bombarduju. Mislili bismo mozda i gore o obicnom sezonskom gripu da nas izvestavaju o smrtima svaki dan pa bismo od toga pravili veliko pitanje.
    Ja sam uplasena iz jednog razloga, a to je bolnica. Plasim se samo da cu morati tamo da idem a ne verujem lekarima a i generalno imam panican strah od istih. Daj Boze zdravlja pa da o tome ne moram da brigam.
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #65

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ne kazem da je za zajebavanciju, jer nije, ali nismo pogodjeni AIDS-om putem vazduha. Grip koji jeste opasan, ali znamo sa cime se suocavamo. Smrtnost kod ovog gripa je slicna smrtnosti obicnog gripa. Mislimo da je mnogo slucajeva jer nas samo o tome u vestima bombarduju. Mislili bismo mozda i gore o obicnom sezonskom gripu da nas izvestavaju o smrtima svaki dan pa bismo od toga pravili veliko pitanje.
    Umrlo ih je neznatan broj i svi nose maske. Stotine hiljada je umrlo od side, pa i dalje svi ne nose kondome
    Oni nas izvestavaju o svakodnevnim smrtnim slucajevima, ali nas ne izvestavaju od cega su umrli - od H1N1 virusa, ili od vakcine
    Poruku je izmenio starsica, 09.11.2009 u 20:15 Razlog: popravila kodove
    neunistiva zlojebaba!

  6. #66

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Umrlo ih je neznatan broj i svi nose maske. Stotine hiljada je umrlo od side, pa i dalje svi ne nose kondome
    Oni nas izvestavaju o svakodnevnim smrtnim slucajevima, ali nas ne izvestavaju od cega su umrli - od H1N1 virusa, ili od vakcine
    Nose maske jer misle da su sigurni. I generalno, jesu sigurni ali samo 2 do 4 sata, posle im zastita ne vredi. I naravno da nece reci da su umrli od vakcine, pa poenta je da se vakcinisemo da bi neko bitniji dobio love. Sve vise i vise ce da trucaju o tome kako se vakcinisati treba, jer se vakcina proizvodi, a kako su ljudi skontali da to nije toliko strasno, niko ni ne zeli da se vakcinise, posebno zato sto je to nova vakcina.
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #67

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    I naravno opet se sve vrti oko para...neki ce napuniti svoje dzepove a narod ce vakcinisati sa neispitanim vakcinama.......opet sve po narodu.....prvo ga naplase.....a posle mu pomognu..."nazovi" pomognu....

  8. #68

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Čitam vas već danima oko te famozne gripe...Narode moj, ma samo udrite brigu na veselje...Znate onu izreku: "Kom je veka, tom je i leka"...E tako, ja sam danas obišla Novosadsku i Bačkopalanačku opštinu i super se provela u nekom kafiću u Bačkom Petrovcu i baš me zabole jel bilo među tim ljudima bilo inficiranih ili ne...Bitno je da ni jedan, ali pazi sad...Ni jedan jedini jbn trenutak nisam mislila o H1N1 gripi...Bitno je samo kako se čovek oseća...Što više pozitive, to više srećnijih inpulsa, to više zdravlja i osmeha...Uživajte u trenuci življenja, u tome je svrha...Manite se kojekavih misli o tome kada ćete umreti, jer kada dođe taj trenutak, bili vi srećni ili ne - nema te vakcine koja će vam vratiti ovaj srećan trenutak...UUuuuuuuuuuuuuuuuuuuužiiiiiiiiiiiiiivaa aaaaaaaaaaaajteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    Voli vas vaša Cvishna

  9. #69

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Davno sam čula da u "Lazi" nikad nije bilo masovnog oboljevanja od bilo kakvog gripa. Oni rešavaju ozbiljne sveCke probleme.

    A jutros sam čula na teveju da su i u Nemačkoj primali dve vrste vakcina. Jedna vrsta za Bundestag, druga za boraniju. Pa su ovi iz Bunda nešto objašnjavali, kao, dva proizvođača al' isto delovanje vakcine i tako to i tome slično...

    I tako...
    ...

  10. #70

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    što ste se prepali, ionako ćemo svi po raznoraznim proračnstvima pod zemlju brzija dana

    P.S.Nemojte ić' na kolokvijume ahahahahaha
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  11. #71

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Opet dobiJo e-mail-om:

    "Svinjski grip


    Pod hitno sprečiti globalni genocid!


    Na internet stranici američkog časopisa The Flu Case objavljen je senzacionalan dokument u kojem dr Leonard Horovic i novinar
    istraživač Šeri Kejn tvrde da je pandemija tzv. svinjskog gripa, osmišljena u korporacijama koje se bave biotehnološkim istraživanjima.

    Posebno je interesantna činjenica da najveći kapital u ovim multinacionalnim kompanijama imaju predsednik Svetske Vlade Dejvid Rokfeler i jedan od glavnih aktera događaja od 11. Septembra, Lari Silverštajn.

    O ovom senzacionalnom otkriću, koje je izazavao veliku pažnju slobodnih medija u svetu dr Horovic je obavestio američki FBI,

    zahtevajući da se spreči plan globalne elite, koja prinudnom vakcinacijom želi da smanji broj stanovnika na planeti.

    U pismu Federalnom istražnom birou, ovaj ugledni doktor tvrdi da je pandemija svinjskog gripa, projekat koji Rokfelerov koncern,

    koji ima monopol na istraživanjima u ovoj oblasti, sprovodi koristeći ogroman uticaj u Svetskoj zdravstvenoj organizaciji. Suština

    projekta je da se svetsko stanovništvo prislino vakciniše, pod izgovorom zaštite od širenja ovog virusa, koji je osmišljen u istraživačkim

    centrima farmakoindustrije. Dr Horovic i novinarka Kejn tvrde, da su vakcine toksične i da izazivaju teške posledice.

    Posebno važnu ulogu u širenju panike imaju članovi svetske vlade, koji kontrolišu velike medijske koncerne. Kao najbliži Rokfelerovi

    saradnici pominju se Rupert Mardok, Morton Cukerman, Tomas Gluser, kao i bivši predsedavajući biroa Banke federalnih rezervi u Njujorku
    Džeri Spejer. Svi oni imaju ogroman kapital u biotehnološkim multinacionalnim kompanijama. U prijavi se posebno pominje ime Larija Silverštajna,
    vlasnika zgrade 7 u kompleksu Svetskog trgovinskog centra, zakupodavca koji je rušenjem zgrade ostvario ogromne profite, jer je unapred znao za napade koji su kasnije usledili. Ovaj monstrum sada je jedan od glavnih deoničara u farmakoindustriji.

    Dr Horovic napominje da ukoliko su ovi ljudi za 8. sekundi bili u stanju da pobiju 3000 ljudi, u stanju su i da sprovedu u delo globalni genocid,

    pod izgovorom prisilne vakcinacije. Medicinska istraživanja pokazuju da virus svinjskog gripa, najčešće pogađa populaciju do 40 godina,

    kao i da se širi četiri puta brže u odnosu na ostale viruse. Oni apeluju na američku i slobodoljubivu javnost sveta da speči globalni genocid,

    tako što će sprečiti lokalna ministarstva da uvoze toksične vakcine.
    Poruku je izmenio starsica, 10.11.2009 u 14:30 Razlog: uklonjen link

  12. #72

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Kolko čujem Nemci plaćaju vakcinu 60 centi, a mi bi Miškoviću trebali da plaćamo 5 evara za ubod. Sad ne znam da li Nemci nabavljaju istu po plantaškim cenama, ili im je evro tamo skuplji...

    Kinezi nam nude neku u pola cene, a skoro ko prava...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #73

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    a ta u pola cene, btw, da li je u pola efikasna ko Miskoviceva..
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  14. #74

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Evo nešto jako zanimljivo na ovu temu..a dobro i izgleda..

    Протестовале одевене у маске

    Активисткиње украјинског женског покрета ФЕМЕН јуче су на необичан, али врло актуелан начин протестовале против политичара који стварају хистерију у народу око новог грипа пред изборе - одевене само у заштитне маске.
    Украјинска феминистичка група "ФЕМЕН" организовала је јуче на Тргу Независности у Кијеву протест на којем су учествовале млађе активисткиње одевене у доњи веш направљен само од заштитних маски.





    То су урадиле, како тврде, да би утицале на смањење панике изазване у јавности због епидемије грипа вируса А Х1Н1, али и на политичаре који "ситуацију користе за ширење страха у народу пред председничке изборе 17. јануара".
    Према најновијим подацима Министарства здравља Украјине, број жртава грипа и акутних респираторних инфекција у тој земљи повећан је од јуче за 19 и сада их је укупно 174, а број оболелих премашио је милион, пренеле су данас руске новинске агенције.


    RTS

    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #75

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Jos jedan lep i relaksirajuci tekst na zadatu temu..

    Oboleti ili odoleti, pitanje je sad


    Rekoh li ja vama da će nam špric(anje) doći glave? Bauk pelcovanja kruži Srbijom! Novi grip, koji se prepredeno krije iza slova, znamenki i prečasnog prasećeg imena, zaokupio je sve stanovnike otadžbine kojima je, od mnogobrojnih mogućnosti, preostala još samo ona da obole ili da odole. Primiti ili ne primiti (vakcinu, naravno) ostaje hamletovsko pitanje u senci kojeg se puno toga politički i antropološki zatrovanog valja iza brda.

    Taman kad smo odbacili svaku sumnju da sve u našoj zemljici pripada deltoidnom Miškoviću, stiže vest da je upravo on, naoružan čovekoljubljem (koje se piše s dosta zbijenih nula), isprednjačio i pri uvozu dragocenog cjepiva. Rešio čovek da nam, i bukvalno, uđe pod kožu.

    Znam da je lopovluk greh, ali, evo, poharaću svoje spisateljske dvore, pa s vama podeliti svoja davnašnja iskustva obračuna s povišenom temperaturom, najčešćim znakom gripozne gnjavaže.

    Počinje, kao i sve prelomno u životu, iznebuha. Već prvi susret s ogledalom (koji i inače nije lak) govori "više od riječi: namrežgani podočnjaci, babunski nos, tresem se ko otrovani pacov, sve me boli (osim narodnih rana), veđe se pote, a ispod potiljka sudaraju podluburene misli.

    U detinjstvu grip leže ko seljaku pivo ispred zadruge. Sve se ugodno preokrene: opružiš se ispred televizora, zatrpaju te grickalicama, svako malo uviruju komšinice s fruktal sokovima, a otac žalopojno u vremenu i prostoru locira trenutak kad je pobrskan virus: "Ma, sigurno prošlog petka kad je izašao bos na terasu da mi doda cvik-cangle.

    Desant na unezvereno pregrejani toplomer mora biti dobro pripremljen, uz upotrebu svih dostupnih kalibara. Sada se, nakon toliko agonija, osećam spremnim da vam teslimim te strategije.


    Alarm kašičica : Otac koji svoje tablete usisava s dlana i glasno zoba najveći je pristaša ove metode. Pacijent se i iz najsladjeg sna budi da mu se saspe sirup niz grlo i pobode toplomer u telesne duplje. Prednosti: Stvara se svest o proticanju vremena, solidarnost s onima što šljakaju noću ili čekaju izvršenje smrtne kazne. Više cenite naredne mirne noći što moraju (mada u to sumnjate) doći. Mane: Pošto u gluvo doba svi mamurljaju može se desiti da vam uliju šampon za perut. Oklembešena donja usna često sirup iz kašičice slije u krilo ili na čaršaf, što izaziva neprijatna jutarnja sumnjičenja. Desi se da smrskani toplomer iskašlje živina zrnca, pa se soba, pod očevom komandom, mora evakuisati, dezinfikovati i zapečatiti, a posteljina u zavežljaju komisijski spaliti, što ovu metodu trajno diskvalifikuje.

    Ćebovanje: Pošto smo se odavno odmetnuli od krajiškog zavičaja, nije bilo moguće primeniti stari savet narodnog učitelja čika Pelagića koji je držao da poskočljiva temperatura garant jenjava ako uzmeš sekirče i cepaš drva dok te znoj ne oblije po celom telu. Ali, zato je tu zamena u vidu ćebovanja: komirani se položi na otoman i zatrpa svim pokrivačima što se mogu naći (uključujući otirač za cipele). Napravi se jorgan planina, na koju se poslažu Brem i Dedijer, a često navrh sedne i baka koja vam štrika ušanku i priseća se rodnih brda. Varenom - barenom pacijentu vire samo zakrvavljene oči, peckave od naftalina, i zabranjeno mu je da mrda, što istini za volju i nije moguće. Prednosti: Temeperatura najčešće spada već kod sedme litre znoja i suza. Posmatrate svet iz perspektive lonca za kuvanje, što je dragoceno iskustvo. Baka leči nostalgiju za zavičajem. Mane: Može doći do pregrevanja motora i ispuštanja duše.

    Magične čarapice: Tradicionalni način lečenja baziran na praotačkom običaju stajanja u toploj balegi. U zavisnosti od praćenja noviina u zdravstvu soknice se natapaju: rendanim krompirom, alkoholom, sirćetom ili majonezom. Prednosti: Sve škole mišljenja slažu se da osećaj da ste zagazili u drek doprinosi vašoj psihičkoj ravnoteži. Mane: Osećaj da ste zagazili u drek ne doprinosi vašoj psihičkoj ravnoteži. Napomena: Mrsna kragna je podvrsta gornje kure. Hladni dodir svinjske (konjske, bivolske) masti oko vrata direktno vas priključuje vegetarijancima.

    Ledene kupke: Tuširanje mlakom vodom koju vam mučki pojačavaju do ledene sve dok cvokotanjem zuba ne razbudite ceo kvart. Prednosti: Razvijaju se lepi patrijarhalni odnosi zajedničkog kupanja koji kasnije mogu da se evociraju kroz pranje nogu starijima, turpijanje rascvalih kurjih očiju, testerisanje noktiju i slično... Mane: Ako ste već prešli u vegetarijance omraza na vodu vam je korak nazad u civilizacijskom razvoju.


    Strategija bačve: Agresivni ršum na mokri čvor gde bivate pojeni tekućinama koje se pri zdravoj pameti ne prisrkuju. Prednosti: Nema! Mane: Nema...mesta za nabrojati ih.

    Srećom, braćo po hiruškoj masci, sve to prolazi kao lanjski sneg ili mesečno pranje. Konačno došavši sebi, nakon što ustanovite da ste preživeli, privijate svoje izmučeno Ja na bratske grudi.

    Sutra je novi dan, okupan ozdravljenjem, mada ostaje strepnja da se možda upravo sada negde u druidskoj kuhinji novog kosmičkog poretka krčka novi virus koji će kompromitovati još neku životinju koju smo do sad prizivali isključivo ispruženu na ovalu.

    e novine
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nova opasnost kozji grip
    Autor cvishna u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 16:14
  2. Prehlada i grip
    Autor irnik u forumu Zdravlje
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 16.04.2009, 14:39
  3. Pretnja smrću Nenadu Čanku ! (YouTube)
    Autor robins u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 21.09.2008, 18:23
  4. Ptičji grip
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.03.2006, 20:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •