H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija? - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 90
  1. #46

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Znate sta..
    Idem sad lepo da krknem jednu tableticu C vitamina, a sutra cu da krkam kivi, necu ni da brojim. Sva sam shili dili sad
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #47

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Znate sta..
    Idem sad lepo da krknem jednu tableticu C vitamina, a sutra cu da krkam kivi, necu ni da brojim. Sva sam shili dili sad
    Nemoj da bude kasnije "avaj zašto me niste upozorili....avaja zašto sam krkala sintetički c vitamin kada sam mogla fino 4 regularna kiwiiiija..." i tako to.

    Ma nek' si ti meni živa i zdraFa!
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #48

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Rakijica, al' da nije Zozovača da vidim taj grip koji će se s mnome u koštac u'vatiti.

  4. #49

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Jutros dobio mailom:

    "> Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima? Ako ste napravili vakcinu za koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?
    Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol.U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?
    Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?
    Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax,kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?
    Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!
    Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor! "

    Ne znam koliko je tačno.

  5. #50

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citala sam o tome juce i cula sam da ce morati da se potpise saglasnost ako zelis da potpises vakcinu vazi, mene ce obici.

    LM, ono sto sam sinoc htela pre nego sto su me prekinuli radovi..
    Citam jednog lekara i prica ovako: na uzorku od 100 obolelih od svinjskog gripa, njih 90-oro ga prelezi kao obican grip, 10-oro obolelih dobije upalu pluca, a tek jedan zarazeni od tih 10-oro za upalom pluca dobije komplikacije.

    Sve je stvar imuniteta, jer virus moze da se ubije samo jakim imunitetom

    I nije zgoreg ponoviti:
    - ne dodirivati lice rukama
    - sto cesce ih prati vodom i sapunom i odrzavati higijenu ruku sto bolje
    - jesti sto vise voca i povrca, nadomestiti tableticama C vitamina
    - ne piti preventivno nikakve antibiotike, jer se zalud stvaraju antitela na koje ce posle virus biti otporan
    - i moje omiljeno piti kuvane rakije ili kuvana vina, jesti belog luka zbog selena, tursije i kiselog kupusa, sve puno C vitamina
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #51

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Nedavno sam dobila u mailu sledece:

    Podignuta optužnica protiv Svjetske Zdravstvene Organizacije (WHO) i Ujedinjenih Nacija za bioterorizam i namjeru za počinjavanja masovnog ubistva

    Sent: Wednesday, July 08, 2009 3:19 PM
    Barbara Minto - Natural News 25. jun 2009

    Prevod: B.P.

    Kako se približava očekivano puštanje u promet Baxter-ove vakcine protiv virusa A/H1N1 svinjske gripe u julu ove godine, jedna austrijska novinarka upozorava svijet da se priprema najveći kriminalni akt u istoriji čovječanstva. Jane Burgermeister je nedavno podnijela tužbu kod FBI protiv Svjetske Zdravstvene Organizacije (WHO), Ujedinjenih Nacija (UN) i nekoliko visokih zvaničnika nekih vlada i korporacija u vezi sa bioterorizmom i namijerom počinjavanja masovnog ubistva. Ona je takođe pripemila i prijedlog za zabranu prinudne vakcinacije, kojeg je podnijela u Americi. Te aktivnosti su zasnovane na optužnici koju je ona podnijela u aprilu, protiv kompanija Baxter AG i Avir Green Hills Biotechnology iz Austrije, za proizvodnju kontaminirane vakcine protiv ptičje gripe, navodeći kako se tu radilo o jednom namijernom aktu izazivanja epidemije i ostvarivanja profita na osnovu nje.
    Sažetak navoda i iz optužnice koja je podnesena kod austrijske ispostave FBI,

    10. juna 2009. godine

    U svojoj optužnici, Burgermeister prezentira dokaze o aktima bioterorizma koji krše zakone SAD, a koji su počinjeni od strane jedne grupe koja operiše unutar SAD i koja je pod upravom internacionalnih bankara koji kontrolišu američku Centralnu Banku, kao i WHO, UN i NATO. Cilj tog bioterorizma je sprovođenje masovnog genocida nad populacijom SAD, uz pomoć jednog pandemičnog, genetski inženjeriranog virusa gripe, koji bi trebao biti smrtonosan. Ova grupa je pripojila sebi neke od najvižih kancelarija u vladi SAD.
    Konkretno rečeno, predstavljeni su dokazi da okrivljeni, Barack Obama, Predsjednik SAD, David Nabarro, Koordinator za gripu u UN, Margaret Chan, generalni direktor Svjetske Zdravstvene Organizacije (WHO), Kathleen Sibelius, sekretar Odjeljenja za Zdravlje i ljudske usluge (Department of Health and Human Services), Janet Napolitano, sekretar američke organizacije Homeland Security, David de Rotschild, bankar, David Rockefeller, bankar, George Soros, bankar, Werner Faymann, austrijski kancelar, i Alois Stoger, ministar zdravlja Austrije, između ostalih, su pripadnici ovog internacionalnog, korporacijskog kriminalnog sindikata, koji je razvio, proizveo, nagomilao i upotrijebljavao biloška oružja kako bi eliminisao ljudsku populaciju SAD-a i drugih država s ciljem finansijske i političke dobiti.
    U ovoj optužnici se navodi da su se okrivljeni udružili međusobno, kao i sa drugim licima, u smišljanju, finansiranju i učestvovanju u završnoj fazi sprovođenja ovog tajnog internacionalnog programa biološkog oružja u kojeg su ukljužene farmaceutske kompanije Baxter i Novartis. Oni su to činili bio-inženjeringom i puštanjem u opticaj smrtonosnih bioloških agenasa, posebno virusa "ptičje gripe" i virusa "svinjske gripe," kako bi stvorili povod za sprovođenje programa prinudne masovne vakcinacije što će biti način za aplikaciju jednog biološkog agensa koji će uzrokovati smrt i druge zdravstvene poremećaje kod ljudi. Ova aktivnost direktno krši Zakonski akt o biološkom oružju i antiterorizmu.
    Burgermeister-ina tužba uključuje i dokazni materijal da je Baxter AG, austrijska filijala kompanije Baxter International, namijerno poslala 72 kile živog virusa ptičje gripe, kojeg joj je obezbjedila WHO u zimu 2009. godine, u 16 laboratorija u četiri zemlje. Ona tvrdi da taj dokazni materijal pruža jasnu potvrdu o tome da su farmaceutske kompanije i internacionalne vladine agencije same aktivno angažovane u razvoju, proizvodnji i distribuciji biloških agenasa, koji su klasificirani kao najsmrtonosnija biološka oružja, kao bi izazvali pandemiju i prouzrokovali smrt kod ljudskih masa.
    U njenoj aprilskoj tužbi, ona je naglasila da se Baxterova laboratorija u Austriji koja je navodno jedna od najsigurnijih laboratorija u svijetu, nije pridržavala najosnovnijih bezbjedonosnih mjera kod držanja 72 kg patogenog organizma koji je klasifikovan kao biološko oružje, bezbjednim i odvojenim od svih drugih supstanci prema strogim zakonima o bezbjednosti bioloških materija, nego je dopustila da se on pomiješa s običnim virusom ljudske gripe i pošalje iz njihovog postrojenja u Orthu, u Donau.
    U februaru, kada je jedan član osoblja laboratorije BioTest u Čehoslovačkoj isprobao na lasicama taj mateterijal koji je trebao poslužiti za proizvodnju vakcina, lasice su uginule. Taj incident nije bio praćen nikakvim istragama od strane WHO, EU i austrijskih zdravstvenih zvaničnika. Nije bilo ispitivanja sadržaja tog virusnog materijala a nisu bili objavljeni ni podaci o genetskim sekvencama virusa koji je bio pušten u opticaj.
    U svom odgovoru na parlamentarno pitanje, 20. maja, Alois Stoger, austrijski ministar zdravlja, naveo je da se taj incident nije smatrao kao propust u osiguravanju bioloskih materijala, nego kao prekršaj veterinarskih pravila. Tako je jedan doktor veterine bio poslat da u laboratoriju kako bi sproveo tamo jednu kratku inspekciju.
    Burgermeister-in dosije otkriva da je puštanje virusa u opticaj trebalo da bude jedan osnovni korak za izazivanje pandemije koja će omogućiti WHO da proglasi nivo 6 pandemije. Ona zatim navodi zakone i uredbe koje dozvoljavaju Ujedinjenim nacijama i WHO, preuzmanje uprave nad SAD u slučaju izbijanja pandemije. Nadalje, zakon koji zahtijeva od gra?ana poštovanje obavezne vakcinacije stupiće na snagu u SAD, u uslovima objave pandemije. (Na zalost, cini se da ce i patokratije mnogih drugih drzava aktivno slijediti ove mjere o obaveznoj vakcinaciji gradjana!? prim. prev.)
    Ona tvrdi da je cijeli biznis u vezi sa pandemijom "svinjske gripe" zasnovan na jednoj masivnoj laži da se napolju nalazi jedan prirodni virus koji predstavlja prijetnju za ljudsku populaciju. Ona tu prezentira dokaze koji navode na sumnju da su virusi svinjske i pticje gripe u stvari bioinzenjerirani u laboratorijama uz pomoć finansijskih sredstava koja su obezbjeđena od strane WHO, i drugih vladinih agencija, između ostalih. Ova "svinjska gripa" je jedan hibrid sastavljen od jednog dijela svinjske gripe, dijela ljudske gripe i dijela pticje gripe, nešto što može da dođe samo iz laboratorija, kako to tvrde i mnogi eksperti.
    Tvrdnja WHO-a da se "svinjska gripa" širi i da se mora proglasiti pandemija ignoriše njene fundamentalne uzroke. Virusi su pušteni u opticaj uz pomoć WHO, i WHO je na prvom mjestu, najviše odgovorna za tu pandemiju. Nadalje, simptomi navodne "svinjske gripe" se ne mogu razlikovati od onih kod obične gripe i prehlade. "Svinjska gripa" ne uzrokuje smrt kod ljudi ništa više od obične gripe.
    Burgermeister primje?uje da su brojke koje se odnose na slu?ajeve smrti od svinjske gripe nekonzistentne i da nije jasno kako se broj tih "smrtnih slu?ajeva" dokumentira.
    Ne postoji potencijal za pandemiju osim ukoliko se ne sprovede jedna masovna vakcinacija kako bi se ova gripa pretvorila u jedno oružje, pod maskom zaštite populacije. Postoji mnogo razloga za sumnju da će vakcine za vakcinaciju narodnih masa biti namijerno kontaminirane bolestima koje su posebno stvorene da prouzrokuju smrt.
    Tu je ukazano na licenciranu vakcinu protiv ptičje gripe kompanije Novartis koja je ubila 21 beskućnika u Poljskoj u ljeto 2008. godine, a imala je jedan svoj "razmjer izazivanja štetnih posljedica", odakle je zadovoljavala vlastitu definiciju biološkog oružja američke vlade (biološki agens stvoren da izazove razmjerne štetne posljedice, kao npr. smrt ili druga oštećenja) sa sistemom za isporuku (injekcija).
    Ona navodi da se isti kompleks internacionalnih farmaceutskih kompanija i internacionalnih vladinih agencija koji je razvio i pustio u promet pandemišni materijal, stavio u poziciju profitiranja na izazivanju pandemije ugovorima za obezbjeđenje vakcine. Mediji kontrolisani od strane grupe koja je proizvela "svinjsku gripu" (dakle, većina njih: prim. prev.) šire dezinformacije kako bi naveli ljude da prime opasnu vakcinu.
    Ljudi iz SAD će pretrpjeti ozbiljne žrtve i nepopravljive ozljede ukoliko budu prisiljeni da prime ovu nedokazanu vakcinu protiv njihove volje, na osnovu zakona: the Model State Emergency Health Powers Act, National Emergency Act, National Security Presidential Directive/NSPD 51, Homeland Security Presidential Directive/HSPD-20, i the International Partnership on Avian and Pandemic Influenza.
    Burgermeister navodi da oni koji su imenovani u njenoj optužnici, od 2008. godine su u SAD uveli i/ili ubrzali uvođenje zakona i regulativa stvorenih s ciljem otimanja građanima njihovih zakonskih i ustavnih prava na odbijanje injekcija. Ti ljudi su stvorili ili dozvolili da se zadrže zakonske odredbe koje odbijanje vakcinacije protiv pandemičnih virusa definišu kao kriminalno djelo. Oni su uveli i druge prekomijerne i svirepe kazne kao što je zatvaranje u karantine, odnosno, u FEMA/ine koncentracione logore, dok istovremeno brane građanima SAD da traže kompenzaciju u slučaju ozljeda ili smrti od prisilne vakcinacije. To predstavlja gađenje zakona koji regulišu državnu korupciju i zloupotrebu službenog mjesta, kao i Ustav i Povelju Prava. Ovim aktivnostima, imenovani optuženici su položili temelje za počinjavanje jednog masovnog genocida.
    Koristeći "svinjsku gripu" kao povod, optuženi su planirali masovno ubistvo populacije SAD uz pomoć prisilne vakcinacije. Oni su instalirali jednu veoma široku mrežu FEMA koncentracionih logora i označili su mjesta za masovne grobnice, a uključeni su u planiranje i sprovođenjejedne šeme za prenos uprave nad SAD u ruke njihovog internacionalnog kriminalnog sindikata koji koristi UN i WHO kao čelne organizacije za svoje ilegalne, ucjenjivačke i organizovane kriminalne aktivnosti, kao i kršenje zakona koji regulišu izdaju.
    Ona dalje navodi da je kompleks farmaceutskih kompanija koji se sastoji od Baxter-a, Novartis-a i Sanofi Aventis-a, dio jednog inostrano baziranog programa biološkog oružja, koji je ima dvije svrhe a finansiran je od strane ovoga internacionalnog kriminalnog sindikata i dizajniran tako da sprovede jedno masovno ubistvo s ciljem smanjenja svjetske populacije za više od 5 milijardi ljudi, tokom idućih 10 godina. Njihov plan podrazumijeva širenje terora kako bi se ljudi naveli da se odreknu svojih građanskih prava i nametanje jednog masovnog karantina u FEMA-inim koncentracionim logorima. Kuće, firme i farme onih koji budu ubijeni biće preuzimane od strane ovog sindikata.
    Eliminacijom populacije Sjeverne Amerike, internacionalna elita će dobiti pristup prirodnim resursima tog regiona kao što su voda i zemljište s nalazištima nafte. A eliminacijom SAD i njenog demokratskog ustava podvodeći ga pod Sjeverno Američku Uniju, ova internacionalna kriminalna grupa će imati totalnu kontrolu nad cijelom Sjevernom Amerikom.
    Najznačajniji detalji iz kompletnog dosijea
    Cijeli dosije ovog sudskog postupka koji je pokrenut 10. juna je jedan dokumenat od 69 stranica u kome je predstavljen dokazni materijal kojim se potkrepljuju svi navodi optužnice. To uključuje:
    Činjeničnu pozadinu koja predstavlja vremenske tačke i podatke koji potvrđuju vjerovatne uzroke, definicije Ujedinjenih nacija i Svjetske Zdravstvene Organizacije (WHO) i njihove uloge, kao i istoriju incidenata sve od izbijanja "svinjske gripe" u aprilu, 2009. godine.
    Dokaz da vakcina "svinjske gripe" potpada pod definiciju biološkog oružja kako je to označeno u vladinim agencijama i propisima koji klasifikuju vakcine i regulišu njihovu upotrebu a navodi se i briga koju su izrazile vlade nekih država da bi se vakcina protiv "svinjske gripe" mogla koristiti za biološki rat.
    Naučni dokazni materijal koji potvrđuje da je virus "svinjske gripe" jedan vještački (genetski modifikovani) virus.
    Dokazi naučnog porijekla da je "svinjska gripa" bio-inženjerirana kako bi bila slična Španskoj groznici iz 1918. godine, uključujući i navode iz izvještaja doktora A. True Ott-a Ph.D., N.D., Svinjska gripa je Španska groznica iz 1918. godine koja je pretvorena u oružje, kao i izvještaj Dr. Jeffrey Taubenberger-a et.al. koji je bio objavljen u Science Magazine.
    Sekvenca genoma "svinjske gripe"
    Dokazni materijal o namijernom puštanju "svinjske gripe" u opticaj u Meksiku.
    Podaci o učešću predsjednika Obame koji osvjetljavaju njegovo putovanje u Meksiko koje se poklopilo sa izbijanjem "svinjske gripe" u toj zemlji i smrću nekoliko visokih službenika iz njegove delegacije. Tu je takođe naveden argumenat da predsjednik naknadno nije bio podvrgnut ljekarskom pregledu jer je prethodno bio vakcinisan protiv svinjske gripe.
    Dokazni materijal o ulozi Baxter-a i WHO u proizvodnji i puštanju u opticaj pandemičnog virusnog materijala u Austriji, uključujući i izjavu službenika Baxtera u kojoj on tvrdi da su virus koji je greškom bio poslan u Čehoslovačku, dobili iz referentnog centra Svjetske zdravstvene organizacije (WHO). To uključuje i ukazivanje na dokazne materijale iz Burgermeister-ine optužnice koju je ona podnijela u aprilu, u Austriji, čiji je istražni postupak u toku.
    Dokazni materijal koji ukazuje na direktno učešće kompanije Baxter u tajnoj mreži za proizvodnju i distribuciju biološkog oružja.
    Dokaze da je Baxter namijerno kontaminirao materijal iz vakcina.
    Dokazni materijal da Novartis koristi vakcine kao biološko oružje.
    Dokazni materijal o ulozi WHO u programu proizvodnje i distribucije biloškog oružja.
    Dokazni materijal o tome kako je WHO manipulisala podatke o bolesti kako bi mogla opravdati proglašavanje nivoa 6, pandemije, te tako preuzeti kontrolu nad USA.
    Dokazi o ulozi FDA (Američki zavod za zaštitu zdravlja, prim. prev.) u zataškavanju ovog programa biološkog oružja.
    Dokazi o učešću Kanadske nacionalne mikrobiološke laboratorije u programu biološkog oružja.
    Dokazni materijal u učešću naučnika koji rade za britanski NIBSC, i CDC u inženjeringu "svinjske gripe".
    Dokazni materijal da su vakcinacije izazvale smrtonosnu Špansku groznicu iz 1918. godine, uključujući navode Dr. Jerry Tennanta da je raširena upotreba aspirina za vrijeme zime koja je uslijedila nakon Prvog svjetskog rata, uveliko doprinjela izbijanju pandemije, snižavanjem odbrambenog mehanizma i temperature tijela, što je dozvoljavalo virusu gripe da se brže razvija. Tamiflu i Relenza takođe snižavaju temperaturu tijela, te se takođe može očekivati da će oni doprinjeti širenju pandemije.
    Dokazi o manipulaciji zakonskog sistema kako bi se dozvolilo nekažnjeno počinjavanje masovnog ubistva.
    Ustavna pitanja: legalnost vs. nelegalnost ugrožavanja života, zdravlja i javnih dobara masovnom vakcinacijom.
    Pitanja imuniteta i kompenzacije kao dokaz za namijeru počinjavanja kriminalnog akta.
    Dokazi o postojanju jednog internacionalnog, korporativnog, kriminalnog sindikata.
    Dokazi o postojanju tajnog društva "Illuminati".
    Dokazi o planovima društva Illuminati/Bilderberg za depopulaciju planete i njihovoj ulozi u inženjeringu i distribuciji virusa "svinjske gripe".
    Dokazi da se na godišnjem sastanku grupe Bildeberg u Atini, od 14-17 maja, 2009. godine, kao dio njihove genocidne agende, diskutovalo o korištenju virusa "svinjske gripe" kao biološkog oružja. Tu je priložena i lista ušesnika sastanka, za koje je davno bivši kanadski predsjednik Pierre Trudeau, rekao da oni gledaju na sebe kao na jednu genetski superiorniju vrstu od ostatka čovječanstva.
    Mediji ne informišu narod o opasnosti koja mu prijeti
    Jane Burgermeister ima dvojno, irsko-austrijsko državljanstvo i piše za magazine Nature, the British Medical Journal, i American Prospect. Ona je evropski korespodent za vebsajt the Renewable Energy World. Ona je takože mnogo pisala i na teme u vezi s promjenom klime, biotehnologije i ekologije.
    Pored tužbe koju je podnjela u aprilu ove godine protiv kompanija Baxter i Avir Green Hills Biotechnology i za koje je istražni postupak trenutno u toku, ona je takođe tužila WHO i Baxter, između ostalih, u vezi sa onim kontejnerima "svinjske gripe" koji su eksplodirali u vozu u Švajcarskoj, prilikom njihovog transporta.
    Ona smatra da je kontrola medija od strane vladajuće elite omogućila ovom internacionalnom kriminalnom sindikatu da neometano sprovodi svoju agendu dok se istovremeno većina čovječanstva drži u mraku u vezi s onim što se stvarno događa. Ova njena tužba predstavlja jedan pokušaj da se prevaziđe ova medijska kontrola i da se istina iznese na svjetlost dana.
    Nju najviše brine to "što bez obzira na činjenicu da je kompanija Baxter uhvaćena na djelu u pokušaju izazivanja pandemije, istoj komapaniji dozvoljeno da nastavi dalje zajedno s njenim saveznicima, u pravcu proizvodnje vakcine protiv pandemije." Baxter se trenutno zuri da pusti vakcinu u opticaj negdje u julu ove godine.


    Skorasnja vest sa ovog terena:

    CBC News - Toronto - Hundreds mourn 'beautiful son' with H1N1
    Poruku je izmenio starsica, 04.11.2009 u 15:58 Razlog: uklonjeni linkovi
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  7. #52
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  8. #53

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Upravo sam pročitala jedan vrlo pametan tekst o prevenciji, pa evo par jednostavnih saveta: treba se truditi da u toku dana što manje dodirujemo lice rukama (pogotovo nos i usta), ruke prati što češće, a uzimati par puta na dan toplu vodu sa solju i njom ispirati grlo i uz parčiće vate istom tečnošću dezinfikovati nos. Ovom virusu treba dva ili tri dana da zaživi u telu do punog razvitka bolesti, a grgoljenjem slanom vodom se to sprečava. Treba uzimati i što više toplih napitaka, jer se živahni viruščići iz grla tako spuštaju u želudac u kome ne mogu da zažive, pa se tako bolest sprečava. Ako se svemu tome dodaju i velike količine svežeg voča i povrća, vakcina možda nije ni potrebna. No, to svako sam nek proceni.
    Moja lična preporuka je propolis, to je prirodan antibiotik, pa verujem da je i on dobra prevencija.

    I, nažalost, što manje ljubljenja i rukovanja... Klimoglavi su u modi..
    Vrag odneo šnalu...

  9. #54

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Toliko su ga sad vec napumpali, da na TeVeu gledam samo da vidim sta ce se opet izlupetati. Kazu, ima preko 200 obolelih, to je kao zvanicno. A ima ih preko 2000, i to je neko u novinama izjavio, ako nije bas Kon. Fazon je sto je svinjski isti kao i sezonski, samo sto postaje lose ako dodje do upale pluca.
    I da, jedite domace sveze paprike. Ima vise C vitamina i od limuna i od kivija.
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #55

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Da li su maske delotvorne protiv gripa H1N1?


    Sticajem okolnosti, prinuđena sam da ovih dana obilazim zdravstvene ustanove i gde god se okrenem, prolaze ljudi sa maskama na licu..od zdravstvenih radnika, do pacijenata, ova pojava postaje masovna..našla sam zanimljiv članak o delotvornosti maski i pravilnoj upotrebi jer sam ubeđena da se ne koriste pravilno u većini slučajeva..


    "Zaštitne medicinske maske već odavno se traže i na našem tržištu ali je potražnja za njima naglo porasla nakon pojave gripa H1N1, koji se prenosi respiratornim putem.

    U prodaji su dve vrste - hirurške po ceni od devet dinara za komad i epidemiološke po ceni od 130 dinara za pakovanje od tri komada.

    Lekaru kažu da ih treba koristiti, ali da to nije jedini i potpuno siguran vid zaštite, naročito ako se ne upotrebljavaju pravilno.

    Na sajtu Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" ističu da nepravilna upotreba medicinksih maski može povećati rizik od transmisije pre nego ga smanjiti.

    Delotvorne su samo u zatvorenim prostorijama, gradskom prevozu i javnim okupljanjima sa velikim brojem ljudi.

    Takođe, njihovo dejstvo prestaje nakon dva do četiri sata, a posle isteka tog vremena dolazi do bolje prodornosti virusa.

    Alternativne maske

    Premda se često koriste alternativne zaštite u nedostatku standardnih medicinskih maski (npr. krpena maska, marama, papirne maske, pamučne trake vezane preko nosa i usta), o njihovoj korisnosti nema dovoljno informacija.

    Ako se ipak koriste treba ih upotrebiti samo jednom, ili u slučaju krpenih maski, treba ih detaljno očistiti između dve upotrebe (oprati običnim deterdžentom za pranje na uobičajenoj temperaturi).

    Takođe, treba ih skinuti odmah nakon zbrinjavanja obolele osobe.

    Odmah nakon skidanja maske neophodno je pranje ruku."


    stetoskop info
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #56

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Čvrsto sam odlučio da se ne vakcinišem protiv ovog "svinjskog" gripa. Kad vidim Tomicu Milosavljevića na TV-u da me ubeđuje da se vakcinišem odmah mi je jasno da ne treba da se vakcinišem. A ovo bombardovanje po medijima nova žrtva, novi zaraženi mi samo potvrđuju da je u toku kampanja koja treba da rezultuje novim punjenjem državnog budžeta i krpljenjem budžetskih rupa - prodajom vakcina. mislim da godišnje mnogo više ljudi umre od sezonskog gripa (ili neke druge bolesti) pa nas ne bombarduju na svakih par sati o broju preminulih ili zaraženih. Svestan sam ja i opasnosti ako budem zaražen virusom novog gripa, ali neću da se vakcinišem pogotovo kada u obzir uzmem moguće kontraindikacije ako primim vakcinu. I mnogo dobra ona, ako primiš vakcinu sam si odgovoran, ako je primiš, opet sam snosiš odgovornost...



  12. #57

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Čvrsto sam odlučio da se ne vakcinišem protiv ovog "svinjskog" gripa. Kad vidim Tomicu Milosavljevića na TV-u da me ubeđuje da se vakcinišem odmah mi je jasno da ne treba da se vakcinišem.
    I ja...iako ne gledam Tomicu na TV-u.
    Sedmoro iz mog drustva su se vakcinisali i eno ih, bolesni su ne mogu da ustanu iz kreveta...tako da ja necem.

    Ako se vakcinishesh kajacesh se, ako se ne vakcinishesh kajacesh se...e zivote lutalico!
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #58

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Ma sva ta uzbuna oko gici-gici gripa mi je cista glupost! Tako su digli frku pre par god. i za pticji grip pa ga sad niko ne spominje... Ma idi molim te, ne bave se tol'ko oko side i nekih ozbiljnijih bolesti, a svi se uspanicili zbog ovog...

    Kad malo bolje pogledate (i saslusate), ko je sve umro od "svinskog gripa", videcete da su vecina babe i dede, i osobe koje inace imaju komplikacije sa zdravljem ili neku bolest, koja se moze iskomplikovati najobicnijom prehladom i u najgorem slucaju kao konacan ishod, moze imati smrt.

    A s' obzirom da su mi clanovi porodice medicinski radnici, oni su mi i otvorili oci u vezi sa gici-gici gripom, rekavsi sve ono sto je PersonaGrata napisao u vezi vakcine protiv gripa. Ko zna,mozda bih se i ja uspanicila slusajuci vesti, citajuci svakakve gluposti...

    Sve u svemu, grip ko grip! Ne razlikuje se mnogo od obicne prehlade, pa majku mu necemo valjda svi da pogrokcemo?? Gluposti... Licno smatram da nema nekih razloga za toliku paniku i strah! Znate kako se kaze, ono o cemu najvise strahujete najcesce vas pogodi

    U Srbiji nista nije uspelo,pa nece vala ni svinjski grip
    Salu na stranu, sve u svemu bice jos malo prasine i frke oko ovoga, a onda ce i to da "bace pod tepih"...

  14. #59

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Pričala sam s doktoricom u koju relativno imam poverenja, bar što se dosadašnjeg iskustva tiče. Kaže da vakcinu protiv sezonskog gripa u životu nije primila, niti namerava, jer se uvek pravi prema tipu virusa iz prethodne sezone, a da se ama baš nikad nije desilo da se taj isti tip ponovi.
    Isto je, kaže, i sa vakcinom protiv H1N1, jer se već u toku zime očekuju mutacije. Tako da, kad ove poručene budu i stigle, svakako neće vredeti.

    Jeste u pitanju senzacija, koja se na vrlo perfidan način koristi. Oni koji ne pomru od boleština, pomreće bar koju godinu ranije od stresa, jer se sistematski radi na uterivanju strave u ljude. Bogate se promoteri boleština i njihovih kvazi lekova, a i oni koji sad zahuktalo štampaju knjige o velikim svetskim zaverama.

    Pčele su zasad jedina vrsta živuljki na koju se čovek može osloniti, iako me ne bi čudilo da uskoro izmisle neki matični ili trutani grip...
    Vrag odneo šnalu...

  15. #60

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    E tako...
    Upravo mi javljeno da mi sin od sutra do daljnjeg ne ide u skolu...
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nova opasnost kozji grip
    Autor cvishna u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 15:14
  2. Prehlada i grip
    Autor irnik u forumu Zdravlje
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 16.04.2009, 13:39
  3. Pretnja smrću Nenadu Čanku ! (YouTube)
    Autor robins u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 21.09.2008, 17:23
  4. Ptičji grip
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.03.2006, 19:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •