Podjela odgovornosti - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 20 od ukupno 20
  1. #16

    Odgovor: Podjela odgovornosti

    Sada mi nekako i odgovara da je on taj koji popravlja jer treba na krov otići

    A njega pustiti za štednjak - bio bi rusvaj
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #17

    Odgovor: Podjela odgovornosti

    Aauuu...Šta se toliko smarate da li muški treba da kuvaju ili ne?Zar nisu najbolji i najpoznatiji kuvari muškarci?Oni to rade iz ljubavi,a žene zato što moraju.Sad kako kojoj to padne, neka voli neka ne.Nekoj ide od ruke,nekoj....

    E! A sad tema!
    Moj muki,dok smo se zabavljali,me je smišljeno pripremao za kućne poslove.A ja naivna.Kad je trebala da se sprema njegova momačka soba,kaže on meni:Ajd ti spremi ove police,obriši prašinu,a ja ću usisati tepih!Hmm...ajd,mada je na policama bilo gomile sitnarije i govana za brisanje.Vremenom ......sam zamoljena i da usisavam dok on nešto drugo radi.Pa da operem prozor,pa.....u pi...du mtrn,na finjaka.Pa sam im pekla palačinke za čitav bataljon u jbnom emajliranom tiganju.Težak, ruka mi otpadala....
    Kad sam se udala....zna se!Perem ,peglam,pu.im,kuvam,spremam,fizikališem,kreativiše m....sve po redu.A on brine o svemu ostalom,finansije,popravke,majstorije(u tome mu nema premca,sve radnje radi osim farbanja,za četku sam ja zadužena),kupovina,razmišljane o tome šta nam je potrebno u kući ,o računima o ,o,ma o svemu razmišlja.Čak je dosadan koliko razmišlja.Zato ja o ničemu,pustila mozak na pašu,čak mi govori:uradi to,uradi ovo.....Dobro,dobro,nije baš da o ničemu ne razmišljam.Razmišljam!Naravno!

    A tu su i deca!Dovoljno velika da porade i oni nešto po kući.Naviše vole da skupljaju kereća govna po dvorištu!To dobijaju po zasluzi!A tek spremanje dečije sobe!Što tooooo vole da radeeee....ih!A kad kažem ćerki da ode za džu boks(sudoperu),prosto skače od sreće.Bože,bože što ta deca vole da radeee....ah sreće i radosti.
    Tako smo ti mi srećna porodica sa podeljenim odgovornostima.Naravno imamo i zajedničke.Zajedno vaspitavamo decu,radimo domaće zadatke,idemo na roditeljske sastanke,zajedno fizikališemo po kući i dvorištu šta već ima da se fizikališe,zajedno jedemo čokoladuuu....mislim,svašta mi u stvari radimo zajedno,stalno smo zajedno....
    Eee..da!Jedan savet! Ako nešto nećete da radite,samo kažite da vi to nemate pooojma.Samo se nemojte zeznuti pa u jednom trenutku pokazati svoju umešnost.Tad je gotovo,nakačiće vam se na grbaču.Ja tako godinama "nisam znala" da pravim pogačice sčvarcima, i naravno ko mi je kriv kad sve najbolje radim.A stvarno su dobre!Mislim pogačice.

  3. #18

    Odgovor: Podjela odgovornosti

    Kod mene je raspodela jednostavna

    Ja - kuvam, perem,peglam, raspremam, idem u nabavku,ja sam i "mama i tata", zarađujem novac da bi smo mogli pristojno da zivimo, vodim racuna o finasijama, idem na roditeljske, vozim dete i vracam sa treninga, idem sa detetom u kupovinu ( mislim na garderobu i ostalo sto mu je potrebno)

    On - uci, uziva u najlepsim tinedjerskim danima, trenira basket , radi sve ono sto ga cini srecnim.....

    Zato sto ima mene....mamu kojoj nikada nista nije bilo i nece biti tesko za njega i za njegovu srecu!
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #19

    Odgovor: Podjela odgovornosti

    Neki dan je išao pospremiti sobu.. Znate kako je to izgledalo? Samo je usisao a prašina, vreća smeća, razni cd-i.. To je ostalo na svojem mjestu. I još je mislio da, ako je pomaknuo stol ulijevo i stavio vodoravno - da je to vau....

    Dođe mi da ga više nikada ne tjeram da posprema išta
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #20

    Odgovor: Podjela odgovornosti

    nevidim sta je lose docekati zenu sa posla sa skuvanim ruckom,pa ona to radi ceo zivot
    zasto sam papucar ako sam joj pomagao oko pranja i peglanja pelena-deca su i moja
    ako sam sam raspremio svoj krevet
    ako sam sam ubacio svoj prljavi ves u masinu iliti vec kosaru pored,neperem ga ja vec masina
    zasto je tesko otici do pijace ili prodavnice
    sto je tesko otici sa decom do parka
    zasto je tesko okupati ili bar pomoci kod kupanja bebe
    odvesti svoju decu na trening
    nisam ni ja cvecka ali to traje vec dugo dugo godina ,postovanje,ljubav tolerancija itd

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Difuzija odgovornosti
    Autor ELA u forumu Psihologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 18.03.2010, 21:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •