Crna knjiga fašizma
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Crna knjiga fašizma

    Fašizam, nacizam,ustaštvo je u 6 g. rata ( 1939.g.- 1945.g. ) uspeo pobit 100.00000 milijuna ljudi. Fašizam,nacizam,ustašto je pobilo : 8 miljuna židova, 6 miljijuna roma, 5 milijuna crnaca, 4 milijona komunista , 3 milijuna jugoslavena. Ostalo su stradalnici u ratu na obje strane. Adolf Hitler je največi ubica, krvnik sveta i čovečanstva kojeg povest poznaje. U stopu ga sljede Benito Mussolini , Ante Pavelić i Franjo Tuđman. Žrtve fašizma,nacizma,ustaša su nevini ljudi : židovi, romi,crnci,komunisti , jugoslaveni i svi drugi koji nisu mislili ko oni. Oni koji su stradali na Blejburgu bili su krvnici jugoslavena u ustaškim , nacističkim koncentracijskim logorima smrti Jasenova,Danica,Gradiška Stara i još 40 ustaških ,nacističkih koncentracijskih logora smrti na tlu Jugoslavije. Ono što je za židove Ausvich , to je za nas jugoslavene Jasenovac. Ova tema je teška , ali morala je biti postavljena kao povesni i politički odgovor na Yossarionovu temu. Ako je i bilo žrtava komunizma to su bili isključivo svi fašisti,nacisti,ustaše svi oblici fašizama koji su i zaslužili što su dobili i još mnogo gore od toga što je na njima počinjeno. Komunizam nikad nije napao nevine ljude , nego isključivo one koji su činili najgore fašističke,nacističke,ustaške zločine , brojne pokolje ,genocide , etnička čiščenja , naposljetku i holokaust nad židovima.Nema ni jedne žrtve komunizma Koja to nije zaslužila svojim stravičnim zločinima koje osuđeje sav normalan svet. Da li je komunizam pogubio ijednog židova,roma,crnca ? Dakako da ne. Ceo svet se bori fašizma i tako će biti dok je pameti na ovom svetu. Komunizam je sveta ideologija jednakosti , širi bratstvo i jedinstvo , to je diktatura radnika. Komunizam je dobro , a fašizam,nacizam,ustaštvo največe zlo koje je ikad u povesti haralo zemaljskom kuglom. Komunizam se zalaže za jednakost,ravnopravnost na svim razinama, ( spol.vera, rasno....) . Komunizam širi parole ljubavi,tolerancije prema svemu osim prema zlu fašizmu,nacizmu i ustaštvu. Pod komunizmom živelo se 1.000000 puta bolje nego nakon 1991.g. Komunizam je provodio nacionalizaciju državnog dobra , a šta sad imamo pljačku i privatizaciju. Nema zločina komunizma , jer komunizam nikad nije napao nevine ljude židove , rome , crnce.... nego isključivo one koji su počinili gnusne teške zločine za što kazna i jedino može bit smrt i to i bez suda .
    Poruku je izmenio JOHNNY DUGI, 03.11.2009 u 18:44

  2. #2

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Da li je komunizam pogubio ijednog židova,roma,crnca ? Dakako da ne.
    Koliko je Staljin pobio Jevreja?
    Back in red!

  3. #3

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Staljin nije likvidiro ni jednog židova , jer židovi se nisu borili protiv komunizma. Laž , fašistički,nacistički pamflet i povesni falsifikat je da je žrtava fašizma samo 25.000000 . Fašizam,nacizam , ustaštvo je pobilo najmanje 100.00000 ljudi , a od komunizma su stradali samo fašisti,nacisti i ustaše koji su i zaslužili za svoje teške , stravične zločine skupo platit , pa i bez pravorjeka suda. Komunizam nije pogubio ni jednu nevinu žrtvu.

  4. #4

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Staljin nije likvidiro ni jednog židova , jer židovi se nisu borili protiv komunizma. Laž , fašistički,nacistički pamflet i povesni falsifikat je da je žrtava fašizma samo 25.000000 . Fašizam,nacizam , ustaštvo je pobilo najmanje 100.00000 ljudi , a od komunizma su stradali samo fašisti,nacisti i ustaše koji su i zaslužili za svoje teške , stravične zločine skupo platit , pa i bez pravorjeka suda. Komunizam nije pogubio ni jednu nevinu žrtvu.
    Ma sta naprica
    Sta se desilo onda sa onim neduznim ljudima koji su ni krivi ni duzni zavrsili na Golom otoku?
    A nisu bili ni fasisti, ni ustase, niti su pocinili bilo kakav zlocin?
    Sta bi tvojim komunistima da neduzne ljude posalju tamo?
    Ili nisi cuo za to?
    Zasto je moj pradeda zavrsio na Golom otoku, a mrava nije zgazio?


    Komunizam je pogubio i unistio mnogo neduznih ljudi.

  5. #5

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ma sta naprica
    Sta se desilo onda sa onim neduznim ljudima koji su ni krivi ni duzni zavrsili na Golom otoku?
    A nisu bili ni fasisti, ni ustase, niti su pocinili bilo kakav zlocin?
    Sta bi tvojim komunistima da neduzne ljude posalju tamo?
    Ili nisi cuo za to?
    Zasto je moj pradeda zavrsio na Golom otoku, a mrava nije zgazio?


    Komunizam je pogubio i unistio mnogo neduznih ljudi.
    Na Golom Otoku su završili isključivo neprijatelji komunizma: ustaše,nešto malo srpskih nacionalista , infobirovci i sva ostala nacionalistička gamad. Ja žalim što Goli Otok nije bio nešto više od običnog zatvora. Da li je zločin kad su pripadnici francunskog pokreta obračunali sa kolaboracistima sa fašizmon i nacizmom. Dakako da ne. Isto tako zločin nije ni išta drugo gde se komunizam obračuno sa fašističkim , nacističkim neprijateljem. Šta kukate fašisti ? Trebali ste znat da vam nečemo dopustit da večno haračite,koljete nevine ljude židove,rome,crnce,komuniste,jugoslavene i da če biti dana naplate za sve što ste počinili nad nama. Fašizam,nacizam je u samom korenu zločinačka ,genocidna ideologija , dok komunizam to nije i komunizam je nastao na odgovor fašizma,nacizma ,ustaštva. Komunizam je ideologija bratstva i jedinstva,ljubavi, sreče,tolerancije ,blagostanja tela i duha i vodi u sretan život. Onaj ko kaže da mu je danas bolje u opljačkanim , nikad siromašnijim i gospodarski zaostalijim ne samo za zapad nego i istok nezavisnim republikama nego u našoj voljenoj Jugoslaviji taj laže.Tvoj pradeda sigirno nije bez razloga završio na Golom Otoku. Nede se na Goli Otok samo zbog ubojstva, sigurno je tvoj pradeda bio nacionalist i nema veze da li je ikog ubio ,već samo promicanje nacionalizma je krvav zločin i mora bit strogo kažnjeno. Pevanje domoljubnjih pesmi a ako nisu jugoslavenske budnice već je zločin i treba bit kažnjeno. Svako ispoljavanje nacionalizma, govora mržnje,rušenje bratstva i jedinstva međ jugoslavenskim narodom mora biti kažnjeno. Možda ovo zvuči grubo ali to je preko potrebno da nebude iskakanja iz normale , a normala je komunizam i bratstvo i jedinstvo.To svako mora razumet .
    Poruku je izmenio JOHNNY DUGI, 03.11.2009 u 23:22

  6. #6
    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Na Golom Otoku su završili isključivo neprijatelji komunizma: ustaše,nešto malo srpskih nacionalista , infobirovci i sva ostala nacionalistička gamad.
    Johnny, sreco, na ovo bih ti mogla svasta napisati, ali uzdrzacu se.
    Na Golom otoku, su zavrsavali neduzni ljudi, a ti tvoji su dobro prosli, uslihtali se novoj vlasti, podvili repove i prweko noci postali patriote.
    Na Goli otok slati su ljudi, koji su iole bili imucniji, iako im je to jedini zlocin bio.
    Konfiskovana im je imovina u ime bratstva i jedinstva.Pa su umirali tamo kao psi ni krivi ni duzni.
    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Šta kukate fašisti ? Trebali ste znat da vam nečemo dopustit da večno haračite,koljete nevine ljude židove,rome,crnce,komuniste,jugoslavene i da če biti dana naplate za sve što ste počinili nad nama. Komunizam je ideologija bratstva i jedinstva,ljubavi, sreče,tolerancije ,blagostanja tela i duha i vodi u sretan život.
    Teske reci.Necu ih komentarisati, jer mislim da ni sam nisi svestan onog sta pises ili prepisujes.
    I dokle nas je dovela ta ideologija komunizma,bratstvo i jedinstvo svih naroda i narodnosti?
    Jos uvek nosimo breme tog tvog voljenog komunizma i necemo se iskobeljate jos godinama.
    Bas nas je odveo u sretan zivot, ne ponovilo se.

    Samo me interesuje, odakle ti znas da je tako krasno bilo ziveti u vreme komunizma?Da nisi imao crvenu knjizicu?
    Ili su ti stari pricali, a ti belezio samo ono sto ti se najvise svidja pa mi sad prosipas tu neku ideologiju i cvetanje ruza u vreme komunizma.

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Tvoj pradeda sigirno nije bez razloga završio na Golom Otoku. Nede se na Goli Otok samo zbog ubojstva, sigurno je tvoj pradeda bio nacionalist i nema veze da li je ikog ubio ,već samo promicanje nacionalizma je krvav zločin i mora bit strogo kažnjeno..
    Vidim da si izmenio poruku ...
    Bez razloga.
    Njegov jedini greh je bio sto je bio iz imucne porodice i imao imetak veci nego sto se komunistima svidjalo.
    Ako je to nacionalizam, ja sam Persa i drago mi je.

    Ende
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 04.11.2009 u 00:35 Razlog: Spojene poruke

  7. #7

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da si izmenio poruku ...
    Bez razloga.
    Njegov jedini greh je bio sto je bio iz imucne porodice i imao imetak veci nego sto se komunistima svidjalo.
    Ako je to nacionalizam, ja sam Persa i drago mi je.

    Ende
    Da li je tvoj praded bio član KPJ. Moro je nešto zgrešit . Nije završio zbog bogatsva tvog praded. Na koji način je tvoj praded steko bogatsvo. Možda je ovo malo indiskretno pitanje ali možda svo bogatvo nije steko na pošten način. Ako je steko bogatsvo na pošten način onda je bila greška , ali to je 1,2 slučaja možda radikalnijeg pritvaranja. Nemam ništa protiv bogatih , osim ako se nisu obogatili nakon 1991.g. pljačkom i privatizacijom , a pre 1991.g.nisu imali ni desetinu tog bogatsva . I sam pripadam tzv. Crvenoj buržoaziji i imam tj. moja obitelj ima puno više od proseka , ali to sam imo i za vreme naše voljene domovine Jugoslavije , dakle nije stečeno nakon pada domovine Jugoslavije i komunizma 1991.g. nego su moji pradjedi i djedovi istaknuti članovi KPJ i sisački partizani stekli pošteno za vreme komunizma , a nije stečeno u pljački i privatizaciji. Ponavljam nemam ništa protiv tvog pradeda i ako je završio nevin na Golom Otoku onda žalim, ali 95 % zatočenih na Golom Otoku su bili krivci,ne mora značit ubice , ali nešto su zgrešili pa makar samo pisali nacionalističke parole po zidovima i slično.

  8. #8

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Uzdržite se od uvredljivih kvalifikacija i insinuacija.

  9. #9

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Staljin nije likvidiro ni jednog židova
    U to bas nisam siguran. Koliko znam Jevreji u Rusiji su na udaru jos od carevine, i bili su progonjeni za sve vreme komunizma kao reakcionaski elementi i spijuni. (progonjeni su i drugi narodi koji su ziveli u Sovjetskom Savezu, na pr. i Nemci).

    U vreme rusenja Berlinskog zida nacionalisticki talas u Rusiji je svoje nezadovoljstvo okrenulo protiv manjina, posebno protiv Jevreja i prica se da su ljude ubijali na ulici. To je pokrenulo i masovni talas izbeglistva u Izrael, te danas prakticno u Rusiji nema Jevrejskog stanovnistva.

    Nego pitao bi tebe, zasto je po tebi Franjo Tudjman jedan od najvecih fasista? Te, s obzirom da je i srpski nacionalizam (sovinizam) devetdesetih imao elemente fasizma (pogledaj snimke Seseljevih cetnika ili ponasanje Arkanovih dobrovoljaca), da li cemo i Milosevica pridruziti spisku, ili cemo samo ustvrditi da je fasizam na Balkanu postojao `90-ih.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Crna knjiga fašizma

    Naravno da je i Vojislav Šešelj nacionalist , ali znaš šta mi smo komunisti imali neke koristi od četnika jer su se četnici u posljednjem ratu obračunali isključivo sa ustašama , nas komuniste nisu takli. Kad govorimo o četnicima velika je razlika četnici iz Drugog Svetskog Rata i iz posljednjeg rata. Poznato je da su četnici u Drugom Svetskom Ratu veči deo rata do recimo početka sredine 1944.g. borili protiv partizana ,komunista i bili saveznici nacistima,fašistima ,čak u pojedinim bitkama i ustašama , no o ovome budem uskoro otvorio temu i detaljije kazao svoj sud. Činjenica je da nas komuniste u posljednjem ratu četnici nisu dirali nego su svu mržnju preneli na ustaše , što je i normalno jer zna se ko je rušio Jugoslaviju. Franju Tuđmana mrzim jer je rušio našu Jugoslaviju. Za mene je Franjo Tuđman nakon Ante Paveliča največi ustaški zločinac. Naravno postoje i veči zločinci od Franje Tuđmana naprimjer : Ranko Boban, Maks Luburič, Dinko Šakič, Andrija Artukovič..... ali Franjo Tuđman je simbol raspada Jugoslavije 1991.g. i zato je on u samom vrhu največih jugoslavenskih nacionalističkih zločinaca.
    Poruku je izmenio JOHNNY DUGI, 04.11.2009 u 15:26

Slične teme

  1. Crna knjiga komunizma
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:39
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. U Subotici ukinut Trg žrtava fašizma
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 19.10.2007, 21:27
  4. Crna haljina
    Autor Ljiljaa u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2007, 22:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •