Tuga, kao cuvar proslosti
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Tuga, kao cuvar proslosti

    U nekim momentima zivota nas tuga okuje.
    Cuvamo proslost duboko u sebi, kako se ne bi ugasila, kako ne bi nestala.
    Iz nje crpimo svoju vrednost i negujemo je ...

    A tuga?
    Postoje ljudi koji svoju tugu cuvaju samo za sebe,ne bi rekla da uzivaju u nju, jel mi je to malo mazohicki,pre bih rekla da kad im krene po zlu utapaju se u nju.

    - Covek kad je srecan nadje u muzici srecu, a tuzan covek tugu ...

    Imate li dana kada neka pesma, dogadjaj ili susret otvore vrata proslosti,
    kada danima slusate tuzne pesme, utapajuci se u sopstvenoj tuzi i samoci?
    Kada ne zelite da izadjete iz tog stanja,ma koliko svesni bili da to nije dobro.

    Da li spadate u one ljude, koji tugu nazivaju svojom i uzivaju u njoj?
    Ili se grozite takvih ljudi?

  2. #2

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Vođena ličnim primerom,reći ću koju na ovu temu.

    Neću prepričavati svoje tuge imam ih i biće ih...al' ja se prosto ne dam,Bog mi podario osmeh i njime je teram valjda dal' svesno dal' ne ko bi ga znao.

    Ja se borim osmehom,znaju oni koji me poznaju.

    Imate li dana kada neka pesma, dogadjaj ili susret otvore vrata proslosti,
    kada danima slusate tuzne pesme, utapajuci se u sopstvenoj tuzi i samoci?
    Kada ne zelite da izadjete iz tog stanja,ma koliko svesni bili da to nije dobro.
    Bilo je tih dana,al' u pubertetu...odraslo se .

    Da li spadate u one ljude, koji tugu nazivaju svojom i uzivaju u njoj?
    Ili se grozite takvih ljudi?
    Ne mogu da shvatim da neko uživa u tuzi,mada poznajem neke ljude,vole da se bedače pa to ti je.
    Ne grozim se takvih ljudi...meni ih žao,slabi su.

  3. #3

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Kontam da je to za zene - ja bi da budem muzjak

  4. #4

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Ne može tuga biti čuvar prošlosti.Prošlost jeste čuvar tuge,ponekada,ali zdrav duh teži i ima stalnu potrebu za srećom,sada i u budućnosti.
    Nema osobe koja nije dotakla i osetila dubinu i osećaj koji tuga nosi sa sobom.
    Veći ili mannji.
    Tuguje se zbog sebe,zbog drugih,zbog onih koje najviše Voliš.
    Moje tuge su izmešane sa mojom srećom.
    Prepustiti se tom osećaju i u njemu uživati pa još imati odsustvo želje da se iz njega izađe nije zdravo ni za duh ni za telo.
    Čini mi se da je tako najlakše,za sada.Tal osećaj talasa hladnoće koji tuga donese u srce vrlo brzo smenjuje jedan lepi topli dah koji me vrati tamo gde mi je mesto.
    Tako i hladnoću tuge podnosim,ne sa lakoćom,ali sa saznanjem da su joj brzo minuti odbrojani.I bude tako uvek.
    Evo i sada toplinom lepote i glasom koji mi srce umiva,tugu držim tamo gde joj je i mesto.
    Daleko odavde.

  5. #5

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Moram tj. treba (mora se samo umreti, jel?) da odtugujem svoju tugu(e), trenutak kada me obuzme ista. Razlog je jednostavan - ako to ne uradim odmah usadice se negde duboko u meni i kad se najmanje nadam i zelim ona ce iskociti na povrsinu i skloniti osmeh sa lica. Nisam od onih koji tuguju danima, nedeljama, mesecima... nekada je dovoljno samo jedno "dobro" i tuga je nestala. Posle toga se osecam mnogo jacom, srecnijom, rasterecenijom i nastavljam dalje da zivm i gledam na zivot sa jos vise optimizma. I da, drzim se one stare, dobre izreke : "Sala nas je odrzala, njojzi (veeeliko) hvala!"
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  6. #6

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Moj zadnji bedak mi je skoro kostao fizickog zdravlja. Poceo sam imati srcane probleme, neprestalnu tugu, bol je razdirao...
    Najgore je da se kod nje bol uvek javljao par dana posle nastanka raskida...
    I kod nje nije prolazio, postajalo je sve teze, do tacke kada sam shvatio da sam vise ja u pitanju i ako je ona bila sebicna, moram i ja spasati sebe po svaku cenu.
    Tako sam unistio sva secanja, svu radost, secanje na sve lepe trenutke. Ona nije vredna secanja, izdala je na najgori moguci nacin. Izbrisana je sa liste postojanja...

    Sada mi je lako, okrenuo sam se drugoj osobi, krenuo sam u buducnost...
    Srce mi je Ok, grip me malo zeza ali proci se...
    Poruku je izmenio biterlemon, 08.11.2009 u 22:09
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Previše briga mi ovaj život tovari na leđa..novih i novih..težih i težih..
    Zato nemam kad da se vraćam u prošlost i tugujem za nekim starim ljubavima i propuštenim prilikama..što je prošlo, prošlo je, a borba sa današnjicom mi donosi zaborav..a sve češće zaboravljam i lepe trenutke..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #8

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Imate li dana kada neka pesma, dogadjaj ili susret otvore vrata proslosti,
    kada danima slusate tuzne pesme, utapajuci se u sopstvenoj tuzi i samoci?
    Kada ne zelite da izadjete iz tog stanja,ma koliko svesni bili da to nije dobro.

    Da li spadate u one ljude, koji tugu nazivaju svojom i uzivaju u njoj?
    Ili se grozite takvih ljudi?
    Pa, ne.

    Na sva ova pitanja, odgovor je ne.

    Ali jako dobro umem da se prepustim trenutku. Ja mislim da sam i ranije pričao o tome:

    kao talas
    pustiš da te preplavi
    i potoneš
    i udahneš vodu
    i nema te
    i ležiš nepomičan na dnu
    na tren
    a onda kreneš na gore
    ka Suncu...

  9. #9

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    ceo moj zivot je d-mol,isprekidan smehom i retkim trenucima zdravog razuma
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #10

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ceo moj zivot je d-mol,isprekidan smehom i retkim trenucima zdravog razuma
    Tako nekako je i kod mene...teski D-mol...
    Nema tog resenja za koje ja nemam problem !

  11. #11

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Nesto sto se posebno izdvojilo u prelistavanju sopstvene proslosti ,zapravo jeste tuga.
    Prvo osećanje koje me obuzelo odnosilo se na činjenicu da više nema nekih ljudi koji su bili jako, jako važni u mom životu,sa kojima ne mogu sada to da podelim...nema nekih dragih ljudi s kojima sam radio,s kojima sam rastao.
    "Da je tuga sneg" je pesma koja me uvek baci u bedak kada je cujem...i onda dodje taj osecaj bola i tuge i povlacim se,bezim,trazim kutak,mir i samocu,negde gde je tama,gde nema svetla.Depresivno je.
    Pokusavam da se sacuvam tog osecaja,trudim se da me sve to skupa ne urusi.
    Pokusavam i da zakoracim jednom nogom ka necemu,recimo nekoj obali.U letu sam.Obala je dalje nego sto mi se cini,izmice se.Nazad ne mogu,niti treba, a napred tesko ide.

    PANTA REI

  12. #12

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti



    ima ,ima , ali prevladava novi dan
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  13. #13

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Sa nekim bolom i tugom se nauči živeti, čak ih i ponosno nositi, isto kao i radostima.
    Svoje tuge ostavljam samo za sebe, a radosti volim da delim s dragim mi ljudima.
    Naravno da mi najbliži poznaju i osećaju minus fazu, al isto tako znaju da više volim
    .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  14. #14

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Imate li dana kada neka pesma, dogadjaj ili susret otvore vrata proslosti,
    kada danima slusate tuzne pesme, utapajuci se u sopstvenoj tuzi i samoci?
    Kada ne zelite da izadjete iz tog stanja,ma koliko svesni bili da to nije dobro.
    Nemam baš ovako ekstremne faze. A ne budu ni pokrenute nekim naročitim događajem ili pesmom.

    Ali, evo, baš juče... počela kiša, onako karakterističan letnji pljusak. Nikad nisam voleo kišu, ma ni na filmu da je vidim. Ipak, ne znam šta mi bi, ali uzeo sam stolicu, seo ispred otvorenog prozora i posmatrao. Kako su kapi jedna za drugom uravnoteženo padale, tako sam ja u mislima vrteo svoj život... setio se i dobrog i lošeg, i radosti i tuge. Iz svoje prošlosti sam dosta naučio, ne ide da budem tužan. Naprotiv, zahvalan sam. Prelistao sam album svoje prošlosti i zatvorio ga. U tom je i kiša prestala padati.

    Lepo se nekad podsetiti, ali utopiti se tugom... Sutra je novi dan, prvi dan ostatka mog života. Prošlost je tamo gde i treba da bude - u albumu.

  15. #15

    Odgovor: Tuga, kao cuvar proslosti

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Imate li dana kada neka pesma, dogadjaj ili susret otvore vrata proslosti,
    kada danima slusate tuzne pesme, utapajuci se u sopstvenoj tuzi i samoci?
    Kada ne zelite da izadjete iz tog stanja,ma koliko svesni bili da to nije dobro.
    Bude i takvih dana i stanja ali da zelim da takav osecaj namerno zadrzim sto duze, to ne bude. Neke druge osecaje pokusavam da osecam koliko se namerno osecati moze.

    Ne utapam se ali ni ne odagnavam je silom, tuga za nekim, necim je proces i ponekad mora da 'odtraje' svoje.

    Proslost je tu i mogu da imam razlicit odnos prema njenim segmentima ali cuvala je ne cuvala ona nema 'de da ode.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •