Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Da li ste primetili da sto smo stariji ( mislim na musku i zensku populaciju generalno ) sve teze prihvatamo nekog kraj sebe ( decko , devojka ) ,a kriterijumi za izbor istog su nam sve visi i stroziji , toliko da cak u pojedinim trenucima ,odnosno kod pojedinaca idu i preko onog sto oni stvarno jesu i mogu uopste nekom da ponude ?

    Otkud sad ovo ?

    Primetio sam sve vise ljudi koji su sami da komentarisu da ne mogu da pronadju nikog za sebe i da su sve vise usamljeni ...Takodje primecujem komentare kako sve slabije i teze uopste upoznaju nekog novog..... Pricao sam na tu temu sa nekim prijateljima , pa me sad interesuje vase misljenje ?
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #2

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Potpuno si u pravu... i ja sam sa mnogima razgovarala o tome.
    Stvar je vrlo jednostavna: kao klinac, najčešće juriš za lepom devojkom i to ti je jedino važno. Kada malo porasteš, shvatiš da te sam fizički izgled neke osobe ne privlači dovoljno, pa ti je potrebno još nešto... šta god to bilo (takoreći, počinješ više da se osvrćeš na ličnost čoveka). Kasnije, kada već dođeš u neke godine u kojima bi mogao da se vežeš za nekoga na duži period, važno ti je i da u toj osobi prepoznaš ličnost sa kojom možeš da deliš sve, važno ti je da ta osoba bude dobar prijatelj, dobar roditelj tvome detetu, dobar domaćin, važne su ti mnoge stvari koje čine život... E tu sve zavisi od toga ko koliko podigne kriterijum... Treba biti tolerantan i naći neke kvalitete u čoveku koji te dovoljno ispunjavaju, i ne tražiti idealno stvorenje koje ni sami nismo. Svako od nas je pun mana, a vrlina je živeti sa tuđim manama.

    Druga stvar, sve je lakše kad si mlad... (i kako već dalje ide)

    Postoji jako mnogo samih normalnih (da ih tako nazovemo najlakše) muškaraca i isto toliko sami normalnih žena i i jedni i drugi kukaju kako ne mogu da upoznaju nikoga normalnog, a međusobno se ne primećuju...

  3. #3

    11 Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    i meni se cini da je ovo istina. prvo mi je bilo bitno da je lik zgodan i da moze puno piva da popije, onda mi je postalo bitno da ima i ono nesto, a sa godinama je ono nesto postalo vrlo zahtjevan pojam. kada se tako nekad provuce ta tema u drustvu, i kad se sjetim onih ranijih veza dolazim do zakljucka da mi danas smeta ono na sta ranije uopste nisam obracala paznju. zbog cega i zasto je tako, ja to jos ne mogu da definisem. takodjer sam i svjesna da ni ja nisam ista kao sto sam bila prije deset godina i da bi se i meni moglo svasta prigovoriti. pravi razlog zasto kad smo stariji vise trazimo dlake u jajetu, na to ne mogu dati odgovor. jednostavno je tako.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Mislim da nije obavezno tako.. neko dize ali neko i spushta kriterijume..

    By the way .. normalnost nije obavezno olakshavajuca okolnost ili neshto shto bi vam garantovalo bilo shta nego, na zalost, pomaze u tome da budete neprimeceni, a prepotentne budale onda odskachu po defaultu paa..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 01.08.2006 u 13:16

  5. #5

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Citat Bishop kaže:
    Da li ste primetili da sto smo stariji ( mislim na musku i zensku populaciju generalno ) sve teze prihvatamo nekog kraj sebe ( decko , devojka ) ,a kriterijumi za izbor istog su nam sve visi i stroziji
    To je zato sto pre dvadesete ne biras mnogo nego isprobas sve, a posle trazis ono sto si shvatio da ti odgovara...

  6. #6

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Citat Lady in red kaže:
    To je zato sto pre dvadesete ne biras mnogo nego isprobas sve, a posle trazis ono sto si shvatio da ti odgovara...
    Tačno... a tu je negde i ona druga priča da u nekom trenutku, ma koliko usamljen bio, shvatiš da ti nije baš toliko loše što si sam, pa ćeš radije biti sam nego sa bilo kim, jerbo bolje da ti je ovako kako ti je, nego da ti bude gore... A kod tog "sa bilo kim" se vraćamo na prethodnu priču o kriterijuma.

    PS. Nemam takav slučaj, samo konstatujem iskustva drugih ljudi.

  7. #7

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Mislim da tokom vremena sticemo odredjena iskustva, prosirujemo znanje, kako o svetu/drustvu uopste, tako i o ljudima i vezama. Odredjeni aspekti zivota nam postaju manje bitni dok drugi preuzimaju primat, samo okruzenje i nacin zivota nam se tokom vremena menja i trazi od nas da se menjamo. Ove promene nisu samo kvalitativnog tipa nego i kvantitativnog, pa se tako stvari/obaveze/zivot samostalno "komplikuju" i umnozavaju trazeci nase sve vece i ozbiljnije angazovanje. Smatram da se isto dogadja i sa ljudima/vezama, sto postajemo stariji, ozbiljniji, veze shvatamo ozbiljnije, potpunije i u mnogo sirem obimu nego sto je to kada smo adolescenti, pa tako i trazimo osobe koje ce ispuniti nasa novonastala ocekivanja i prosirene kriterijume uslovljene nasim opstim/celokupnim razvojem

  8. #8

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Citat Lady S kaže:
    i ja sam sa mnogima razgovarala o tome.
    Stvar je vrlo jednostavna: kao klinac, najčešće juriš za lepom devojkom i to ti je jedino važno. Kada malo porasteš, shvatiš da te sam fizički izgled neke osobe ne privlači dovoljno, pa ti je potrebno još nešto... šta god to bilo (takoreći, počinješ više da se osvrćeš na ličnost čoveka). Kasnije, kada već dođeš u neke godine u kojima bi mogao da se vežeš za nekoga na duži period, važno ti je i da u toj osobi prepoznaš ličnost sa kojom možeš da deliš sve, važno ti je da ta osoba bude dobar prijatelj, dobar roditelj tvome detetu, dobar domaćin, važne su ti mnoge stvari koje čine život... E tu sve zavisi od toga ko koliko podigne kriterijum... Treba biti tolerantan i naći neke kvalitete u čoveku koji te dovoljno ispunjavaju, i ne tražiti idealno stvorenje koje ni sami nismo. Svako od nas je pun mana, a vrlina je živeti sa tuđim manama.

    Slazem se u potpunosti , to je stav do kog sam i ja dosao i sta da kazem ..... drago mi je sto ipak nisam neki freek vec ima ljudi koji kontaju kao ja i obracaju paznju na mnogo stosta jos ....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  9. #9

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Citat Mind_reset kaže:
    Mislim da tokom vremena sticemo odredjena iskustva, prosirujemo znanje, kako o svetu/drustvu uopste, tako i o ljudima i vezama. Odredjeni aspekti zivota nam postaju manje bitni dok drugi preuzimaju primat, samo okruzenje i nacin zivota nam se tokom vremena menja i trazi od nas da se menjamo. Ove promene nisu samo kvalitativnog tipa nego i kvantitativnog, pa se tako stvari/obaveze/zivot samostalno "komplikuju" i umnozavaju trazeci nase sve vece i ozbiljnije angazovanje. Smatram da se isto dogadja i sa ljudima/vezama, sto postajemo stariji, ozbiljniji, veze shvatamo ozbiljnije, potpunije i u mnogo sirem obimu nego sto je to kada smo adolescenti, pa tako i trazimo osobe koje ce ispuniti nasa novonastala ocekivanja i prosirene kriterijume uslovljene nasim opstim/celokupnim razvojem
    Slažem se.
    Vremenom dižemo kriterijume koje postavljamo i prema sami sebi. Samim tim, današnja ja nisam ista onoj jučerašnjoj, niti onoj sutrašnjoj. A uz takve promene samog sebe tražimo partnera koji će imati sličan pravac, tempo i intenzitet unutrašnjih promena.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Eeee, kad se setim kako me keva pre par godina pitala "Kakav je to nacin zabavljati se 6 godina sa nekim pa raskinuti?" ()... pa, eto, pocnes da razmisljas o tome kakav bi bio zivot sa tom osobom, pa shvatis da ti to ni najmanje ne odgovara.
    Dakle, pre mi je bilo bitno da bude lep, zgodan i neophodan i da ima smisao za humor (doduse, to ce mi uvek biti bitno ), a sad cenim neke druge stvari
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #11

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Ne očekujem više...čak šta više, očekujem manje...
    ali "zeka leži u sledećem grmu..."
    tokom godina došlo je do toga da sam tačno izdefinisala šta hoću i šta neću od muškarca,
    odnosno prvo sam izdefinisala u samoj sebi šta me ispunjava a šta ne,
    šta me čini sretnom, šta nervira, šta ostavlja ravnodušnom
    šta me može usrećiti na nekoliko meseci a šta na nekoliko godina...

    i tako sam onda svoju listu zahteva sa nekih deset stavki smanjila na dve-tri

    a baš te dve-tri...tako je teško pronaći..
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Kako sam starija sve mi je jasnije kakvog muskarca zelim pored sebe...
    Toliko sam pronalazila mane svima, da sam se u jednom momentu zabrinula da cu ostati sama! Ali, kad se ljubav dogodi, sve mane gube svoj znacaj... Na kraju, kad volimo, volimo i mane i vrline, tacnije ne razdvajamo to na dva dela.

  13. #13

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    U osnovi mišljenje je kod većine slično.
    Ja mislim da smo takvi jer sve više upoznajemo sebe, šta hoćemo a pre svega šta nećemo, samim tim dodajemo sve više osobina koje neko mora da poseduje da bi ga prihvatili, gradimo u sebi sliku osobe kakvu želimo kraj sebe i takvu tražimo, zato će nekom biti lekše a nekom teže da se veže za neku osobu, tj. da se stupi u vezu sa njom (tu ne mislim na zaljubljenost), to je čist produkt intelekta i razmišljanja.
    A mislim da najviše ima veze sa našom fleksibilnošću i svestranošću. takođe i stepenom tolerancije nas samih.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  14. #14

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Mozda nisam sigurna sta hocu ali dobro znam sta necu...
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #15

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Sto smo stariji bolje upoznajemo sebe i samim tim sa vecom sigurnosuc znamo sta zelimo a sta ne,s kim mozemo na duze staze a s kim ne...
    U principu pri izboru partnera na duze staze mislim da smo vise vodjeni manama te osobe nego vrlinama...
    Lako je naci vrline ali tesko je naci mane koje mozemo da podnesemo kroz ostatk zivota...
    Veze pucaju jer nam nesto smeta a ne zato sto ne smeta,mislim realno, nijedno osecanje ne moze da izdrzi svu silu mana koje nam kod nekoga smetaju jer ljubav nije slijepa ma koliko neki tvrdili da jeste...
    Kad nekoga pogledas i shvatis da ga volis usprkos njegovim manam,da s tim manama mozes zivjeti, mozes reci da je to sasvim sigurno ljubav i tada se i odlucujes za zajednicki zivot...
    No pre svega treba upoznati prvenstveno sebe da bi mogao upoznati druge
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 12:10
  2. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 19:26
  3. Stariji ili mladji?
    Autor paparazzo u forumu Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 04.06.2010, 21:26
  4. I pusaci su ljudi!
    Autor steva123 u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 200
    Poslednja poruka: 14.11.2009, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •