Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 47
  1. #16

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    primetila sam,i to mi se uopste ne dopada jer mi se cini da je jako nezahvalno od mene kad mnogo zahtevam
    Vise je za zaljenje onaj ko zbog pameti izgubi ljubav,nego onaj ko zbog ljubavi izgubi pamet...

  2. #17

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Vise ocekujemo i od sebe i od drugih...

    Mada, s godinama, sve manje verujem ljudima, i to mi predstavlja sve vetji problem.....

    Postoji par stvari bez kojih nema sanse ni da razgovaram sa nekim... tako da.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #18

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Vise ocekujem od sebe. Ako to za posledicu ima da vise ocekujem i od drugih, onda da, primetio sam. Ali to vise je ustvari jako malo. Da budu ono sto jesu. I tu svaka prica pocinje i zavrsava se.

  4. #19

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Hm, ne znam.
    Po meni ljudi se usamljuju jer se plase povredjivanja.
    Svaka povreda izaziva ubuduce vrstu refleksa, odbrane, zastite samog sebe od buducih povreda, nazovimo je ``kompleks``.

    Svaki covek koji je povredjen ili je pod uticajima povreda, ispada iz ravnoteze, postaje kompleksiran.
    Kompleks moze biti kompleks vise vrednosti i kompleks nize vrednosti. Oba kompleksa izazivaju odbranu od ne(dovoljno)poznatih osoba, prouzrokuju zatvaranje jedinke u sebe. Odbrana se tada manifestuje u obliku izgovora da se teze pronalazi partner.

    Tesko je doci ponovo u stanje bez kompleksa, tj lakog prihvatanja bilo koga, lakog otvaranja.


    Mislim da nisam usamljen. Tumarajuci netom, za 2 godine sam nasao bar 10 osoba koje bi zivele samnom, a troje bi mozda pozeleo i da ozenim. Mislim da nisam usamljen.

    I kako imam obicaj kazati:
    Svako ima komplekse samo vesto ih skriva!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #20

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    не очекујем од људи ништа више него и иначе до сада. подршку драгих људи. време које делимо... заиста немам такав утисак, вероватно се многи више плаше бесмисла живота како су старији, тог све присутнијег немира и срепње.
    ту помоћи нема, у бити је оно како смо саздани или како смо научили да се носимо са животом...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #21

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Sto smo stariji bolje upoznajemo sebe i samim tim sa vecom sigurnoscu znamo sta zelimo a sta ne, s kim mozemo na duze staze a s kim ne...
    Upravo tako. Sa godinama smo uspeli sebe bolje upoznati i shvatiti šte je to što volimo, odnosno ne volimo. Bilo da se radi o ljudima ili stvarima.

    Lično ne volim da trošim vreme na prazne priče i isprazne ljude sa kojima mi razgovor predstavlja napor, kojima stalno moram objašnjavati "šta sam mislila kada sam rekla..." i sl. Ako je tako, onda se ne razumemo i ne vidim razlog zbog koga bismo trebali nastaviti bilo razgovor, bilo druženje.

    E sad, ako to znači da od ljudi više očekujem ... ok. Ne bežim od toga. Priznajem da sam prilično zahtevna, ali trudim se da dam isto onoliko koliko i očekujem zauzvrat.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  7. #22

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    hmmmm...moram priznati da je zanimljiva tema...
    ali ja sto sam starija sve manje ocekujem od drugih bilo da se radi o momku ili o prijateljima...nekako sam navikla da sama sredjujem svoj zivot i svoje probleme iako znam da mogu da se oslonim na ljude oko sebe. Nisam usamljena-naprotiv...mozda se trudim da ne ocekujem nista...tako je izgleda bolje jer su manje sanse da budes povredjen...
    [B][B]pustis da sve ide svojim tokom, samo drzis kurs...
    Poruku je izmenio Goga, 16.04.2009 u 07:56 Razlog: bold + slova u boji
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  8. #23

    02 Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Ocekujemo vise zato sto smo pametniji i iskusniji

  9. #24

    14 Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?



    Jedno vreme sam bila u fazi da ne očekujem ništa.
    Možda zato, što sam bila povređena.
    Mogla bih to: ''ne očekivati ništa''
    koju spominje i sansić,
    izjednačiti sa ravnodušnošću.
    Nema goreg osećanja.
    Sve dok nisam prihvatila sebe - takvu - kakva sam, nisam dozvoljavala ni drugima da upoznaju moje pravo ''ja''.
    Prihvatajući sebe, počelo je i prihvatanje drugih,
    sa svim vrlinama i manama.
    Od svakog očekujem onoliko, koliko može da pruži.

    Citat Kitty kaže: Pogledaj poruku
    Lično ne volim da trošim vreme na prazne priče i isprazne ljude sa kojima mi razgovor predstavlja napor, kojima stalno moram objašnjavati "šta sam mislila kada sam rekla..." i sl. Ako je tako, onda se ne razumemo i ne vidim razlog zbog koga bismo trebali nastaviti bilo razgovor, bilo druženje.
    Ovo potpisujem
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #25

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Ne ocekujem ni vise,ni manje...

    Ocekujem da budu ono sto jesu i da me prihvate,
    onakvu kakva jesam.

    Sa svim svojim manama i vrlinama,kao sto i ja
    prihvatam drage mi osobe...

    Uzasno me nervira kad moram da merim svaku rec,
    pa iako odvalim neku glupost da sa bojazni razmisljam ,
    kako ce to sa druge strane biti prihvaceno...

    Uglavnom trazim ono sto i sama dajem,
    i trudim se da oko sebe imam osobe sa
    kojima mogu da se razumem i bez izgovorenih reci...

  11. #26

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    ...kod mene je kontra...nekada dok sam bio mladji...mnogo sam ocekivao od ljudi...isto tako,bio sam spreman i mnogo da dam...medjutim...ljudi su me "spustili"...ne ocekujem vise nista...niti preterano razmisljam o tome...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #27

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    kod mene je nekako obrnuto..što sam starija, sve manje i manje očekujem od nekoga nešto, da ne kažem skoro ništa..

    našla sam mnogo veće zadovoljstvo u pružanju..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #28

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    Očekujem samo od meni dragih bića...i ne vagam ko se koliko dao.. i ne očekujem preterano mnogo...očekujem zauvek...

  14. #29

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    primetih samo da sto sam starija sve me vise sibaju ili sam samo pocela da tome pridajem vise paznje i onda se mislim, kako ce mi biti tek kad predjem 25. godinu..
    znam sta hocu i znam sta necu.. dobro, nije mi sasvim razgraniceno, posto ne moze uvek da mi upadne onaj kojeg zelim a da po mojoj meri bude shiven, ali znam da ne bih mogla biti sa nekim ko ne zna "a" da bekne u mom prisustvu nije mi visok kriterijum, ali isto tako nije ni nizak, naginjem sredini u kojoj je prihvatljivo iole sve sto smatram za svoje godine i shvatanja normalnim niko ziv ne voli da je usamljen, pa s time i ja, ali bolje biti sam nego s bilo kim.. generalno gledano, svi mi trazimo nekoga u kome se mi sami pronalazimo..
    znam da mi pre par godina nije bilo toliko bitna komunikacija sa deckom npr. jer pojma o zivotu imala nisam.. doduse, ne mogu ni sad da se pohvalim da zivot rasturam, ali mi je teorija sa praksom donekle ustosirana.. imam ja vremena da podizem ili spustam kriterijume.. nadam se samo da ce biti onakav kakav ja zelim
    zivis zivot onako kako ti je dat, nema tu velike logike.. i ceo je zivot, pored naravno ucenja, jedno veliko traganje.. i jedna velika avantura, samo ga tako treba i posmatrati..
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #30

    Odgovor: Da li ste primetili da što smo stariji više očekujemo od ljudi?

    ...od ljudi ne očekujem ništa... ...a od žena sve....

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 12:10
  2. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 19:26
  3. Stariji ili mladji?
    Autor paparazzo u forumu Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 04.06.2010, 21:26
  4. I pusaci su ljudi!
    Autor steva123 u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 200
    Poslednja poruka: 14.11.2009, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •