Bili smo drugovi, pa ljubav probali...
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 74
  1. #1

    Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Da li vam se desilo da se sa nekim druzite godinama, i onda odjedamput nesto kvrcne u glavi, ili bolje reci u i neko od vas pozeli vise od prijateljstva...

    U osnovnoj skoli moj najbolji drug je cetiri godine bio zaljubljen u mene. Uvek smo se super druzili ali on se nikada nije ustrucavao da pokaze svoja osecanja. Svaki put mu kazem da od toga nema nista, i sutra sve bude normalno, i tako 100 puta. U 1 srednje je nasao devojku, zaljubio se i posle je sve bilo ok

    Medjutim, jednom se u meni nesto prelomilo... Druzili smo se 13 godina. nismo bili bas najbolji drugovi, ali bili smo dosta dobri. Ne znam ni zasto, ni kako, ni kada, jednostavno sam se zaljubila i rekla mu to. On je pristao da budemo zajedno, ali mi je jasno stavio do znanja da ne oseca isto. To se vremenom promenilo, zaljubio se i on ali sam ja to shvatila tek kada smo raskinuli. Bili smo zajedno 10 meseci i bilo je lepo, ali nismo opstali. Posle 13 godina druzenja shvats da uopste ne poznajes tu osobu. Kao drug je jedno, a kao momak nesto potpuno drugo. Talasne duzine su nam bile miljama udaljene i razisli smo se. Jos uvek se vidimo ponekad, pricamo, sve je kao OK, ali ne kaze se dzaba Bili smo drugovi, pa ljubav probali, a sad ni jedno ni drugo...

    Kakva su vasa iskustva...

  2. #2

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Ja sam se oduvek druzila sa muskarcima i imam dosta drugara. Ali ukoliko sa nekim drugom pocnem nesto intezivije da se druzim, ubrzo svatim da je taj drugar poceo da se zaljubljuje u mene. I sa svakim drugom sam prolazila kroz tu fazu, kroz taj razgovor da to nije ok i da ne treba da budemo zajedno i da nikada necemo biti. Naravno sve ovo se desavalo tamo u srednjoj skoli. Poslednjih par godina sam se toliko ispraksala da i ne dozvolim da dodje taj momenat kada moram da objasnjavam da se drugovi ne ljube i ne sexaju. Iskustvo cini cuda.

    Iskustvo me je naucilo da postoji prijateljstvo izmedju muskarca i devojke ali samo onda kada se stvari u vezi zaljubljivanja postave na pravo mesto odmah na pocetku druzenja.

  3. #3

    11 Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    jednom mi se desilo, prilicno davno, i mogu samo da kazem, nikad vise znali smo se od kolica, mame su nam zivjele u komsiluku, radile u istoj firmi, a i otprilike nas u isto vrijeme rodile, a mi smo postali najbolji drugovi (prilicno stereotipna sitacija), pa onda kad vise nismo bili klinci, opet sterotipna prica, ali je puklo nakon kratkog vremena, i naravno, iako smo probali opet na drugarsku foru, tu vise ni d drugarstva nije bilo...malo nas vadi sto vise ne zivimo u istim drzavama, ali svaki put kad odem u posjetu rodnom gradu, uvijek naletim na njegovog tatu ili mamu, i uvijek se uvrijede sto samo njima od bivseg komsiluka ne odem u posjetu, uvijek pocrvenim kad spomenu sina , vadim se da sam samo na kratko, pa nemam vremena, bla, bla...jbga
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Citat Lady in red kaže:
    Kao drug je jedno, a kao momak nesto potpuno drugo.
    Ooo, daaaa, kako je ovo tacno I to zato sto od druga nemamo pravo da ocekujemo ono sto inace ocekujemo od momka.

    Sa svojim sadasnjim momkom i sa svojim prethodnim momkom sam se druzila pre nego sto smo se smuvali. Onaj prosli je posle par meseci poceo iz dana u dan da me razocarava, pa sam proklinjala dan kad sam ga uopste i pozelela za momka. Ovaj sadasnji je ispunio moja ocekivanja
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Citat Meggy kaže:
    I to zato sto od druga nemamo pravo da ocekujemo ono sto inace ocekujemo od momka.
    Kada sam sa drugaricama pricala i rekla im da mi se svidja taj drug, one su bile u varijanti "jao on je divan, on ce da te mazi, pazi, voli" i Bog zna sta. I ja sam tako mislila. Divan jeste, nije me bas mazio i pazio, a voleo? Mozda, ali to nije pokazivao...

    Ovaj sadasnji je ispunio moja ocekivanja
    To mi je drago da cujem, s'obzirom da ima puno ljudi sa losim iskustvima...

  6. #6

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Ja ipak razlikujem kategoriju drug i prijatelj.
    I danas mi ume biti žao što sam neke drugove odbila čuvajući drugarstvo koje se kasnije ipak nije razvilo u prijateljstvo, čisto zato što sam nas lišila šanse, jer ako nismo razvili prijateljstvo možda smo imali šanse da ravijemo ljubav.
    S druge strane, prava prijateljstva nikad ne bih stavljala u iskušenje. Potrebno je postaviti žestok tabu, ne dozvoliti da prijatelja posmatraš kao suprotni pol, ne dozvoliti da vas slome momenti slabosti ili bedaka.
    A tek pravo iskušenje je biti prijatelj sa bivšim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Ja i moj verenik smo bili dugo godina jako dobri drugovi.Doduse nikad nisam mislila da cemo biti zajedno,mada se izmedju nas hemija osecala velikim intenzitetom...Svi su to primecivali,a mi smo se pravili "ludi"...Nakon 8 godina druzenja jednostavno smo se nasli u istom trenutku na istom mestu i eto desilo se...prihvatili smo ono sto smo osecali godinama i danas smo srecni...
    " voli jer velika su srca koja vole..."

  8. #8

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Dešavalo se kad sam bila mladja mada sam se trudila da izbegavam takve šeme jer se uglavnom završavaju tužno,izgubiš i momka,i druga,...nije to to.
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    desilo mi se jednom... i nikad vishe. ne valja meshati ljubav i prijateljstvo.... za mene to su dve odvojene ljubavi.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  10. #10

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Eto,jedna moja prijateljica je probala nedavno da pokuša "nešto više" sa svojim najboljim drugom i završilo se brzo i neslavno.Još uvek stojim iza toga da nije poželjno mešati ove dve stvari...
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #11

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Svaka moja veza je tako počela

    Prvi "I" - družili smo se od moje prve godine srednje škole...pred kraj druge smo se savatali na nekoj žurci njegove drugarice iz odeljenjai ostali u vezi 2 godine...danas nemam pojma šta je sa njim, ima sigurno 2 godine kako baš baš ništa nisam čula...raskid je bio nezgodan, pa je sasvim jasno zašto nismo ostali u dobrim odnosima

    Sledeći "B" - radili smo zajedno više od godinu dana, on za stalno, ja honorarno, ali smo se redovno viđali i posle posla, posebno u KST-u petkom...
    jednog petka, ja popijem one tequila too much - i dok me vozio kući izvalim nekoliko gluposti tipa da ima super oči..qq majko...i on, logično, vidi zeleno svetlo i navali...6 meseci sam ga skrivala od svih..a onda naredne 4 godine smo se vodali kao sijamski blizanci...rastali smo se u ok odnosima, mada nismo prijatelji...

    I ovaj sada, isto "B" je bio drug još dok je trajala prethodni - koga sam i ostavila zbog ovog sada...Nešto jeste zaista "kvrcnulo"
    Vraćali smo se iz bioskopa i on, koji je inače jako ćutljiv (čudna mi čuda, pored mene alapače) nije zatvarao usta...a baš se vratio sa zimovanja i nekako mi je očajno nedostajao tih 2 nedelje...samo sam ćutala i gledala ga..i razmišljala šta bih mu sve radila

    sa misli prešla na dela
    ...

    I nekako mi je to sve ok...ne verujem ljudima i mnogo mi vremena treba da se otvorim i pokažem emocije...
    Ne bih mogla sebe da zamislim sa nekim koga ne poznajem...

    A to što posle nema više prijateljstva - pa dobro možda ni od samog početka Njegova uloga u mom životu i nije trebalo da bude prijateljska
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Dosta tih muskaraca ako primeti da se koprcas i ako se ne das, u pocetku glume da su ti prijatelji. Kao druzimo se , nista se ne desava i onda samo kad se ukaze prilika napadnu. To je klasika. Tako da ja te prijatelje ne nazivam drugovima. Treba da prodje vise vremena i vise prijateljskih razgovora i opijanja da bih ja bila sigurna da je to drugar. I naravno ako zaista smatram nekog drugom, ja to naglasim na pocetku i postavim granice. Cisto da se zna. Da nema iznenadjenja, jer kad god je bilo iznenadjenja prijateljstvo se prekidalo.

    E sad jednom mi se desilo da sam bas bila sa drugarom, znaci sa osobom koja mi je vec postala drugar i sa kojom sam se bas bas druzila. U pocetku je bilo zanimljivo, nismo bili nikad u zvanicnoj vezi, nego takoo ponekad. I ne znam kako ali spontano se desilo da smo prestali to da radimo i da smo samo nastavili da se druzimo. Nakon toga je on bio sa jednom devojkom, tu smo se malo odaljili jer je njegova devojka poprilicno bila ljubomorna. Nedostajao mi je taj period, moj drugar. Ali navikla sam se i na to. I posle te devojke se sve vratilo u normalu. Sve je opet bilo super i opet se sve spontano desilo. Kao da nikad nije ni bilo tog prekida druzenja. E to je pravi drugar.

  13. #13

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Oduvek sam vise imala drugova, pa samim tim..... umalo da me slomi trenutak slabosti , da sa jednim dugogodisnjim drugom probam nesto vise,... ali ipak, to se nije desilo, na nasu srecu, jer bi se to drugarstvo tada verovatno unistilo, prekinulo , ne bas bukvalno, ali ipak to više ne bi bilo to .
    I znam da tad nisam pogresila, jer i dan danas se vidimo,procaskamo, ne bas tako cesto, jer nije u nasoj zemlji sada, ali cujemo se....
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  14. #14

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    Uz obostranu spremnost, moguće je nastaviti prijateljstvo posle ljubavne veze. Znam za par primera gde je to savršeno uspelo.
    Pametniji ne poputajte vie- situacija je alarmantna.

  15. #15

    Odgovor: Bili smo drugovi, pa ljubav probali...

    .... a sad ni jedno ni drugo.......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bili ste srećni kao...
    Autor jelenag u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 19:19
  2. Šta ste bili u prošlom životu?
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 11.03.2014, 01:54
  3. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  4. Prvi Rock koncert na kom ste bili
    Autor vojinvukic u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 15:00
  5. Kakva biste veštica bili?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.12.2009, 20:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •