Suparnica u braku
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Suparnica u braku

    Danas na kafi sa drugaricama, ostala sam pod dojmom jednog dogadjaja.
    I sve vrtim misli po glavi ...

    Naime, deset godina savrsenog braka, bilo je verovatno razmirica, ali nista neobicajnih kojih nema u drugim brakovima.
    Muz ima drugu, kad je saznala pokusavala je na sve nacine da razgovara sa njim i kao nasli su neko resenje.I bilo je zatisje nekih mesec, dva.
    Sad on insistira na razvodu.U pitanju je druga, ista ona od pre par meseci, preko cega je ona presla i oprostila.Ona i dalje zeli da spase taj brak.
    Savete ne slusa ili ne dopiru do nje.
    I koliko god mi bile bliske sa njom i koliko god znamo da joj je tesko, jednostavno ne nalazimo nacin da joj pridjemo.

    Pitam se sta raditi u ovakvim situacijama?
    Treba li se boriti za nesto, sto verovatno i nije ono pravo kad se vec sve ovo izdogadjalo?
    I koliko jedna zena, moze da promeni tu bilo sta?
    Sta bi ste vi uradile?

  2. #2

    Odgovor: Suparnica u braku

    Znam da uleteh u ženski kafić, ali eto, upravo danas sam čuo i zapamtio jedan stih, baš na ovu temu.
    Ono, jeste da dotičnog pevača ne varim, a i ne znam kako se zove pesma, ali rečenica je odlična.

    "Bolje bolan kraj, nego bol bez kraja."

    Doduše, ovim ne odgovaram na sva postavljena pitanja, ali čini mi se odgovarajućim.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #3

    Odgovor: Suparnica u braku

    smatram da svako ko se 'namerachi' nekome ili nechemu ce kad tad pronaci nachin (prljavi i perfidni - shto je i logichno) da ga dobije pa makar za vrlo kratak period..te s toga, kako sam ja po prirodi velikodushna, a i jako tananih i njezhnih zhivaca, ja mushkarca 'gurnem' njoj..da mu olaksham...i sebi, i njoj...ne prave mi se od zhivota shpanske serije...
    da se razumijemo, nije to strah od nje i nije problem izgubljena 'bitka', ali patnju nikako necu u svom zhivotu...

    a shto se tiche Tvog pitanja :I koliko jedna zena, moze da promeni tu bilo sta?
    Mozhe! Onoliko, koliko joj dozvolite...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #4

    Odgovor: Suparnica u braku

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku

    a shto se tiche Tvog pitanja :I koliko jedna zena, moze da promeni tu bilo sta?
    Mozhe! Onoliko, koliko joj dozvolite...
    Za mene prevara znaci kraj.
    Nema tu polemike ili price velike, sta si trazio to si dobio.
    Osecanja naravno da ne mogu odmah da se suzbiju, ali vreme leci sve.

    Ne razumem to tvoje, onoliko koliko joj dozvolite.
    Ja licno se nikad ne bi spustala na taj nivo da npr. zovem i razgovaram sa tom drugom, jer po meni ona i nije tu krivac.
    Ako sam dobro razumela tvoj odgovor

  5. #5

    Odgovor: Suparnica u braku

    borba za mushkarca ne podrazumijeva 'maltretiranje' suparnice, jer ponashanje takvih JADNIH zhena je za psihijatra, koje proganjanjem, tuchom, unajmljivanjem nekog da je 'zaplashi' spashavaju stvari u svom braku - vezi..
    nego prici 'problemu' na lukavo mudar nachin da chovjeku koji je sa tobom ne pada na pamet da poklekne pred charima druge zhene...
    ili jednostavno pushtish chovjeka, pa nek sam vidi shta ce...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #6

    Odgovor: Suparnica u braku

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    ili jednostavno pushtish chovjeka, pa nek sam vidi shta ce...

    Nisam te onda dobro razumela

  7. #7

    Odgovor: Suparnica u braku

    Ja donekle razumem tvoju prijateljicu.To je strah da ce ostati sama,nesigurna je,srozao joj je samopouzdanje....ali sta da spase kad je on ne zeli?
    To njeno spasavanje braka bi imalo smisla da se on kaje sto je povredio svoju zenu.Ali on se ne kaje uopste.
    Neka bude hrabra.Neka ga pusti da ode.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #8

    Odgovor: Suparnica u braku

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    po meni ona i nije tu krivac.
    Jeste, jeste, ona je krivac.... dok kerusha ne digne rep, ker nece na nju Ziva istina!
    neunistiva zlojebaba!

  9. #9

    Odgovor: Suparnica u braku

    @ZOE
    Nikad se neću složiti sa ovim stavom.
    Može bilo koja keruša da diže rep koliko god hoće, ali onaj ker što naskače je krivac ako zaboravlja da ga čeka kući njegova keruša i štenci, oni sa kojima je gradio svoj boks, svoju kućicu i svoj pesak.

    Ja mogu da razumem ženu koja jednom prelazi preko prevare. Ali posle "zatišja", kad se ponovo pokrene isto pitanje, jednostavno, treba ga pustiti da ide svojim putem, a sebi sreću tražiti na nekom drugom mestu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Suparnica u braku

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    @ZOE

    Ja mogu da razumem ženu koja jednom prelazi preko prevare.
    Ja ne mogu.
    Jednom sam probala i nisam uspela.
    Posle prevare nikad vise nista ne moze biti isto, ma koja strana da je varala.
    I uvek ce se to potezati u nekim svadjicama i raspravama.
    I uvek bi bar kod mene to nekako bilo u podsvesti.
    A sa tim nikad ne bih mogla da zivim.

  11. #11

    Odgovor: Suparnica u braku

    Ko prevari jednom prevariće opet!
    neunistiva zlojebaba!

  12. #12

    Odgovor: Suparnica u braku

    Ako covek zeli da ide, pa neka ide...
    Kad se vec nameracio, ne verujem da bi ga bilo sta mogao zadrzati osim ucene...
    Inace cesci je slucaj da muz ne zeli da ide, a suparnici je obecavao sve i svasta u trenutcima zanosa.
    Ne trteba se boriti za nesto sto ne zele oboje...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Suparnica u braku

    Limune, a cime da ga ucenjuje kad je njemu svejedno?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #14

    Odgovor: Suparnica u braku

    Jeste ženski kafić...ali mi koji služimo piće možemo neku reč da beknemo ?

    Svaka zajednica je nešto što oboje grade, popravljaju, čine boljom. Onog trenutka kada jedno više nema volje, snage , želje da to nastavi, onda i zajednica gubi smisao. Šta će bilo kome prokletstvo da bude u zajednici sa nekim ko ga ne voli ? Jedne ruke...nemaju šanse da je održe, a pokušaju li to samo će biti previše bola, previše poniženja, previše gorčine.
    Savet toj prijateljici je da digne ruke od uzaludnog truda, time će uštedeti mnogo energije koju je bolje da utroši na stabilizovanje sebe i minimalizaciju "štete".
    P.S. Ako je nešto bilo sklono padu..ono će i pasti. Bolje da ne krivi drugu ženu, jer on je bio taj koji je izabrao i prihvatio.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #15

    Odgovor: Suparnica u braku

    Ne mogu da razumem zenu koja po svaku cenu zeli da zadrzi muskarca koji je ne voli.

    Slican, cak bih rekla i gori slucaj je cerka prijatelja mojih roditelja.
    Muz je otisao od nje, razveo se, ozenio drugu...a ona zivi na spratu kuce njegovih roditelja, sa dvoje dece i jos se nada da ce se on vratiti
    Pazi cak ide kod svojih na slavu sa svekrom i svekrvom, koji joj ustvari nisu joj to, jer se razvela od njega, jel da...

    Takvo nesto nikad ne bih dozvolila - da tako ponizim sebe.

    OK, desi se prevara...ne bi mi bilo svejedno,naravno, ali kad malo slegne prasina, umire se osecanja koja se obicno odmah jave u takvoj sitauciji (gnev, bes) mozemo da porazgovaramo, vidimo dokle smo, sta smo...
    Ne kazem da bih bila kul i smejala se. Ali zanimalo bi me zasto se dogodilo, dali ima ti nesto da se spase, da se da druga sansa braku, jer ipak dete je tu.

    Ali opet kazem - ne po svaku cenu...

    I da - nije ona kriva sto je mahala repom, vec onaj ko je krenuo za njom...


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Ljubav u braku
    Autor Lillith u forumu Ljubav
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 26.03.2013, 20:48
  3. Ostati u braku zbog dece
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 20.06.2012, 15:35
  4. Učestalost sexa u braku
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 25.12.2010, 16:04
  5. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •