Narkomanija je problem koji se globalno nazalost ne moze resiti (bar za sad). U ovom "poslu" se vrti nenormalna lova. Lova znaci moc. A moc ...
Mozemo to uporediti sa proizvodnjom oruzja i ratova. Ko je lud da prestane sa unosnim "biznisom".
A sve je u strahu. Strah od "komunizma" je vodio Ameriku u proizvodnju oruzja. Tako i strah od sadasnjosti vodi narkomane u neku njihovu, njima znanu sadasnjost.
Sta uraditi? Mi obicni smrtnici mozemo jako malo. Oni koji imaju moc nece da urade (skoro) nista jer to i njima ide u prilog (dzep).
Preventive radi ja sam da se u svim drzavnim institucijama uvede obavezna kontrola na drogu. Pod "svim" mislim na one institucije u prvom redu koje odlucuju o sudbini gradjana (parlament, ministrstva, sudovi i sl.). Nesto slicno je bilo predlozeno u parlamentu i nije proslo. Zasto? Da li je njima ispod casti da dokazu da nisu narkomani ili je nesto drugo u pitanju.

Po meni droga nije "stvar izbora pojedinca" jer kad se postane zavisnik tada taj pojedinac vise nije "svoj". Slikovito receno droga "przi mozak" i to one celije koje se suprotstavljaju uzimanju i tako zatvaraju sve izlaze iz stanja u koje je upao.

Samo pozitivne stvari cine da se negativne bolje shvate. Mozes da procenis nesto samo ako imas cime da ga uporedis. Uzbudjenje - adrenalin koji se javlja u bavljenju sportom je nesto cime se moze porediti konzumiranje droge. Ja sam 100% za to da se sportom mlada populacija sacuva od droge.