Kako je živeti u Novom Sadu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Kako je živeti u Novom Sadu?

    Htela bih da živim u Novom Sadu...molim svih koji su od tamo da mi kažu kakav je život tamo, kolika je mogućnost da se ko stranac zaposlim, itd...hvala

  2. #2

    Odgovor: hm....?

    Bez protekcije je prakticno nemoguce doci do perspektivnog i iole normalno placenog radnog mesta.
    Srbija definitivno nije za mlade ljude koji se zele sami izdrzavati, bez ikakve pomoci roditelja.
    Sam Novi Sad je lep grad, mada nema vise stari sjaj, sve vise imam osecaj da je prebukiran. No to je cena rasta broja stanovnistva.
    Nisam pametan, ja sve vise razmisljam da odem na HR primorje da zivim tamo... Kakvi su tamo uslovi za rad i zivot?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    Citat Leica kaže: Pogledaj poruku
    Htela bih da živim u Novom Sadu...molim svih koji su od tamo da mi kažu kakav je život tamo, kolika je mogućnost da se ko stranac zaposlim, itd...hvala
    Samo da naglasim da unkle biter ne zivi u Novom Sadu, on to 'nako napamet voli malo..

    Tebi je, sa 16 godina, stvarno mala sansa da nadjes bilo kakav posao ali ako sad nastavis da se obrazujes, naucis neki strani jezik, napredujes u svakom smislu te reci.. Veoma je realna mogucnost da nadjes neko pristojno radno mesto kad ti za to dodje vreme.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #4

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Samo da naglasim da unkle biter ne zivi u Novom Sadu, on to 'nako napamet voli malo..
    Ja to onako, posto su svi gradovi slicni a i cesto navracam u NS...
    A i ziveo sam tamo nekih 6 godina...
    A uostalom to je moj licni stav...
    A sada svakako vise zivim u Beogradu, gde ne podnosim guzvu...
    A u Novom Sadu volim pljeskavicu kod Brene i pizzu madjaricu kod onog Italiana na korzou...
    I riblju corbu u veslackom klubu na strandu i to sa rezancima...
    I kafu u autobusu na sprat kod Spensa...
    Pa kako onda ne zivim u Novom Sadu? Da ti pokazem u kojoj kuci mi se rodio deda?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    E, pa lepo je u NovomE Sadu...ima zenske, ima i muske (valjda, mada da mi oproste NSadjani nEsu mi bas po temperamentu), ima higiJena...
    Super je onaj festival meda
    A i leti mal' mal' neka svirka na trgu
    Ulice u ranu jesen uvek raskopane...te mi treba i po sat vremena (ovo doduse je klizno i zavisi od visprenosti vozaca...da li kola ili tobusa) da se dokobeljem u grad...
    Policajci ljubazni, semafori rade (e ako predjes nekada na crveno, rizikujes, kao ja, da zavrsis u skolicu sa klincima o edukaciJi o saobracaju), u busu se ulazi na prednja vrata a izlazi na ostale (2,3,4)...
    Ima i Strand na Dunavu (u kojem se ne bih okupala, nema tih para)
    Exit (ako si posetilac istog onda si a ako nisi onda si ).

    E za pos'o me ne pitaj...sve po babu i po stricevima...plus crnogorska veza savrseno fercera(la) (ne znam kako sada)...a i bosanski lobi je dosta jak...

    Dobro nam ti dosla
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Samo da naglasim da unkle biter ne zivi u Novom Sadu, on to 'nako napamet voli malo..
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ja to onako, posto su svi gradovi slicni a i cesto navracam u NS...
    A uostalom to je moj licni stav...


    Pa kako onda ne zivim u Novom Sadu? Da ti pokazem u kojoj kuci mi se rodio deda?
    Она велика у Бранимира Ћосића што се тренутно реновира?

    Иначе, живот није лош с новцем, лош је без њега, а посао, зависи шта знаш да радиш. Доста такси удружења рецимо тражи потврду о познавању града
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Она велика у Бранимира Ћосића што се тренутно реновира?
    Ti samo da cutis!
    Nesreco!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    пa знаш долина,што је лоша срећа а не добра како лажу у нс,али то ти неће сметати брзо ћеш схватити да је нови сад прелјеп ни мали ни велики град баш какав ти одговара.затим ћеш схавтити да је све тако споро и да се то не може промјенити али ни то ти неће сметати нови сад ипак има прељеп центар града у који увјек пожелиш доћи.следеће што ћеш схватити је да си лошег расположења ни то ти неће сметати јер у новом саду ћеш упознати неке тако да можеш поправити расположенје.ипак од свега то га ти неће бити биље онда ћеш почети непримјетно да се нервираш али ни то ти неће сметати нс ипак има још толико тога.затим ћеш схватити да ипак нешто није по твом укусу и схавтићеш да то нешто није ситница неки живи ужас али можда ипак нађеш озлаз.затим схваташ да си доста своје среће протраћила на не срећу па ћеш кренути у потрагу за својом срећом,биће безуспјешно.затим ћеш схватити да ти ништа не може поправити расположење али нећеш повјеровати у то па ћеш постати попут зомбија у потрази за прељепим нс.затим ћеш схватити да би требала тражити себе а не нс али ће да те препане твој лик у огледалу тако да ћеш полудјети.и агонија се наставља..

  9. #9

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    Ja da sam na njenom mestu, kako pojasnjavate i objasnjavate, pobegla bih i pre nego sto pomislim da krenem za NS

  10. #10

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ja da sam na njenom mestu, kako pojasnjavate i objasnjavate, pobegla bih i pre nego sto pomislim da krenem za NS
    Pa ja sam joj to i rekao medju redova. Onako iskreno, uz toliku nezaposlenost ko ima iole sanse u nepoznatom gradu za egzistenciju osim ako nije neki talenat?
    Naravno, ukoliko dolazi da zivi kod ljubavi svog zivota, situacija je bolja jer onda moze izvuci nekoliko meseci pa cak i godina bez posla, ako on radi...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    ja se šalim. da se novosađani ne uvrjede od mene je malo šaljivo što je i razumno.
    živjeti ili ne živjeti u ns je kao skakanje iz aviona u ns.Ako skačeš iz aviona koji nije u pokretu i koji je 1m iznad zemlje i takvom se osjećaš ništa ti se neće desiti ali nećeš biti srećna što znači ti si novosađanka.ako skačeš iz aviona sa dosta velike visine bez padobrana vjerovatno ćeš poginuti.ako skačeš iz aviona sa dosta velike visine sa ispravnim padobranom i znaš se njime kosristiti preživjećeš i bićeš sretna ali ćeš primjetiti da te ostali mrze jer si sretna i otićeš iz ns a.

  12. #12

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    Svuda budi ali ne dugo.
    Mika Antic

  13. #13

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    za ns.evo od mene da ne ispane da sam neki zezator na ljepom forumu.jedno vrjeme sam živio u ns,studirao sam.novi sad je stvarno preljep grad centar je ludilo zatim spens pa štrand pa egzit parkovi sve je to jedno malo ludilo za raspoloženje i još toliko toga.recimo ljeti poslije ponoći toplije je nego na moru a u gradu ludilo od zezancije.preljepo i to ne malo nego puno bez pretjerivanja.ali ako ti smeta sve je ravno.

  14. #14

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    zaposljavao se ne bi, ali mislim da je novi sad ok
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  15. #15

    Odgovor: Kako je živeti u Novom Sadu?

    ma novosadjanke su zakon!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  3. Kako proživeti život...???
    Autor PropelerZviz u forumu Filozofija
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 03:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •