Ideju za ovu temu dobila sam dok smo pricali sa prijateljicom koja je upoznala tipa preko interneta i naravno nakon nekog vremena razmenili brojeve telefona, culi se po prvi put. Nakon toga ona kaze splasnulo joj prvicno raspolozenje, cak i zelja da ga upozna u RL, jer ne moze da podnese njegov glas, ili boju glasa. Da joj zvuci toliko bezveze sto nikako ne moze da spoji njegov lik s glasom. Ko da se radi o sasvim drugoj osobi....

Meni je sve to zvucalo cudno, mada kad bolje razmislim - razumem je. Cesto se desava da o nekome kome samo cujes glas izgradis nekakvu sliku, kakav je i kako izgleda, kako se ponasa, a kad ga upoznas ispadne sasvim drugacije.
Meni se desilo na pocetku karijere (ako tako mogu nazvati svoj posao ) sa jednim radio DJ-em - trebali smo raditi intervju, a znala sam ga samo kao lik sa radija, i imao je najbolji glas koji sam cula, ali kad sam ga upoznala uzivo -
Nije u pitanju samo fizicki izgled, vec i ponasanje, karakter...

Koliko vam je bitna ili koliko obracate paznju na boju glasa vaseg sagovornika?
Zna li da vas iritira ako neko ima t.r neprijatnu ili da vas privuce ako naravno ima t.r privlacnu boju glasa?
Koliko je ta boja glasa presudna da procenite o kakvoj se osobi radi?
I koliko puta vam se desilo da se iznenadite prijatno ili ne, t.j da zamisljate osobu drugacije, a kad je upoznate - ispadne neko ko nema veze sa vasom idejom o toj osobi? I ne samo da izgleda fizicki, vec i karakterno?