Dozivanje i opreznost
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Dozivanje i opreznost

    Desi se da posle dana i dana provedenih u razmišljanju o mogućem zapletu za jednu od mojih priča,potpuno odlutam među nestvarne slike koje sam oživela tek samo maštom.Dešava se da ovu vrstu zanosa,iako ređe,prenesem na neke ljude ili mesta.To sa sobom donosi i određene,negativne posledice jer ,osim običajene rasejanosti koja se time udvostručuje,doživljavam i prave ''brodolome''.

    Tako,kako bih se oslobodila mogućnosti da ponovo sama od sebe nasrnem na novu hrid i doživim brodolom,dozivam sebe.Pokušavam da se povratim,da samu sebe vratim na onaj put na kome,ako ništa drugo,osećam neku dozu sigurnosti.

    Međutim,otkrivam kako ovo''dozivanje'' ima za posledicu usađivanje bojažljivosti.
    Da li i vi negujete bojažljivost iz opreznosti?
    Da li mislite da su određene bojažljivosti dozvoljene slabosti,ili su te bojažljivosti jedan oblik opravdanja pred samim sobom?
    Koliko često dozivate sami sebe?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Da li i vi negujete bojažljivost iz opreznosti?
    Da li mislite da su određene bojažljivosti dozvoljene slabosti,ili su te bojažljivosti jedan oblik opravdanja pred samim sobom?
    Koliko često dozivate sami sebe?
    Davno, davno, davno ... pre stoooo.. i kusur godina, jedan mi je astrolog rekao:
    "...i pre nego u životu učinite i jedan korak, zastanite.. oslušnite tog škorpiona, razmislite makar o onome što će vam "reći"!
    Blizanac vam nije prijatelj. On vas vodi u sunovrate, u gubitke.. u propasti. On je brži, hrabriji, jači.. i spretniji.
    Ali škorpion je oprezniji, mudriji ... "pametniji".
    Blizanac (vas) ne štedi, materijalne stvari mu nisu od značaja, on u "igri" uživa.. vetropir, koji će (vam) iz puke znatiželje
    staviti glavu na panj i hazarderski (pro)kockati na sve ili ništa.. ne trepnuvši ...
    Škorpion će vas čuvati ... razmišljati ... i pobeđivati.

    Zapravo.. ajde od sutra probajte ovako.. čim donesete neku odluku, znajući "čija je", vi jednostavno uradite skroz suprotno. Promene ćete ubrzo videti i sami"

    .....


    to "sutra", evo do danas nikako da dođe na red.
    Nekako mi se ne da, da se "svega toga" tek tako odreknem, da uz blizanca eliminišem i sav taj adrenalin.. sve te intrige,
    sve te.. lično moje Titanike, SMAKove svet(ov)a i Atlantide...
    ako njega ugušim ostaću i bez "vazduha"... šta će mi onda "obe noge.. čvrsto -na zemlji"?!

    ... i džaba mi onda i sva ta putovanja ... i taj siguran brodić, koji je mudro i pametno obišao (zaobišavši) sve ... i stigao na cilj.
    Bez ijedne povrede.. bez gubitaka ... i sačuvao me tako, da me baš ništa nije ni taklo ni dotaklo.
    U fazonu "'De ste bili - svAgde ... Šta ste radili - Ništa".

    Šta ima on mene da čuva. I da me spasHava. Taj šugavi, smisleni, razumski, mudri i sigurni, ... papirni brodić.

    Nema dozivanja. Jednom se živi.

    "Royal Twins Rules"
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 22.11.2009 u 02:15

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #3

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Evo mene i opet i ponovo u nekom novom gradu u neka nova 4 zida na novom poslu sa novim ljudima.
    A znam da cu za mesec, dva mozda tri mozda pet ili sto i ne znam broj, opet bit svoj. Zvacu sebe u vokativu, a visoko talasna nervoza ce mi reci da je sneg postao predubok... i onda jednoga dana puf, nema me da bi se vratio.
    Kao one divokoze, sto se leti penju po kojekavim vrletima i kojekude zabitima, pa zimi trk dole.
    No, i glavna dzada mi postaje sumnjiva - cutim i smrdim - ce vidimo /
    A strah, ..., i niko i nikad ..., ma ni sto na jednoga /

  4. #4

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Dozivam, ili bar pokušam da sebi šapnem na uvce da ne valja tako kako radim....da trebam drugačije, ali opet komanda odluči kako je prvobitno naumljeno, i nema tu više šta da se priča.

    Danas sam gledala isječke filma "Yes man" ...o tome kako sve one stvari, potencijalni događaji na koje smo negativno odgovorili su izgubljeni...prošli, i možemo samo da žalimo što ih nismo iskoristili. Ne planiram srljati u životu, ali mislim da sam se previše ustezala misleći da ću time učiniti pravu stvar i sada žalim, onako najiskrenije.

    Dozivam se danas da više govorim "yes" ...nego "no"..i mislim da ću biti mnogo sretnija onda.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #5

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Samo se lud covek nicega ne boji.
    Sasvim je normalno imati neke svoje strahove ili bojazljvosti.Negujem neke svoje bojazljivosti iz opreznosti.Mislim da je to neophodno.Cemu i suluda hrabrost ?

    Kad nisam sigurna koji put je bolji izbor a oba deluju primamljivo tad sama sebi postavljam mnostvo pitanja i podpitanja.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #6

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Koliko često dozivate sami sebe?
    Redovno smo na vezi

    Pre bih rekla da negujem oprez iz bojažljivosti (neke njene vrste), kao rezultata skupo plaćenih škola. Iako... Dalje... Kada se zaukam, nema te sile koja bi mogla da me zaustavi... Džaba i lekcije, kao i sveukupni životno iskustvo. To je još jedna od ''stavki'' koja me čini živom... Suprotstavljanje na relaciji - veliko ja / malo ja.
    Bojažljivost - osetljivost je nešto što nam je usađeno, sa čim smo rođeni, tako da bi konkretan odgovor bio: opravdanje pred samim sobom.
    Prepuna sam izgovora, opravdanja kako prema sebi, tako i prema ljudima, kojima sam okružena.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Dozivam, ili bar pokušam da sebi šapnem na uvce da ne valja tako kako radim....da trebam drugačije, ali opet komanda odluči kako je prvobitno naumljeno, i nema tu više šta da se priča.

    I onda svo to dozivanje sebe se naposletku svede na scenario A, B i C kao mogući ishodi prvobitne namere. Ne znam čemu, valjda da se pripemim na brodolome koji me mogu snaći. I opet džaba. Sa ili bez pripremljenih nekoliko varijanti, brodolom je brodolom, ne može da me ne dotakne ma koliko bila svesna (i naizgled spremna) da je bio moguć. Ostaje samo onaj glas u meni: Ćurko, šta sad kukaš, znala si.

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Prepuna sam izgovora, opravdanja kako prema sebi, tako i prema ljudima, kojima sam okružena.
    Samo, pored izgovora i opravdanja prema sebi, postoji i ona osuda sopstvene slabosti. I sve se završi na još većem laganju sebe sa tvrdnjom "Šta te ne ubije to te ojača." Pitanje je da li uvek i iz svega izlazimo jači ili polumrtvi. I koliko posle svega treba da se oživi ponovo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Trudim se da napravim razliku: kada je bojazljivost mera opreza, a kada je ona deo slabosti ( da ne kazem kukavicluka) u donosenju neke bitne odluke.
    Pomislim ponekad i da se ta bojazljivost javalja u onim momentima kada sam u "minus fazi" ...... ona je tada deo te lose faze, strah da se jos vise ne pogorsava.

    Samim tim, cim se "baterije napune" i kada se pokrene entuzijazam i pozitivizam - bojazljivost oslabi, inhibicije padaju..... mozda i vise nego sto treba - i tada dozivanje sebe mozda ima jos i vecu vaznost - mozda da nas spasi od sebe samih?

  9. #9

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Oprez i bojažljivost su kod mene dve potpuno različite stvari..
    Oprezna sam uvek, ali ne iz straha i ne nešto preterano, onako tek da imam vremena da još jednom razmislim..da ne prenagljujem, ne srljam..
    Bojažljiva sam ponekad i to samo kad je nešto vezano za decu..

    Pošto je opreznost uvek prisutna, nemam neku veliku potrebu za dozivanjem sebe (pameti)..a i naučila sam da stoički podnesem sve svoje padove..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #10

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Ne dozivam se, jer za tim nema potrebe. Uvek sam racionalan, sagledavam iz svih uglova ono što je potrebno uraditi, tako da nikad ne zaglibim potpuno. Ako i pogrešim (događa se, nisam supermen) ne dozvoljavam sebi da žalim za tim, žaljenje za prošlim događajima je ludorija za koju nemam vremena. Taj racionalni deo mene je sasvim dovoljan da znam čega treba da se plašim, a u vezi čega treba da budem oprezan, tako da su te stvari uvek (ili skoro uvek) jasno razgraničene.

    Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, daj mi hrabrosti da promenim ono što se da promeniti, daj mi mudrosti da napravim razliku između to dvoje.

  11. #11

    Odgovor: Dozivanje i opreznost

    Ovo moje nema nikakve veze sa važnim i odlučujućim potezima u životu,ali mislim da i nije u temi to naglašeno, nego uopšte u oprezu i bojažljivosti.
    Mada samnom i nije neka bojažljivost u pitanju,nego samo oprez.Ajd da ne tupim, teram dalje...Ja sam osoba koja je sklona euforičnim oduševljavanjima za neke teme,za koje ovaj običan narod,prizemljen koji me trenutno okružuje, nema sklonosti i razumevanja.Tako da sam nekoliko puta ispala idiot, jer sam se opet kažem euforično napalila i objašnjavala im nešto, a oni su me gledali kao da sam pala sa ....ne sa Marsa,sa K-pax-a kad bi oni mufloni uopšte znali šta je K-pax.
    Tako da sad sva moja oduševljavanja i interesovanja ostavljam samo za SEBE.Podelim u stvari to sa svojom decom,da bi i oni imali to nešto nestvarno,neobično,maštovito i ne bi postali dosadni i prizemljeni.Mada deca to u sebi imaju,samo se plašim da ga ne izgube.I eto pozovem sebe samo da bih se poštedela glupih, upitnih pogleda i mišljenja tipa:Vidi ovu ludaču.Mada trebalo bi da me boli q za njih.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •